0

Valencia CF

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Całe spotkanie rozczarowało, chociaż średnią podnosi nieco pierwsza połowa i końcówka drugiej. Miroslav Djukić jest jeszcze bezpieczny. Najbliższe mecze też będą decydujące" z St. Gallen w LE (7.11) i trzy dni później z Realem Valladoid.

• KONIEC! Valencia z trudem dowozi komplet punktów z trudnego terenu. Zwycięstwo dało awans na 9. pozycję, Getafe pozostaje na szóstym miejscu. Seria porażek na Coliseum Alfonso Perez została przerwana!

• Piłkę meczową mieli też piłkarze Getafe! Gavilan mógł pogrążyć swój były zespół, lecz jego uderzenie na skraju pola karnego był niecelne - piłka przelatuje nad poprzeczką!

• ... a drugą Alexis Ruano.

• Jedną z nich dostał Vicente Guaita...

• Przepychana w "16" Valencii! Padł jeden z zawodników gospodarzy i nagle wokół sędziego było z 10 piłkarzy! Posypały się żółte kartki

• To była piłka meczowa dla gości! Cartabia przejął piłkę na 30 metrze od bramki rywala i popędził na bramkarza. Zamiast gola był zderzenie dwóch zawodników. A w sukurs poszedł jeszcze Paco, który oczekiwał podania. Nie doczekał się.

• I pierwsza kartka dla zawodnika Valencii! Paco Alcarer fauluje w środku pola i kartonik dla młodego napastnika.

• Ever Banega centruje w pole karne, lecz górą Escudero.

• A po chwili w notesie sędzia notuje też Sergio Escudero.

• I czwarta kartka w tym meczu dla zawodnika Getafe. Mosquera przytrzymywał za koszulkę Evera Banegę.

• Lisandro Lopez strzela głową zbyt lekko by pokonać Guaitę. Do bramki miał... 15 metrów.

• Gospodarze są coraz bliżej powodzenia! Piłka po uderzeniu z z narożnika pola karnego mija nieznacznie dalszy słupek!

• Niepewna interwencja Guaity po strzale Escudero. Na szczęście bramkarza Valencii piłka wychodzi na korner.

• Jak nie idzie gospodarzom to nie idzie. Ale na agresję nie ma miejsca, szczególnie na boisku. Ciprian Marica skosił jak trawę na wiosnę Jeremy'ego Mathieu. Słuszna żółta kartka.

• Obaj trenerzy wykorzystali limit zmian; za chaotycznego Pablo Piattiego wchodzi Sergio Canales.

• Pedro Leon przesadził z agresją w walce o piłkę i zostaje upomniany żółtą kartką.

• Ostatnia roszada u gospodarzy: za Alvaro Arroyo pojawia się Gavilan, który też miał epizod w Valencii.

• Atak pozycyjny Nietoperzy przed "16" Getafe zwieńczona złym podaniem do Paco. Na dodatek był na spalonym.

• Valencia ofiarnie broni dostępu do własnej bramki. Zamiast trzymać piłkę z dala od własnego pola karnego, to postawiła przegubowiec na 20. metrze. Rajd Cartabii przerwany tuż za linią środka boiska.

• Od kilku minut przeważają gospodarze. Sarabia został w ostatniej chwili powstrzymany przez Mathieu. Aut na wysokości pola karnego Valencii.

• Pedro Leon bliski doprowadzenia do remisu! Wpadł w pole karne i strzela przy bliższym słupku! Czujny Guaita paruje na korner!

• Cartabia melduje się na boisku zmieniając Pabona.

• Mosquera fauluje w środku pola. Mogła być kartka za to przewinienie, ale arbiter wstrzymał się.

• Pabon chciał powtórzyć wyczyn z pierwszej połowy gdy popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Pomylił się znacznie.

• Ever Banega uprzedzony przez obrońcę Getafe, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Getafe biega za piłką, którą długo rozgrywają między sobą piłkarze Valencii.

• Prostopadłe podanie Pedro Leona w "16" do Mariki było niedokładne. Guaita przejmuje piłkę.

• 43 Posiadanie piłki (%) 57, 2/3 Strzały celne/niecelne 5/5, 2 Spalone 1

• Drugą zmianę przeprowadza Luis Garcia: wprowadza Diego Castro, a zdejmuje z boiska Angela Lafitę.

• Ever Banega posyła dobre podanie w pole karne rywala, ale obrona spisuje się bez zarzutu.

• Zmiana w Getafe: Mehdi Lacen wchodzi za Borję Fernandeza.

• Piatti strzela głową nie w bramkę, a w rękę Ruano. Jest rzut... rożny.

• Moya znakomicie broni! Ever Banega z łatwością przedziera się przez obronę i strzela z dystansu. Jego niski strzał skierowany był na środek bramki, ale zostaje zatrzymany przez bramkarza!

• Centra Juana Bernata nie sprawiła kłopotów w obronie Getafe.

• I wracamy na drugą połowę, którą obie drużyny zaczynają bez zmian personalnych.

• Pierwsza odsłona nie była zbyt porywająca. To gospodarze powinni prowadzić dwiema bramkami, ale na przeszkodzie stał (jeszcze) Diego Alves. Valencia biła głową w mur. Pabon widział naruszoną cegiełkę i huknął z dystansu nie do obrony. Wracamy za kilkanaście minut na drugą połowę.

• ... który teraz rozbrzmiewa na Estadio Coliseum Alfonso Perez. Getafe przegrywa do przerwy 0:1 po pięknym golu Pabona.

• Goście mądrze "trzymają" rywala z dala od swojego pola karnego. Czekaja na gwizdek sędziego...

• Ignacio Iglesias Villanueva dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Piatti tym razem został obsłużony dokładnym podaniem. Dobrze zgasił piłkę i jego uderzenie z woleja zostało zablokowane!

