4

3 1 połowa

Real Sociedad

1

• Emocje w tym meczu skończyły się po ośmiu minutach. Barcelona bezdyskusyjnie była zespołem lepszym i pewnie pokonała rywala. Mecz bez szczególnej historii. Ja już ze swojej strony dziękuję za uwagę. Relację live przeprowadził Jakub Choderny.

• Koniec spotkania. Barcelona pewnie pokonuje Real Sociedad 4:1 i pozostaje na czele tabeli w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Dla gospodarzy strzelali Neymar, Messi, Busquets i Bartra. Goście odpowiedzieli trafieniem Alberto de la Belli. Jak jutro odpowie Real Madryt?

• Chyba nic się już tutaj nie wydarzy. Próbuje Barcelona, ale jakoś tak bez szczególnej wiary.

• Ostatnie minuty spotkania. Goście już nie wykazują inicjatywy.

• Fatalnie pudłuje Pedro, który znalazł się w znakomitej sytuacji po podaniu Roberto. Napastnik Barcelony pomylił się o kilkanaście centymetrów.

• Messi schodzi, wchodzi Roberto.

• Doskonale zachował się Messi, który w polu karnym wyprzedził trzech zawodników i z ostrego kąta wstrzelił piłkę, a tam "dzieła zniszczenia" dopełnił Bartra, który trafił z najbliższej odległości. Kolejny raz karygodnie zachował się Cadamuro.

• Bartra i 444444!!!!!!

• Pedro za Neymara. Dobry występ Brazylijczyka.

• Z dystansu strzelał Griezmann, ale broni Valdes, choć mało pewnie i ostatecznie sytuację wyjaśnia Pique. Rozkojarzeni nieco zdają się być w tym momencie piłkarze Barcelony.

• Tymczasem nieco śmielej do przodu ruszyli goście. Wiało nudą już przez moment, a teraz jest nieco ciekawiej. To zapowiada dobre, ostatnie minuty spotkania.

• Brakuje nieco precyzji i skuteczności w poczynaniach zawodników Barcelony, którzy teraz są wyraźnie podrażnieni po stracie gola.

• Zupełnie nieoczekiwanie to goście strzelają bramkę, choć nic na to nie wskazywało. Pojedynek z Agirretxe przegrał Pique, a ten wypatrzył ładnie w polu karnym De la Bellę, któremu pozostało jedynie wpisać się na listę strzelców.

• Goooool dla Sociedad!! Błąd Pique!! 3:1!!

• Na obiekcie Camp Nou dziś ponad 70 tysięcy kibiców obserwuje popisy swoich pupili. Zapewne są zadowoleni...

• Ładnie "klepnęli" w polu karnym gospodarze i ostatecznie dośrodkowywał Xavi, ale Neymar nie doskoczył do piłki.

• Teraz próbował Sanchez z prawej strony po pięknym podaniu Alvesa, ale napastnik Barcelony pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów.

• Żółta kartka dla Agirretxe.

• Prześcigają się panowie w marnowaniu dobrych sytuacji. Z kontrą ruszyli gospodarze. Piłkę dostał Messi, który oddał ją do nadbiegającego Neymara, ale Brazylijczyk z ostrego kąta strzelił wprost w Claudio Bravo.

• Znakomita sytuacja Messiego! Argentyńczyk w swoim stylu popędził z piłką w pole karne, ale mając przed sobą już tylko golkipera Sociedad, strzelił nad poprzeczką. Messi nie zwykł marnować takich sytuacji.

• Messi otrzymał piłkę od Alvesa, świetnie obrócił się z futbolówką i uderzył sprzed pola karnego, ale na przeszkodzie stanął bramkarz Sociedad.

• Przy piłce długo utrzymują się piłkarze "Dumy Katalonii", ale póki co niewiele z tego wynika. Chwilę wcześniej w niezłej sytuacji znalazł się Leo Messi, ale nie zdołał strzelić swojego drugiego gola w tym meczu.

• Piłkarze na boisku. Zaczyna Barcelona!

• Goście prezentowali się nieźle przez 120 sekund, kiedy to z impetem ruszyli i mieli swoją sytuację. Później było już tylko gorzej, a ostatecznie dramatycznie słabo. Barcelona w pełni kontroluje boiskowe wydarzenia i bezlitośnie wykorzystuje błędy defensywy rywala. Czy w drugiej połowie Sociedad choć trochę się przebudzi?

• 3:0 do przerwy dla faworyta, czyli Barcelony. Bezdyskusyjna przewaga gospodarzy. Wracamy za 15 minut!

