FC Barcelona

3

Malaga CF

0

• Barcelona pewnie i absolutnie zasłużenie pokonuje swojego przeciwnika po bramkach Pique, Pedro i Alexisa Sancheza. Katalończycy wracają na fotel lidera Primera Division, ale wciąż mają tyle samo punktów co Atletico i punkt więcej od Realu. Dla Polaków ważne, że pierwszy występ od kilku tygodni w koszulce Malagi zanotował Bartłomiej Pawłowski. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona zwycięża Malagę 3:0!

• Drobnego urazu kolana chyba się nabawił jeszcze Jordi Alba.

• Pawłowski! Polak rozpoczął akcję Malagi, po czym chwilę później otrzymał podanie w pole karne, gdzie został zablokowany przez Mascherano!

• Tello 'zza zasłony' uderzył na bramkę Caballero, ale piłka minęła słupek.

• Tello zablokowany przed polem karnym przyjezdnych. Pogramy jeszcze trzy minuty dłużej.

• Tello na spalonym.

• Ibrahim Afellay zmienia Alexisa Sancheza!

• Willy genialnie broni uderzenie z powietrza Fabregasa po podaniu Alvesa, ale wcześniej był jednak spalony.

• Seria rzutów rożnych dla Barcelony.

• I będzie kilka minut dla Ibrahima Afellaya, który pojawi się po raz pierwszy na murawie od około roku i pierwszy raz od półtora roku w barwach Barcelony!

• Korner dla Malagi. Niezłe dośrodkowanie Dudy, ale jednak żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.

• Spokojnie dogrywamy do końca to spotkanie, które jest już rozstrzygnięte. Barca wraca na fotel lidera La Liga, a Malaga zaczyna martwić się o utrzymanie.

• Zmiana w Maladze. Darder za Tissone.

• I jest zmiana! Sergi Roberto za Xaviego!

• Do gry przygotowany Sergi Roberto.

• Tello ponownie zatrzymany w polu karnym, tym razem dobrym wślizgiem Angeleriego.

• Nieudane dośrodkowanie Dudy z rzutu rożnego pada łupem Valdesa.

• Dobrym agresywnym wślizgiem Cristiana Tello zatrzymał Sergio Sanchez.

• Xavi z rzutu wolnego uderza nieznacznie ponad bramką!

• Uciekający Messi faulowany przez Flavio przed polem karnym. Żółta kartka.

• Z rzutu wolnego z około 23 metrów na bramkę rywala uderzył Leo Messi, ale piłka poszybowała około metra nad bramką!

• Zmiana w drużynie gości. Morales za poważnie zagrożonego czerwoną kartką Pereza.

• Bartłomiej Pawłowski jest dość aktywny i stara się szukać niekonwencjonalnych pomysłów w ofensywie, ale też notuje sporo strat.

• To już jest pewne. Barcelona wróci na fotel lidera La Liga, na którym znajduje się nieprzerwanie przez 59 kolejek ligowych.

• Pedro opuścił plac gry. Być może odczuwa jeszcze skutki starcia z Angelerim. W jego miejsce Cristian Tello.

• Barca wjeżdża do bramki Malagi! Messi rozpędził się z piłką i zagrał w pole karne do Pedro, a ten wyłożył piłkę jak na tacy Alexisowi! Ten trafia do pustej bramki i 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Alexis Sanchez!

• Pedro wrócił na murawę.

• Alves poradził sobie z Antunesem, ale nie był w stanie dograć do Alexisa. Rzut rożny.

• Barca przez chwilę w dziesiątkę.

• Leży na murawie Pedro, kopnięty przez Angeleriego. Ma Hiszpan jakiś problem z kostką.

• Valdes nie dał się zaskoczyć po groźnym centrostrzale Dudy!

• Akcję rozpoczął Dani Alves, który przebił się przez linię pomocy Malagi i podał do Messiego. Argentyńczyk szybko oddał piłkę Pedro, który zwiódł Angeleriego i technicznym uderzeniem w długi róg bramki Malagi podwyższył wynik meczu! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Pedro!

• 56 355 widzów dziś na Camp Nou.

• Co tu się dzieje! Caballero kapitalnie broni uderzenie Fabregasa, a po rzucie rożnym Pique trafia w słupek, a Sergio Busquets zostaje zablokowany przez gości!!!

• Busquets brzydko faulowany przez Pablo Pereza i sędzia daruje drugą żółtą kartkę zawodnikowi Malagi.

