Levante UD

1

FC Barcelona

1

• Wielkie brawa dla Levante za konsekwentną grę przez całe spotkanie. Mądrze się bronili i groźnie kontratakowali ! Barca nie miała kompletnie pomysłu, aby rozbić obronę gospodarzy. Katalończycy mają już tylko punkt przewagi nad Realem, a pozycję lidera mogą stracić jeszcze dziś na rzecz Atletico. Na relację z meczu Atletico-Sevilla zapraszamy Was już teraz do naszego serwisu ! Spokojnego wieczoru życzy Michał Jackowski.

• KONIEC !!! SENSACJA W WALENCJI !!! LIDER TRACI PUNKTY !

• Ależ szansa dla Barcy !!! Ale tylko róg !!!

• Messi dorzucał do Pique, ale Barca nie ma nawet rogu.

• Alexis Sanchez w akcji rozpaczy, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane i Chilijczyk jeszcze został nabity.

• Sergio Pinto z rzutu wolnego strzelił kompletnie niecelnie.

• Barca ma 4 minuty dodatkowe szansy !

• Fatalnie rozegrany rzut wolny przez graczy gości.

• Juanfran ukarany za taktyczny faul.

• Pedro Lopez mógł pogrążyć Barcę ! Jego strzał zza pola karnego był jednak słabiuteńki.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Sergio Pinto za Ivanschitza.

• Tello !!! Ładnie dokręcał piłkę do długiego słupka,ale Navas kapitalnie paruję ten strzał.

• Dongou wchodzi na boisku za Xaviego ! Czy Kameruńczyk uratuje skórę Barcie ?

• Messi próbuje wziąć grę na swoje barki, ale robi to nieskutecznie.

• Bezczelny faul Ivanschitza. Mesii ośmieszył go swoim dryblingiem, a ten od tyłu fauluje idola Katalończyków.

• Ostatnie 10 minut przed nami ! Martino denerwuje się coraz bardziej !

• Tello lekiem na całe zło ? Zmienia Pedro.

• Ivanschitz kąśliwie uderzał z 20 metrów ! Valdes ratuje Barcelonę !

• Barca bije głową w mur ! Ciężko będzie Katalończykom wygrać ten mecz !

• Zmiana również w ekipie Blaugrany. Niespodziewana. Kreatywnego Cesca zastępuje Sergi Roberto.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza kontuzjowany Rubec Garcia, a pojawia się na nim Adoua.

• Teraz Ivanschitz sprawdził Valdesa. Gospodarze nie odpuszczają !

• Szansa dla Levante ! Pedro Lopez pomylił się nieznacznie strzelając z ostrego kąta. Gospodarze zarobili tylko rzut rożny, gdyż rozpaczliwie interweniował Alba !

• Przewaga gości rośnie z każdą sekundą. Kibice Levante muszą przeżywać katusze. Sama ich wiara w korzystny wynik może nie wystarczyć.

• Messi spudłował z 11 metrów ! Idealnie wystawiona piłka od Alby, ale strzał "Atomowej Pchły" zablokował Juanfran.

• CO TAM SIĘ DZIAŁO !?!?! Navas spektakularnie trzykrotnie interweniuje ! Najpierw strzela Messi, potem z 5 metrów dobijał Xavi, ale wprost w bramkarza. Za trzecim razem strzelał Leo- Navas obronił, ale Argentyńczyk był na spalonym. Najlepsza akcja Barcy w tym meczu.

• Oddychający rękawami El Zahr schodzi z boiska, wchodzi Angel.

• Fabregas, jest najaktywniejszym graczem Dumy Katalonii. Teraz uderzał mocno z daleka, ale jego strzał leciał wprost w środek bramki.

• Goście mają zdecydowaną przewagę od pierwszych minut drugiej połowy. Czy ich szturm przyniesie końcowy sukces ?

• Cesc Fabregas kapitalnie zagrał ponad 30 metrowe podanie, zza plecy Sancheza. Ten mimo, że nieźle sobie przyjął piłkę, to zgłupiał w sytuacji oko w oko z bramkarzem Levante.

• Sanchez zaczął tę część gry z przytupem. Przeprowadził akcję prawą stroną, a na bramkę z ostrego kąta strzelał Montoya. Navas łapie spokojnie piłkę/

• Przerwa zleciała raz dwa, oby to było lepsze widowisko w II połowie !

