FC Barcelona

4

Real Valladolid

1

• O ile w pierwszej połowie była jeszcze jakaś walka, to w drugiej Barcelona rozbiła swojego rywala. Genialne zawody Neymara, okraszone golem, asystą i wieloma kapitalnymi akcjami w jego wykonaniu. Dwa gole i asystę dorzuca także Alexis Sanchez. Barcelona, nawet grając bez Messiego, może się pochwalić kompletem 24 punktów po 8 rozegranych meczach. Katalończycy pozostają liderem La Liga. To tyle na dziś! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona pokonuje Real Valladolid 4:1!

• Alexis powinien teraz skompletować hattricka, ale głową uderzył z kilku metrów prosto w ręce Marino!!!

• Jeszcze na koniec próba efektownej kombinacji między Pedro a Neymarem. Gospodarze tracą jednak piłkę w polu karnym.

• Żółta kartka dla Omara za faul na Alexisie.

• Trzy minuty doliczone przez Teixeirę Vitienesa.

• Niecelne dośrodkowanie Alvesa w pole karne gości.

• Fatalny błąd Valdesa, ale na szczęście dla niego, Omara dobrze zatrzymał Busquets.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Na murawie pojawia się Alcatraz, który zmienia Bergdicha.

• 64.659 widzów dzisiaj na Camp Nou.

• Neymar uderza potężnie i niecelnie na bramkę Marino zza pola karnego.

• Już oba zespoły w komplecie.

• Zderzenie głowami Alvesa z Valiente. Obaj ucierpieli i otrzymują pomoc medyczną.

• Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką Valdesa, piłka trafia do siatki, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego Ruedy.

• Rama uderza z szesnastu metrów po nogach obrońców i jeszcze rzut rożny dla podopiecznych JIMa

• Trzecia zmiana w Barcelonie. Opuszcza plac gry Gerard Pique, a w jego miejsce Sergio Busquets.

• Znowu faulowany Neymar w polu karnym i jeszcze raz milczy gwizdek arbitra. Pan Teixeira Vitienes z całą swoją załogą dzisiaj to jest porażka. Szczęście dla Barcelony, że wynik jest taki, a nie inny.

• Gol Neymara

• Niezła centra Bergdicha w pole karne, gdzie jednak najlepiej zachował się Valdes.

• Pedro Rodriguez zmienia Cristiana Tello. Dobry mecz tego gracza.

• Na spalonym złapany Dani Alves.

• Rama za Eberta. Druga zmiana w zespole gości.

• Madre mia, co za akcja! Alves do Xaviego, ten zewnętrzną częścią stopy na czystą pozycję do Alexisa, a Chilijczyk odwdzięczył się asystą Neymarowi, który dobija Real Valladolid! 4:1!

• GOOOOOOOOOOLLLL!!! Neymaaaaarrr!

• Drugi gol Alexisa

• Osorio powstrzymany przez Bartrę, a akcję później przez Pique w polu karnym Barcelony

• Zmiana w Barcelonie. W miejsce Ceska Fabregasa wchodzi Andres Iniesta.

• Kontratak Barcelony po stracie Rossiego. Chilijczyk dostał znakomite podanie na wolną część pola karnego od Neymara, uderzył płasko, nie do obrony dla Diego Marino! 3:1 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOLLL! Alexis Sanchez!

• Strzał z dystansu na wiwat Neymara.

• Genialną akcję zespołową Barcelony zatrzymał Valiente.

• Zmiana w ekipie gości. Opuszcza plac gry Guerra, a w jego miejsce wchodzi Humberto Osorio.

• Poprzeczka! Pięknym technicznym strzałem z dystansu popisał się Cristian Tello, ale trafił tylko w obramowanie bramki Realu Valladolid!

• Uderzenie z wolnego Alvesa odbite od jednego z przeciwników i Barca będzie miała rzut rożny.

• Gol Xaviego:

• Kolejna szarża Neymara i płaskie uderzenie na bramkę Valladolid. Niecelne.

• Akcja znowu rozpoczęta przez Neymara, który po ograniu dwóch rywali zagrał ją na bok pola karnego do Tello. Ten dostrzegł ustawionego na 10. metrze Xaviego, a dzisiejszy kapitan Barcy delikatnie dostawił stopę i płaskim strzałem nie dał szans Diego Marino! 2:1 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Xavi Hernandez!

• Akcje Neymara są dzisiaj bardzo groźne. Kolejny raz Brazylijczyk po minięciu kilku rywali zatrzymał się na ostatnim przed bramką. Następnym razem może nie być już tak dobrze dla gości.

• Sanchez dośrodkowuje 'do nikogo' w pole karne Valladolid.

• Neymar z rzutu wolnego uderza dobry metr obok bramki rywala.

• Faul taktyczny na Neymarze i żółta kartka dla Rossiego.

• Wracamy na murawę Camp Nou i zaczynamy drugą połowę!

• Barcelona szybko odrobiła stratę jednego gola i zdecydowanie przeważa w tym spotkaniu, ale na razie bez efektów bramkowych. Ponadto, Katalończykom karnego i grę w przewadze odebrał sędzia Teixeira Vitienes, który nie dostrzegł ewidentnego faulu Peni w polu karnym na wychodzącym na czystą pozycję Neymarze. Zobaczymy, czy gospodarzom uda się mimo to przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barcelona remisuje z Valladolid 1:1.

