Osasuna Pampeluna

0

• Pedro na 7:0

• Messi na 6:0

• Ależ pokaz siły Barcelony, która po ograniu Manchesteru City w Lidze Mistrzów demoluje dzisiaj Osasunę 7:0! I choć Barcelona traci do Realu 4 punkty, to i tak przyszłotygodniowe Gran Derbi zapowiadają się kosmicznie! Hattrick Messiego, gole Pedro, Alexisa, Iniesty i Tello dają podopiecznym Gerardo Martino wysokie zwycięstwo. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Za chwilę jeszcze video z dwiema ostatnimi bramkami Barcy.

• Koniec spotkania! Barcelona gromi Osasunę 7:0!

• Po indywidualnej akcji Messi wykłada piłkę Pedro, który dopełnia formalności! 7:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pedro!

• Po pięknym podaniu Iniesty, Dani Alves poradził sobie w polu karnym z Damią i wyłożył piłkę Messiemu, który jeszcze zabawił się z Andresem i skompletował hattricka! 6:0!

• FC Barcelona - Osassuna Pampeluna

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

• Mizerny strzał Cejudo broni Valdes.

• Dogrywamy spokojnie ten mecz do końca. Barcelona ma popularną 'manitę' i od dobrych kilkudziesięciu minut nie forsuje tempa gry. Cóż, za tydzień mecz z Realem Madryt.

• Wychowanek Barcelony, Oriol Riera, żegnany brawami przy zejściu z boiska. W jego miejsce Acuna.

• Trafienie Tello

• Ostatnia zmiana w Barcelonie. Adriano zmienia Javiera Mascherano.

• Żółta kartka dla Alvaro Cejudo.

• Neymar po rozgrzewce wrócił na ławkę rezerwowych, więc dzisiaj raczej Brazylijczyka nie zobaczymy.

• Gol Messiego na 4:0

• Indywidualna akcja dzisiejszego rezerwowego Barcy i piękne techniczne uderzenie zza pola karnego na 5:0! Piękny gol!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Cristian Tello!

• Druga zmiana w Barcelonie. Cristian Tello za Alexisa Sancheza.

• Messi oddał zaskakujący strzał z 18 metrów, ale świetną interwencją popisał się Andres Fernandez!

• Iniesta nie zdążył do świetnego dośrodkowania Pedro i nie sięgnął piłki zagranej przez swojego kolegę.

• Błyskawiczna kontra Barcy, Pedro poradził sobie z Oierem i zagrał idealnie w pole karne do Messiego, który jednak fatalnie spudłował!

• I właśnie Roberto Torresa zmienia teraz Patxi Punal.

• Roberto Torres z dystansu uderzył groźnie dla bramki Barcelony, ale Valdes przerzucił piłkę nad poprzeczką!

• Pedro w polu karnym zagrał nieznacznie zbyt mocno do wbiegającego Messiego. Piłka w posiadaniu Andresa.

• Indywidualna akcja Jordiego Alby kończy się faulem piłkarza Barcelony w polu karnym rywala.

• Oriol Riera złapany na spalonym.

• Świetna wymiana piłki Messiego z Iniestą w polu karnym rywala, Argentyńczyk pod naciskiem Loties z ostrego kąta bez trudu pokonuje Andresa! 370. gol Messiego dla Barcelony, który staje się samodzielnym najlepszym strzelcem w historii Barcy we wszystkich meczach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

• W Osasunie z kolei wychowanek Barcelony, Cristian Lobato, wchodzi w miejsce Emiliano Armenterosa.

• Alex Song zmienia Xaviego Hernandeza. Pierwsza zmiana w Barcelonie.

• Długa piłka z rzutu wolnego w pole karne, gdzie poważny błąd popełnia Bartra, ale w piłkę nie trafia także Armenteros.

