Malaga CF

0

FC Barcelona

1

• To nie był łatwy mecz dla Dumy Katalonii, ale Blaugrana zwycięża, zdobywa komplet punktów i pozostaje liderem w ligowej tabeli. Trafienie Adriano z pierwszej połowy okazało się zwycięskie dla ekipy Gerardo Martino. Bartłomiej Pawłowski w tym spotkaniu rozegrał 63 minuty, ale w ataku był zupełnie bezradny. Po jego zejściu gra Malagi się ożywiła i gospodarze byli blisko wyrównania, jednak tak się nie stało. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Zapraszamy na kolejne sytuacje na Ekstraklasa.net.

• Koniec! Po bardzo ciężkim pojedynku Barcelona pokonuje Malagę 1:0!

• Bałagan w defensywie Barcelony o mało nie doprowadził do kolejnej sytuacji dla Malagi. Gospodarze ponownie się pogubili.

• Do bezpańskiej piłki w polu karnym doszedł Neymar, zwiódł przeciwnika i w ostatniej chwili został zablokowany!!!

• Trzy minuty doliczone.

• Ależ okazja dla Malagi! Niepilnowany Fernandez z kilku metrów uderza głową wprost w Valdesa, a po chwili z kilkunastu metrów uderzył Tissone, jednak ponownie broni golkiper Barcy! To powinien być remis!!!

• Teraz drugą żółtą kartkę mógł obejrzeć Jesus Gamez za niesportowe zachowanie wobec Neymara. Pobłażliwy jest dzisiaj sędzia.

• Posiadanie piłki: 28-72 (%) na korzyść Barcelony.

• Alba 'w uliczkę' do Neymara, ale szybszy od Brazylijczyka okazał się Angeleri.

• Malaga w ostatnich minutach dochodzi do głosu. Czy gospodarze jeszcze ukłują Barcelonę?

• Żółta kartka dla Daniego Alvesa za faul taktyczny na Eliseu.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Sergi Roberto zastępuje Andresa Iniestę.

• W jednym z poprzednich starć ucierpiał Dani Alves, ale Brazylijczyk szybko wraca do gry.

• Neymar strzela z dystansu, odbita piłka i rzut rożny dla Barcy.

• Sam poszkodowany sprytnie uderza z rzutu wolnego, jednak Caballero nie dał się zaskoczyć!

• Neymar fantastycznie zabawił się z Sergio Sanchezem i był faulowany tuż przed szesnastką przez. To powinna być druga żółta kartka.

• Dobre wyjście z bramki Valdesa, który uprzedził Santa Cruza.

• ... oraz Morales za Olingę.

• Dwie zmiany w Maladze. Seba w miejsce Camacho...

• Piętnaście minut do końca pojedynku. Trochę się ten mecz uspokoił.

• Neymar faulowany w środku pola przez Dardera i żółta kartka dla gracza Malagi.

• Festiwal niedokładności w szeregach gospodarzy. Piłka regularnie ląduje na aucie.

• Neymar wyszedł sam na sam z bramkarzem, a sędzia odgwizdał spalonego. Bardzo kontrowersyjna sytuacja, decydowały centymetry.

• Słupek!!! Świetna kontra Malagi, piłka w pole karne do Santa Cruza, Paragwajczyk mija Valdesa i wycofuje futbolówkę do Olingi, a ten uderza tylko w słupek! Świetna okazja dla gospodarzy!

• Coraz częściej rozbrzmiewa gwizdek arbitra w ostatnich minutach, co wpływa na płynność tego spotkania.

• Kolejny raz poturbowany Alexis. Chilijczyk jest dziś często kopany po nogach przez rywali.

• Ponadto wśród gospodarzy Eliseu zmienił Pawłowskiego. Słaby występ Polaka.

• Jest oczekiwana zmiana w Barcelonie. Neymar za Pedro.

• Gorąco na boisku. Teraz kartka dla Alexisa Sancheza za protesty.

• Żółta kartka dla Sergio Sancheza za ostentacyjne protesty po jednej z decyzji sędziego.

• Poprzeczka!!! Po rzucie wolnym Pique uderza plecami (!) w obramowanie bramki Malagi!!!

• Jesus Gamez spóźniony zaatakował Alexisa i ogląda za to zasłużoną żółtą kartkę. Pierwsze napomnienie w tym meczu.

• Barcelona nie potrafiła skorzystać z kolejnego rzutu rożnego.

