FC Barcelona

2

Valencia CF

3

• Madryt się cieszy, bo Barcelona po 25 zwycięskich meczach ligowych na własnym stadionie przegrywa z Valencią! Blaugrana grała świetnie, ale tylko przez pół godziny, potem coś w tej drużynie się popsuło, co zostało świetnie wykorzystane przez bardzo skuteczną Valencię! Jutro Atletico i Real mogą wyprzedzić Barcelonę, ale trzeba pamiętać, że te drużyny mają bardzo nieprzyjemnych przeciwników z Kraju Basków! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn

• Koniec! Barcelona przegrywa z Valencią 2:3!

• Kartka dla Diego Alvesa za grę na czas.

• Ostatnia zmiana w Valencii. Michel za Parejo.

• Messi!!! Kapitalna akcja Barcy zmarnowana przez Argentyńczyka, który posłał piłkę tuż obok słupka!!!

• Fede fatalnie zepsuł kontrę Valencii.

• Cztery minuty doliczone przez arbitra.

• Fede zmienia Piattiego.

• Valdes łapie dośrodkowanie Fegholuiego. Valencia pewnie zmierza po sensacyjne zwycięstwo na Camp Nou!

• Centra Barragana zablokowana przez Mascherano. Korner.

• Ważna interwencja Mascherano po dośrodkowaniu Bernata.

• Mocny strzał Daniego Alvesa obroniony przez Diego Alvesa, ale sędzia nakazuje wznowienie od bramki.

• Valencia od mniej więcej 35. minuty jest dzisiaj zwyczajnie lepsza od Barcelony. To prowadzenie nie wzięło się znikąd.

• O mały włos Pique nie wpakował samobója! Tylko korner dla Valencii!

• Kartka również dla Mascherano.

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Jordiego Alby!

• Cristian Tello zmienia słabego Fabregasa

• Vargas na spalonym.

• Kwadrans do końca meczu, kwadrans nadziei dla Barcelony.

• Faul w ofensywie Daniego Alvesa na Pablo Piattim.

• Eduardo Vargas zmienia Paco Alcacera.

• Jeremy Mathieu w kontrataku Valencii nie wykorzystał okazji do zagrania na wolne pole do kolegi.

• Rzut rożny dla Barcelony po akcji Andresa Iniesty.

• Diego Alves zaczął się bawić piłką we własnym polu karnym i omal nie stracił piłki!

• Fatalny błąd Pique, który stracił piłkę jako ostatni obrońca na rzecz Alcacera, ale zdołał naprawić swój błąd.

• Po ostrym dośrodkowaniu Pedro piłki do bramki Valencii nie potrafił skierować Jordi Alba.

• Zbyt długie zagranie w pole karne Valencii do Daniego Alvesa. Barcelona jest w solidnych opałach.

• Zmiana w Barcelonie. Na boisku melduje się Andres Iniesta, który zmienia Xaviego!

• Trafienie Alcacera

• Messi nie porozumiał się z Fabregasem w polu karnym rywala.

• Fatalnie gra dzisiaj obrona Barcy, która pozwala na bardzo dużo bardzo skutecznym dzisiaj rywalom! Valencia miała cztery okazje na zdobycie gola i trzy wykorzystała.

• Fatalne zachowanie defensywy Barcelony! Feghouli przebił się przez trzech piłkarzy i dograł przed bramkę do niepilnowanego Alcacera, który pokonał Valdesa! Valencia znów prowadzi na Camp Nou!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Paco Alcacer!

• Trafienie Messiego z karnego

• Gol Piattiego

• 69969 widzów dziś na Camp Nou.

• Messi i... GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Argentyńczyk nie myli się, posyłając piłkę w okienko bramki!

• Żółta kartka dla Ricardo Costy, który zagrał piłkę ramieniem/barkiem. Ciężko dopatrywać się umyślności. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Rzut karny dla Barcelony! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Costy, który przerwał zagranie Pedro do Messiego.

