FC Barcelona

6

Rayo Vallecano

0

• Barcelona wykonała prawdziwą demonstrację mocy przed wtorkowym spotkaniem z Manchesterem City w Lidze Mistrzów! 6:0, dwa gole Messiego, piękny gol w powrocie po kontuzji Neymara oraz kolejne trafienia Pedro, Alexisa i Adriano. Barcelona wraca na fotel lidera i nim pozostanie po tej kolejce, o ile Real jutro nie ogra Getafe jedenastoma golami. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Za chwilę wstawię wideo z trafieniem Neymara. Naprawdę warto poczekać.

• Koniec! Barcelona gromi Rayo 6:0!!!

• Fatalna próba Tito idealnie oddaje grę Rayo w tym meczu.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Neymar! Neymar! Neymarrrrr!!! Brazylijczyk dostał piłkę na połowie boiska, minął na pełnej prędkości jednego rywala i fenomenalnym uderzeniem z dystansu w okienko bramki Rubena włączył się do katalońskiej fiesty!!! 6:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Neymaaaaaar! Co za gol, co za powrót!!!!

• Ponadto Argentyńczyk pobił też rekord bramek zdobytych dla jednego klubu w Hiszpanii. Messi ma 337 goli zdobytych w 405 meczach Barcy.

• Swoją ostatnią bramką, 228. w karierze w La Liga, Leo Messi stał się ex aequo z Raulem trzecim najlepszym strzelcem w historii Primera Division. Przed nimi tylko Hugo Sanchez (234) i Telmo Zarra (251).

• Valdes pewnie łapie strzał z dystansu Rochiny.

• Teraz z kolei korner po drugiej stronie boiska po szarży Mojiki.

• Zabawa w polu karnym Iniesty z Pique zakończona wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie Alvesa trafia w Mojikę. Korner.

• Neymar minął trzech graczy przed polem karnym Rayo, ale został zatrzymany przez czwartego.

• Fabregas! Alexis Sanchez po podaniu Fabregasa zakręcił obrońcami w polu karnym i wyłożył piłkę Ceskowi, który został zablokowany przez Ze Castro!

• Leo Messi opuszcza boisko, w jego miejsce Cristian Tello. Cóż, we wtorek mecz z Manchesterem City.

• Rochina płaskim strzałem zza pola karnego posłał piłkę obok bramki Valdesa.

• Longo wchodzi w miejsce Larriveya.

• Jeszcze jeden korner dla Barcy po akcji Sancheza.

• Mascherano zmienia Puyola.

• Messi wykorzystuje podanie Alexisa Sancheza i z czternastu metrów precyzyjnym strzałem pokonuje Rubena! Manita!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi po raz drugi!

• Neymar idealnie dograł w pole karne do Daniego Alvesa, który w dobrej sytuacji uderzył z około dziesięciu metrów niecelnie!

• Neymar dostał dobre podanie na wolne pole od Alvesa, ale zdążył za nim obrońca Rayo.

• Messi!!! Argentyńczyk miał piłkę na lewej nodze i choć mógł podać do Neymara, to jednak zdecydował się na strzał, ale posłał futbolówkę minimalnie obok bramki!

• Sanchez zatrzymany przez Baenę. Goście zdobywają piłkę.

• Alexis zdobył dla swojego zespołu rzut rożny.

• Na boisku po miesięcznej przerwie pojawia się także Neymar, który wchodzi w miejsce Pedro!

• Zmiany. W Rayo Jonathan Viera zmienia Alberto Bueno.

• Akcja Barcelony kończy się uderzeniem z dystansu Daniego Alvesa, z którym bez problemu poradził sobie Ruben.

• Busquets wypatrzył w polu karnym Pedro, a ten został zablokowany przez Tito.

• Larrivey dobrze przyjął piłkę w polu karnym, ale pod naciskiem Puyola nie był w stanie pokonać Valdesa.

• Neymar przygotowuje się do wejścia na boisko!

• Dani Alves został zablokowany w polu karnym Rayo. Rzut rożny.

• Meksykańska fala na Camp Nou!

• Zabawa mistrzów Hiszpanii na Camp Nou trwa w najlepsze!!! Fabregas genialnie rozegrał piłkę z Iniestą i wyłożył ją Pedro, któremu pozostało wpakowanie jej do pustej bramki! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Pedro Rodriguez!

• Puyol świetnie skasował kontrę Rayo, ale po chwili piłka trafiła do Larriveya, którego ładne uderzenie doskonale sparował Valdes!!!

• Leo Messi pięknym podaniem stworzył dobrą sytuację Chilijczykowi, który bez trudu, technicznym strzałem zaskoczył Rubena! 3:0 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alexis Sanchez!!!!

• W Madrycie z kolei zakończyło się Gran Derbi... rezerw. W Segunda Division Real Madrid Castilla pokonał FC Barcelonę B 3:1. Gole zdobyli Franco, Aguza i Mascarell (Castilla) oraz Denis Suarez (Barca B).

• Dośrodkowanie Messiego z rzutu wolnego trafiło w ręce Rubena.

• Tymczasem realizator sugeruje, że Gerard Pique doznał jakiegoś urazu. Zobaczymy, czy bedzie potrzebna zmiana.

• Larrivey z trudnej pozycji nie był w stanie oddać dobrego uderzenia głową.

• 74 517 widzów na Camp Nou. Nie najgorsza frekwencja jak na takiego rywala i na to, jak to wyglądało w ostatnich meczach.

• W przerwie żaden z trenerów nie dokonał zmiany.

• Wznawiamy grę w drugiej części gry!

