FC Barcelona

4

UD Almeria

0

• Barcelona gromi Almerię 4:0, choć wielkich fajerwerków w grze drużyny Luisa Enrique nie było. Przynajmniej na dwie godziny Katalończycy powiększają swoją przewagę nad Realem do siedmiu punktów. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania!

• Piłka na wolne pole do rozpędzonego Pedro, ten zagrywa na pustą bramkę do Luisa Suareza, a Urugwajczyk dopełnia formalności! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!!!

• Fantastyczny gol z woleja Thomasa nieuznany! Sędzia dopatrzył się wcześniej faulu Soriano na jednym ze stoperów Barcy!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Messi! Cuesta świetnie odbija piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Argentyńczyka!

• Casado tuż przed polem karnym sfaulował Messiego. Żółta kartka i rzut wolny dla Barcy.

• Messi! Kolejny rzut wolny i tym razem niewiele zabrakło, a po rykoszecie piłka zaskoczyłaby Cuestę! Golkiper Almerii zdołał ją jednak złapać!

• Z rzutu wolnego dla Barcelony Messi trafił w mur przyjezdnych.

• Raz jeszcze Thievy. Po jego centrze Soriano główkuje zdecydowanie zbyt lekko, aby pokonać Bravo.

• Messi teraz dostał piłkę za linię obrony i pokonał bramkarza, ale zdaniem arbitra wcześniej faulował obrońcę Almerii! Bramka nieuznana!

• Po dośrodkowaniu Montoyi i interwencji obrońców Almerii jest kolejny rzut rożny.

• Zmiana w Almerii. Mane za Espinosę.

• Kolejna indywidualna szarża Thievy'ego kończy się dośrodkowaniem prosto w ręce Bravo.

• 3:0 dla Barcelony! Po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego, Bartra strzelił głową, po koźle, i piłka znalazła się w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marc Bartra!

• Druga zmiana w Almerii. Schodzi Edgar, wchodzi Zongo.

• Montoya spod linii końcowej znalazł w szesnastce Pedro, ale ten z dziesięciu metrów uderzył prosto w ręce Cuesty!

• Dwa kornery dla gospodarzy nie przyniosły zagrożenia pod bramką Cuesty.

• Adriano doszedł do długiej piłki zagranej w pole karne przez Messiego, ale jego centra została zablokowana. Rzut rożny.

• Kolejna zmiana w Barcelonie. Rafinha za Rakiticia.

• Montoya zmienia Alvesa w zespole gospodarzy.

• Niepewnie piąstkował Bravo po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Navarro, ale ostatecznie akcja kończy się faulem Thievy'ego.

• Thievy wywalczył korner dla przyjezdnych.

• Rakitić! Płaski strzał z powietrza Chorwata pewnie łapie Cuesta!

• Zmiana w Almerii. Soriano za Wellingtona.

• Kapitalna indywidualna akcja Urugwajczyka, który z prawego skrzydła zszedł do środka w pole karne i uderzył w samo okienko bramki Cuesty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!

• Zrobiło się ciekawie na Camp Nou. Kontrę gości świetnie przerywa Alves, zatrzymując szarżującego Thievy'ego.

• W kontrataku Barcelony z kolei, Rakitić zdobył rzut rożny.

• Edgar w kontrataku gości uderza z dystansu bardzo niedokładnie, wysoko w trybuny Camp Nou.

• Po dośrodkowaniu Alvesa Pedro nie zdołał dojść do piłki w polu karnym Almerii! Skrzydłowy Barcy chyba się przestraszył wychodzącego z bramki Cuesty, z którym się następnie zderzył.

• Adriano! Strzał z dystansu Brazylijczyka pewnie broni Cuesta!

• Suarez! Urugwajczyk po rzucie rożnym nie zdołał oddać czystego strzału głową. Drugi korner dla Barcy kończy się z kolei dobrą interwencją Navarro!

• Wychodzący sam na sam Suarez wpadł w pułapkę ofsajdową. Spalony.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Króciuteńkie brawa dobrze podsumowują to, co dzieje się na Camp Nou. Barca prowadzi po bramce Messiego, ale nie przekonuje i wygląda, jakby chciała wygrać ten mecz najmniejszym nakładem sił.

• Koniec pierwszej połowy!

• Strzał głową Trujillo był zbyt lekki, by zaskoczyć Bravo.

• W końcówce obudziła się Almeria. Z rzutu wolnego nie było zagrożenia dla bramki Bravo, ale Thievy zdołał jeszcze wywalczyć korner.

• Faul taktyczny Mascherano na Thievym i żółta kartka dla Argentyńczyka.

• W kontrataku gości Edgar zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale posłał piłkę dobry metr obok bramki!

