FC Barcelona

2

Real Sociedad

0

• Po trudnej pierwszej połowie w drugiej Barcelona rozstrzygnęła spotkanie golami Pedro i Neymara. Jest to milowy krok do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. To tyle z Barcelony, dobrego wieczoru.

• Na ostatnią minutę meczu wchodzi Gorka Elustondo, który zmienia Estebana Granero.

• Arbiter dolicza trzy minuty do końca meczu.

• Co tu dużo pisać: przewrotka w okienko. To trzeba zobaczyć. Znakomity gol Pedro.

• Aaaaaależ bramka Pedro! 2-0 dla Barcy!!!

• Pedro wchodzi za Rafinhę.

• Pedro stoi przy linii bocznej i jest gotowy do wejścia na boisko.

• Zgranie piłki piętą przez Suareza do Messiego, ale akcja przerwana, ponieważ La Pulga był na spalonym.

• Za Carlosa Velę wchodzi Alfred Finnbogason.

• Ruben Pardo będzie pauzował w następnej kolejce ze względu na kartki.

• Żółta kartka dla Rubena Pardo.

• Chori Castro zmienia Sergio Canalesa.

• Przy owacji Camp Nou boisko opuszcza Xavi. Na murawę wbiegł Andres Iniesta.

• Trio Messi-Suarez-Neymar strzeliło 27 z ostatnich 30 goli Barcelony.

• Pierwsza kartka dla piłkarza Barcelony. Kartonik ujrzał Javier Mascherano.

• Żółta kartka dla Geronimo Rulliego, który niesportowo blokował wykonanie rzutu rożnego przez Barcę.

• Sergio Busquets zmienia Marca Bartrę.

• Centra Xaviego przerwana przez Markela Bergarę.

• Kolejna przerwa w grze, tym razem pomocy potrzebuje Granero.

• Mamy przerwę w grze, na boisku leży Carlos Bravo.

• Wrzutka Messiego w pole karne, piłkę przedłuża obrońca Sociedad, a akcję na lewej flance strzałem głową zamknął Neymar.

• Neymar!!! 1-0 dla Barcy!

• Perfekcyjna piłka Xaviego za plecy obrońców, Suarez próbował pokonać Rulliego, ale w ostatniej chwili interweniował Gonzalez, blokując uderzenie.

• Neymar zamykał trzeci rzut rożny w przeciągu minuty, ale uderzenie Brazylijczyka niecelne.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Xaviego, Bartra strzela głową w kierunku okienka bramki, ale Geronimo Rulli znakomicie interweniuje.

• Wracamy po przerwie! Zaczynamy drugą połowę!

• Na Camp Nou nie dzieje się nic ciekawego. Barcelona kontroluje mecz pod względem posiadania piłki, ale gra bardzo niedokładnie. Wszelkie akcje kończą się albo niecelnymi podaniami, albo niecelnymi strzałami. Wracamy za kwadrans.

• Strzał z dystansu Daniego Alves niecelny, choć niewiele brakowało, by piłka wleciała do siatki.

• Kolejna nieudana akcja Barcy, która kończy się niecelnym podaniem, piłka poza boiskiem.

• Wrzutka Xaviego z rzutu wolnego na długi słupek, Adirano zgrywa piłkę w okolice siódmego metra, tam Rafinha uderza wolejem, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Źle rozegrany korner, Bravo wybija piłkę na przedpole.

• Do rozgrzewki ruszył Zaldua. To może oznaczać, że Inigo Martinez, który przed chwilą zwijał się z bólu na murawie, będzie potrzebował zmiany.

• Wrzutka Messiego w pole karne, jednak jeden z zawodników Realu Sociedad został sfaulowany, akcja przerwana.

• Faulowany Adriano, dobra pozycja do uderzenia z rzutu wolnego, do bramki ok. 25 metrów.

• Drugi defensywny pomocnik Sociedad otrzymał kartonik. Tym razem jest to Markel Bergara.

• Miękkie dośrodkowanie Messiego do Pique, stoper Barcy nie zdołał pokonać Rulliego nogą, dlatego próbował dobijać przewrotką, lecz zrobił to niecelnie.

• Druga kartka na przestrzeni dwóch minut. Tym razem ukarany Alberto de la Bella.

• Esteban Granero nie zagra w następnej kolejce ze względu na nadmiar żółtych kartek.

• Pierwsza kartka w tym meczu. Esteban Granero taktycznie sfualował Rafinhę, za co otrzymał kartonik.

• Długa piłka Mascherano do Neymara, ten wychodzi sam na sam z Rullim, ale chorągiewka arbitra bocznego powędrowała w górę - spalony.

• Fatalne zagranie Marca Bartry, piłkę przejmuje Pardo, który podawał do Veli, który był na spalonym.

• Przerzut Messiego na lewą flankę do Neymara, piłka skozłowała przed Brazylijczykiem, co utrudniło mu celne uderzenie futbolówki.

• Podopieczni Davida Moyesa zakładają wysoki pressing, co daje efekt w postaci przejmowania piłki już na połowie Barcelony.

• Długa piłka w kierunku Carlosa Veli, Meksykanin na spalonym.

• Neymar zmarnował dobrą okazję. Brazylijczyk ograł Carlosa Martineza, ale na drodze do bramki stanął mu portero z Baskonii, Geronimo Rulli.

• W ostatnich pięciu meczach Sociedad traciło gola w pierwszych dziesięciu minutach. Jest progres w tejże serii.

• Kolejna wrzutka Alves, tym razem do Suareza, ale Urugwajczykowi zabrakło kilku centymetrów, by ją lepiej uderzyć.

• Wrzutka Daniego Alvesa, techniczny strzał głową Messiego i Geronimo Rulli końcówkami palców przerzuca piłkę ponad poprzeczką.

• Leo Messi zaczynał się rozpędzać, ale Ruben Pardo cofnął się do obrony i zabrał piłkę Argentyńczykowi.

• Pierwsza akcja Basków. Sergio Canales minął Daniego Alvesa, ale jego rajd zatrzymał Gerard Pique.

• Barcelona zaczęła od środka i od tego czasu rozgrywa piłkę. Dwie próby podania prostopadłego zostały przerwane przez obrońców Realu Sociedad.

• Sędzia Iglesias gwiżdże po raz pierwszy.

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę przy dźwiękach hymnu FC Barcelony.

• Arbitrem dzisiejszego meczu jest Ignacio Iglesias, który w tym roku kalendarzowym sędziował dziewięć spotkań La liga. Pokazał w nich 46 żółtych kartek.

• W poprzedniej kolejce Real Sociedad pokonał 3-0 na własnym boisku jednego z kandydatów do spadku Levante. Z kolei Barcelona przystępuje do tego meczu po pogrążeniu Cordoby 8-0 w lidze oraz po pewnej wygranej w półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Vermaelen, Busquets, Pedro, Iniesta, Busquets, Alba. Ławka rezerwowych Sociedad: Zubikarai, Castro, Zaldua, Yuri, Agirrtexe, Finnbogason, Elustondo.

• Znamy podstawowe składy obu ekip, które są widoczne w panelu po lewej stronie.

• Dzień dobry! Zaczynamy relację z trzeciego meczu 36. kolejki La Liga. Dziś na Camp Nou w Barcelonie przyjeżdża Real Sociedad. Adam Wielgosiński, zapraszam.