Levante UD

2

Atletico Madryt

0

• Jeszcze wielka szamotanina na boisku, ale to już nic nie zmieni - Atletico traci trzy punkty w Walencji i nie będzie miało szpaleru mistrzowskiego na Camp Nou. Zamiast tego podopieczni Diego Simeone fundują sobie zaciętą walkę o tytuł do ostatniej kolejki! Zobaczymy jeszcze, jak dziś odpowie rywal zza miedzy, Real. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Levante pokonuje Atletico 2:0!

• Jeszcze strzał z dystansu Ivanschitza odbity od obrońcy. Rzut rożny.

• Sergio Pinto w kontrataku wychodzi sam na sam Courtois, ale naciskany przez Filipe Luisa uderza niecelnie!

• Leży na boisku Simao, ale po rozciągnięciu 'skurczu' wraca do gry.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Nieprzyjemny strzał Ardy Turana odbija Navas, który po chwili łapie także próbę Diego!

• Mogło być 3:0! Jednakże Courtois zdążył przed własnym polem karnym uprzedzić Angela.

• Niecelny strzał głową Mirandy. Levante nie może tu już dzisiaj stracić punktów.

• David Navarro zdemolowany we własnym polu karnym przez Costę i Godina.

• Na spalonym Angel.

• Było blisko! Tiago dopadł do bezpańskiej piłki na 16. metrze przed bramką Navasa, ale huknął minimalnie obok niej!

• Atletico bije głową w mur. Wszystkie górne piłki padają łupem świetnych dzisiaj obrońców Levante.

• Gabi wywalczył korner dla gości.

• Angel wchodzi na plac gry w miejsce Barrala.

• Gol na 2:0

• Żółta kartka teraz dla Turana.

• Słupek!! Po pięknej akcji Atletico Adrian wyszedł sam na sam z Navasem i go pokonał, ale trafił tylko w słupek!

• Żółta kartka dla Godina.

• Gorąco zrobiło się na murawie, po kolejnym faulu w ofensywie Costy na Navasie, ale już zamieszanie zostało wyjaśnione.

• Żółta kartka dla Simao za niebezpieczne zagranie.

• Po kontrataku Levante Sergio Pinto został zablokowany przez rywala.

• Schodzi z boiska Ruben Garcia, w jego miejsce Sergio Pinto.

• Keylor Navas spokojnie broni strzał z dystansu Turana.

• Strzelec gola z jakąś kontuzją mięśniową (mocnym skurczem?) schodzi jeszcze z placu gry.

• Atletico przycisnęło, ale kontra Levante przynosi gospodarzom drugiego gola! Po idealnym podaniu Casadesusa, Barral pokonuje w sytuacji sam na sam bramkarza Atletico! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! David Barral!

• Navas! Bramkarz Levante genialnie broni odbity od obrońcy strzał z dystansu Alderweirelda!

• Niesamowite!!! Po dośrodkowaniu Diego, Diego Coście zabrakło kilku centymetrów, żeby z bliska skierować piłkę do bramki!

• Po uderzeniu Filipe Luisa, Navarro wybija teraz piłkę niemalże z linii bramkowej!!!

• Spory błąd Godina po centrze Ivanschitza, ale Ruben Garcia nie oddał czystego strzału. Było groźnie.

• Trzecia zmiana w Atletico. Schodzi Koke, w jego miejsce Diego.

• Barral ogląda żółtą kartkę za faul na Godinie. Gdyby nie odgwizdany faul, to jeden z piłkarzy Levante wyszedłby sam na sam z Courtois. Kolejna kontrowersja.

• Zmiana w Levante. Ivanschitz za Simao.

• Podopieczni Simeone zdecydowanie przycisnęli. Levante zmuszone do desperackiej defensywy.

• Kolejne szanse Turana! Arda został najpierw zablokowany po składnej akcji Atletico, a następnie głową posłał piłkę nad poprzeczką!

• Kartka dla Tiago.