• Na spalonym złapany Alexis Sanchez.

• Posiadanie piłki. Barcelona 64%, Valladolid 36%

• Fabregas z 20 metrów uderza wprost w ręce dobrze ustawionego Marino.

• Nieodgwizdany faul w polu karnym na Neymarze.

• Kontratak Barcelony. Dobrą piłkę w pole karne dostał Alexis, ale niepotrzebnie chciał jeszcze podawać do Neymara, bo miał dobrą sytuację do strzału, a jego podanie okazało się niecelne.

• Teraz fatalny strzał z dystansu tego zawodnika.

• Żółta kartka dla Bergdicha.

• Oho, teraz to arbiter się pomylił! I to jak! Wychodzący sam na sam z bramkarzem Neymar jest ewidentnie faulowany przez Penę w polu karnym! To powinna być jedenastka i czerwona kartka, a nie ma nic!

• Neymar minął efektownie trzech rywali i przewrócił się w polu karnym po wejściu czwartego. Zdaniem arbitra nie było faulu.

• Xavi z rzutu wolnego uderza wysoko nad bramką Realu Valladolid.

• Neymar przegrał pojedynek sam na sam z Marino po znakomitym podaniu Fabregasa!

• Gol Guerry na 0:1

• Wcześniej jednak, co ważne, został nieprzepisowo zatrzymany Neymar tuż przed polem karnym rywala. Sędzia tego nie dostrzegł, a faul był dość wyraźny.

• Ależ okazja dla gości! Świetny kontratak wyprowadził Omar, i wyłożył piłkę Bergdichowi, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Pique!

• Kontra Valladolid, jednak Bergdich został po profesorsku zatrzymany przez Bartrę.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Eberta z narożnika pola gry.

• Rzut rożny dla gości po interwencji Busquetsa.

• Ebert dostał świetne podanie w tempo, ale przewrotką źle trafił w piłkę i uderzył ponad bramką.

• Gol Alexisa

• Genialna akcja Neymara, który przyjęciem piłki zgubił rywala i posłał kapitalne podanie do Tello! Ten w dobrej sytuacji zbyt długo zwlekał i został zablokowany! Dzieje się na Camp Nou!

• Co za fantastyczny gol Chilijczyka!!! Alexis uderza z 17 metrów potężnie, w samo okienko bramki rywala! Przepiękny strzał i 1:1!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL! Alexis Sanchez!!!!

• Bartra! Stoper Barcy świetnie włączył się do akcji ofensywnej, uderzył z dystansu, jednak Marino kapitalnie odbił piłkę!

• Po dośrodkowaniu Eberta z rzutu rożnego Guerra zgubił opiekę Adriano i głową umieścił piłkę w siatce bezradnego Valdesa! Valladolid obejmuje prowadzenie na Camp Nou!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Javi Guerra!

• Dobry wypad gości, ale niezłą interwencję po akcji Bergdicha popisał się Bartra i odbił piłkę poza linię końcową.

• Sanchez wykłada piłkę na 16. metr do Fabregasa, który w dobrej sytuacji uderza wysoko ponad bramką!

• Faul w ataku Pique.

• Tello zagrał w pole karne, gdzie przed bramką Neymara uprzedził jeden z obrońców Valladolid i wybił na korner.

• Tello próbował uderzyć z dystansu, ale został zablokowany i jeszcze jeden korner.

• Tello wywalczył rzut rożny dla Barcy.

• Od początku Barca przy piłce, ale glównie w środku pola.

• Neymar do Ceska i zaczynamy!

• 'Cant del Barca' na Camp Nou oznacza, że obie drużyny wychodzą już na murawę!

• Rezerwowi Valladolid: Jaime, Heinz, Alcatraz, A. Rodriguez, Rama, Osorio, Vadillo.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Montoya, Iniesta, Dos Santos, S. Roberto, Pedro, Busquets. Brakuje kontuzjowanych Messiego, Alby i Mascherano. Wciąż poza kadrą meczową będący nie w pełni sił Puyol.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn!

• Dużo gorzej wygląda sytuacja gości dzisiejszego meczu, którzy mają spore problemy ze zdobywaniem punktów. Tylko 6 oczek w siedmiu spotkaniach, to pozwala Realowi Valladolid zajmować miejsce tuż nad strefą spadkową.

• Cóż więcej powiedzieć o Barcelonie? Katalończycy notują idealny start sezonu. Zdobyli Superpuchar Hiszpanii, mają komplet punktów zarówno w lidze, jak i Lidze Mistrzów. Ostatnio Barca bez Messiego zdołała skromnie ograć w Szkocji w tych drugich rozgrywkach Celtic Glasgow 1:0.

• W dzisiejszy wieczór na Camp Nou lider rozgrywek, Barcelona, zmierzy się z 17. w tabeli Realem Valladolid. Teoretycznie Katalończycy nie powinni mieć większych problemów, no ale grają bez Leo Messiego, a wszyscy wiedzą, jak wiele Argentyńczyk znaczy dla Barcy.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 8. kolejki La Liga, w którym Barcelona zmierzy się z Realem Valladolid!