2

Valencia CF

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Kiedy wydawało się, że bramka dla gości jest kwestią czasu, to katastrofalny błąd popełnił Ricardo Costa, który bez skrupułów wykorzystał Angel. Nietoperze nie potrafiły przebić się zasieki Żab i straciły drugiego gola - za sprawą drugiego rezerwowego, Andreasa Ivanschitza. Pierwszy raz od wielu lat Levante może być w tabeli wyżej od lokalnego rywala! W ostatniej kolejce piłkarze Joaquin Caparros jadą do Malagi, a Valencia podejmuje u siebie Celtę Vigo.

• Jeszcze żółtą kartkę dostał Joao Pereira. Najprawdopodobniej za skomentowanie pracy arbitra.

• KONIEC! Levante pokonuje lokalnego rywala po golach superrezerwowych i fantastycznej postawie Keylora Navasa

• Kapitalna interwencja Keylora Navasa! Nie dał się pokonać po strzale "szczupakiem" Juana Bernata!

• Piłka przejechała po nodze Joao Pereiry jak po rynnie i leciała w stronę spojenia słupka z poprzeczką! Bramkarz Levante zdołał ją musnąć i wybić na rzut rożny!

• Cztery minuty doliczone.

• Ricardo Costa strzela głową po centrze z rzutu rożnego. Piłka trafiła zawodnika gospodarzy i jeszcze jeden korner.

• Czerwona kartka dla Pedro Lopeza za niebezpieczny atak. Gdyby trafił w nogę Juana Bernata, to obrońca Valencii miałby bardzo poważną kontuzję. Tylko musnął, ale sędzia nie puścił tego płazem zawodnikowi popularnych... Żab

• Keylor Navas nie miał problemu by złapać piłkę po uderzeniu Eduardo Vargasa.

• i Simao.

• ... Eduardo Vargasa

• Ostro na boisku. Będzie żółto.Żółta kartka dla Philippe'a Senderosa...

• Mogło być już 3:0!!! Tym razem górą bramkarz Valencii. Strzelał Jordi Xumetra

• Austriak otrzymuje podanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonuje bezradnego Diego Alvesa.

• GOL, ANDREAS IVANSCHITZ!!!

• Raczej w... 10,5. Sissoko gra, ale nie w pełni sił.

• Momo Sissoko będzie potrzebował pomocy. Krótka przerwa w grze. Limit zmian w ekipie gospodarzy jest już wykorzystany. Levante dokończy mecz w dziesięciu?

• Dani Parejo strzela nad poprzeczką. Drugi raz w dzisiejszym spotkaniu

• Ofensywna zmiana w Valencii: (napastnik) Vinicius Araujo na boisku a w drodze do ławki udaje się (pomocnik) Javi Fuego.

• Odpowiedź Jonasa, piłka po jego uderzeniu poleciała tuż obok słupka bramki Levante!

• Ricardo Costa przeliczył się chcąc strącić piłkę głową do bramkarza. Ta odbiła się za jego plecami i Angel popędził na bramkę po czym strzelił z pięciu metrów pod pachą Diego Alvesa! Goście protestowali - ich zdaniem Angel był na spalonym - i po konsultacji z liniowym sędzia uznał gola

• GOL, ANGEL LUIS RODRIGUEZ.

• I Pablo Piatti wchodzi za Federico Cartabię.

• Angel zmienia Davida Barrala.

• Największe zagrożenie ze strony Nietoperzy jest z prawej strony. Sofiane Feghouli wespół z Joao Pereirą zyskali rzut rożny. Po nim przekroczył przepisy Jonas.

• Zgasł po przerwie Fede Cartabia i widać, że nie układa się gra podopiecznym Juana Antonio Pizziego.

• Druga zmiana w Levante: Andreas Ivanschitz wchodzi za Rubena Garcię.

• Simao znacznie brakowało by strzelić gola... kolanem. Nie spodziewał się, że piłka spadnie koło niego.

• Kontra gospodarzy i strzał Davida Barrala został zablokowany. Nie ma tego zlego... Rzut rożny.

• I Jonas nie sięgnął piłki po centrze Sofiane'a Feghouli'ego. Poprawka Algierczyka po kilkunastu sekundach zablokowana.

• Ruben Garcia strzela z 25 metrów obok bramki. Wieje nudą po przerwie, więcej fauli niż składnych akcji.

• Jonas, najlepszy strzelec Valencii, pojawia się na boisku. Opuszcza je Paco Alcacer.

• Coś w stylu świecy w pole karne gospodarzy i Dani Parejo uderza głową. Piłka ląduje na poprzeczce i opuszcza boisko.

• Juanfran przytrzymywał za koszulkę Sofiane'a Feghouli'ego i kartka dla lewego obrońcy Levante.

• Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Kości trzeszczą a siatka pozostaje nienaruszona.

