FC Barcelona

2

Villarreal CF

1

• Trudne spotkanie dla Barcelony zakończone ważnym zwycięstwem, które pozwoli Katalończykom utrzymać pierwsze miejsce w ligowej tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Barcelona pokonuje Villarreal 2:1!

• Neymar teraz zablokowany w szesnastce Villarreal.

• Ależ kapitalna kombinacja Neymara z Sergim Roberto zakończona uderzeniem w poprzeczkę Brazylijczyka!

• Neymar kapitalnie dostrzegł w polu karnym Pedro, ale ten uderza tylko w boczną siatkę!

• Cztery minuty doliczone.

• Zamieszanie w polu karnym Barcelony wyjaśnione przez defensywę gospodarzy, a kontrę Blaugrany marnuje złym zagraniem Sergi Roberto.

• Błyskawiczna kontra Barcy zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Montoyi.

• Pique w głupi sposób oddał gościom rzut rożny, z którego na szczęście dla niego nic nie wynikło.

• Kartka dla Neymara z kolei jest jego piątą w tym sezonie i przez to Brazylijczyk nie zagra za tydzień z Getafe.

• Sergi Roberto zmienia Fabregasa.

• Żółta kartka dla Neymara za domniemaną grę na czas. Sędzia postanowił jeszcze zaistnieć w tym meczu.

• Alba wywalczył korner dla gospodarzy.

• Alexis Sanchez opuszcza boisko, w jego miejsce Pedro.

• Alexis znakomicie podrzucił piłkę Inieście na szesnasty metr, ten strzela z powietrza, ale Asenjo świetnie broni!!!

• Pinto łapie dośrodkowanie Triguerosa.

• Będzie rzut rożny dla Villarreal. Pamiętamy, co było w 48. minucie...

• FC Barcelona - Villarreal CFFC Barcelona - Villarreal CF

• Na ostatni kwadrans w zespole Villarreal melduje się Jonathan Pereira, który zastępuje Javiera Aquino.

• Fabregas zza pola karnego posyła piłkę nad poprzeczką.

• W kontrataku Barcelony Neymar minął rywala, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać Asenjo!

• Bojan Jokić zmienia Hernana Pereza w zespole gości.

• Fabregas idealnie w tempo zagrał piłkę do wychodzącego Sancheza, ten wykłada piłkę jak na tacy Neymarowi, a ten strzałem do pustej bramki dopełnia formalności! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! Neymar po raz drugi!!!

• Bartra wyszedł z kontrą '3 na 3', ale niedokładnie podawał w stronę Alexisa.

• Nic z rzutu wolnego nie wynikło i już akcję buduje Barcelona.

• Sędzia dopatrzył się faulu Pique na Giovanim. Rzut wolny dla gości.

• Mamy zmianę także w Villarreal. Uche wchodzi za Ramosa.

• Po fantastycznym podaniu Alexisa Ceesc Fabregas wyszedł sam na sam z Asenjo, ale przegrał z nim pojedynek!

• Xavi Hernandez zmienia Alexa Songa.

• Jeszcze jakiegoś urazu łydki doznał bramkarz Villarreal.

• Dobre piąstkowanie Asenjo po rzucie rożnym.

• Dobrze teraz ograli defensywę rywala gospodarze, ale Montoya zdążył zostać zablokowany przez Costę.

• Wracamy do obrazu gry z pierwszych 30 minut spotkania, kiedy to Barcelona bije głową w mur. Villarreal broni się prawie całą jedenastką.

• Neymar dośrodkowywał piłkę w pole karne i ta padła łupem Asenjo.

• Iniesta faulowany kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny dla Barcy.

• Kolejny rzut rożny dla Villarreal i jeszcze jedna szansa dla gości.

• W odpowiedzi groźnie z dystansu uderzył Alexis Sanchez, ale skutecznie interweniował Asenjo!

• Świetna akcja Dos Santosa, który z prawej strony ściął do środka i uderzył zza pola karnego nieznacznie obok bramki!

• Świetnie rozpoczęła się ta druga połowa dla gości. Barcelona teraz musi od nowa szukać gola, który dałby jej prowadzenie.

• Wychodzący sam na sam z Asenjo Sanchez złapany na spalonym.

• Świetna centra Triguerosa, Musacchio wyprzedza Bartrę i głową pokonuje Pinto! Remis i zaczynamy mecz od nowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateo Musacchio!

• Dos Santos wywalczył rzut rożny dla gości.

• Długa piłka w kierunku rozpędzonego Neymara, ale dobrze wyszedł z bramki Asenjo i złapał futbolówkę.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na Camp Nou, gdzie za chwile rozpocznie się druga część gry.

• Barcelona słabo sobie radziła ze skomasowaną defensywą Villarreal, ale z pomocą przyszli jej sami goście, a konkretnie Mario, który sprokurował niepotrzebną jedenastkę. Z karnego bramkę zdobył Neymar i gospodarzom powinno się grać teraz zdecydowanie łatwiej.

• Koniec spotkania! Barcelona prowadzi do przerwy z Villarreal 1:0!

• Pinto poradził sobie z dośrodkowaniem Aquino.

• Do groźnej centry Alexisa Sancheza nie doszedł żaden z zawodników Barcy.

• Asenjo!!! Kapitalna interwencja bramkarza Villarreal, który broni strzał Sancheza z kilku metrów! Powinno być 2:0!