• Pawłowski nie może nic zrobić w ataku, ale prawdą jest, że jest za każdym razem co najmniej podwajany. Bardzo ciekawa sytuacja.

• Po stracie Pawłowskiego piłka trafia na prawą stronę do Alvesa, ten strzela z dystansu, jednak wprost w ręce Caballero.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się już Neymar. Brazylijczyka za chwilę pewnie zobaczymy na boisku i zapewne ponownie w miejsce totalnie niewidocznego Pedro.

• Pawłowski w ofensywie nie przeszedł Mascherano. Tylko aut dla Malagi.

• Alba zgubił Pawłowskiego, dośrodkował w pole karne, a Cesc Fabregas ponownie za lekko strzelił głową.

• Xavi uderzył ponad murem, ale w sam środek bramki i Caballero łapie piłkę.

• Xavi był brzydko faulowany przez Angeleriego. Piłka ustawiona 20 metrów od bramki Willy'ego.

• Song włączył się do akcji ofensywnej, ale dośrodkował z prawej strony niedokładnie.

• Potwierdziły się moje przypuszczenia - Adriano ma drobny uraz mięśniowy.

• Wznawiamy grę. Malaga przy piłce.

• Brazylijczyk zmienia swojego rodaka - Adriano. To musi być jakiś uraz.

• Wracamy do gry. Będzie jedna zmiana w Barcelonie, bo na boisko wejdzie Dani Alves.

• Jeśli chodzi o Pawłowskiego, to może on się do tej pory pochwalić wywalczeniem dwóch rzutów wolnych w odległości ponad 30 metrów do bramki Valdesa. Znacznie aktywniejszy Polak jest w defensywie, gdzie nie odpuszcza Jordiemu Albie. W drugiej połowie cała Malaga powinna zagrać znacznie ofensywniej, co powinno być także okazją dla Polaka na zaprezentowanie umiejętności.

• Blaugrana bardzo męczy się w ofensywie wobec skomasowanej defensywy Malagi, ale udało się Katalończykom zdobyć bramkę 'do szatni' za sprawą Adriano. W drugiej połowie to Malaga będzie musiała zaatakować, co do przerwy wychodziło jej doprawdy słabiutko.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Barca prowadzi w Maladze 1:0!

• GOOOOOOOOOOLLLL!!! Adriano całkiem nieźle uderzył płasko z dystansu, ale ta piłka nie powinna była wpaść do bramki! Caballero popełnia drugi błąd w tym sezonie i Barca prowadzi 1:0!

• Olinga chciał założyć siatkę Gerardowi Pique. Nieskutecznie.

• Pique uderza głową po kornerze i broni na raty Willy.

• Znacznie skuteczniej zrobił to Fabregas, ale w polu karnym świetnie interweniował Angeleri.

• Iniesta nie przebił się między trzech piłkarzy rywala.

• Z narożnika pola karnego Darder uderzył z woleja - obok bramki Valdesa.

• Obie drużyny do tej pory znacznie lepiej grają w obronie niż do przodu.

• Po rzucie wolnym dla gospodarzy Alba wybija poza linię końcową. Korner dla Malagi.

• Kapitalna okazja dla Barcelony! Iniesta w pole karne do niepilnowanego Fabregasa, ten głową zgrywa piłkę przed bramkę do Alexisa, a Chilijczyk szczupakiem trafia wprost w bramkarza Malagi!!!

• Alexis minął rywala i zagrał piłkę na piąty metr przed bramką, gdzie nie doszedł do niej Iniesta.

• Tradycyjnie nieudany stały fragment gry Barcelony, a w odpowiedzi kontrę psuje Santa Cruz.

• Fabregas w polu karnym wywalczył rzut rożny.

• Alexis pogubił się w akcji indywidualnej i stracił piłkę.

• Barcelona ma bardzo dużo problemów w ofensywie. Bezradny Alexis wywalczył tylko rzut wolny z prawej strony boiska.

• Po rzucie rożnym głową uderza Camacho, ale obok bramki.

• Antunes nieoczekiwanie zdecydował się na strzał, ale Valdes nie dał się zaskoczyć i odbił futbolówkę!

• Pawłowski wymusił rzut wolny dla Malagi 30 metrów od bramki Valdesa. Może być groźnie.

• Iniesta w indywidualnej akcji minął Dardera oraz Camacho, po czym uderzył zza pola karnego wprost w ręce Caballero.

• Malaga wciąż skupiona tylko na defensywie, co z kolei powoduje, że gracze Schustera nie są w stanie czegokolwiek skonstruować w ataku.

