2

FC Barcelona

5

3 1 połowa

• Po fatalnym początku i przegrywaniu 0:2, Barcelona, nawet bez wielu swoich asów, potrafiła rewelacyjnie odpowiedzieć pięcioma bramkami i to podopieczni Gerardo Martino odnieśli dziś bardzo pewne zwycięstwo na przedmieściach Madrytu. Barca pozostaje liderem La Liga. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec spotkania! Barcelona zwycięża z Getafe 5:2!

• Sanchez miał jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu, jednak płaskim strzałem z kilkunastu metrów posłał piłkę obok bramki!

• Trzy minuty doliczone przez Undiano Mallenco.

• Bartra zmienia Busquetsa.

• Bawi się Barcelona ze swoim rywalem. Teraz może sobie na to pozwolić.

• Kartka dla Busquetsa, piąta w tym sezonie, co oznacza, że pomocnik Barcelony nie zagra w przyszłej kolejce z Elche, za to 'wyczyści się' na mecz z Atletico.

• Fabregas zmieniony przez Alexa Songa.

• Kartka także dla Alexisa Ruano.

• Borja ukarany żółtą kartką.

• Opuszcza plac gry także bohater tego spotkania, Pedro Rodriguez! W jego miejsce Cristian Tello.

• Zmiana w Getafe. Gavilan za Lafitę.

• Kwadrans spotkania przed nami. Wynik chyba już rozstrzygnięty i sporego pozytywnego moralnego kopa z pewnością dostanie zespół Gerardo Martino, który wydawał się być w bardzo złej sytuacji.

• Fabregas na 5:2

• Gol Fabregasa na 4:2

• Sarabia zmienia Diego Castro.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pewny strzał Fabregasa z 11 metrów!

• Pedro Rodriguez faulowany w polu karnym przez Valerę! Jedenastka dla Barcy!

• Lisandro ukarany żółtą kartką za ostry faul i niesportowe zachowanie w stosunku do Pedro.

• Świetne podanie Sergiego Roberto do Pedro w pole karne rywala, ten próbował lobować Moyę, ale posłał piłkę ponad poprzeczką!!!

• Spokojna, koronkowa akcja Barcelony po błędzie Mosquery. Busquets na prawą stronę pola karnego do Pedro, ten centruje piłkę do Fabregasa, który uderzeniem z powietrza podwyższa prowadzenie Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cesc Fabregas!

• Potężne uderzenie Alexisa Sancheza poszybowało ponad poprzeczką bramki Moyi.

• Faul w ofensywie Ceska Fabregasa w polu karnym Getafe.

• Colunga zmienia Marikę w zespole Luisa Garcii.

• Świetna szansa dla Castro! Skrzydłowy Getafe dobrze poradził sobie z rywalem w polu karnym, ale uderzył minimalnie obok bramki Barcelony!

• Fabregas został dobrze wyblokowany w polu karnym przez rywali.

• Marica wywalczył rzut rożny dla gospodarzy. Nie weszła Barcelona dobrze w drugą połowę spotkania. Na razie pozostaje to bez konsekwencji.

• Żółta kartka dla Gerarda Pique za faul w walce o górną piłkę na Diego Castro.

• Dobrze wyszedł za pole karne Moyi, który dzięki temu uprzedził Pedro Rodrigueza.

• Dobry strzał z dystansu Alexisa Sancheza pewnie broni Moya.

• Marica znalazłby się w bardzo dobrej sytuacji, gdyby opanował piłkę tuż przed bramką Barcy! Ta jednak trafiła do Pinto!

• Rzut rożny dla Getafe, jednak Pedro Leon dośrodkował na głowę dobrze ustawionego Pique.

• Obie drużyny bez zmian.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę Coliseum Alfonso Perez, gdzie za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania.

• Gol Pedro na 3:2

• Piękny gol wyrównujący Pedro

• Pierwszy gol Pedro

• Bramka Lisandro na 2:0

• Gol na 1:0 Escudero

• Wydawało się, że Getafe dwiema szybkim bramkami znokautuje Barcelonę, ale nic bardziej mylnego! Blaugrana w końcówce pierwszej części, w ostatnich jej 10 minutach zdobywa trzy gole, wszystkie autorstwa Pedro i wychodzi na prowadzenie zarówno w tym spotkaniu, jak i w tabeli La Liga! Co za mecz!

• Koniec pierwszej fenomenalnej połowy! Barca prowadzi z Getafe 3:2!

• To mogła być czerwona kartka, bowiem Mosquera upolował z premedytacją ścięgno Achillesa Busquetsa. Undiano Mallenco jest dzisiaj bardzo łaskawy dla zespołu Getafe.

• Żółta kartka dla Mosquery za ostre wejście na nogi Busquetsa.

• Znakomicie do akcji ofensywnej włączył się z lewej strony Jordi Alba i dość szczęśliwie dograł w pole karne do Pedro, który strzałem z kilku metrów kompletuje hattricka! Barcelona prowadzi 3:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Hattrick PEDRO! Co za mecz!

• Co za akcja Pedro! Reprezentant Hiszpanii otrzymał dobre podanie na lewe skrzydło, ściął do środka, wpadł w pole karne i kapitalnym strzałem pokonał Moyę! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pedro Rodriguez!!!

• Długą piłkę w kierunku Alexisa Sancheza czujnie przecina Miguel Moya.

• Iniesta powstrzymany w polu karnym przez Lisandro.

• Sergi Roberto dostał świetne podanie w pole karne, jednak uderzył z kilku metrów ponad poprzeczką!