• Naciskany przez Antunesa Alexis Sanchez oddał mocny strzał na bramkę Caballero, ale golkiper Malagi skutecznie interweniował.

• Malaga kontynuuje serię ponad 400 minut bez zdobycia gola w La Liga...

• Po znakomitym dośrodkowaniu Antunesa, Pawłowski i Juanmi nie sięgnęli przed bramką piłki! To mógł być gol na 1:1!

• Mascherano zatrzymał szarżę Pawłowskiego dobrym wślizgiem.

• Pawłowski złapany na spalonym.

• Pique nie sięgnął piłki po centrze Xaviego.

• Sergio Sanchez przewrócił w polu karnym Pedro. Sędzia dyktuje rzut rożny.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Piłkarze wrócili już na murawę Camp Nou.

• Barcelona prowadzi zasłużenie, bo stworzyła sobie dzisiaj naprawdę sporo sytuacji bramkowych. Malaga ma spore problemy i gdyby nie Willy, to na pewno przegrywałaby wyżej. Jedyny minus tego spotkania to jednak sędzia Clos Gomez, który myli się na potęgę, ale na szczęście w niezbyt istotnych sytuacjach.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barca prowadzi z Malagą 1:0!

• Pawłowski chciał efektownie napędzić kontrę Malagi, ale zagrał niecelnie.

• Messi! Argentyńczyk zgarnął piłkę przed polem karnym, ale jego potężne uderzenie zostało odbite. Kolejny rzut rożny.

• Messi uderza z rzutu wolnego w mur, ale odbita piłka ląduje poza boiskiem. Korner.

• Duża kłótnia Caballero z Sergio Sanchezem, który jest dzisiaj beznadziejny i to właśnie on zawalił gola.

• Alexis Sanchez faulowany kilka metrów od pola karnego przeciwnika.

• Kapitalna kombinacja Barcy! Alba minął rywala i zagrał do Xaviego, ten odegrał do Messiego, a Argentyńczyk wpuścił w pole karne Fabregasa. Zagranie Hiszpana odbija jednak Caballero.

• Pressing gospodarzy spowodował błąd w wybiciu piłki Caballero. Aut.

• Znowu zgubili Pique obrońcy Malagi i tym razem gracz Barcy się nie pomylił! Dobre przyjęcie piłki, mocne uderzenie nie do obrony dla Willy'ego i zasłużone 1:0 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Gerard Pique!

• Pique! Stoper Barcy przyjął piłkę w polu karnym, ale został w ostatniej chwili zablokowany!

• Alba! Po świetnym podaniu Messiego Hiszpan chciał przelobować Caballero, ale uderzył tuż nad bramką!

• Teraz z kolei powinien być korner dla Malagi, a arbiter nakazuje grać od bramki. Sędziowskie jaja. Clos Gomez gwiżdże dokładnie na odwrót...

• Absurd. Sergio Sanchez kopnął Angeleriego, a sędzia odgwizdał faul dla Malagi... Clos Gomez jest dziś beznadziejny.

• Źle wyprowadzała Barcelona piłkę z własnej obrony, ale piłkarzom Martino cudem udało się nie stracić piłki.

• Pedro! Kanaryjczyk najpierw głową trafił w obrońcę po dośrodkowaniu Sancheza, a chwilę potem z dystansu uderzył obok bramki.

• Ostre wejście Mascherano w środku boiska, ale słabo dysponowany Clos Gomez nakazuje grać dalej.

• Ponownie Messi fatalnie zepsuł kontratak Barcelony.

• Caballero!!! Po centrze Sancheza i błędzie Angeleriego do piłki dopadł Alba, ale jego uderzenie dobrze odbija bramkarz Malagi!

• Faul Dudy na Alexisie i żółta kartka dla Portugalczyka.

• Valdes!!! Duda dośrodkował idealnie na głowę Angeleriego, ale ten trafił dokładnie tam, gdzie stał Valdes!

• Pawłowski wywalczył piłkę i sprytną symulką wymusił żółtą kartkę dla Gerarda Pique.

• Pierwszy kontakt z piłką Pawłowskiego kończy się stratą w środku pola.

• Poradził sobie z obrońcami Malagi Fabregas, po czym zagrał w pole karne, gdzie piłka trafiła do Pedro, ale ten się poślizgnął i nie oddał strzału!

• Pedro w polu karnym ograł rywala, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Willy'ego.

• Bartłomiej Pawłowski pojawia się na boisku w miejsce Roque Santa Cruza.