• Żółta kartka dla Alby za ostry faul na Alcacerze!

• Diego Alves!!! Znowu szansa dla Messiego, który na 16. metrze zwiódł rywala i uderzył na bramkę Alvesa, który nie dał się zaskoczyć!

• Jordi Alba wywalczył korner dla Barcelony.

• Niesamowite! Valencia na prowadzeniu! Alba pozwolił dośrodkować Barraganowi, fatalne zachowanie Valdesa, który zatrzymał się w pół drogi do piłki, która ostatecznie trafiła na głowę Piattiego, który skacząc przez Alvesa przelobował golkipera Barcy! 1:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pablo Piatti!!!

• Po dośrodkowaniu Alvesa piłka zaplątała się pod nogami Leo Messiego, ale ten się nie zorientował w sytuacji i stracił futbolówkę.

• Pique dobrze przerwał akcję Juana Bernata.

• Wznawiamy grę na Camp Nou! Obie drużyny bez zmian.

• Trafienie Daniego Parejo

• W taki sposób piłkarze obu zespołów uczcili minutą ciszy pamięć Luisa Aragonesa. Minuta ciszy ku pamięci Luisa Aragonesa przed meczem Barcelony z Valencią

• Przez dobre 35 minut tej pierwszej części gry Barcelona gniotła swojego przeciwnika, ale potrafiła zdobyć tylko jednego gola. Podopiecznym Gerardo Martino zabrakło skuteczności, a mieli ją goście, którzy w samej końcówce pierwszej połowy zdołali zamienić na gola swoją drugą akcję w tym meczu i do przerwy mamy dość zaskakujący remis!

• Dośrodkowanie Leo Messiego ląduje w rękach Diego Alvesa i sędzia kończy pierwszą część gry! Barcelona remisuje z Valencią 1:1!

• Żółta kartka dla Parejo za]perfidne przerwanie szarży Leo Messiego.

• Wreszcie akcja Valencii, która rozbudzi to widowisko!!! Parejo przejął piłkę na połowie rywala, zagrał w pole karne do Feghouliego, ten odegrał na siódmy metr do swojego kolegi, a ten trafił do pustej bramki Barcelony! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Dani Parejo!

• Dobra centra Alexisa pod samą bramkę rywala, której jednak nie potrafili przeciąć Pedro oraz Leo Messi. Posiadanie piłki: 68-32 dla Barcy.

• Alexis Sanchez swoim dośrodkowaniem nie znalazł w polu karnym Leo Messiego.

• Juan Pizzi ze zbyt bliskiej odległości obserwował to co się dzieje na murawie i przypadkowo oberwał teraz piłką w miejsce szczególnie ważne dla mężczyzny.

• Fatalny błąd, fatalne wyjście z bramki Victora Valdesa!!! Do pustej bramki głową nie potrafił piłki skierować jednak Ricardo Costa i wciąż Barcelona prowadzi 1:0!

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Nietoperzy po akcji Feghouliego. Mascherano wraca na boisko.

• Jakiś problem z żebrami Javiera Mascherano, który oberwał solidnie w starciu z Barraganem.

• Barragan wywalczył korner dla gości. Valencia zaczyna grać nieco odważniej.

• Podanie w pole karne od Piattiego, którego odważnym wyjściem z bramki dobrze uprzedził Victor Valdes.

• Była szansa na kontrę do Valencii, ale Feghouli i Alcacer rozegrali ją bardzo źle.

• Szuka Barcelona dziury w obronie Valencii, żeby jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik spotkania.

• Pół godziny gry za nami. Przygniatająca przewaga Barcelony, ale póki co ledwie jednobramkowe prowadzenie mistrzów Hiszpanii.

• Messi dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Gerarda Pique, który jednak posyła ją ponad bramką Diego Alvesa!

• W szybkim ataku Pedro zagrał bardzo dobrze, prostopadle do Messiego, za którym świetnie podążył Mathieu i zdołał zablokować Argentyńczyka. Korner.