• Zdecydowana przewaga gospodarzy w pierwszych 45 minutach udokumentowana dwoma golami, które są najmniejszym wymiarem kary dla słabiutkiego Rayo. Tych goli mogło paść zdecydowanie więcej.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona - Rayo 2:0!

• Pique odbija dobrze dośrodkowanie Mojiki.

• Arbilla zmieniony przez Tito. To on zawalił gola na 0:2.

• Barcelona kontroluje spotkanie, a kapitalna wiadomość z Soczi! Kamil Stoch podwójnym mistrzem olimpijskim! Polak wygrał także na dużej skoczni!!!

• Barcelona prowadzi już 2:0 i teraz rzeczywiście może grać z dużo większym spokojem.

• Po prostej stracie Rayo, Fabregas doskonale uruchomił Argentyńczyka, a ten ze spokojem przerzucił piłkę nad Rubenem wprost do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Leo Messi!

• Odbite uderzenie z dystansu Pique ląduje za linią końcową. Rzut rożny.

• Messi ładnie rozegrał kontrę Barcelony, która kończy się jednak zablokowanym zagraniem Fabregasa w polu karnym rywala.

• Bramkarz Rayo dobrze piąstkował piłkę po centrze Argentyńczyka, a chwilę później zatrzymał go przy linii końcowej, gdy ten jak dziecko ograł Trashorrasa!

• Ruben kapitalnie broni uderzenie Messiego zza pola karnego!!! Tylko korner dla Barcy!

• Wciąż 1:0, co nie jest bezpiecznym wynikiem dla Barcelony, jeśli ta pamięta mecz z Valencią.

• Niewiele zabrakło do gola na 2:0, ale Saul przerwał bardzo groźne zagranie Pedro i nie wpakował piłki do własnej siatki, choć tak mogło się zdarzyć!

• Fatalne błędy w defensywie Barcelony, ale zarówno Larrivey, jak i Iago przegrali pojedynki z Valdesem!!!

• Mocne uderzenie Rochiny zablokowane. Rzut rożny dla Rayo.

• Larrivey nie był w stanie celnie dośrodkować w pole karne Barcelony, a w odpowiedzi Katalończycy wyszli z nieudaną kontrą.

• Ależ źle Alexis!!! Iniesta genialnym podaniem wypuścił Sancheza sam na sam z bramkarzem i chciał dograć do Messiego, ale zagrał niecelnie!

• Messi z rzutu wolnego trafia w mur, a poprawka Daniego Alvesa poszybowała nad poprzeczką.

• Iniesta faulowany tuż przed szesnastką rywala.

• Znowu słupek! Po ładnej akcji Iniesty Pedro trafia z ostrego kąta w obramowanie bramki gości!

• Alexis Sanchez nie doszedł do piłki po centrze Adriano.

• Kwadrans gry za nami. Na razie Rayo nie jest w stanie przeciwstawić się Barcelonie.

• Messi!!! Argentyńczyk opanował piłkę w polu karnym i z półobrotu uderzył w słupek bramki Rayo!

• Pewnie łapie piłkę Valdes po dośrodkowaniu w pole karne.

• Rayo zdobywa rzut rożny.

• Iniesta chciał zaskoczyć Rubena z połowy boiska, ale piłka poszybowała obok bramki.

• Po kombinacyjnej akcji Barcelony, Pedro złapany na spalonym.

• Sanchez dobrze powstrzymany przez Mojicę przy linii końcowej. Piłka dla Rayo.

• Nieporozumienie Saula z Rubenem kosztuje Rayo rzut rożny.

• Była już szansa na wyrównanie. Trashorras dobrze dograł do Iago, ale ten nie potrafił pokonać Valdesa z kilkunastu metrów!

• No i długo goście nie wytrwali z remisem. Przepiękne płaskie uderzenie z dystansu Brazylijczyka, idealnie i nie do obrony dla Rubena! Barcelona prowadzi z Rayo 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Adriano!

• Rayo dość wysoko ustawione. Zespół Paco Jemeza nie jest schowany za podwójną gardą.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Camp Nou!

• Piętnaście minut do rozpoczęcia spotkania.

• Rezerwowi Rayo: David Cobeno, Tito, Jonathan Viera, Lass Bangoura, Adrian Gonzalez, Nery Castillo, Samuele Longo.

• Nie ma także Marca Bartry, Sergiego Roberto oraz Isaaca Cuenki.

• Dzisiaj w Barcelonie wreszcie do gry wraca Neymar, który powinien pojawić się na boisku w drugiej połowie. Brakuje za to Xaviego oraz Montoyi.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto, Javier Mascherano, Jordi Alba, Alex Song, Ibrahim Afellay, Cristian Tello, Neymar.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! Do jedenastki Barcelony trafił Carles Puyol!

• W pierwszym spotkaniu obu drużyn, Barcelona zwyciężyła w Madrycie aż 4:0. Niemniej jednak największą niespodzianką tego meczu było to, że Rayo wygrało z Barceloną statystykę posiadania piłki 51%-49%. Tak wyglądało to spotkanie.

• Barcelona potrzebuje dziś zwycięstwa, aby wrócić na pozycję lidera, którą dwie godziny temu zabrało jej Atletico, zwyciężając 3:0 nad Realem Valladolid. O czym innym zupełnie marzy Rayo, które traci w tym momencie do bezpiecznego miejsca w tabeli cztery punkty.

• W dzisiejszym meczu faworyt jest tylko jeden i jest nim Barcelona, która przed tą kolejką była liderem La Liga. Rayo jest z kolei najgorszą defensywą ligi i przedostatnią drużyną w klasyfikacji, w wielu spotkaniach prezentując wręcz juniorski futbol.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 24. kolejki Primera Division, w którym Barcelona zmierzy się na własnym stadionie z Rayo Vallecano!