• Dani Alves!!! Brazylijczyk dostał doskonałe podanie na wolne pole w szesnastkę, ale Willy poradził sobie z jego niepotrzebną podcinką!

• Kontuzja Santa Cruza. Paragwajczyk kończy udział w tym meczu, a przygotowany do wejścia Bartłomiej Pawłowski!

• Messi! Po podaniu Sancheza Argentyńczyk nie najlepiej przyjął piłkę i przy próbie lobowania Caballero nieznacznie się pomylił!

• Pique złapany na minimalnym spalonym.

• Camacho dobrze asekurował Antunesa i powstrzymał szarżującego Pedro. Rzut rożny.

• Złe decyzje na razie podejmuje Leo Messi, który zepsuł kontratak swojego zespołu.

• Pablo Perez mógł wyjść sam na sam z Valdesem, ale przegrał pojedynek biegowy z Albą.

• Zbyt mocne zagranie na skrzydło do Alexisa Sancheza.

• Pablo Perez bardzo brzydko potraktował Busquetsa. Żółta kartka o pomarańczowym zabarwieniu.

• Jeszcze jedna zła centra Xaviego, za plecy wszystkich zgromadzonych w szesnastce.

• Pedro zablokowany przez Angeleriego. Korner.

• Dobrze został przyblokowany Alexis w polu karnym Malagi po kombinacji z Alvesem.

• Na spalonym złapany Dani Alves.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Xaviego z rzutu rożnego w miejsce, gdzie nie było żadnego z gospodarzy.

• Sanchez dobrze minął Juanmiego i Antunesa, jednak w polu karnym został zablokowany przez Flavio.

• Dobrze rozpoczęło się to spotkanie. Przez dziesięć minut obejrzeliśmy trzy groźne strzały na bramkę.

• Victor Valdes! Duda uderzył bardzo blisko słupka katalońskiej bramki, ale golkiper Barcelony zdążył z interwencją.

• Carlos Clos Gomez niesłusznie teraz podyktował rzut wolny dla Malagi po domniemanym faulu Busquetsa. Szansa dla Malagi.

• W akcji ofensywnej Malagi, Perez dobrze rozciągnął grę na prawą stronę do Angeleriego, ale ten zanotował stratę.

• Willy Caballero dobrze odbija piłkę po uderzeniu Xaviego!

• Messi faulowany blisko linii bocznej pola karnego.

• Słupek!!! Alexis Sanchez wyszedł sam na sam z Willym, poradził sobie z bramkarzem Malagi, ale jego podcinka trafiła tylko w słupek bramki gości!

• Po dośrodkowaniu Messiego ze stojącej piłki, dobrze interweniował wracający Santa Cruz.

• Po kombinacji z Alexisem Sanchezem, Dani Alves został sfaulowany przez Tissone około 10 metrów od narożnika pola karnego Malagi.

• Po podaniu Alby, Pedro został powstrzymany w polu karnym przez Sergio Sancheza.

• Pierwszy gwizdek pana Carlosa Closa Gomeza i zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry przy dźwiękach hymnu FC Barcelony. Po raz pierwszy w loży prezydenckiej na Camp Nou zasiada dzisiaj Josep Maria Bartomeu.

• Atletico ostatecznie pokonało Rayo 4:2 i to zespół Diego Simeone jest teraz liderem La Liga. Jak odpowie Barcelona? Początek spotkania już za kilka minut.

• Jako że to spotkanie jest przedostatnim meczem 21. kolejki La Liga, oto wyniki wszystkich rozegranych dotychczas pojedynków w tej serii spotkań: Celta - Betis 4:2, Real M. - Granada 2:0, Valladolid - Villarreal 1:0, Valencia - Espanyol 2:2, Sevilla - Levante 2:3, Almeria - Getafe 1:0, Osasuna - Athletic 1:5. Spotkanie Rayo z Atletico wciąż trwa (1:3 po godzinie gry), a mecz Realu Sociedad z Elche zostanie rozegrany jutro.

• Opuszczając na chwilę kwestie sportowe, można się zastanawiać, jak na piłkarzy Barcelony wpłynie to całe zamieszanie administracyjne, które miało miejsce w tygodniu. Przypomnijmy, Sandro Rosella na stanowisku prezydenta klubu zastąpił Josep Maria Bartomeu, który także ujawnił wszystkie szczegóły dotyczące kontrowersyjnego transferu Brazylijczyka Neymara. O wszystkim pisaliśmy tutaj i tutaj.