• Odpowiedź gospodarzy zupełnie nieudana. Przechwyt Valencii i momentalna daleka piłka w stronę Piattiego. Pomysł dobry, wykonanie tragiczne. Moya łapie piłkę.

• Kapitalne uderzenie Kolumbijczyka z ponad 25 metrów w lewy górny róg bramki strzeżonej przez Moyę!

• GOOL, DORLAN PABON!!!

• Sarabia strzela z 18 metrów obok bramki Guaity.

• Akcja Valencii i jeden z obrońców gospodarzy musnął piłkę, która wychodzi poza linię końcową. Rzut rożny. Nic wielkiego z niego nie udało się wykrzesać.

• Ta kontra powinna przynieść gola Getafe! Marica dostaje piłkę w polu karnym, odgrywa na 11. metr – na wprost bramki – do Sarabii, ale ten był spóźniony i nie zakończył akcji strzałem. Na dodatek fauluje Barragana za co dostaje żółtą kartkę.

• Pedro Leon na prawym skrzydle ograł Mathieu, ale z asekuracją przybył Ricardo Costa. Korner.

• Jeszcze raz Pabon zagrywa z prawej strony, ale zbyt głęboko. Piłkę przechwytuje Moya. Valencia stwarza największe zagrożenie prawą flanką. Lewa tylko się przygląda.

• Piatti centruje w ciemno. Escudero spokojnie zgrywa piłkę głową do bramkarza.

• Centra Pabona i Paco nie sięga piłki. Ta przechodzi wzdłuż pola karnego. Ostatecznie Moya od bramki.

• Ever Banega strzela z dystansu. Nad poprzeczką.

• Piatti na lewej stronie nie dał rady ograć Arroyo. Czysty wślizg obrońcy Getafe, za który został nagrodzony brawami.

• Strzał Pedro Leona pozostawię bez komentarza. Powiem tylko, że takowy był... Może powinien spróbować sił w rugby?

• Arroyo przedarł się w polu karnym Valencii i strzela prawie wślizgiem obok bramki. Wściekły Guaita podbiegł kilka metrów z pretensjami do liniowego i swoich obrońców.

• Paco strzela głową po bardzo dobrej centrze Barragana i piłka uciera się o poprzeczkę! Moya tylko patrzył. Odetchnął z ulgą.

• Kontra Getafe i korner. Bez zagrożenia pod bramką Nietoperzy. A na boisku leży Borja. W asyście medyka opuszcza na moment murawę. Powinien na nią niebawem wrócić.

• Moya piąstkuje po strzale Parejo! Piłka leciała prawie w okienko bramki Getafe!

• Rzut wolny dla Valencii z ok. 23-24 metrów. Może być groźnie.

• Początek meczu należał do gospodarzy, ale z czasem do głosu doszli piłkarze Miroslava Djukicia.

• Dośrodkowanie Barragana nie sprawiło problemów obrońcom gospodarzy. Po chwili strzela Pabon, ale zbyt słabo by pokonać Moyę.

• Piatti nie zdołał strzelić na bramkę. Bardzo dobrym podaniem do Argentyńczyka popisał się Pabon.

• Uraz mięśniowy uniemożliwia brazylijskiemu bramkarzowi dalszą grę. Niespodziewanie między słupkami pojawia się Vicente Guaita. Pechowa 13. minuta dla Diego Alvesa.

• Z Portugalczykiem jest jednak w porządku. Okazuje się, że zmieniony będzie... Diego Alves!

• Przerwa w grze. W walce u piłkę ucierpiał Ricardo Costa. Będzie konieczna zmiana!

• Kapitalna parada Diego Alvesa! Broni strzał głową Mariki z 8 metrów!

• Barragan znalazł się na pozycji środkowego pomocnika i podaje w "16" do Piattiego, ale ten nie opanował futbolówki.

• Nakładka Mosquero w środku pola. Faulowany Parejo.

• Ever Banega strzela z dystansu zbyt słabo by pokonać Moyę, notabene byłego bramkarza Valencii.

• Idealne podanie w tempo do Mariki, który nie był na spalonym. Popędził na bramkę Valencii, ale w polu karnym powstrzymał go Ricardo Costa. Co ważne, zgodnie z przepisami. Na dodatek – zdaniem arbitra – Portugalczyk był na spalonym.

• I jeszcze jeden. Jak poprzedni, bez zagrożenia.

• Marica strzela z pół obrotu zza pola karnego i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Valencia, która zaczyna ze środka.

• Losowanie stron: Ricardo Costa vs. Pedro Leon. Górą...

• Jakim wynikiem zakończy się ten mecz? Zachęcam do pisania swoich typów w komentarzach.

• Tak graficznie przedstawia się ustawienie taktyczne obu drużyn: Getafe - Valencia

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią spotkania: Getafe - Valencia LIVE! Mecz prawdy dla (trenera) Nietoperzy

• Asystentami Ignacio Islesiasa VillanuevyAlfonso Costoya oraz Enrique Ramos. Sędzią technicznym jest za to Emilio Costas.

• I rezerwowi Valencii: 13. V. Guaita, 5. Vicotr Ruiz, 6. Oriol Romeu, 7. Jonas, 9. Helder Postiga, 23. Canaes, 28. Cartabia.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. A oto rezerwowi Getafe: 5. M. Lacen, 10. Gavilan, 13. Codina, 15. Rafa, 17. Diego Castro, 20. Juan Valera, 21. Michel.

• Relację z tego spotkania poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• Dzisiejszą porcję relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net zaczynamy od Primera Division. Za 30 minut Getafe zagra na Coliseum Alfonso Perez z będącą w kryzysie Valencią CF.