1

• Jest już późno, jutro czas do pracy/szkoły, a więc kończymy dzisiejszą relację, mam nadzieję, że obyło się bez większych błędów. Dobranoc!

• Bramka Xaviego na 4-1:

• Bramka Puyola na 3-1:

• Barcelona dzięki temu wynikowi awansuje na drugą pozycję w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Realu Madryt. Almeria natomiast utrzymuje się tuż nad strefą spadkową

• Doliczony czas właśnie upłynął i arbiter decyduje się zakończyć mecz. Barcelona przekonującym wynikiem, ale na pewno nie grą pokonuje na własnym stadionie Almerię 4-1.

• Sędzia Carlos Del Cerro dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

• Piłka trafia przed pole karne Almerii, gdzie znalazł się Xavi, zawodnik Barcelony pięknym technicznym strzałem zdobywa kolejną bramkę dla swojej drużyny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Xavi Hernandez prawdopodobnie ustala wynik spotkania na 4-1!

• Ostatnia zmiana w drużynie Barcelony, Neymara zmienia Tello.

• Rzut wolny dla Barcelony z odległości podobnej, od tej gdy padł gol na 2-0 autorstwa Messiego. Tym razem Argentyńczyk jednak trafia mur.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Messi strzałem głową trafił w poprzeczkę bramki rywala, a przy dobitce Puyol'a bramkarz Almerii był już bez żadnych szans. Zwycięzca meczu już raczej przesądzony.

• GOOOOOOOOOL! Do bramki Almerii trafia Puyol i mamy już 3-1!

• Potężne uderzenie Pedro i Esteban paruje strzał na rzut rożny, mogła paść trzecia bramka.

• Kolejna żółta kartka dla gracza Amerii, tym razem za faul na Neymarze ukarany Verza

• Druga zmiana w zespole FC Barcelony, za Cesca Fabregasa na boisko wchodzi Andres Iniesta, który został owacyjnie powitany przez kibiców.

• Niewiele dzieje się pod bramką jednej jak i drugiej drużyny. Barcelona ospale kontroluje grę, ale bez żadnego błysku, Almeria natomiast stara się wyprowadzać nieliczne kontrataki, co także nie wychodzi najlepiej.

• Teraz natomiast mamy zmianę w drużynie Barcelony. Zdobywcę pierwszej bramki tego spotkania Alexisa Sancheza zmienia Pedro Rodriquez.

• Druga zmiana w drużynie Almerii. Za Coronę na placu gry melduje się Marcos Tebar.

• Teraz Neymar "tańczył" z piłką w polu karnym gości i dopiero przez trzeciego z rywali został zatrzymany.

• Gospodarze podkręcają tempo! Tym razem Lionel Messi w polu karnym udanie blokowany przez dwójkę piłkarzy Almerii.

• Barcelona bliska zdobycia trzeciej bramki w tym meczu, po szybkiej wymianie podań Neymar niedokładnie uderza z pola karnego.

• Mocne uderzenie Aleixa Vidala z okolic pola karnego, ale Victor Valdes pewnie łapie ten strzał.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu, a dokonuje ją trener Almerii. Za Rodri'ego na boisku melduje się Helder Barbosa.

• Almeria coraz wyżej wychodzi by odbierać piłkę zawodnikom Barcelony, jak na razie nie wychodzi to jednak za dobrze, przed momentem Neymar skutecznie dryblował przed własnym polem karnym.

• Barcelona coraz częściej próbuje zagrywać dalekie piłki za obronę Almerii, co jednak na razie nie wychodzi za dobrze.

• Neymar uderza z narożnika pola karnego, ale jego strzał zablokowany.

• Barcelona bardzo statycznie rozgrywa piłkę, Almeria zamknięta we własnym polu karnym, ale jej to pasuje, bo nie pozwala Dumie Katalonii na groźną sytuację.

• Fantastyczne podanie Xavi'ego do Neymara, ten w sytuacji sam na sam z Estebanem trafił wprost w bramkarza.

• Druga połowa tego spotkania rozpoczęła się bardzo chaotycznie, Barcelona razi niedokładnością, co nie jest w jej stylu.

• Hiszpańscy realizatorzy transmisji podają że dzisiaj na Camp Nou zasiada 58 930 widzów.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Oba zespołu bez zmian. Liczymy na kolejne bramki.

• Bramka Angela Trujillo na 2-1:

• Bramka Lionela Messiego na 2-0:

• Bramka Alexisa Sancheza na 1-0:

• W przerwie może garść statystyk: Barcelona oczywiście zdecydowanie prowadzi w posiadaniu piłki (76% - 24%), w sytuacjach podbramkowych 15-4 dla gospodarzy, w strzałach celnych 5-2 dla Dumy Katalonii.

• Sędzia Carlos Del Cerro nic nie dolicza do pierwszej połowy tego spotkania, Barcelona prowadzi z Almerią 2-1 po bramkach Sancheza i Messiego, a dla gości Trujillo.

• Strata piłki przez gości w środku boiska i Sanchez popędził na bramkę rywali, dograł do Messiego, a ten źle dołożył nogę do piłki i futbolówka powędrowała wysoko nad bramką Estebana.

• Była szansa Almerii na wyrównanie, piłkę w polu karnym gospodarzy jednak źle klatką piersiową przyjmował Trujillo i dał Valdesowi szansę na oddalenie zagrożenia.