• "Wyjdziemy na ten mecz defensywnie. Tak zagraliśmy u siebie, więc tak też zagramy na Camp Nou, gdzie pole gry jest nieco większe. To jasne. Nie możemy prowadzić z Barceloną wymiany ciosów, w żaden sposób. Musimy być uważni, tak jak w pierwszym meczu, co nie wyszło nam najgorzej. W niedzielę będzie podobnie" - to z kolei opinia trenera Malagi, Bernda Schustera.

• Co mówili przed meczem trenerzy obu drużyn? Oto opinia Gerardo Martino, szkoleniowca Barcelony: - "To będzie mecz z naszym bardzo dużym udziałem i Malagą grającą z kontry. Umiemy grać takie spotkania, ale czasem rywalom udaje się osiągnąć sukces. Kluczem do zwycięstwa będzie wykorzystanie pierwszych okazji w tym spotkaniu, które otworzą wynik."

• W Maladze dzisiaj na pewno nie zobaczymy oddanych w styczniu do belgijskiego Zulte Waregem Roberto Chena, Bobleya Andersona oraz Fabrice'a Olingi. Ponadto kontuzjowani są El Hamdaoui, Weligton, Samuel Sanchez i Jesus Gamez. W kadrze meczowej znalazł się za to Bartłomiej Pawłowski, który w rozegranym w środku tygodnia sparingu z Servette Genewa zdobył gola na wagę zwycięstwa 1:0.

• Rezerwowi Malagi: Carlos Kameni, Jose Casado, Francisco Portillo, Sergi Darder, Eliseu, Pedro Morales, Bartłomiej Pawłowski.

• Trener Barcelony, Gerardo Martino, nie skorzysta dzisiaj z kontuzjowanych Neymara, Dos Santosa oraz Oiera. Ponadto na lekkie urazy narzekają Andres Iniesta, Martin Montoya, Alex Song oraz świeżo upieczony ojciec małej Manueli, Carles Puyol. Pierwsze minuty od półtora roku w Barcelonie może za to otrzymać Ibrahim Afellay. Holender dopiero w tygodniu otrzymał od lekarzy zielone światło na grę.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Jose Pinto, Adriano, Marc Bartra, Sergi Roberto, Cristian Tello, Ibrahim Afellay, Jean Marie Dongou.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn!

• Ostatni mecz na Camp Nou pomiędzy tymi drużynami miał miejsce w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, co było również ostatnimi spotkaniami Barcelony dla Erica Abidala i Tito Vilanovy. Barca zwyciężyła 4:1, a tak wyglądał ten mecz:

• Tak wyglądało to spotkanie:

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym już w tym sezonie, Barcelona długo męczyła się z Malagą i ostatecznie wygrała ledwie 1:0 dzięki bramce Brazylijczyka Adriano. To właśnie w tym meczu swój oficjalny debiut w barwach Malagi zanotował Polak, Bartłomiej Pawłowski.

• Historia pojedynków między Barceloną i Malagą przemawia zdecydowanie na korzyść zespołu ze stolicy Katalonii. Z 67 rozegranych dotychczas spotkań Barca wygrała aż 46, 9 padło łupem Malagi, a 12 zakończyło się remisem. W bramkach Blaugrana wygrywa aż 155:49.

• W ostatniej kolejce obie drużyny swoje spotkania zremisowały - Malaga bezbramkowo u siebie z Valencią, natomiast Blaugrana na wyjeździe z Levante 1:1. Co ciekawe, zespół Gerardo Martino zdołał się już zrewanżować tej drużynie w Pucharze Króla, gdzie w środę Barca rozbiła Levante aż 4:1, a hattricka zanotował Cristian Tello.

• Z kolei Malaga przed tą serią spotkań plasowała się na 14. pozycji z 21 punktami na koncie. Podopieczni Bernda Schustera muszą uważać, żeby nie zbliżyć się zbytnio do strefy spadkowej, nad którą przed tym weekendem mieli zaledwie pięć punktów przewagi, a teraz mają ich zaledwie dwa.

• Przed tym meczem zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy przed tą kolejką prowadzili w tabeli Primera Division z dorobkiem 51 punktów, mając tyle samo punktów, co drugie Atletico Madryt, i ledwie punkt przewagi nad trzecim Realem. Teraz jednak Katalończycy muszą walczyć o powrót na pozycję lidera, bowiem Królewscy w sobotę pokonali Granadę 2:0, a i Atletico do przerwy prowadzi z Rayo Vallecano 3:1.

• Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z meczu 21. kolejki La Liga, w którym Barcelona podejmie na Camp Nou Malagę.