• Paco Alcacer ukarany żółtą kartką za ostry atak na Juanfrana.

• Javi Fuego dostaje kapitalne podanie w polu karnym i po przyjęciu strzela w stronę bliższego słupka! Keylor Navas broni nogami!

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Jordi Xumetria zastępuje kapitana, Papę Diopa.

• Momo Sissoko faulowany w środku pola przez Javi Fuego.

• Sofiane Feghouli zagrywa w pole karne i Paco Alcacer w ostatniej chwili uprzedzony przez interweniującego Loukasa Vyntrę

• David Navarro wybija piłkę na rożny po dośrodkowaniu Juana Bernata.

• Jednak w tym "szaleństwie jest metoda" - gospodarzy wywalczyli rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Diego Alvesa.

• Chaos i niedokładność wkradły się w poczynania obu jedenastek. Żadnej ze stron nie udaje się wykonać pięciu celnych podań.

• Valencia zaczyna drugą połowę.

• Wracamy na drugą połowę. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian personalnych. My liczymy na zmianę wyniku.

• Garść statystyk: 51 Posiadanie piłki (%) 49 1/5 Strzały celne/niecelne 1/4 6 Rzuty rożne 2 8 Rzuty wolne 4 0 Spalone 1

• Pierwsza odsłona to wyrafinowana partia szachów z elementami szarż. Gra jest bardzo wyrównana i żadnej ze stron nie udało się wykorzystać 2-3 błędów przeciwnika. Bliżej tego byli gospodarze, ale najpierw Victor Casadesus strzelił obok bramki, a Momo Sissoko... nad. Gospodarze mieli jedną okazję, w której piłkę po uderzeniu Fede Cartabii wybił sprzed bramki Loukas Vytra.

• Dani Parejo trafia w mur (powinien podpatrzeć jak uderza Robert Lewandowski). I sędzia, po doliczeniu minuty, kończy pierwszą połowę - Levante bezbramkowo remisuje z Valencią.

• Momo Sissoko również znajduje się w protokole sędziowskim za faul przed polem karnym. Nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Eduardo Vargasa.

• Papakouli Diop skosił Sofiane'a Feghouli'ego jak trawę na wiosnę. Słusznie ukarany żółtą kartką.

• Niepilnowany Momo Sissoko strzela głową z 7-8 metrów i piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką!

• Kontra Valencii i Fede Cartabia pada na murawę i nie podnosi się z niej od blisko minuty! Gospodarze kontynuowali grę mają rzut rożny. Chociaż domagają się rzutu karnego za zagranie ręką w "16" przez Ricardo Costę.

• Za to upomniany został jego rodak, Ricardo Costa. Przy wyskoku trafił łokciem rywala.

• Ostra walka o piłkę Joao Pereiry i z Momo Sissoko. Portugalczyk przewinił i ma przymusową rozmowę z arbitrem. Nie ma żółtej kartki.

• Bardzo aktywny Fede Cartabia rozochocił się na bramkę z dystansu. Co próba, to słabsza - piłka o metr minęła prawy słupek bramki Keylora Navasa.

• Kolejny ofensywny wypad gości. Tym razem udało się zyskać rzut rożny.

• Sofiane Feghouli uciekł dwóm rywalom i strzela zza linii pola karnego ponad poprzeczką. Gdyby grał w rugby, to zdobyłby punkt.

• Ole, ole, ole towarzyszy każdemu celnemu podaniu podopiecznych Joaquina Caparrosa. Kibice chcą tym zmotywować piłkarzy do jeszcze lepszej gry. Nie bardzo (tym drugim) to się udaje.

• Keylor Navas łapie piłkę do "koszyczka" po rykoszecie od obrońcy. Pierwotnie Eduardo Vargas chciał zagrać na piąty metr do Paco Alcacera.

• Dobra centra Dani Parejo z rzutu wolnego i brakowało centymetrów by Eduardo Vargas sięgnął piłkę.

• Jeszcze jeden, ale z drugiego narożnika. David Barral wygrał pozycję do strzału głową, ale posłał piłkę daleko od bramki. Diego Alves z "piątki".

• Niepotrzebne wyjście z bramki Diego Alvesa na 5. metr zostałoby okupione stratą bramki! Uderzenie z woleja Rubena Garcii zostało zablokowane przez Ricardo Costę w ostatniej chwili. Rzut rożny.

• Prostopadłe podanie Eduardo Vargasa do Paco Alcacera, ale napastnik gości był na spalonym.

• Paco Alcacer strzela niecelnie. Z tej akcji mógł więcej "wycisnąć".

• Kevin Barral pada w polu karnym po trąceniu przez Philippe'a Senderosa! Wściekli fani Żab przeraźliwymi gwizdami dają arbitrowi do zrozumienia, że niepodyktowanie rzutu karnego było wielkim błędem.