• Suarez został powstrzymany w polu karnym Almerii. Na razie Urugwajczyk ma duże problemy ze skuteczną grą pod bramką rywala.

• Espinoza doszedł do piłki w polu karnym po centrze Navarro, ale przewracając się nie oddał czystego strzału. Piłka w rękach Bravo.

• Kolejna szarża Messiego kończy się niecelną wrzutką Argentyńczyka.

• Leo Messi chciał wejść w pole karne między czterema obrońcami rywala, ale został przez nich zatrzymany.

• Piękny gol Messiego! Argentyńczyk ściął z piłką ze skrzydła w pole karne i ślicznym technicznym uderzeniem w długi rób bramki pokonał Cuestę! 1:0 dla Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

• Xavi! Po akcji Pedro doświadczony pomocnik Barcy uderzył z kilkunastu metrów w sam środek bramki, prosto w ręce Cuesty!

• Ximo Navarro próbował zaskoczyć Bravo z własnej połowy, ale uderzył prosto w ręce Chilijczyka.

• Wellington czysto zatrzymał w polu karnym szarżującego Leo Messiego.

• Po rzucie rożnym dla Barcy bardzo niecelny strzał głową Sergiego Roberto poszybował ponad poprzeczką.

• Suarez! Po podaniu Messiego Suarez genialnie założył siatkę Trujillo, ale zamiast strzelać próbował jeszcze podawać i zrobił to niedokładnie!

• Kolejne nieudane dośrodkowanie Leo Messiego. Pedro nie zdołał dojść do piłki.

• Po dośrodkowaniu Adriano Casado wybija piłkę na rzut rożny.

• 20 minut za nami i można powiedzieć, że niespodziewanie nadal jest bezbramkowy remis na Camp Nou. Czekamy na gole w wykonaniu obu drużyn, bo Almeria na razie nie gra źle.

• Pedro! Po niezłej centrze Messiego wolej wychowanka Barcelony mija bramkę Cuesty!

• Messi miał dużo miejsca by wejść w pole karne, ale w decydującym momencie zgubił piłkę w szesnastce.

• Szansa dla gości! Przy linii końcowej przedarł się w pole karne Thievy i zagrał do Wellingtona Silvy, który z ostrego kąta uderzył obok bramki!

• Wreszcie jakaś akcja Almerii, ale prostopadłe podanie do Edgara przejął Claudio Bravo.

• Alves zdołał dośrodkować piłkę prosto na głowę Leo Messiego, ale ten uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Cuestę.

• Niedokładne dośrodkowanie z głębi pola Leo Messiego wychodzi poza boisko. Piłka dla gości.

• Wydaje się, że bramka dla Barcelony jest kwestią czasu. Na razie jednak Almeria broni się skutecznie i szczęśliwie.

• Suarez doszedł do centry Xaviego z narożnika boiska, ale główkował ponad poprzeczką!

• Messi w indywidualnym dryblingu został zatrzymany w polu karnym przez Casado. Almeria praktycznie nie wychodzi z pola karnego. Kolejny rzut rożny.

• Pedro na lewym skrzydle minął Marina, ale po jego ostrej wrzutce przed bramkę Casado wybija piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Suareza nie dotarło do żadnego z napastników Barcy. Po chwili dobre zagranie na wolne pole do Urugwajczyka przecina świetnym wyjściem z bramki Cuesta.

• Pedro dynamicznie wpadł w pole karne, ale dość ostro, choć czysto zatrzymali go obrońcy Almerii.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Alejandro Hernandez Hernandez.

• W Barcelonie brakuje dziś kontuzjowanych Vermaelena i Alby, natomiast wśród gości brakuje tak ważnych piłkarzy, jak Verza, Mauro dos Santos, Michel Macedo czy Dubarbier.

• Rezerwowi Almerii: Ruben, Mane, Jose Angel, Fernando Soriano, Jonathan Zongo, Ramon Azeez, Tomer Hemed.

• Rezerwowi Barcy: Marc Andre Ter Stegen, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Martin Montoya, Rafinha, Andres Iniesta, Neymar.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W Barcelonie i Almerii sporo zmian. Wśród gospodarzy tylko na ławce Neymar, z kolei w obronie gości zagra 18-letni Antonio Marin.

• To będzie pojedynek Dawida z Goliatem. Prowadząca w tabeli Barcelona tuż przed piekielnymi dla siebie dwoma tygodniami zmierzy się ze znajdującą się w strefie spadkowej Almerią, w której w poniedziałek doszło do zmiany szkoleniowca. Nowym został były piłkarz Barcy, Sergi Barjuan, który już na starcie został wystawiony na ciężką próbę.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 30. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Barcelona zmierzy się z Almerią.