• Szansa dla Atletico! Diego Costa świetnie poradził sobie z rywalem, po czym rozegranie piłki przez gości pozwoliło dojść do dobrej okazji Turanowi, ale ten został zablokowany!

• Po kornerze znowu świetnie ustawieni byli piłkarze Caparrosa. Zero zagrożenia z własnej najsilniejszej broni stwarza dziś Atletico.

• Kontratak Atletico, Adrian zostaje zablokowany przez Juanfrana i rzut rożny.

• Nieco ponad 22 tysiące widzów dzisiaj na Estadio Ciudad de Valencia.

• Po wrzutce Diopa Simao zgrał piłkę głową wprost w ręce Courtois.

• Bardzo ładnie teraz sobie rozgrywają piłkę gospodarze. Atletico jest zaskakująco bezradne.

• Keylor Navas pewnie chwyta piłkę po wrzutce Turana.

• Pierwsza akcja gości zakończona zablokowanym strzałem Gabiego zza szesnastki.

• Wznawiamy grę!

• ... oraz Arda Turan za Raula Garcię.

• Dwie zmiany w przerwie w Atletico. Adrian za Davida Villę...

• Prawdziwą wojnę wytoczyli piłkarze Levante swoim walczącym o mistrzostwo Hiszpanii rywalom i nieoczekiwanie prowadzą 1:0 po samobóju Filipe Luisa. Atletico na razie dość bezbarwne, ale to zasługa naprawdę zmotywowanych gospodarzami. Jeśli goście nie ogarną się w drugiej połowie, to znacznie sobie utrudnią walkę o mistrzostwo kraju.

• Koniec pierwszej połowy! Levante - Atletico 1:0 do przerwy.

• Po centrze Gabiego Raul Garcia fauluje w ofensywie Rubena.

• Faul w ofensywie Diego Costy na Keylorze Navasie.

• Uderzenie z dystansu Casadesusa na wiwat.

• Dobrze na razie bronią przy stałych fragmentach zawodnicy Levante. Atletico wciąż przegrywa w Walencji 0:1.

• Alderweireld zdobył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Włączył się świetnie do akcji Alderweireld, ale płaski strzał Belga broni Navas i po chwili łapie też jego dośrodkowanie!

• Trafiony ręką przez zastawiającego się Mirandę Casadesus. Robi się nieładnie na murawie.

• Bardzo brzydkie zachowanie Sissoko i Diego Costy. Sędzia mógł obu zawodników pokarać nawet czerwonymi kartkami, ale widocznie starcia nie zauważył.

• Groźną akcję gospodarzy w ostatniej chwili zatrzymuje Joao Miranda.

• Z rzutu wolnego Diop uderza wprost w ręce Courtois.

• Goście chcieli zaskoczyć rywala szybkim rozegraniem rzutu wolnego, ale Juanfran był czujny i przerwał akcję Atletico.

• Zdecydowanie uspokoiło się to widowisko. Mało dzieje się teraz na murawie.

• Gol na 1:0.

• Po kolejnym kornerze dla Atletico piłka wylatuje poza pole karne, gdzie na strzał z dystansu decyduje się Villa, ale uderza obok bramki.

• Dośrodkowanie Gabiego z rzutu rożnego, spory błąd Navasa, ale na jego szczęście piłka wychodzi na korner.

• Diego Costa znowu nie był na spalonym, pomimo sygnalizacji sędziego! Brazylijczyk i tak jednak nie pokonał Navasa!

• Diego Costa przed polem karnym przewrócił się w starciu z rywalem, ale sędzia nie przerwał gry.

• Kibice Atletico bardzo głośno śpiewają właśnie swój hymn.

• Keylor Navas teraz pewnie chwyta piłkę po centrze Koke ze stałego fragmentu gry.

• Faul w ofensywie Costy na Navarro.

• Keylor Navaaas!!! Bramkarz Levante genialnie broni strzał z półobrotu Raula Garcii, a chwilę później w łatwej sytuacji pudłuje Villa!!!