• Rzuty rożne : 1-3
  • Nie oglądamy dziś wielkiego widowiska. Gospodarze grają bardzo mądrze w obronie, nie zostawiają Barcelonie zbyt wiele miejsca na rozgrywanie akcji, a do tego starają się wyprowadzać szybkie kontry. Barca gra ospale i nie ma pomysłu na sforsowanie szczelnej obrony Levante. Joaquin Caparros dotrzymał słowa i jego podopieczni zmuszają faworyta do wielkiego wysiłku. Martino będzie musiał znaleźć jakiś magiczny sposób, aby uratować przewagę nad konkurencją.

• Sędzia nie doliczył nawet minuty. Na razie mamy niespodziankę, gdyż lider tabeli tylko remisuje z Levante.

• Pedro zabawił się Vyntrą. Przerzucił piłkę nad Węgrem i jeszcze zdołał przeskoczyć nad rozpaczliwie interweniującym obrońcą.

• Barca ma coraz większą przewagę. Gospodarze ustawili się na 30 metrze i stanowią na razie zaporę nie do przejścia.

• Rzut wolny z ponad 30 metrów. Messi uderzył, ale taki strzał nie mógł zaskoczyć żadnego bramkarza świata.

• Kontra Barcy ! Alexis Sanchez na prawym skrzydle mocno się rozpędził zagrał do Pedro, który wystawił piłkę na 20 metr do Xaviego. Katalończyk pomylił się o metr.

• Mascherano zatrzymał kontrę Levante i ujrzał żółtą kartkę. Argentyńczyk może mieć pretensję do Pique, który chwilę wcześniej beztrosko stracił futbolówkę.

• Messi próbował się rozpędzić, ale został zatrzymany niczym junior. Oj, może to zdenerwować wielkiego Leo.

• Gra toczy się teraz w środku boiska i o dziwo to w ostatnich sekundach gospodarze częściej utrzymują się przy piłce.

• Katalończycy nie rzucili się do gardeł graczom z Walencji. Wiedzą, że mają jeszcze sporo czasu, aby przechylić szalę na swoją stronę.

• Mecz zaczyna nam się od początku, ale pierwsze 20 minut pokazują, że spotkanie to może być bardzo emocjonujące. Gospodarze graja bardzo pozytywnie naładowani, a lider rozgrywek jest nieco uśpiony. Czy bramka Pique rozrusza trochę Barcelonę ?

• Niesamowite ! Kto pamięta ostatnią bramkę Barcelony strzeloną po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ? Kapitalną piłkę dograł Cesc, a Pique zrehabilitował się za bierność przy pierwszej bramce i głową strzelił tuż przy słupku !

• GOLLLLLL !!!! 1-1 !!! PIQUE !!!

• Pedro wpadł w pole karne, ale potknął się i stracił szybkość. Jego strzał nie był już przez to groźny dla Navasa.

• Tym razem Ivanschitz nie zaskoczył wrzutką obrońców Barcy.

• Brzydki faul Alby, który spóźnił się z wślizgiem. Kolejny stały fragment gry blisko bramki Valdesa.

• Leo Mesii po raz pierwszy próbował zaskoczyć Navasa, ale tylko korner dla graczy z Katalonii.

• Nie od dziś wiadomo, że Barcelona ma problemy z kryciem przy rzutach z rogu. Ivanschitz, który wcześniej zarobił ten stały fragment gry, dograł idealnie do Vyntry, który nie miał problemów ze strzeleniem bramki głową. Goście kompletnie go nie kryli.

• GOOOOOLLLL !!!! VYNTRA !!! NIESPODZIANKA !!!

• Kontra gospodarzy i Ivanschitz wycisnął wszystko co mógł z tej akcji, Mamy rzut rożny dla Levante.

• Rzut wolny dla Barcelony z 35 metrów. Xavi dorzucał piłkę i mało brakowało, aby Diop zaskoczył własnego bramkarza.

• Fabregas w swoim stylu szukał prostopadłej piłki do Messiego. Argentyńczyk wyszedł sam na sam, ale spalony był oczywisty.

• Początek meczu bardzo spokojny, ale widać że gospodarze nie zamierzają sie tylko bronić.

• PIERWSZY GWIZDEK JUŻ ZA NAMI ! OBY BYŁ TO CIEKAWY I EMOCJONUJĄCY MECZ !

• Zawodnicy obu zespołów są już na murawie, więc to znak, że powoli zaczynamy !

• W Levante nie zagra dziś wspomniany David Barral, a poza tym poza meczową osiemnastką znaleźli się Miguel Pallardó, Remi Gomis, Chris Lell, Babá Diawara, Nagore, Héctor Rodas oraz Nong.

