FC Barcelona

3

Sevilla FC

2

• Druga połowa tego meczu była naprawdę niezwykła. Co za zwroty akcji w samej końcówce! Barcelona pokonuje bardzo waleczną Sevillę 3:2 po bramce w ostatnich sekundach Alexisa Sancheza! To tyle z mojej strony! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn i zapraszam już na relację z meczu Villarreal z Realem Madryt!

• Koniec! Barcelona pokonuje Sevillę 3:2 po kapitalnym meczu!

• Niesamowite! Sprawy w swoje ręce wziął Messi, który kapitalnym rajdem zrobił zamieszanie w polu karnym, a ostatecznie piłkę do siatki pakuje Sanchez! 3:2 dla Barcy! Co za mecz!

• GOOOOOOOOOLLLL!!!!!! Alexis Sanchez!!!!

• Valdes uprzedza Marina w polu karnym. To się zaraz chyba skończy...

• Marin poradził sobie z Pique i plasowanym strzałem omal nie pokonał Valdesa!!!

• Do centry Rakiticia z rzutu rożnego dopadł w samym środku szesnastki zupełnie niepilnowany Coke i uderzeniem z powietrza pokonał Valdesa! Sevilla ratuje remis w 90. minucie!

• GOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Coke!!! Remis!

• Faul taktyczny Adriano na Vitolo. Żółta kartka.

• Adriano kąśliwie uderzył z dystansu! Broni Beto!

• Groźna kontra Barcelony, którą psuje Neymar niepotrzebną próbą znalezienia Messiego w polu karnym.

• Rabello za Jairo w zespole Sevilli.

• Cala był znowu bliski pokonania Valdesa głową!!!

• Coke wywalczył rzut rożny dla Sevilli.

• W odpowiedzi dwójkowa akcja Alexisa z Fabregasem, ale były gracz Arsenalu nie potrafił dobrze uderzyć z ostrego kąta.

• Vitolo minął na lewej stronie Mascherano, Pique i Busquetsa, po czym wyłożył piłkę Ivanovi Rakiticiowi! Chorwat płaskim strzałem przywraca gościom nadzieję!

• GOOOOOOOOOOLLL!!! Ivan Rakitić!

• Dwójkowa akcja Messiego z Neymarem. Najpierw Argentyńczyk uruchomił Brazylijczyka na skrzydle, a następnie ten idealnie mu wyłożył piłkę na jedenasty metr. Messi lewą nogą nie daje szans Beto i jest 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Lionel Messi!!!

• Andresa Iniestę zmienia Cesc Fabregas!

• Leo Messi z 18 metrów posyła piłkę tuż ponad bramką Beto!

• Messi powstrzymany przed polem karnym. Zdaniem sędziego bez faulu.

• FC Barcelona - Sevilla FCFC Barcelona - Sevilla FC

• Centry Xaviego i Daniego Alvesa odbijały się od głów gości jak od ściany.

• Alexis Sanchez w pojedynku z Moreno wywalczył rzut rożny.

• Marin za Cristoforo. Unai Emery widzi, że jego zespołowi niewiele brakuje w drugiej połowie do wyrównania i stara się to wykorzystać.

• Teraz upiekło się Vitolo, który od tyłu sfaulował Mascherano.

• Cala otrzymuje żółtą kartkę za protesty. Sędzia uznał, że przy golu stoper Sevilli staranował Alvesa w walce o górną piłkę. Ciężko mi to ocenić...

• Oho! Sędzia nie uznaje Sevilli gola głową Cali! Wydaje się, że bramka była prawidłowa.

• Valdes w głupi sposób podarował Sevilli rzut rożny.

• Zmiana w Barcelonie. Bardzo słabego dzisiaj Tello zmienia Alexis Sanchez.

• Mascherano w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg wychodzącego sam na sam z Valdesem Kevina Gameiro.

• Trochowski zmienia Mbię w drużynie gości.

• Jairo mija Mascherano, zagrywa piłkę do Vitolo na 14. metr przed bramką, ale tego zablokował Pique!

• Defensywa Sevilli coraz rozpaczliwiej broni się przy atakach gospodarzy.

• Gameiro wywalczył korner dla Sevilli, z którego jednak nic nie wynikło. Dośrodkowanie Rakiticia zanotowało pusty przelot.

• Busquets doskonale dojrzał niepilnowanego Neymara w szesnastce, ten uderza między nogami rywali, jednak znów dobrym refleksem popisał się Beto!

• No i Coke wreszcie obejrzał żółtą kartkę.

• Coke jest w dzisiejszych pojedynkach z Neymarem naprawdę biedny. Brazylijczyk bezlitośnie go ośmiesza w pojedynczych dryblingach.

• Nieudana kontra Sevilli. Vitolo zagrał zdecydowanie zbyt mocno do wychodzącego Jairo.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• A jednak myliłem się co do kontuzji Jordiego Alby. Hiszpan doznał urazu naderwania ścięgna mięśnia dwugłowego w prawej nodze. Jutro powinien przejść dokładniejsze badania.

• A tutaj jeszcze piłkarskie 'delicje' z pierwszej połowy. W roli głównej Neymar:

• Barcelona jest zespołem zdecydowanie lepszym od Sevilli, jednak podopiecznym Gerardo Martino do tej pory brakuje skuteczności, choć trzeba też przyznać, że Katalończycy nie mieli takich niezwykle klarownych sytuacji, żeby ten wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Zobaczymy, czy to się zmieni po przerwie.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Barcelona prowadzi z Sevillą 1:0 po bramce Daniego Alvesa!