• Napór Barcelony trwa w najlepsze! Powinno być 3-1 po tym jak Sanchez zgrał głową do Messiego, a ten także głową niewiele się pomylił.

• Kolejna znakomita szansa gospodarzy. Po zgraniu Puyola piłka trafia do Neymara, ten strzałem z pierwszej piłki posłał piłkę niewiele obok słupka bramki Almerii.

• Lionel Messi uderza zza pola karnego, ale w boczną siatkę i Esteban może odetchnąć z ulgą.

• Znakomita szansa Barcelony. Alexis Sanchez chciał przeciąć podaniem do Neymara pole karne Almerii, ale skuteczną interwencją popisała się obrona gości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Trujillo strzałem głową pokonuje Valdesa i mamy już tylko 2-1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Angel Trujillo daje kontakt Almerii!

• Corona w odpowiedzi groźnie uderza z rzutu wolnego, ale Victor Valdes popisał się znakomitą interwencją wybijając piłkę na rzut rożny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Lionela Messiego i Barcelona prowadzi już 2-0!

• Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu dla gracza Almerii, tym razem za faul na Messim ukarany Corona.

• Szybka kontra Almerii, ale zagranie w pole karne Dubarbiera okazało się niedokładne.

• Dani Alves dostał znakomitą piłkę od Alexisa Sancheza w polu karnym Almerii i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę gości.

• Neymar powalony w środku boiska przez Ramona Azeeza po minięciu trzech rywali za co sędzia zdecydował się ukarać go żółtą kartką.

• Aleix Vidal wpadł w pole karne Barcelony gdzie został przewrócony przez Dani'ego Alvesa, jednak sędzia uznał, że faul nastąpił przed polem karnym.

• Kontra Barcelony, Neymar wpadł w pole karne rywala, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę rywala.

• Wreszcie do głosu doszła Almeria, ale nawet nie zdołali przebić się w pole karne rywala, dwie akcje zostały dość szybko skasowane.

• Uderzenie z narożnika pola karnego po długim rogu Neymara jeszcze zdołał wybronić Esteban, ale z dobitką Sancheza nie miał już najmniejszych szans i kibice na Camp Nou mogą się cieszyć z prowadzenia swojej drużyny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Gospodarzom prowadzenie daje Alexis Sanchez!

• Napór gospodarzy trwa w najlepsze, szczególnie aktywny jest Dani Alves, który raz za razem znajduje się z piłką w polu karnym rywala

• Barcelona pierwszy raz w polu karnym rywala, Najpierw zagranie Dani'ego Alvesa zostało przecięte, chwilę później futbolówka ponownie trafia do Brazylijczyka i bramkarz Almerii ratuje swoją drużynę przed stratą bramki!

• Almeria podobnie jak większość przeciwników Barcelony głęboko cofnięta, w tym spotkaniu będzie liczyć na szybkie kontry, po których może uda im się pokonać Victora Valdesa.

• Trzecia minuta spotkania, a Almeria odparła już dwa ataki rywala, to będzie ciężkie spotkanie.

• Barcelona w swoim stylu, spokojnie rozpoczyna to spotkanie, po pierwszej minucie stuprocentowe posiadanie piłki.

• Arbiter Carlos Del Cerro rozpoczyna spotkanie! Zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na plac gry przy akompaniamencie hymnu Barcy.

• Troszkę tak skaczemy z informacjami, ale może przypomnijmy jeszcze jakie wyniki oba zespoły odniosły w zeszły weekend. Barcelona bardzo nieoczekiwanie gładko przegrała na wyjeździe z Realem Sociedad 1-3 (Ten przed momentem przegrał z Sevillą 0-1), natomiast Almeria bezbramkowo zremisowała z Malagą.

• Dzisiejszej nocy odbędzie się gala rozdania Oscarów, ale miejmy nadzieję, że dzisiaj na Camp Nou będziemy światkami nie gorszego widowiska, które ma nam zapewnić tercet Sanchez - Messi - Neymar, który od kilku meczów spisuje się bardzo dobrze.

• Była mowa o sytuacji w tabeli Barcelony, to może jeszcze słowo o gościach. Almeria znajduje się tuż nad strefą spadkową z przewagą trzech punktów nad pozycją oznaczającą spadek do Segunda Division.

• Ławka rezerwowych Barcelony dużo mocniejsza: Oier, Jordi Alba, Bartra, Alex Song, Pedro, Iniesta, oraz Tello.

• Najwyższy czas na przedstawienie ławek rezerwowych obu zespołów, zacznijmy od gości, czyli Almerii: Hans Martinez, Tebar, Oscar Diaz, Helder Barbosa, Suso, Mane, Julian.

• Drużynie FC Barcelony nawet zwycięstwo nie pomoże w tym by wrócić na fotel lidera tabeli, ponieważ w tym momencie traci cztery punkty do liderującego Realu Madryt, który dzisiaj w hitowym spotkaniu zremisował na Estadio Vicente Calderon z Atletico 2-2.

• Już za za nieco ponad kwadrans na Camp Nou zostanie rozegrane przedostatnie spotkanie 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym to zmierzą się drużyny FC Barcelony i UD Almerii. Na to spotkanie bardzo serdecznie zaprasza Bartosz Głąb.