Getafe CF

0

Athletic Bilbao

1

• Baskowie sprawiają małą niespodziankę i po raz pierwszy w historii zwyciężają na Coliseum Alfonso Perez. Strzelec bramki, Aymeric Laporte, oraz golkiper Gorka Iraizoz, który obronił rzut karny, okazali się kluczowymi ogniwami Athletiku w tym zwycięstwie. Podopieczni Valverde awansują na piąte miejsce, a z mojej strony to już wszystko. Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Getafe - Athletic 0:1!

• Aduriz tym razem przegrywa pojedynek z Moyą, ale i tym razem był na wyraźnym spalonym.

• Sędzia dodaje 3 minuty do tego spotkania oraz dyktuje kolejny rzut rożny dla gospodarzy, ale Pedro Leon dośrodkowuje wprost w ręce Iago.

• Faul w ofensywie Lafity na Gurpegim.

• San Jose wchodzi w miejsce Andera Herrery. Ostatnia roszada w tym meczu.

• Drobny uraz mięśnia uda napastnika Getafe był powodem tej zmiany.

• Trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Gavilan za Colungę.

• Stałe fragmenty gry w wykonaniu Getafe, które normalnie są dużą siłą tej drużyny, dzisiaj nie dają żadnych efektów.

• Aduriz w sytuacji sam na sam z Moyą pakuje piłkę do siatki, jednak wcześniej był na kilkumetrowym spalonym. Nie było szans na uznanie tej bramki.

• I kolejna zupełnie nieudana próba byłego gracza Realu Madryt.

• Kolejna okazja dla Pedro Leona na celną wrzutkę z rzutu rożnego.

• Ander Herrera ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu w polu karnym.

• Nieudane dośrodkowanie Valery mogło okazać się zaskakującym uderzeniem na bramkę Herrerina, który jednak był bardzo czujny.

• Ekwilibrystyczny strzał Iturraspe musiał przerzucić nad poprzeczką Moya!

• Odpowiedź Ernesto Valverde natychmiastowa. W miejsce Markela Susaety wchodzi Benat.

• Druga zmiana Getafe. Lafita za Borję.

• Getafe - Athletic BilbaoGetafe - Athletic Bilbao

• Marica groźnie uderzał z dystansu, ale posłał piłkę daleko od bramki Iago.

• Dużo walki na boisku, a gospodarze wydają się podkręcać tempo, jednak dużo w ich poczynaniach jest chaosu.

• Żadne dośrodkowanie Pedro Leona nie dotarło dziś do celu. Teraz odbita piłka spadła pod nogi Colungi, którego strzał zza pola karnego został zablokowany.

• Marica szarżował prawą stroną, ale był w stanie zdobyć tylko rzut rożny.

• Mamy kontrowersję. Susaeta oddawał strzał lewą nogą na bramkę Getafe w polu karnym i trafił nogą w wyprostowaną kończynę atakującego go Roberto Lago. Sędzia nie przerywa jednak gry, a Susaeta za linią boczną w celu otrzymania pomocy medycznej.

• Nie sięgnął długiej piłki we własne pole karne Laporte i od razu na strzał z powietrza zdecydował się Colunga, jednak fatalnie skiksował.

• Marica zmienia Diego Castro.

• Ciprian Marica pojawi się za chwilę na placu gry.

• Pedro Leon groźnie centrował w pole karne, w światło bramki gości, ale tam wciąż królują defensorzy Athletiku.

• Z dystansu uderza kąśliwie Pedro Leon, jednak bardzo dobrą interwencją popisuje się Iago, który pewnie chwyta piłkę.

• Seria rzutów rożnych dla Getafe. Spore zamieszanie w polu bramkowym, gdzie zgromadziła się większość zainteresowanych na zagranie piłki głową. Problem w tym, że dośrodkowania Colungi nie były dokładne.

• Herrera niefortunnie upadł na swoją lewą rękę i ma jakiś problem z łokciem.

• Żółta kartka dla Mikela Rico.

• Goście zdobywają korner na początku drugiej połowy za sprawą Susaety.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę, gdzie w przerwie nastąpiła jedna zmiana. Kontuzjowanego bramkarza Bilbao, Iraizoza, zmienia Iago Herrerin.

• Nie jest to wielki mecz na Coliseum Alfonso Perez. Długo po bramce Laporte'a na boisku nie działo się praktycznie nic, ale w samej końcówce Getafe miało kapitalną okazję do wyrównania, jednak rzutu karnego nie wykorzystał nieomylny zazwyczaj Diego Castro. W drugiej połowie powinno być ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Athletic Bilbao prowadzi z Getafe 1:0!

• Była jeszcze kartka za ten faul dla Gurpegiego.

• IRAIZOZ! Diego Castro przegrywa pojedynek z Iraizozem! Kapitalna interwencja golkipera Basków, a Castro, po 15 trafionych jedenastkach w swojej karierze, zalicza pierwsze pudło!

• Karny! Szarżujący Colunga zdaniem arbitra był faulowany przez Gurpegiego w polu karnym i będzie jedenastka dla gospodarzy!