• Fatalne rozegranie piłki przez Xaviego. Totalne nieporozumienie w szeregach gości.

• Tissone dość ostro wchodzi w nogi Iniesty. 30 metrów do bramki Malagi.

• Pique wygrywa pojedynek z Olingą przy linii końcowej. Dzięki temu od bramki rozpoczyna grę Valdes.

• Faul Mascherano na Tissone w środku pola.

• Xavi na raty dośrodkowuje z rzutu rożnego. Piłka w rękach Caballero.

• Fantastyczne otwierające podanie Fabregasa w pole karne do Pedro, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie opanował piłki!

• Dobre dośrodkowanie Adriano na głowę Fabregasa - Hiszpan nie potrafił jednak pokonać Willy'ego.

• W pierwszym kwadransie Pawłowski był bardzo aktywny, choć przede wszystkim w defensywie, gdzie odpowiada za Jordiego Albę i radzi sobie z nim nieźle. Gorzej jest w ofensywie, gdzie Polak nie zaliczył praktycznie żadnego udanego zagrania.

• Ze stałego fragmentu gry nic ciekawego pod bramką Malagi się nie zdarzyło.

• Barcelona przycisnęła. Dośrodkowanie Alby w pole bramkowe, a tam Alexis zostaje uprzedzony przez rywala. Za chwilę Hiszpana zatrzymuje Pawłowski, a akcję później Barca wywalczyła jeszcze rzut rożny.

• Teraz z kolei na spalonym Fabrice Olinga.

• Alexis wyszedł sam na sam z Willym Caballero, jednak sędzia dostrzegł bardzo minimalnego spalonego.

• Akcja oskrzydlająca Adriano, jednak bardzo skuteczną interwencją popisał się Tissone.

• Barcelona rozgrywa piłkę na połowie rywala, ale póki co nie przełożyło się to na jakąkolwiek okazję bramkową. Malaga bardzo dobrze do tej pory w defensywie.

• Na razie bardzo czujnie grają stoperzy Malagi. Sergio Sanchez i Angeleri, wspomagani przez Jesusa Gameza, kasują na razie wszystkie próby Barcelony.

• Długa piłka w stronę Sancheza i dobra interwencja Angeleriego.

• Odbiór Pawłowskiego rozpoczyna kontrę rywali, po której dośrodkowanie Olingi poleciało prosto w ręce Valdesa.

• Po dośrodkowaniu Xaviego do strzału głową doszedł Song, jednak uderzył zbyt lekko, by pokonać bramkarza rywali.

• Alexis przegrał pojedynek z Antunesem, jednak będzie rzut rożny.

• Pierwszy kontakt z piłką Pawłowskiego, ale Polak nie potrafił sztuczką techniczną minąć Pique.

• Malaga zaatakowała ostrym pressingiem. Piłkę przejmuje Tissone, uderza z 20 metrów, jednak ponad poprzeczką!

• Pawłowski został na starcie ustawiony na pozycji prawoskrzydłowego. Oprócz atakowania bramki rywala będzie musiał także radzić sobie w defensywie z Albą, Pedro oraz Iniestą.

• Pierwszy gwizdek pana Mateu Lahoza i zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą na murawę La Rosaleda! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Xavi Hernandez (Barcelona) oraz Willy Caballero (Malaga).

• Rezerwowi Barcelony: Pinto, Alves, Bartra, Busquets, S. Roberto, Tello, Neymar.

• Ławka rezerwowych Malagi: Kameni, Duda, Portillo, Seba Fernandez, Morales, Chen, Eliseu.

• W pierwszej kolejce ligowej Malaga uległa Valencii na Estadio Mestalla 0:1, natomiast Barcelona rozbiła u siebie Levante aż 7:0. Ponadto Katalończycy w środku tygodnia zremisowali na Vicente Calderon z Atletico Madryt 1:1.

• Zagra dzisiaj Pawłowski, ale z pewnością nie zobaczymy Leo Messiego. Argentyńczyk doznał lekkiego urazu uda w ostatnim pojedynku o Superpuchar Hiszpanii z Atletico Madryt i został w domu, aby być gotowym na środowy rewanż ze stołecznym zespołem na Camp Nou.

• Już od razu informujemy, że w tym meczu swój oficjalny debiut w zespole Malagi zaliczy Bartłomiej Pawłowski, który został asygnowany przez Bernda Schustera do gry w podstawowej jedenastce!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Malaga zmierzy się na własnym stadionie z Barceloną!