• W odpowiedzi z dystansu potężnie huknął Griezmann, ale świetnie interweniuje Valdes.

• Znów Neymar, który tym razem z lewego skrzydła "obsłużył" Messiego, ale piłkę po uderzeniu Argentyńczyka broni golkiper Realu. To mógł być gol.

• Rozpędził się Neymar i uderzył z narożnika pola karnego, ale niecelnie. Aktywny jest Brazylijczyk w tym meczu.

• Próbowali zaskoczyć goście, ale piłkę wstrzeloną z lewej strony boiska pewnie złapał Victor Valdes. Nie mają argumentów piłkarze Sociedad.

• Potwierdziły się w międzyczasie przypuszczenia. Schodzi Mascherano, wchodzi Bartra.

• Kolejna cudowna akcja Barcelony. Popis znakomitej techniki w polu karnym, ale tym razem połapali się we wszystkim goście.

• Bajeczna akcja Barcelony! Messi do Sancheza, ten do Alvesa, a Brazylijczyk trafia klatką piersiową do bramki. Wcześniej jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

• Próbował Sanchez sprzed pola karnego po podaniu... arbitra. Obok bramki.

• Grymas bólu na twarzy Mascherano. Prawdopodobnie Argentyńczyk zostanie zmieniony.

• Nie ma co się łudzić, skończyły się emocje w tym spotkaniu. Pytaniem otwartym pozostaje jedynie, ile bramek zaaplikuje jeszcze rywalowi Barcelona? Kiedy Sociedad po raz ostatni przyjechało do stolicy Katalonii, gospodarze wygrali 5:1.

• Przyznam szczerze, że dawno już nie widziałem tylu błędów formacji defensywnej na tym poziomie rozgrywek. Trener gości zapewne łapie się za głowę, ponieważ wygląda to skandalicznie.

• Po zamieszaniu pod polem karnym Sociedad do piłki dopada pomocnik Barcelony, który szybko decyduje się na strzał z woleja, a piłka wpada tuż przy słupku. Bardzo możliwe, że kilka sekund wcześniej do bramki trafił Leo Messi, który dwukrotnie znalazł się w wybornej sytuacji. Raz obronił bramkarz, a później futbolówkę wybił obrońca gości, choć nie wiadomo, czy wcześniej piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

• 333333!!!!! Sergio Busquets!!

• Kontuzja Prieto i pierwsza zmiana. Na boisko wchodzi Agirretxe.

• Mogło być groźnie pod bramką Sociedad po błędzie Cadamuro, ale kolega z drużyny wyjaśnia sytuację i wybija piłkę.

• Gospodarze w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia. Goście po fatalnym początku chyba już stracili wiarę w to, że w tym meczu da się wywalczyć jakiekolwiek punkty. Możliwe, że dziś będziemy świadkami pogromu na Camp Nou.

• Piłka w bramce gości, ale wcześniej arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Neymara.

• Mogło być 3:0, ponieważ w świetnej sytuacji znalazł się Neymar po podaniu Iniesty, ale Brazylijczyk próbował zbyt koronkowo i bezpieczeństwo w porę zostało zażegnane przez bramkarza gości.

• Kolejny raz beznadziejne zachowanie obrońców Sociedad. Spokojnie lewą stroną truchtał sobie Neymar, który doczłapał do pola karnego, dośrodkował piłkę, a tam zupełnie niepilnowany Messi strzelił gola głową. Czy to już koniec emocji w tym meczu?

• Messsssssiii!! 2:0!!

• Kuriozalnie zachowała się defensywa gości. Z prawej strony rozpędził się Sanchez, który wstrzelił piłkę w pole karne, a tam żaden z obrońców nie pokusił się o jej wybicie i Brazylijczyk "wjechał" z futbolówką do bramki. Karygodnie zachował się także bramkarz Realu, który stał niczym słup soli.

• Gol gol gol gol!! Neymar!! Fatalne zachowanie obrony Sociedad!

• Z przytupem rozpoczęli goście! Strzał z dystansu Seferovicia i piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Victora Valdesa, który tylko biernie się przyglądał. Ależ to mógł być początek w wykonaniu Sociedad!

• "Duma Katalonii" a może dzielni Baskowie? Kto dziś okaże się górą? Zaczynamy!

• Już za kilkadziesiąt sekund rozpocznie się kolejne spotkanie hiszpańskiej Primera Division, w którym Barcelona podejmie Real Sociedad. Zdecydowanym faworytem z całą pewnością są gospodarze, ale warto przypomnieć, że w ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami górą okazała się ekipa Sociedad. Czy i dziś możemy być świadkami niespodzianki?