• Brzydki faul Mascherano na Cejudo i żółta kartka dla Argentyńczyka. Na upartego można było dać nawet kartkę czerwoną, która by wykluczyła go z Gran Derbi.

• Kontratak Barcelony, podanie rozpędzonego Messiego nie dotarło do Pedro, ale do odbitej piłki dopadł Alexis i uderzył z kilkunastu metrów niecelnie.

• 71 764 kibiców zgromadziło się dziś na Camp Nou.

• Szansa dla gości! Po zagraniu Cejudo Riera znalazł się tuż przed bramką rywala, ale nieczysto uderzył z pierwszej piłki i ta minęła bramkę Valdesa!

• Alba ładnie zagrał ze skrzydła na 10. metr przed bramkę Osasuny do Iniesty, którego słaby strzał pewnie obronił jednak Andres.

• FC Barcelona - Osassuna PampelunaFC Barcelona - Osassuna Pampeluna

• Kapitalna akcja Pedro! Samym przyjęciem piłki Hiszpan zwiódł dwóch rywali, następnie minął trzeciego i uderzył w boczną siatkę! Było blisko!

• Alejandro Arribas spóźnił się do Alexisa i za faul taktyczny otrzymuje żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu Jordiego Alby, Xavi nie był w stanie oddać celnego strzału głową, a Alexis Sanchez został przyblokowany przez Silvę.

• Wracamy na Camp Nou i rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• "Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i tylko goli ciągle mało..." - tak śpiewająco można sobie podsumować nastawienie, z jaką wyszła Barcelona na dzisiejsze spotkanie. Katalończycy, po niewyraźnym kwadransie, zaczęli grać tak, że żadna drużyna nie byłaby ich w stanie zatrzymać. Zobaczymy, ile jeszcze goli podopieczni Martino zdecydują się strzelić po przerwie, ale już teraz można powiedzieć, że od wpadki w Valladolid tydzień temu wstąpił w nich pozytywny 'diabeł', a przyszłotygodniowe Gran Derbi zapowiada się niesamowicie.

• Messi krótko rozegrał korner i po chwili wywalczył drugi, ale sędzia zakończył pierwszą połowę! Barcelona prowadzi 3:0!

• Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy na zakończenie pierwszej połowy.

• Cejudo na spalonym.

• Posiadanie piłki: 69% - 31% dla Barcelony.

• Trafienie Iniesty na 3:0 :

• Riera doszedł do długiej piłki zagranej w pole karne Barcelony, ale nie miał jej komu odegrać i zanotował stratę.

• Ależ pudło Pedro! Iniesta wrzucił piłkę za linię obrony do Alvesa, który odegrał ją głową do Pedro, który spudłował będąc pięć metrów od bramki rywala!

• Pedro efektownie zwiódł w polu karnym Arribasa, ale został zatrzymany przez Oiera.

• Iniesta pięknie dograł w pole karne do Xaviego, który efektownie uderzył z powietrza, ale Andres nie dał się zaskoczyć!

• Kolejna bomba z dystansu! Tym razem z 30 metrów strzela Alves, ale Andres znakomicie przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Reprezentant Hiszpanii, praktycznie nieatakowany przed polem karnym Osasuny, uderzył z około 20 metrów na bramkę Andresa i to tak, że bramkarz gości nie był w stanie nic zdziałać! Piękny gol Iniesty i 3:0 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Andres Iniesta!

• Loties zdołał we własnym polu karnym zabrać piłkę Inieście.

• Niepewna interwencja we własnym polu karnym Mascherano, ale piłka szybko wróciła do Argentyńczyka.

• Po akcji Iniesty i Messiego, Arribas uprzedził w polu karnym Alexisa. Ważna interwencja stopera gości.

• Wreszcie jakaś akcja Osasuny, ale Oier dośrodkowuje poza linię końcową.

• Gol Sancheza

• Warto przy okazji wspomnieć, że Leo Messi, z 369 golami dla Barcy, właśnie zrównał się z najlepszym strzelcem w historii klubu, Paulino Alcantarą, który w meczach oficjalnych i sparingowych zdobył właśnie tyle goli.