• Teraz Moya uprzedził w polu karnym Pedro Rodrigueza.

• Barcelona zdobywa kontaktową bramkę! Fabregas prostopadłym podaniem uruchamia Pedro, ten lobuje zza pola karnego Moyę i jest już tylko 2:1 dla Getafe!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Pedro Rodriguez!

• Przy drugiej próbie Pedro Leon zagrał przed pole karne, jednak niedokładnie.

• Pierwszą centrę Leona musiał przenieść nad poprzeczką Pinto.

• Odbity strzał z rzutu wolnego Pedro Leona wychodzi na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Daniego Alvesa za faul na Laficie.

• Sanchez nie był w stanie uderzyć piłki głową po centrze Fabregasa.

• Fatalnie pogubił się w kontrataku Marica, przez którego Getafe nie wyszło dwóch na osamotnionego Jose Pinto.

• Posiadanie piłki tradycyjnie na korzyść Barcelony, ale bez żadnych wymiernych efektów.

• Fatalne zagranie w pole karne Andresa Iniesty. Strata.

• Pedro Leon poradził sobie z Alvesem, jednak nie dośrodkował celnie do ustawionych w polu karnym kolegów.

• Mascherano świetnym wślizgiem zatrzymał szarżującego Marikę.

• Błąd Escudero we własnym polu karnym i piłka niemal trafiła do ustawionego przed bramką Alexisa Sancheza. Dobra interwencja Moyi wyjaśnia sytuację.

• Prawidłowo zdobyta bramka przez Pedro anulowana przez sędziego liniowego, który dopatrzył się spalonego! Pierwsza poważna pomyłka Undiano Mallenco i jego ekipy.

• Beznadziejne dośrodkowanie Alexisa Sancheza z narożnika boiska.

• Po centrze Alby Alexis Ruano uprzedził Sancheza i wybił piłkę na rzut rożny.

• Czy Barcelona jest w stanie zareagować po tak fatalnym początku? Teraz każde zwycięstwo Katalończyków da im pozycję lidera, ale będzie to bardzo trudne zadanie.

• Ależ początek Getafe!!! Do dośrodkowania z rzutu rożnego Pedro Leona najwyżej w polu karnym wyskoczył niepilnowany Lisandro Lopez i pokonał strzałem głową Jose Pinto! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Lisandro Lopez!

• Pique wybija piłkę na korner po podaniu Pedro Leona.

• Lafita kapitalnym zagraniem piętą wpuścił w pole karne Escudero, który urwał się Alvesowi i z ostrego kąta pokonał płaskim strzałem Jose Pinto! Getafe prowadzi z Barceloną!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Sergio Escudero!

• Po dośrodkowaniu Pedro Leona najwyżej w polu karnym wyskoczył Pique.

• Rzut rożny dla Getafe po błędzie Pique.

• Pedro złapany na spalonym.

• Na pewno nie ma kompletu widzów na Coliseum Alfonso Perez, mimo że ten stadion może pomieścić ledwie 17 tysięcy widzów.

• Obok poprawiona jedenastka Getafe, natomiast rezerwowi Los Azulones, to: Codina, Colunga, Lacen, Michel, Gavilan, Rafa, Sarabia.

• Uderza z rzutu wolnego Dani Alves, jednak wprost w mur gospodarzy.

• Ależ szansa dla Pique!!! Stoper Barcy otrzymał po rzucie wolnym piłkę tuż przed bramką, ale przegrał pojedynek z Moyą!

• I już musimy zauważyć, że media hiszpańskie podały absolutnie błędny skład Getafe. Grają Lafita, Escudero, Lisandro oraz Valera.

• Już pierwszy strzał Mariki z dystansu, który broni Pinto!

• Zaczynamy!

• Wychodzą obie jedenastki na plac gry!

• Piętnaście minut do rozpoczęcia ostatniego spotkania Barcelony w tym roku kalendarzowym. Czy podopieczni Taty Martino, w mocno osłabionym składzie, są w stanie odzyskać fotel lidera?

• Rezerwowi Getafe: Jordi Codina, Juan Valera, Lisandro Lopez, Michel, Adrian Colunga, Mehdi Lacen, Angel Lafita.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Oier Olazabal, Marc Bartra, Adriano, Martin Montoya, Alex Song, Cristian Tello, Jean Marie Dongou.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Dla Barcelony zwycięstwo w dzisiejszym meczu będzie na tyle trudne, że Katalończycy będą musieli dzisiaj walczyć bez kilku swoich podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji nie zagrają dzisiaj Leo Messi, Victor Valdes, Carles Puyol oraz Xavi Hernandez, natomiast świąteczne wakacje wcześniej rozpoczął także Brazylijczyk Neymar, który musi pauzować ze względu na zgromadzenie pięciu żółtych kartek.

• Barcelona wczoraj straciła pozycję lidera w hiszpańskiej ekstraklasie na rzecz Atletico Madryt, które wygrało na własnym stadionie z Levante 3:2. Aby odzyskać fotel lidera, podopieczni Gerardo Martino muszą dzisiaj wygrać na przedmieściach Madrytu przynajmniej 2:1. Tymczasem Getafe wcale nie jest w tym sezonie chłopcem do bicia. Zespół Luisa Garcii zajmuje w La Liga dobre dla siebie ósme miejsce, co pozwala Los Azulones bez większej presji zmierzyć się dzisiaj z aktualnym mistrzem Hiszpanii.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki La Liga, w którym Getafe na własnym stadionie zagra z Barceloną.