• Gospodarze mieli rzut rożny, po którym dobrze wybronili się piłkarze Diego Simeone.

• Nieudana wrzutka Gabiego z rzutu wolnego dla gości.

• Oho, Diego Costa mógł wyjść sam na sam z Navasem, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego.

• Fatalnie zaczęli ten mecz goście, teraz będą musieli znacznie zmienić własne plany na ten mecz.

• Już odpowiedź gości, ale strzał z dystansu Villi łapie Keylor Navas.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, gdzie pechowo klatką piersiową piłkę do własnej siatki kieruje Filipe Luis i Atletico przegrywa w Walencji!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Samobój Filipe Luisa!

• Gospodarze wywalczyli dla siebie rzut rożny.

• Diego Costa w polu karnym rywala zakręcił obrońcą rywala, po czym jednak stracił piłkę na rzecz Navasa.

• Komplet widzów na Estadio Ciudad de Valencia, ale to głównie dlatego, że do Walencji zjechało się aż 9 tysięcy kibiców gości.

• Pierwsza szansa dla Atletico zakończona nieudanym strzałem Tiago z kilkunastu metrów.

• Obie drużyny już na murawie. Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Przypomnijmy, Atletico w ostatnich trzech meczach musi zdobyć sześć punktów na dziewięć możliwych, żeby bez oglądania się na rywali wywalczyć tytuł mistrzowski. Dzisiaj Los Colchoneros grają z Levante, za tydzień zmierzą się u siebie z Malagą, by na koniec wybrać się na Camp Nou na mecz z Barceloną. Dlatego też podopieczni Simeone muszą się postarać, aby na kolejkę przed końcem mieć już mistrzostwo w garści i zostać przywitanym 'szpalerem' przez Katalończyków.

• W Levante dzisiaj decyzją trenera nie zagrają Nabil El Zhar, Baba Diawara, Miguel Pallardó, Issam El Adoua, Pedro Ríos i Nagore. Poza składem Atletico z kolei znaleźli się: zawieszony Juanfran, kontuzjowany Cristian Rodriguez, Jose Gimenez, Jose Sosa.

• Rezerwowi Atletico: Daniel Aranzubia, Javi Manquillo, Emiliano Insua, Mario Suarez, Diego, Arda Turan, Adrian Lopez.

• Rezerwowi Levante: Javi Jimenez, Sergio Pinto, Andreas Ivanschitz, Hector Rodas, Angel Rodriguez, Jordi Xumetra, Nikos Karabelas.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W dotychczas rozegranych meczach 36. kolejki La Liga: Rayo - Athletic 0:3, Barcelona - Getafe 2:2, Malaga - Elche 0:1, Osasuna - Celta 0:2, Valladolid - Espanyol 1:0, Almeria - Betis 3:2. Dzisiaj jeszcze Sevilla zmierzy się z Villarreal, Real Madryt z Valencią, a jutro Real Sociedad podejmie Granadę.

• Levante z kolei jest już bezpiecznym zespołem środka tabeli. Podopieczni Joaquina Caparrosa zajmują obecnie 11. miejsce w lidze, ale przed tym spotkaniem zapowiedzieli, że zrobią wszystko, żeby zepsuć sytuację swoim dzisiejszym rywalom.

• Jak już tydzień temu wspominałem przy okazji meczu Atletico z Valencią, to właśnie Walencja zadecyduje o tytule mistrzowskim dla Los Colchoneros. Podopieczni Diego Simeone zdali pierwszy egzamin na Estadio Mestalla, zwyciężając 1:0 po bramce Raula Garcii. Teraz Atletico musi zwyciężyć na mniejszym Estadio Ciudad de Valencia przeciwko Levante, a wtedy już praktycznie nic nie będzie mogło odebrać mistrzostwa zespołowi ze stolicy. Obecnie Atleti mają trzy punkty przewagi nad Barceloną i sześć nad Realem, ale mają też od Królewskich jeden mecz rozegrany więcej.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 36. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Levante zmierzy się z liderem rozgrywek, Atletico Madryt.