• Manu Trigueros ukarany żółtą kartką za faul na Neymarze.

• Posiadanie piłki: Barcelona 73%, Villarreal 27%

• Goście w ostatnim fragmencie meczu przejęli inicjatywę na boisku.

• Dobra interwencja Jose Pinto przed własnym polem karnym przerywa akcję gości.

• Złe dośrodkowanie Neymara ze stojącej piłki.

• Montoya faulowany na prawym skrzydle przez rywala. Rzut wolny.

• FC Barcelona - Villarreal CF

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Neymar spokojnie pokonuje Asenjo i 1:0!

• W powtórce widzimy, że Mario odbił ręką zagranie Alby, a nie Neymara, ale to Brazylijczyk będzie wykonywał karnego.

• Rzut karny dla Barcelony! Po zagraniu Neymara ręką odbił piłkę Mario Gaspar.

• W szybkim ataku gospodarzy Neymar został zatrzymany w polu karnym przez Musacchio.

• Trigueros uderza z dystansu, a odbita piłka wpada do koszyczka Pinto.

• Niezła kombinacja Barcy, ale Montoya złapany na spalonym.

• Bardzo niemrawo spisują się gospodarze, którzy nie są w stanie przeprowadzić choćby jednej groźnej akcji.

• Nie jest to rewelacyjne spotkanie, na pewno gorsze niż to Osasuny z Realem Madryt.

• Wreszcie akcja Villarreal. Rozpędził się lewą stroną Giovani, dobrze dograł piłkę w pole karne do Aquino, ale ten nie jej nie opanował.

• Alex Song znalazł się ponownie w polu karnym, ale nie był w stanie dokładnie dograć piłki do lepiej ustawionych Neymara lub Sancheza.

• Dobra centra Neymara z rzutu rożnego i niecelny strzał głową oddaje Bartra.

• Alexis Sanchez złapany w polu karnym na spalonym.

• Słupek! W zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Alex Song, ale posłał bombę wprost w słupek bramki Asenjo!

• Gospodarze zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Spotkanie rozpoczęło się od niezbyt śmiałych ataków Barcelony.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Ignacio Iglesias Villanueva.

• - Jesteśmy w dobrej formie, gramy dobre mecze i osiągamy dobre rezultaty. Dlatego też chcemy sprawić problemy Barcelonie i zagrać tam dobry mecz. Musimy wykonać ogromną pracę zarówno indywidualną, jak i kolektywną. To jest nasz pomysł na grę - to z kolei opinia szkoleniowca Villarreal, Marceliino Garcii.

• Trener Barcelony, Gerardo Martino, przed meczem: - Wszystkie mecze są ważne. Przeciwko różnym rywalom prezentowaliśmy dobre i złe fragmenty gry. Jakikolwiek błąd może nas drogo teraz kosztować. Szukamy dobrego poziomu gry i dobrze byłoby go zaprezentować już przeciwko Villarreal. Spotkamy się z bardzo mocnym rywalem, to nie ulega wątpliwości.

• W ekipie gości zabraknie dziś wspomnianych Caniego i Bruno Soriano, a także Pablo Inigueza oraz Angela Lopeza.

• W zespole Barcelony nie zobaczymy dzisiaj Leo Messiego, Adriano, Daniego Alvesa oraz Jonathana dos Santosa.

• Ławka rezerwowych Villarreal: Juan Carlos, Gabriel, Moi Gomez, Bojan Jokić, Jeremy Perbet, Ikechukwu Uche, Jonathan Pereira.

• Rezerwowi Barcelony: Oier Olazabal, Carles Puyol, Javier Mascherano, Xavi Hernandez, Sergi Roberto, Cristian Tello, Pedro Rodriguez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Sporo zmian w jedenastce Barcelony, natomiast w zespole gości zobaczymy tercet defensywnych pomocników.

• Beniaminek z Villarreal przez długie miesiące plasował się na czwartej pozycji, ale w ostatniej kolejce został przeskoczony przez Athletic Bilbao. Dla Żółtej Łodzi Podwodnej piąta lokata to również bardzo dobry wynik, a do Basków traci ona zaledwie jeden punkt. Zobaczymy, jak dzisiaj poradzi sobie ten zespół bez swoich dwóch liderów, Caniego oraz Bruno Soriano. Obu nie zobaczymy w tej konfrontacji.

• Jak już wspominaliśmy, Barcelona jest liderem rozgrywek i dzisiaj może powiększyć do pięciu punktów przewagę nad trzecim w tabeli Realem Madryt, który zremisował w Pampelunie z Osasuną 2:2. Katalończycy wyglądają na takich, którzy przezwyciężyli krótki kryzys, bowiem w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów rozbili Celtic Glasgow aż 6:1. Hattrickiem w tym pojedynku popisał się Brazylijczyk Neymar, który tym samym zaliczył swój najlepszy występ w bordowo-granatowej koszulce.

• To jest bezsprzecznie hit tej serii spotkań w Hiszpanii. Lider, Barcelona, gra bowiem z czwartym w tabeli zespołem Villarreal. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie ze względu na ofensywny styl gry obu drużyn. Na Camp Noi powinniśmy obejrzeć wiele bramek.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Barcelona podejmie na Camp Nou rewelacyjną ekipę Villarreal.