Levante UD

0

FC Barcelona

5

• Barcelona łatwo wygrywa w Walencji i pozostaje z kompletem punktów i bez straconego gola samodzielnym liderem tabeli La Liga. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona pokonuje Levante 5:0!

• Dwie minuty doliczone.

• Messi złapany na spalonym.

• Kilka minut do końca, ale cudowna wiadomość z Katowic! Polscy siatkarze mistrzami świata po pokonaniu w finale Brazylii 3:1!

• Mathieu po kapitalnej długiej piłce od Xaviego uderza głową minimalnie obok bramki!

• Ależ błąd Jesusa, który w stylu Janusza Jojki wyrzucił piłkę pod nogi ustawionego przed polem karnym Messiego, a ten subtelnym lobem skorzystał z tego prezentu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!!!

• Uderza teraz z narożnika pola karnego Jeremy Mathieu, ale broni Jesus!

• Zmiana również w Levante. Za Barrala wchodzi Ruben Garcia.

• Sergi Roberto wchodzi w miejsce Andresa Iniesty.

• Levante - FC Baarcelona

• Uderzenie z dystansu Victora Casadesusa mija wyraźnie bramkę. Po chwili w polu karnym Messi przedarł się w pole karne, gdzie został przewrócony przez rywala, ale zdaniem sędziego bez faulu.

• Po bardzo ładnej akcji Barcelony główka Pedro trafia w słupek bramki Jesusa, ale wcześniej dośrodkowujący Alba był na spalonym.

• Jordi Alba przedarł się teraz lewym skrzydłem i dopadł praktycznie do piłki niemożliwej, a co więcej, wyłożył ją jeszcze Pedro, który skierował ją do pustej bramki! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Pedro!

• Xavi Hernandez zmienia Sergio Busquetsa.

• Zmiana w Levante. Sissoko za Diopa

• Pedro szukał teraz kolegów w środku pola karnego, ale do piłki dopadli zawodnicy gospodarzy.

• Schodzi z boiska Morales, a w jego miejsce Ivanschitz.

• Prostopadłe zagranie w pole karne do Messiego, ale ten naciskany przez obronę zostawił ją na środek szesnastki do Sandro, który płaskim plasowanym strzałem przesądza o zwycięstwie Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Sandro Ramirez!

• 22 177 dzisiaj na stadionie w Walencji.

• Uderza z rzutu wolnego Simao, ale trafia tylko w mur. Przerwa w grze, bo w starciu z rywalem ucierpiał teraz Jordi Alba.

• Zagranie ręką Pedro Rodrigueza 17 metrów od bramki Bravo. Szansa dla Levante z rzutu wolnego.

• Rzut rożny dla Levante.

• Choć wydaje się teraz, że Neymar doszedł do pełni zdrowia, ale jednak nie ryzykuje Luis Enrique. W miejsce Brazylijczyka Sandro.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Barcelona, ale już za chwilę będzie zmiana wymuszona w ekipie Luisa Enrique.

• Iniesta starał się uderzyć z narożnika pola karnego, ale posłał piłkę nad bramką Jesusa!

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę.

• Barcelona w tej pierwszej części gry zrobiła swoje! Zdobyła dwa gole i gra w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Vyntry. Wydaje się, że ten mecz jest już rozstrzygnięty, ale to dopiero okaże się po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Rakitić dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym gospodarzy i wspaniałym potężnym strzałem zapakował ją w bramce Jesusa! Barca prowadzi już 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ivan Rakitić!

• Zamieszanie w polu karnym Barcy, zablokowany Barral, ale gościom nie udało się wyprowadzić kontry.

• Faul taktyczny Sergio Busquetsa na Barralu i żółta kartka.

• MESSI iiiiiii NIE MA GOLA! Argentyńczyk uderza obok bramki!

• Czerwona kartka dla Vyntry za ten faul, bowiem Messi był w czystej pozycji strzeleckiej!

• Rzut karny dla Barcy!!! Po podaniu Iniesty w polu karnym faulowany był Leo Messi!

• Teraz żółta kartka dla Moralesa.

• Żółta kartka dla Mascherano.

• Doskonałe podanie za linię obrony do wychodzącego Neymara, ten uprzedził Pedro Lopeza, minął Jesusa i wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Neymar!

• Neymar świetnie przedarł się lewym skrzydłem i starał się dograć w pole karne do lepiej ustawionych kolegów. Odbita piłka jeszcze trafiła na nogę Iniesty, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Dobre podanie w pole karne do Barrala, ale tego skutecznie wyblokował Mathieu.

• Już ponad pół godziny za nami. To będzie bardzo trudna przeprawa dla Barcelony.

• Uderzenie z dystansu Iniesty zablokowane. Barcelona próbuje znaleźć dostęp do bramki Levante, ale gościom idzie to naprawdę mozolnie.

• Teraz Brazylijczyk faulowany przy linii bocznej i kolejny stały fragment gry dla Barcelony.

• Neymar zdobywa rzut rożny dla Barcelony.

• Dwójkowa akcja Messiego z Alvesem przerwana przez defensywę Levante w polu karnym.

• Neymar!!! Po świetnej długiej piłce od Mascherano Brazylijczyk uprzedził Jesusa, ale głową uderzył obok bramki!

• Barral doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Tono, ale nie był w stanie uderzyć celnie!

• Zdemolowany Neymar przez Rodasa, a sędzia znowu upomina tylko gracza Levante.

• Posiadanie piłki: 20% - 80% na korzyść Barcelony.

• Blisko bramki samobójczej Levante teraz, ale piłka po głowie jednego z gospodarzy nieznacznie mija bramkę!

• Neymar!!! Dobrze rozegrali piłkę zawodnicy Barcelony, ale Brazylijczyk z ostrego kąta przegrał pojedynek z Jesusem!