• Messi znalazł w polu karnym Daniego Alvesa, ale ten został zablokowany przez Mathieu.

• Bardzo mizernie prezentuje się dziś Valencia. Podopieczni Juana Pizziego wydają się czekać i prosić o jak najniższy wyrok.

• Akcja dwójkowa Xaviego z Messim została przerwana przez przyjezdnych w ich polu karnym.

• Wspomniany Seydou Keita na Camp Nou Seydou Keita

• Dani Alves! Potężny strzał z dystansu Brazylijczyka minimalnie minął bramkę przeciwnika!

• Messi!!! Argentyńczyk zakręcił w polu karnym Ricardo Costą, ale jego strzał z ostrego kąta odbił Alves!

• Świetna szarża Messiego, który znowu poradził sobie z kilkoma rywalami, by w ostatniej chwili zostać zablokowanym przez Ricardo Costę!

• Diego Alves!!! Co za interwencja!!! Pedro dośrodkował piłkę doskonale do Alexisa, który wydawało się, że zdobędzie drugiego gola, ale jakimś cudem bramkarz Valencii obronił uderzenie głową Chilijczyka z kilku metrów!

• Znakomita piłka Xaviego w pole karne do Alvesa, który jednak nie potrafił dobrze złożyć się do strzału i fatalnie skiksował.

• Messi minął przed polem karnym dwóch graczy, po czym został zablokowany przez Bernata.

• Busquets z dystansu uderza minimalnie nad poprzeczką zaskoczonego Diego Alvesa!

• Całkiem efektowny tercet na trybunach do live

• Alexis Sanchez wywalczył rzut rożny.

• Zbyt długie zagranie do Barragana na skrzydło i od bramki grę wznowi Valdes.

• Pedro został zablokowany przed szesnastką rywala. A na trybunach widać, tak jak się tego spodziewano, Seydou Keitę.

• Dobre uderzenie z dystansu Feghouliego odpowiednio odbił w bok Victor Valdes!

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Barragana.

• Wściekli gospodarze na sędziego Pereza Montero, który uparcie nie pozwalał wrócić na boisko Gerardowi Pique, mimo zupełnemu brakowi do tego przeszkód.

• Krótko rozegrany rzut rożny, złe wyprowadzenie piłki przez gości, Leo Messi płaskim dośrodkowaniem znajduje Alexisa Sancheza, a Chilijczyk jakimś cudem z bardzo ostrego kąta przelobuje Diego Alvesa! Barca prowadzi z Valencią 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Alexis Sanchez!

• Barcelona wywalczyła korner.

• Pedro faulowany na skrzydle przez Barragana. Dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego dobrze piąstkuje Diego Alves.

• W kontynuacji tej akcji Pedro ładnie zagrał w pole karne do Xaviego, który nie był w stanie pokonać Alvesa!

• Kapitalna długa piłka w pole karne do Alexisa Sancheza, którego doskonale uprzedził Diego Alves!

• Po drugiej stronie boiska identyczna sytuacja. Alcacer w ręce Valdesa.

• Dośrodkowanie Daniego Alvesa w ręce Diego Alvesa.

• Zaczynamy mecz!

• Na pewno nie ma dziś kompletu na Camp Nou. Frekwencja nie powala na kolana.

• Minuta ciszy ku pamięci Luisa Aragonesa. Wyjątkowy moment na Camp Nou...

• Obie drużyny wychodzą na murawę Camp Nou!

• W drużynie przede wszystkim brakuje ludzi, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli wczoraj w okienku transferowym. Z Valencii odeszli Andres Guardado (Bayer), Dorlan Pabon (Sao Paulo), Helder Postiga (Lazio), Sergio Canales (R. Sociedad) i Ever Banega (Newell's), a i pozyskani Seydou Keita, Vinicius Araujo i Philippe Senderos jeszcze nie zostali włączeni do kadry na ten mecz. Ponadto zabraknie dzisiaj Joao Pereiry.