• Kontratak Barcelony. Pique uruchomił Cristiana Tello, jednak jego uderzenie zdołał odbić Beto!

• Messi przegrywa pojedynek z Beto po podaniu Tello! Inna sprawa, że Argentyńczyk uderzał z bardzo ostrego kąta!

• Po centrze Xaviego ze stojącej piłki, Pique uderza głową i trafia w poprzeczkę bramki Beto!

• Kolejny faul Mbii na Neymarze. Kameruńczyk przy następnym starciu może się już doigrać i wylecieć z boiska.

• Wcześniej w jednym ze starć w polu karnym ucierpiał Gerard Pique. Reprezentant Hiszpanii szybko się jednak pozbierał.

• Źle wykonany stały fragment gry przez Barcelonę, genialna szybka kontra gości, ze skrzydła zagrywa Jairo w pole karne, ale tam, gdy piłkę miał otrzymać przed pustą bramką Vitolo, świetną interwencją popisał się Valdes!!!

• Dośrodkowanie Adriano z lewej strony zamienia na bramkę zamykający akcję z przeciwległego skrzydła Dani Alves! Brazylijczyk głową wyprowadza Barcelonę na prowadzenie! 1:0 dla Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Daniel Alves!!!

• Trzecia żółta kartka dla zawodników gości. Tym razem ukarany Jairo, oczywiście za faul na Neymarze.

• Gerardo Martino tylko rozłożył ręce, po tym jak sędzia odgwizdał faul Adriano na Jairo Samperio na skrzydle. Dośrodkowanie Rakiticia zostaje jednak odbite poza linię końcową.

• Messi z rzutu wolnego z 20 metrów przenosi piłkę tuż ponad poprzeczką!

• Kartka dla Mbii za jeszcze jeden faul na Neymarze, który ośmiesza rywali jednego po drugim.

• Bardzo aktywny dzisiaj jest Neymar, z kolei Leo Messi wygląda, jakby na boisku przebywał za karę.

• Iniesta świetnym podaniem uruchomił Neymara w polu karnym, jednak tego znakomicie zdołał zablokować Cala.

• Bardzo niepewne piąstkowanie Victora Valdesa, ale na jego szczęście do bezpańskiej piłki nie doszedł żaden z podopiecznych Emery'ego.

• Rakitic wywalczył rzut rożny dla Sevilli.

• Cristoforo w bardzo efektowny sposób zatrzymał pędzącego Leo Messiego.

• Po ładnej akcji Neymara w dobrej sytuacji znalazł się Tello. Hiszpan najpierw został zablokowany, a za drugim razem jego strzał czujnie odbił na rzut rożny Beto!

• Rakitic i Gameiro wyszli z kontrą '2 na 2', jednak Chorwat nieco się pogubił i stracił futbolówkę.

• Mocny i bardzo niecelny strzał z dystansu Adriano.

• Adriano zmienia Jordiego Albę, który chyba odniósł jakąś kontuzję lewej łydki.

• Pique wygrał bardzo ważny pojedynek biegowy z Gameiro. Zadrżały serca kibicom gospodarzy.

• Valdes bez większych problemów łapie dośrodkowanie Rakiticia.

• Już intensywnie się rozgrzewa Adriano. Ktoś z katalońskiej defensywy musi być nie w pełni sił.

• W polu karnym przeciwnika znowu znalazł się Neymar, który próbował uderzyć w długi róg bramki Beto, jednak ten nie dał się zaskoczyć!

• Vitolo ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na uciekającym Albie.

• W odpowiedzi strzał Jairo zablokowany przez Mascherano i korner dla przyjezdnych.

• Neymar faulowany tuż przy narożniku pola karnego. Do piłki podchodzi Xavi, ale jego strzał dobrze odbija portugalski bramkarz Sevilli.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Barcelonę, Messi groźnie dośrodkowuje, a piłka nietrącona przez nikogo nieznacznie mija bramkę gości!

• Pierwsza okazja dla Barcy! Neymar lewą nogą uderza bardzo precyzyjnie, ale Beto świetnie broni!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!!!

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie wyprowadzeni przez sędziego Muniza Fernandeza. Pique pokazał całemu Camp Nou swojego syna, Milana. Zaraz gramy!

• Ławka Sevilli: Varas, Figueiras, Iborra, Marin, Rabello, Bacca, Trochowski. Z powodu kontuzji w drużynie z Andaluzji nie wystąpią dzisiaj Fazio, Pareja, Carrico, Reyes, Perotti i Czeryszew, a decyzją trenera w Sewilli zostali Rusescu oraz Maduro.

• Rezerwowi Barcelony: Pinto, Adriano, Montoya, Song, Fabregas, Alexis, Dos Santos. W związku z tym nie zobaczymy dziś na pewno wracających do zdrowia Puyola, Afellaya oraz Cuenki, a także Pedro, Sergiego Roberto i Marca Bartry. Trzej ostatni dostali wolne od Gerardo Martino i spotkanie obejrzą z trybun.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Ciężko mówić o jakichkolwiek zaskoczeniach.

• Sevilla z kolei wciąż czeka na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo. Podopieczni Unaia Emery'ego i pogromcy Śląska Wrocław w Lidze Europy przegrali na inaugurację z Atletico Madryt 1:3, a następnie remisowali z Levante (0:0) oraz Malagą (2:2).

• Gospodarze do tej pory zdobyli w lidze komplet dziewięciu punktów. Katalończycy pokonywali kolejno Levante (7:0), Malagę (1:0) oraz Valencię (3:2).

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu czwartej kolejki La Liga, w którym Barcelona podejmie na Camp Nou Sevillę!