• Gol Messiego

• Świetne rozegranie piłki Iniesty z Albą, lewy obrońca Barcelony dogrywa przed bramkę do Alexisa Sancheza, który dopełnia formalności! Barca znów wjeżdża do bramki rywala i 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alexis Sanchez!

• Alves dośrodkował zbyt mocno dla Leo Messiego i Pedro, ale Barcelona dalej w ataku.

• Ależ okazja Alexisa! Andres Iniesta i Leo Messi zabawili się z defensywą Osasuny i Alexis stanął przed szansą na podwyższenie rezultatu, ale jego podcinka poszybowała minimalnie nad bramką!

• Barcelona błyskawicznie przeniosła się pod pole karne rywala. Pedro zagrał przed szesnastkę do Xaviego, ten uruchomił z prawej strony szesnastki Alexisa, który idealnie dograł przed bramkę do Messiego, który z pierwszej piłki pokonał sprytnym strzałem Andresa! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

• Świetna wymiana piłki na linii Xavi-Alexis-Messi, ten ostatni wpada w pole karne Osasuny, gdzie zostaje zatrzymany przez Loties.

• Była szansa dla Osasuny. Zagranie z rzutu rożnego w pole karne do wbiegającego Cejudo, który jednak uderza bardzo niecelnie.

• Nie klei się na razie gra Barcelonie. Kolejny rzut wolny dla Osasuny, a po interwencji Bartry będzie kolejny rzut rożny dla gości.

• Gol dla Osasuny, ale nieuznany! Po błędzie Mascherano strzał z dystansu oddał Armenteros, Valdes odbił piłkę przed siebie, a tam dobił ją będący na spalonym Riera. Sędzia błędu nie popełnił.

• Sędzia dopatrzył się jakiegoś faulu w ofensywie Raoula Loe i przerwał grę.

• Goście zdołali teraz wywalczyć rzut rożny.

• Bezpańska piłka spada pod nogi Alexisowi Sanchezowi w polu karnym, ale jego uderzenie z powietrza poszybowało nad poprzeczką bramki Osasuny.

• Na spalonym Dani Alves.

• Na razie ustawienie Osasuny to defensywne 4-3-1-2 ze sporym zagęszczeniem środka pola.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Xavi (Barcelona) oraz Oier (Osasuna), natomiast arbitrem spotkania będzie Jose Antonio Teixeira Vitienes.

• Hymn Barcelony na Camp Nou oznacza wyjście piłkarzy na murawę. Jeśli dobrze widzę, to Leo Messi znowu zafundował sobie jakąś przekąskę przed wyjściem na boisko.

• Pięć minut do rozpoczęcia tego spotkania. Warto pamiętać, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn rozegranym w Pampelunie padł bezbramkowy remis.

• Rezerwowi Osasuny: Asier Riesgo, Lolo, Miguel Flano, Javier Acuna, Cristian Lobato, Manuel Omwu, Francisco Punal.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto, Adriano, Martin Montoya, Alex Song, Cesc Fabregas, Neymar, Cristian Tello.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

• Osasuna Pampeluna z kolei jest obecnie 15. w ligowej tabeli i walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Goście mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, więc na pewno nie mogą powiedzieć, że ich sytuacja jest bezpieczna.

• Barcelona gra dzisiaj pod dużą presją. Katalończycy tracą już siedem punktów do Realu Madryt oraz cztery do Atletico i muszą dzisiaj wygrać, bo inaczej za tydzień na Santiago Bernabeu w El Clasico mogą stracić zupełnie wszystkie szanse na obronę tytułu.

• Witamy bardzo serdecznie na meczu 28. kolejki Primera Division, w którym FC Barcelona zmierzy się na własnym stadionie z Osasuną Pampeluna.