• W zespole gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają dzisiaj Neymar, Jonathan dos Santos i Martin Montoya, a poza kadrą meczową znaleźli się Carles Puyol i Ibrahim Afellay.

• Rezerwowi Valencii: Vicente Guaita, Ruben Vezo, Robert Ibanez, Portu, Michel, Jonas, Eduardo Vargas.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Manuel Pinto, Adriano, Marc Bartra, Alex Song, Sergi Roberto, Andres Iniesta, Cristian Tello.

• Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu drużyn!

• Tak z kolei wyglądał ostatni meczu obu drużyn na Camp Nou, gdzie Barcelona triumfowała 1:0 po golu Adriano:

• Oto obszerny skrót tego spotkania

• Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się we wrześniu tego roku na Estadio Mestalla, gdzie po emocjonującym pojedynku Barcelona okazała się lepsza od Valencii, zwyciężając 3:2. Dla gości hattrickiem popisał się Lionel Messi, a dwa gole dla gospodarzy oba trafienia zaliczył Helder Postiga.

• W dotychczasowej historii Barcelona z Valencią mierzyła się aż 204 razy. 97 z tych meczów padło łupem dzisiejszych gospodarzy, 57 gości, a równo 50 zakończyło się remisem. Jeszcze lepiej dla Barcy wygląda jej bilans na Camp Nou, gdzie Katalończycy ze 100 meczów wygrali 60, zremisowali 25, a ledwie 15 oddali swoim przeciwnikom.

• Co ciekawe, dzisiejsze spotkanie wiąże się również z kilkoma powrotami na Camp Nou. Na katalońskim gigancie ponownie pojawi się przede wszystkim Juan Antonio Pizzi, trener gości, który dwa sezony grał w bordowo-granatowych barwach (1996-98). Oprócz tego, na boisku powinniśmy zobaczyć wychowanka Barcelony, Oriola Romeu, a na trybunach być może Seydou Keitę, który podpisał w ostatnich dniach umowę z Valencią, ale nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej.

• Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie z pewnością w niezwykle smutnej atmosferze, jako że piłkarska Hiszpania jest pogrążona w żałobie po śmierci Luisa Aragonesa, twórcy potęgi reprezentacji mistrzów świata i Europy. To właśnie od triumfu na Euro 2008 pod wodzą Aragonesa rozpoczęła się dominacja drużyny z Półwyspu Iberyjskiego na piłkarskim globie. Charyzmatyczny szkoleniowiec, który w przeszłości trenował także Barcelonę czy Atletico (którego był wielkim fanem), przegrał dzisiaj swoją walkę z białaczką i zmarł nad ranem w wieku 75 lat...

• W nieco innej sytuacji jest dziesiąta w ligowej tabeli Valencia. Zespół popularnych 'Nietoperzy' chciałby się włączyć do walki o europejskie puchary, które na razie drużynie z Estadio Mestalla wyraźnie uciekają. W tym momencie traci ona już 11 'oczek' do szóstego Realu Sociedad, ale czego oczekiwać, kiedy w 21 meczach zdobywa się ledwie 25 punktów. Niegdyś taka średnia punktowa pozwalała zaledwie na bezpieczne utrzymanie, więc Valencia i tak może się cieszyć, że jest na razie spokojna o ligowy byt.

• Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze, którzy nieprzerwanie od pierwszej kolejki tego sezonu przewodzą całej stawce w La Liga. FC Barcelona nie może dzisiaj jednak pozwolić sobie na jakąkolwiek wpadkę, bowiem Katalończycy mają tyle samo punktów, co drugie w tabeli Atletico i ledwie punkt więcej od trzeciego Realu Madryt. Rywalizacja o mistrzostwo Hiszpanii zapowiada się fantastycznie w tym sezonie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z hitowego meczu 22. kolejki Primera Division, w którym FC Barcelona zmierzy się z Valencią!