• Centra w pole karne, gdzie szukał strzału głową Neymar, ale wyblokowana piłka padła łupem Jesusa.

• Bardzo ostry faul Diopa, ale sędzia jeszcze go oszczędził.

• Jordi Alba dostał kapitalne podanie w pole karne, ale w bardzo dogodnej sytuacji uderzył równie niecelnie!

• Bravo łapie piłkę po dośrodkowaniu Pedro Lopeza.

• Nieprawdopodobna szansa dla Levante! Barral przedarł się doskonale prawym skrzydłem i chciał wyłożyć piłkę Camarasie, ale tego uprzedził Mascherano!

• Lepszy moment w wykonaniu Levante. Piłkarze Mendilibara nieco przycisnęli, ale defensywa Barcelony sobie z tym radzi.

• Piłka wybita przed szesnastkę, gdzie uderza z powietrza Morales, ale robi to niecelnie.

• Morales zdobywa teraz korner dla gospodarzy.

• Simao wpadł z piłką w pole karne, ale uderzył zbyt mizerny strzał, żeby cokolwiek zdziałać. Piłka w rękach Bravo.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Jesusa.

• Wszedł w pole karne Messi i Vyntra musiał wybić piłkę na korner.

• Zagranie w pole karne do Pedro, ale ten nie opanowuje futbolówki.

• Kolejny korner dla Barcelony nie przyniósł zagrożenia. Po chwili Neymar zatrzymany w dryblingu na linii pola karnego.

• Zamieszanie w polu karnym Levante i Mathieu zostaje zablokowany tuż przed bramką rywala!

• Dośrodkowanie w pole karne Jordiego Alby i Rodas wybija piłkę na korner.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

• Skończyło się spotkanie w Cordobie, gdzie gospodarze przegrali z Sevillą 1:3.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Jose Luis Gonzalez Gonzalez z Ponferrady (Castilla y Leon).

• W Levante z kolei nie zobaczymy dzisiaj kontuzjowanych Rafaela Martinsa, Davida Navarro, Issama El Adouy, Nikosa Karabelasa, Ivana Lopeza, Juanfrana oraz Jaime Gavilana.

• Ławka rezerwowych Levante: Diego Marino, Andreas Ivanschitz, Jordi Xumetra, Victor Perez, Nabil El Zhar, Ruben Garcia, Momo Sissoko.

• Kogo dzisiaj brakuje w Barcelonie? Luis Enrique zostawił w domu kontuzjowanych Jordiego Masipa, Thomasa Vermaelena oraz narzekającego na drobny uraz Rafinhę. Z powodów sportowych w kadrze nie znaleźli się Adriano i Marc Bartra. Na trybunach to spotkanie obejrzy Douglas.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Marc-Andre Ter Stegen, Martin Montoya, Gerard Pique, Xavi Hernandez, Sergi Roberto, Munir El Haddadi, Sandro Ramirez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• - Mecz przeciwko Levante będzie niezwykle trudny, bo nigdy nie jest łatwo pokonać rywala z dużym potencjałem defensywnym. Cele na ten sezon? Na razie jedynym zadaniem dla nas jest pokonanie Levante. Chcemy walczyć o wszystkie tytuły, ale musimy respektować naszych silnych rywali, którzy także na to mają szansę. Musimy iść krok po kroku i rozumieć, że nigdy nie jesteśmy idealni, jak wygrywamy, ani tragiczni, gdy to nam się nie udaje. Musimy ciągle się rozwijać. Są jeszcze aspekty w naszej grze, o których jeszcze nie mówiło się ani słowa - to z kolei przedmeczowa opinia Luisa Enrique.

• - Barcelona zyskała na agresywności gry i wygląda bardziej na tą z okresu Guardioli, przede wszystkim pod kątem odbioru piłki. Dlatego też nie możemy sobie pozwolić na głupie straty futbolówki, bo po przechwycie oni potrafią zrobić wiele krzywdy. Barca zawsze spycha rywala do defensywy. Normalne jest, że będą mieli piłkę i będą nią grać na naszej połowie, ale musimy sprawić, żeby pod naszą bramką nie było uczucia ciągłego niebezpieczeństwa ze strony rywala - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Levante, Jose Luis Mendilibar.

Jutro jeszcze mecz Getafe z Valencią.

• Na zupełnie innym biegunie znajduje się Levante. Po odejściu trenera Joaquina Caparrosa i najlepszego bramkarza ubiegłego sezonu Keylora Navasa, ekipa z Walencji bardzo kiepsko weszła w nowe rozgrywki, w trzech kolejkach nie zdobywając ani jednego gola. Z jednym punktem na koncie Los Granotas zajmują w tabeli miejsce ostatnie, dwudzieste, a ich wyniki w tym sezonie to: 0:2 z Villarreal, 0:3 z Athletikiem i szczęśliwe 0:0 z Malagą.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania są oczywiście goście z Katalonii. FC Barcelona pod wodzą Luisa Enrique wygrała do tej pory wszystkie cztery oficjalne spotkania w tym sezonie. Dzięki triumfom nad Elche (3:0), Villarreal (1:0) i Athletikiem Bilbao (2:0), Blaugrana z kompletem punktów pewnie prowadziła przed tą kolejką w ligowej tabeli. Do tego doszło skromne zwycięstwo z Apoelem Nikozja (1:0) w Lidze Mistrzów w środku tygodnia, gdy Barca grała mocno przemeblowanym składem. Jak łatwo zauważyć, dzisiejsi goście nie stracili jeszcze ani jednego gola w rozpoczętym przed miesiącem sezonie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 4. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Levante zmierzy się na własnym stadionie z FC Barceloną.