• Jeszcze raz Fede Cartabia! Jeszcze raz z powietrza. Tym razem obok lewego słupka!

• Loukas Vyntra kapitalnie asekuruje bramkarza i tym samym ratuje swój zespół przed utratą bramki! Fantastycznie z powietrza huknął Fede Cartabia po czym piłka minęła bramkarza. Grek stał przed bramką i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Kontra Valencii - Joao Pereira poprowadził piłkę kilkadziesiąt metrów i zagrał w "16" do Sofiane'a Feghouli'ego. Ten spodziewał się, że portugalski obrońcy pójdzie za akcją i odegrał piętką. Przeliczył się.

• Ruben Garcia pada w polu karnym rywala po "starciu" z Ricardo Costą. "Nurkowanie" nie spodobało się Portugalczykowi, który dosadnie powiedział co o tym sądzi.

• Victor Casadesus marnuje wyborną okazję do strzelenia gola! Dostał kapitalne podanie za plecy obrońcy, wpadł w pole karne i strzela z 5 metrów obok dalszego słupka!

• Dla Fede Cartabii boisko zdaje się być wąskie. Minął Diopa, ale piłka minęła linię boczną.

• Po pośrednim rozegraniu Philippe Senderos wybija piłkę jeszcze raz na rzut rożny, ale że był faulowany, to z rzutu wolnego grę wznawia Diego Alves.

• Juan Bernat wygrał we własnym polu karnym pojedynek z Victorem Casadesusem, ale piłka wyszła poza linię końcową. Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

• "Dzida" spod własnego pola karnego w wykonaniu Ricardo Costy. Tępa próba, piłka w posiadaniu zawodników Levante.

• David Barral urwał się obrońcom i strzela z ok. 20 metrów. Piłka poleciała daleko od bramki Diego Alvesa. Początek należy do gospodarzy. Valencia zdaje się być nastawiona na kontry.

• Zdaniem arbitra Fede Cartabia przekroczył przepisy w walce o piłkę z Sissoko. Od rzutu wolnego gospodarze w pobliżu linii środkowej.

• "Momo" Sissokho, notabene były piłkarz Nietoperzy, centruje w "16" i Ruben Garcia strzela głową obok bramki VCF.

• Prostopadłe podanie do Davida Barrala w pole karne Valencii, ale za mocne i Diego Alves łapie piłkę. W odpowiedzi podobny obrazek z udziałem Paco Alcacera oraz Keylora Navasa.

• Gwizdek Carlosa Velasco, po którym gospodarze rozpoczynają derby! Od razu szybki przechwyt gości i kontra, po której Fede Cartabia nie opanował piłki. Aut dla Levante na wysokości własnego pola karnego.

• Losowanie stron: Juanfran i Ricardo Costa przy arbitrze. Przy okazji pamiątkowa fotka... A po niej minuta ciszy pięciu poświęcona byłym piłkarzom Levante.

• Spotkanie poprzedza uhonorowanie koszykarzy Levante z okazałym pucharem.

• Powoli przenosimy się na Estadio Ciudad de Valencia! Piłkarze już wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i początek spotkania!

• W przed chwilą zakończonym spotkaniu otwierającym 37. kolejkę Primera Division Villareal pokonał na własnym stadionie Rayo Vallecano 4:0. Bramki strzelili I. Uche, Bruno, Pereira i Costa.

• Carlosowi Velasco będą pomagać na liniach Roberto Alonso i Juan Yuste. Arbitrem technicznym jest za to Miguel Ortiz.

• Pod znakiem zapytania stał występ - w ekipie Żab - Rubena Garcii. Okazało się, że jego uraz jest niegroźny i zagra od pierwszej minuty. Z kolei w "11" Nietoperzy nie ma przede wszystkim Jeremy'ego Mathieu. Ponadto z powodu urazów "wypadli" Vicente Guaita i Oriol Romeu.

• Rezerwowi Valencii CF: 2. Piatti, 3. Vezó, 5. Ruiz, 7. Jonas, 11. Keita, 19. Barragan, 25. Araujo.

• Rezerwowi Levante UD: 8. El Zhar, 9. Angel, 13. Javi Jimenez, 15. Karabelas, 17. Xumetra, 18. Pinto, 21. Ivanschitz.

• Wiemy już na kogo postawili od pierwszej minuty Joaquin Caparros oraz Juan Antonio Pizzi. Kogo mają w rezerwie?

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Tomasz Górski.

• Wiele na to wskazuje, że dzisiejsze derby będą pojedynkiem obu bramkarzy: Keylona Navasa oraz Diego Alvesa. Obaj w poprzedniej kolejce zatrzymali odpowiednio Atletico i Real Madryt. Kto z nich będzie górą w tym spotkaniu? Pierwszy gwizdek sędziego już za 25 minut.