• Barcelona dzisiaj zagra bez kontuzjowanych Neymara (3 tygodnie przerwy) oraz Andresa Iniesty. Oprócz tego, za kartki pauzuje dziś Dani Alves, a Carles Puyol nie zmieścił się w kadrze meczowej. O swoim kapitanie Gerardo Martino powiedział: "Nie chcemy ryzykować jego zdrowia, musimy go oszczędzać. Dobrze dla zespołu i dla samego Puyola, że nie musi on grać co 3-4 dni. Obaj rozumiemy, że tak powinno być."

• "Nie możemy się spodziewać takiego meczu, jak w poprzedniej rundzie, ponieważ Levante u siebie jest bardzo silne. To zespół solidny, waleczny, który dobrze konstruuje kontrataki i się nieźle broni. Zagramy teraz ze sobą trzy razy i zdążymy się znudzić sobą nawzajem, aczkolwiek nie można oczekiwać, że te mecze będą identyczne" - mówił z kolei Gerardo Martino, trener Barcelony.

• Co przed tym spotkaniem mówili trenerzy obu drużyn? Oto opinia szkoleniowca gospodarzy, Joaquina Caparrosa: "Chcemy sprawić, żeby Barcelona cierpiała do samego końca. Musimy być optymistami i walczyć przez 90 minut. Nie możemy sobie pozwolić na najmniejszy błąd, który sprawi, że nasz wysiłek pójdzie na marne. Jeśli zagramy dobrze, to jak pokazywaliśmy już w meczach z zespołami z góry tabeli, mamy swoje szanse. Musimy grać pewnie piłką i być dobrze uporządkowanym bez niej. Bez tego z Barceloną nie mamy szans, choć oczywiście, jeśli Barcelona będzie miała swój dzień, to nasz wysiłek może i tak pójść na marne."

• W pierwszym meczu w tym sezonie między oboma ekipami oglądaliśmy jednostronne widowisko. Barcelona zdemolowała na Camp Nou Levante aż 7:0. Oto skrót tego spotkania:

• Od czasu ostatniego powrotu Levante do Ekstraklasy w roku 2011, zespół ten mierzył się z Barceloną siedmiokrotnie. Bilans ten nie jest korzystny dla dzisiejszych gospodarzy, bowiem aż sześć z tych spotkań zakończyło się zwycięstwem Barcy, a tylko w jednym padł remis. Co ciekawe, remis ten, w 36. kolejce ligowej sezonu 2010/11 pozwolił Katalończykom na Estadio Ciudad de Valencia świętować ostatni tytuł mistrza Hiszpanii za kadencji Josepa Guardioli.

• W lidze, w poprzedniej kolejce, Barca zremisowała w meczu na szczycie z Atletico 0:0, z kolei Levante było w stanie pokonać Malagę 1:0, dzięki trafieniu niezawodnego ostatnio Davida Barrala, który dzisiaj nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. To jest ogromnym osłabieniem gospodarzy, bowiem to właśnie bramki byłego gracza Sportingu Gijon w ostatnich kolejkach przyniosły ekipie z Walencji sporo punktów. Gdyby nie trafienia Barrala, Levante w ostatnich ośmiu kolejkach zdobyłoby zaledwie punkt i teraz musiałoby bić się rozpaczliwie o utrzymanie.

• Co ciekawe, oba zespoły już za kilka dni rozpoczną walkę między sobą w ćwierćfinale Pucharu Króla, więc będziemy świadkami swoistego trójmeczu. W tygodniu bowiem, w rewanżowych meczach 1/8 finału Levante odprawiło z kwitkiem Rayo, zwyciężając 1:0, natomiast Barca postawiła kropkę nad 'i' w dwumeczu z Getafe (2:0 po dwóch golach Leo Messiego).

• Levante jest z kolei drużyną środka tabeli, która w zasadzie nie przejmuje się ani walką o utrzymanie, ani walką o europejskie puchary. Podopieczni Joaquina Caparrosa mają na swoim koncie 23 punkty i w chwili obecnej zajmują 11. lokatę. Nad strefą spadkową mają siedem punktów przewagi, z kolei do szóstego 'pucharowego' miejsca tracą 9 'oczek'.

• Po 19 rozegranych kolejkach ligowych w Hiszpanii podopieczni Gerardo Martino mają 50 punktów na swoim koncie i tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedzają dwie madryckie drużyny, Atletico i Real. Oczywiście Królewscy już rozegrali swój mecz w trwającej serii spotkań (5:0 z Betisem), a Atletico rozpocznie swój mecz z Sevillą o 21.

• Witamy Was bardzo serdecznie i zapraszamy na relację na żywo z meczu 20. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Levante na własnym stadionie podejmie lidera rozgrywek, Barcelonę. Mecz opiszę dla Was Michał Jackowski, natomiast przedmeczowe ciekawostki wyszukał Kuba Seweryn.