7

6 1 połowa

Levante UD

0

• Barcelona zdemolowała dziś Levante, a wrażenie, które pozostawili po sobie piłkarze Gerardo Martino, jest niesamowite. Świetny pressing, kapitalne rozegranie piłki... Levante zostało dziś zmiażdżone! To świetny prognostyk przed kolejnymi meczami Barcy. Dziękujemy za uwagę! Relację prowadził Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona pokonuje Levante 7:0 na inaugurację sezonu ligowego!

• I jest! Pierwszy celny strzał na bramkę Valdesa. Uderzał z rzutu wolnego Ivanschitz, jednak golkiper Barcy nie dał się zaskoczyć.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Żółta kartka dla Neymara za faul na Juanfranie. Niepotrzebna, ale widocznie chciał Del Cerro Grande 'się pokazać' na koniec tego spotkania.

• Jeszcze jedno świetne zagranie Fabregasa. Tym razem Cesc wypuścił w pole karne Neymara, ale Brazylijczyk, pilnowany przez dwóch obrońców, nie potrafił oddać dobrego strzału na bramkę Navasa.

• Dogrywamy spokojnie ten mecz do końca, a już za chwilę swoją odpowiedź będzie mógł zaprezentować Real Madryt. Zapraszamy na relację live także z tego spotkania!

• Doszedł do pozycji strzeleckiej David Barral, ale 'spod siebie' uderzył wysoko ponad bramką.

• Xumetra ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Levante zaatakowało, ale defensywa Barcelony nadal jest czujna.

• Cały tercet ofensywny wymieniony w Barcelonie! Cristian Tello w miejsce Pedro.

• GOOOOOOOOOLLL! Fatalny błąd w defensywie Levante, Rodas zagrywa piłkę we własne pole karne... do Fabregasa, a ten altruistycznie wystawia ją Pedro! Kanaryjczyk trafia do pustej bramki!

• Druga zmiana w Barcelonie. Opuszcza plac gry Leo Messi! W jego miejsce Iniesta.

• Przewrócił się Busquets w polu karnym po starciu z Juanfranem. Arbiter nie dostrzegł faulu defensora gości.

• Po akcji Messiego o mały włos samobója nie zaliczył David Navarro. Piłka na jego szczęście mija bramkę.

• Kolejne uderzenie w mur - tym razem strzelał Xavi.

• Kolejny brzydki faul na Fabregasie przed szesnastką i ewidentna żółta kartka dla Rodasa.

• Argentyńczyk trafia w mur, który jednak stał o dobre dwa metry zbyt blisko. Del Cerro Grande nie zareagował.

• Fabregas faulowany tuż przed polem karnym. Kolejna okazja dla Messiego!

• Wśród gości Ivanschitz wchodzi za El Zhara.

• Neymar na boisku! Zmienia Alexisa Sancheza!

• Adriano przegrywa pojedynek z Navasem, po chwili Brazylijczyk ponownie uderza zza pola karnego i jeszcze raz lepszy Keylor Navas!

• Indywidualna akcja Messiego, płaski strzał zza pola karnego - zbyt lekki jednak, by pokonać Navasa.

• Pedro minimalnie niecelnie strzela z dystansu! Po drodze piłka jeszcze musnęła minimalnie Rodasa i rzut rożny.

• Ponownie Pique na czystej pozycji! Kolejna próba przelobowania Navasa i kolejna nieudana! Trochę przesadzają Katalończycy z tymi 'sztuczkami', ale z drugiej strony jak przyjemnie to się ogląda!

• Pique zablokowany tuż przed bramką! Ależ rozpaczliwie broni się Levante!

• Do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Messi i wywalczył kolejny korner.

• David Navarro zanotował dwie kluczowe interwencje - przy wejściach Pedro i Adriano. Rzut rożny dla Barcelony.

• Javier Mascherano znakomicie przerywa kontrę '3 na 3' Levante.

• Messiemu nie udało się przelobować Navasa po genialnym podaniu Fabregasa!!!

• Ciekawostka: największe zwycięstwo Barcelony w inauguracyjnych spotkaniach ligowych miały miejsce w 1950 roku z Realem Sociedad (8:2) oraz z Valencią 6:0 w 1958 roku. Co więcej - ostatnim razem Barcelona prowadziła już 4:0 w 28. minucie pięć lat temu w meczu z Almerią

• Wreszcie strzał w kierunku bramki Barcelony! Po rzucie rożnym niecelnie główkował David Barral.

• El Adoua bardzo brzydko potraktował Alexisa i 5 minut po wejściu na boisko obejrzał żółtą kartkę.

• 73.812 kibiców zgromadzonych na Camp Nou przywitało owacją wychodzącego na rozgrzewkę Neymara.

• ...i El Adoua za Simao.

• W przerwie dwie zmiany w Levante: Pallardo za Sergio Pinto...

• Rzut rożny dla Levante i zupełnie nieudane rozegranie...

• Wracamy do gry! Barcelona przy piłce!

• Drużyna Gerardo Martino prezentuje do tej pory futbol 'nie z tej Ziemi'! Levante jest absolutnie bezradne! Na ławce nadal są Iniesta i Neymar, a to oznacza, że bramek dzisiaj na Camp Nou może być jeszcze więcej!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barcelona demoluje Levante aż 6:0!

• GOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cudowne rozegranie między Xavim i Fabregasem na małej przestrzeni. 'Szóstka' Barcelony po chwili umieszcza piłkę w siatce bezradnego Navasa i zdobywa szóstą bramkę dla Blaugrany w tym meczu! 6:0!

• Barcelona prezentuje dziś kosmiczny futbol! Jeśli ktoś myślał, że Barca Guardioli jest nie do powtórzenia, to jeszcze może się w przyszłości nieźle zdziwić!

• GOOOOOOOOOOOOLL! Messi pewnie wykorzystuje jedenastkę! 5:0!

• Idiotyczny faul Pedro Lopeza na Adriano i rzut karny dla Barcelony!

• Bardzo ostry faul El Zhara na Pique. Obyło się bez kartki.

• Na spalonym El Zhar. Goście nie przeprowadzili w tym meczu jeszcze ani jednej dobrej akcji.

• Barcelona prezentuje pressing na niebotycznym poziomie. Piłkarze Gerardo Martino odbierają piłkę po kilku sekundach od jej utraty.

• Taniec z piłką Messiego w szesnastce przeciwnika, ale zagranie w stronę Fabregasa zablokowane.

• Precyzyjny strzał pod poprzeczkę Xaviego i efektowna interwencja rozgrzanego Keylora Navasa!!!

• Alves przewracany bardzo blisko pola karnego rywala. Kolejna okazja dla Barcelony.

• Keylor Navas dwoma kapitalnymi interwencjami zatrzymał Leo Messiego! Wielkie brawa dla golkipera Levante, który wpierw uprzedził Leo przed polem karnym, a potem odbił jego techniczny strzał!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Już czwarty dla Barcelony! Messi genialnym podaniem uruchamia Pedro, a ten pokonuje Navasa w pojedynku sam na sam!!! Barca demoluje Levante! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! 3:0!!! Kolejna genialna kombinacja piłkarzy Barcy. Zagranie Ceska Fabregasa zdołał przeciąć Navas, jednak do piłki dopadł Alves i wpakował ją w pustej bramce!!!

• Do strzału głową doszedł Gerard Pique, jednak stoper Barcelony posłał piłkę ponad bramką.

• W narożniku pola gry Sanchez faulowany przez Juanfrana. Rzut wolny dla Barcelony.

• Na spalonym Alexis Sanchez.

• Faul w środku pola Sergio Busquetsa.

• Doskonała długa piłka w pole karne od Xaviego, Alexis próbował uderzyć bardzo ekwilibrystycznie, ale nie trafił w bramkę.

• Messi strzela w mur.

• Alexis Sanchez faulowany 25 metrów przed bramką rywala. Rzut wolny dla Barcy, przygotowani Messi i Xavi.

• GOOOOOOOOOLLLL!!! Świetna akcja dwójkowa Pedro z Messim - 'ty do mnie, ja do ciebie', Messi do pustej bramki i 2:0!!!

• Xavi zza pola karnego postraszył ptaki latające nad Camp Nou.

• Barcelona cały czas pod polem karnym rywala. To może się skończyć goleadą.

• Kolejne genialne podanie Xaviego, Pedro źle przyjmuje piłkę i tylko rzut rożny dla Barcy.

• Juanfran ucierpiał w starciu z Busquetsem, ale wszystko już w porządku z graczem Levante.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Co za akcja!!!!!! Cudowna wymiana piłki między Pedro, Xavim i Fabregasem, a do pustej bramki ostatecznie trafia Alexis Sanchez! 1:0 dla Barcelony!

• Messi dobrze zatrzymany przed szesnastką przez Rodasa.

• Pierwsza akcja Barcelony. Pedro zablokowany na lewym skrzydle i pierwszy rzut rożny dla Barcy w sezonie 13/14.

• Pierwszy gwizdek pana Del Cerro Grande i zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Camp Nou przy dźwiękach 'Cant del Barca'.

• Kilka ciekawostek: - po raz jedyny w historii Levante wygrało z Barceloną w sezonie 1964/65 (5:1) - po raz ostatni Barcelona przegrała u siebie na inaugurację w sezonie 1939/40 - Levante nie strzeliło gola na Camp Nou od 191 minut. Po raz ostatni uczynił to Christian Stuani w sezonie 2010/11 - obie drużyny mierzyły się 8 razy na Camp Nou i ośmiokrotnie triumfowała Barcelona. Bilans bramkowy 26-7

• Ławka rezerwowych Levante: Jimenez, El Adoua, Ivanschitz, Pedro Rios, Vyntra, Karabelas, Pallardo.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. A oto ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Neymar, Song, Iniesta, Alba, Bartra, Tello.

• Levante z kolei po raz kolejny będzie chciało spokojnie utrzymać się w Primera Division. To właśnie będzie zadanie dla nowego menedżera, Joaquina Caparrosa, który musi poukładać znacznie odmłodzoną drużynę z Walencji.

• To będzie pierwszy oficjalny mecz nowej Barcelony pod wodzą Argentyńczyka Gerardo Martino. Co ciekawe, w tym spotkaniu popularny 'Tata' pozostawił na ławce rezerwowych Neymara, Andresa Iniestę i Jordiego Albę. Jest to zapewne związane ze środowymi meczami reprezentacji (Hiszpanie musieli przebyć drogę aż do Ekwadoru) oraz przyszłotygodniową rywalizacją o Superpuchar Hiszpanii z Atletico Madryt.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu pierwszej kolejki La Liga pomiędzy FC Barceloną a Levante!