• Diego Castro złapany na minimalnym spalonym.

• Oho, dość bezpańsko przeleciała piłka przez pole karne po kolejnej centrze Pedro Leona, a całe małe zamieszanie kończy się bardzo optymistycznym strzałem z woleja Adriana Colungi. Piłka przelatuje ponad poprzeczką.

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez Pedro Leona będzie... rzut rożny.

• Siadło zupełnie tempo tego meczu. To, że nie ma wpisów, nie oznacza wcale kłopotów technicznych z naszej strony, ale tego, że na boisku po prostu nic się nie dzieje.

• Susaeta dośrodkowuje z kornera w pole karne Getafe, gdzie jednak sytuację wyjaśnia Miguel Moya, który na raty łapie futbolówkę.

• Niewiele dzieje się w tym spotkaniu. Na pewno nie jest to wielkie widowisko.

• Seria dośrodkowań w pole karne Getafe nie przyniosła strzału na bramkę w wykonaniu Basków.

• Ander Herrera próbował przelobować z połowy boiska Moyę, jednak ten zdążył wrócić do własnej bramki i skutecznie interweniować.

• Diego Castro próbował strzału głową z bardzo trudnej pozycji, ale odchylony posłał piłkę daleko od bramki przeciwnika.

• Wszystko już w porządku z Iraizozem, który kontynuuje występ w tym spotkaniu.

• Pedro Leon zagrywa przed bramkę, gdzie Sarabia nie zdołał pokonać Iraizoza, a dobitka Borjy była niecelna!!! W dodatku jeszcze jakiegoś urazu kolana doznał golkiper Basków i udzielana jest mu pomoc medyczna.

• Defensorzy gości okazali się najprzytomniejsi po dośrodkowaniu Pedro Leona. Zero zagrożenia pod ich bramką.

• Roberto Lago wywalczył rzut rożny dla ekipy Luisa Garcii.

• Valera uderza z dystansu wysoko nad bramką Iraizoza.

• Athletic z kolei do tej pory zawsze wygrywał, gdy pierwszy trafiał do siatki rywala.

• Tylko raz w tym sezonie udało się Getafe wygrać mecz, w którym pierwsi gola zdobywali rywale. Miało to miejsce w starciu z Osasuną Pampeluna (2:1)

• Znakomite dośrodkowanie z narożnika boiska Susaety, urwał się Laporte obrońcom Getafe i głową nie dał żadnych szans Miguelowi Moyi uderzając tuż pod poprzeczką! 1:0 dla gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Aymeric Laporte!

• Dośrodkowanie Mikela Rico nad poprzeczkę odbija Moya. Korner dla gości.

• Kiepska szybkość Aduriza nie pozwoliła mu wyjść na czystą pozycję, a była ku temu naprawdę niezła okazja.

• Fatalne zachowanie baskijskiej defensywy i sam na sam z Iraizozem wychodzi Sarabia, ale wychowanek Realu Madryt trafia w bramkarza Athletiku! Nadal bez bramek!

• Zagapił się Iraizoz i ustrzelił Colungę wybijając piłkę, ale na jego szczęście piłka opuściła następnie boisko.

• Estadio Coliseum Alfonso Perez to nie jest obiekt, który może się pochwalić najwyższą frekwencją w La Liga. Dzisiaj prawdopodobnie na trybunach nie ma nawet dziesięciu tysięcy osób. Słychać jednak grupkę sympatyków gości.

• Zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę podmadryckiego obiektu. Sędzią tego spotkania będzie pan Jesus Gil Manzano z Estremadury.

• Jeszcze jedna statystyka bardzo niekorzystna dla Basków z Bilbao. Nigdy bowiem nie wygrali oni jeszcze na Coliseum Alfonso Perez, na którym zostanie rozegrane dzisiejsze spotkanie.

• Rezerwowi Getafe: Codina, Escudero, Alexis, Gavilan, Lafita, Michel, Marica. W składzie Azulones zabraknie dziś Lopo, Arroyo, Lacena i Juana Rodrigueza.

• Ławka rezerwowych gości: Iago Herrerin, Toquero, San José, Beñat, Albizua, Ekiza, Erik Morán, Guillermo. Poza składem ekipy Ernesto Valverde znaleźli się kontuzjowani Muniain, Ruiz de Galarreta, Ibai Gomez, Kike Sola oraz, decyzją szkoleniowca, Xabi Etxeita i Enric Saborit.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn!

• To spotkanie, choć na pewno jest w cieniu Gran Derbi oraz derbów regionu Walencji, to jednak zapowiada się znakomicie. Athletic Bilbao i Getafe bardzo przyzwoicie rozpoczęły ligowe rozgrywki, a dzisiejszy zwycięzca umocni się na miejscu piątym gwarantującym start w europejskich pucharach. Minimalnym faworytem tego pojedynku jest zespół Getafe, które wygrało cztery ostatnie ligowe pojedynki, a w dodatku będzie grało na własnym stadionie.

• Witamy bardzo serdecznie na meczu 10. kolejki La Liga, w którym piąte w tabeli Getafe podejmie szósty Athletic Bilbao!