FC Barcelona

6

Rayo Vallecano

1

• Barcelona zabawiła się dzisiaj z radośnie grającym Rayo, a Leo Messi z hattrickiem dogonił w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo. Duma Katalonii wyprzedza w tabeli Real Madryt i zostaje nowym liderem La Liga! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Mizerny strza łz dystansu Manucho wyraźnie mija bramkę Bravo.

• Suarez! Urugwajczyk miał szansę na hattricka, ale po podaniu Messiego z ostrego kąta przegrał pojedynek z Alvarezem!

• Świetnie podanie prostopadłe Messiego, Suarez mija Alvareza i z ostrego kąta pakuje piłkę do pustej bramki! 6:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!!!

• Żółta kartka dla Adriano.

• Nieprawdopodobne!!! Suarez wychodził sam na sam z bramkarzem i próbował jeszcze dograć piłkę na pustą bramkę Messiemu, ale zagrał mu minimalnie zbyt mocno!

• Bravo pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Gaela Kakuty.

• Żółta kartka dla Aquino za faul taktyczny na Messim.

• Suarez! Po kombinacyjnej kontrze z Rakiticiem techniczny strzał Urugwajczyka broni Cristian Alvarez!

• Bueno trafia do siatki po raz drugi! Miało to miejsce jednak długo po gwizdku, bo wcześniej sędzia uznał, że jeden z jego kolegów wybiegł z piłką poza plac gry.

• Manucho zmienia Leo Baptistao.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bueno wykorzystuje jedenastkę!

• Czerwona kartka dla Brazylijczyka, który był ostatnim obrońcą Barcy!

• Rzut karny dla Rayo! Zdaniem sędziego Alves sfaulował w polu karnym Bueno!

• Dani Alves uderza z dystansu nieznacznie ponad poprzeczką bramki Rayo!

• Kolejna kombinacja w wykonaniu Katalończyków kończy się mocnym uderzeniem Adriano, które Alvarez paruje na rzut rożny!

• Leo Messi właśnie dogonił Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców (obaj mają po 30 goli), a Barcelona dogoniła Real w ilości zdobytych bramek w tym sezonie (obie drużyny mają po 75 goli)!

• W ekipie Rayo Aquino zmienił Likę.

• Adriano zmienia Jordiego Albę.

• Po dobrym podaniu ze skrzydła Pedro i błędzie w defensywie Rayo, Messi minął rywala w polu karnym i z ostrego kąta z łatwością pokonał Alvareza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Alvarez świetnie broni płaski zaskakujący strzał Leo Messiego z rzutu wolnego!

• Po ładnej akcji Daniego Alvesa, Messi został sfaulowany tuż przed szesnastką Rayo.

• W Barcelonie z kolei Rafinha zmienia Iniestę.

• Zmiana w Rayo. Schodzi Jozabed, wchodzi Quini.

• W zamieszaniu w polu karnym Rayo Alvarez broni uderzenie z kilku metrów Suareza, ale pozbawiony opieki obrońców Leo Messi popisuje się skuteczną dobitką, zdobywając drugiego gola w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Pedro rozpędził się z piłką i wpadł w pole karne, ale nie zagrał w odpowiednim momencie do lepiej ustawionego Messiego i przegrał pojedynek z Alvarezem!

• Rakitić zmienia Mascherano.

• Żółta kartka dla Alby, który 'wyczyścił' się przed El Clasico i nie zagra z Eibar.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi drugiej szansy już nie zmarnował!!!

• Żółta kartka za protesty dla Trashorrasa.

• Nieprawdopodobne!!! Alvarez łapie uderzenie z rzutu karnego Leo Messiego, ale jest powtórka!!!

• Jeszcze druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla obrońcy Rayo!

• Rzut karny dla Barcelony!!! Tito faulował w polu karnym Luisa Suareza!

• Po ładnej kombinacyjnej akcji Barcelony, płaski strzał z 10 metrów Andresa Iniesty świetnie broni Alvarez!

• Na spalonym złapany Luis Suarez.

• Teraz z kolei po rzucie wolnym dla Rayo, zrobiło się zamieszanie w szesnastce Barcy, które kończy się minimalnie niecelnym uderzeniem Leo Baptistao!

• 2:0 dla Barcy! Po rzucie rożnym wykonywanym przez Xaviego strzał głową Jordiego Alby trafił tylko w słupek bramki Alvareza, ale dobitka Pique przyniosła drugiego gola dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Gerard Pique!

• Po rzucie wolnym dla Barcelony w polu karnym zrobiło się drobne zamieszanie, ale Pique nie zdołał oddać strzału.

• Ponad 87 tysięcy kibiców dzisiaj zgromadziło się na Camp Nou.

• Wznawiamy grę na Camp Nou!

• Barcelona zasłużenie prowadzi z Rayo 1:0 po szybkiej bramce Luisa Suareza, ale od tego momentu gospodarze specjalnie nie podkręcają tempo i nie starają się za wszelką cenę podwyższyć prowadzenia. Zobaczymy, czy po przerwie goście z Madrytu powalczą jeszcze choćby o remis.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetna akcja indywidualna Iniesty, który wbiegł z piłką w pole karne, ale po jego podaniu Messi został wyblokowany przez piłkarzy gości.

• Do akcji ofensywnej włączył się teraz Ba, ale jego dośrodkowanie padło łupem Bravo.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Suareza, który zdaniem sędziego był na spalonym.

• Barca wciąż prowadzi 1:0, ale Rayo nie odpuszcza, nadal gra typowy dla siebie otwarty futbol.

• Messi!!! Po pięknym podaniu Suareza Argentyńczyk próbował lobować Alvareza, ale trafił tylko w boczną siatkę!

• Piękny strzał z rzutu wolnego Roberto Trashorrasa nieznacznie mija bramkę rywala!

• Teraz kartka dla Mascherano za faul na Bueno około 25 metrów od bramki Bravo.

• Messi nieźle dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale w szesnastce najlepiej ustawiony był bramkarz gości, Alvarez.

• Żółta kartka dla Tito za faul taktyczny na Albie.

• Mocny płaski strzał z 30 metrów Insuy pewnie łapie Claudio Bravo.

• Kolejna interwencja poza polem karnym Cristiana Alvareza. Kolejna skuteczna.

• Pedro!!! Napastnik Barcelony wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale naciskany przez obrońcę przegrał ten pojedynek!

• Beznadziejne dośrodkowanie z rzutu wolnego Xaviego Hernandeza trafia w ręce Cristiana Alvareza.

• Z rzutu wolnego dla Rayo nie było zagrożenia dla bramki Barcelony, w odpowiedzi kontratak gospodarzy zaprzepaścił Pedro Rodriguez.

• Świetna kombinacyjna akcja Barcelony! Po podaniu Jordiego Alby uderzenie Daniego Alvesa zostało zablokowane!

• Wychodzący na czystą pozycję Luis Suarez był faulowany w polu karnym przez Ba, ale sędzia Gil Manzano nie podyktował karnego. Wielbłąd sędziego.

• Uderzenie z dystansu Roberto Trashorrasa pewnie broni Claudio Bravo.

• Podanie na wolne pole do Suareza, ten mija wychodzącego z bramki Alvareza i próbuje jeszcze zagrać na pustą bramkę do Pedro, jednak zrobił to niedokładnie!

• Dobra akcja gości, ale w ostatniej chwili Leo Baptistao został uprzedzony w polu karnym przez Albę. Rzut rożny dla Rayo kończy się niecelnym uderzeniem z dystansu Gaela Kakuty.

• Wychodzący na czystą pozycję Pedro złapany na spalonym.

• Barcelona na prowadzeniu! Źle ustawiona defensywa Rayo, Xavi zagrywa świetnie na czystą pozycję do Suareza, który pięknym strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonuje Alvareza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!!!

• Dalekie podanie za linię obrony i dobra interwencja poza polem karnym Cristiana Alvareza, bramkarza Rayo.

• Na spalonym znalazł się Leo Baptistao.

• Bravo pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Kakuty.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Rezerwowi Rayo: David Cobeno, Nacho Martinez, Javier Aquino, Quini, Alejandro Pozuelo, Alex Moreno, Manucho.

• Rezerwowi Barcelony: Marc Andre Ter Stegen, Marc Bartra, Adriano, Ivan Rakitić, Rafinha, Sergi Samper, Munir El Haddadi.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Rayo Vallecano z kolei ma bezpieczne miejsce w środku tabeli. Nieobliczalna ekipa Paco Jemeza zajmuje jedenastą lokatę z dorobkiem 29 punktów.

• Po raz pierwszy od października, FC Barcelona ma okazję być liderem Primera Division na koniec kolejki. Aby przeskoczyć Real Madryt Katalończycy muszą dziś w dowolnym stosunku pokonać Rayo Vallecano, bowiem po porażce Królewskich podopieczni Luisa Enrique tracą do nich ledwie dwa punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 26. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona zagra z Rayo Vallecano!