Malaga CF

3

Real Betis Sewilla

2

• Fantastyczny mecz, wielkie emocje do samego końca i zwycięstwo Malagi, która oddala się od strefy spadkowej. Czekamy na informacje o stanie zdrowia Damiena Perquisa, który w karetce opuścił plac gry po starciu głowami z Olingą. To tyle, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Malaga w dramatycznych okolicznościach pokonuje Betis 3:2!

• Sergio Sanchez kapitalnie zatrzymuje szarżującego Cedricka.

• Fatalna strata Steinhofera, świetny rajd Eliseu aż do linii końcowej i wycofanie piłki na 11 metr do Portillo, tego zablokowany strzał ląduje na słupku, ale dobitka Samuela już wpada do siatki! Malaga blisko zwycięstwa!

• GOOOOOOOOOOOOLLL!!! Samuel Garcia Sanchez!!!

• Malaga nieśmiało bije głową w mur.

• Sędzia dolicza sześć minut do tego spotkania, głównie ze względu na kontuzję Perquisa.

• Betis miał kapitalną okazję na gola! Steinhofer zagrał jednak zbyt mocno do Moliny, który miałby pustą bramkę!

• Posiadanie piłki: Malaga 59%, Betis 41%

• Samuel za Tissone w ekipie Schustera.

• Antunes wpada w pole karne, zagrywa do Portillo, ale ten na 14. metrze nie opanowuje piłki. Zaprzepaszczona szansa.

• Steinhofer uderza z rzutu wolnego, a odbita od muru piłka wylatuje na rzut rożny.

• Trzecia zmiana w Betisie. Schodzi Vadillo, w jego miejsce Cedrick.

• Znowu Juanmi! Młody napastnik Malagi dostał podanie na wolne pole, ale jeszcze raz przegrał pojedynek z bramkarzem Betisu!

• Wreszcie jakaś akcja Malagi, jednak Juanmi nie dał rady pokonać Andersena z ostrego kąta.

• Juanmi zmienia Roque Santa Cruza.

• Żółta kartka dla Tissone za spoźnione wejście na nogi Vadillo.

• Betis wygląda teraz znacznie lepiej. Znowu Vadillo znalazł się w polu karnym, gdzie został zablokowany przez Weligtona.

• Jeszcze raz pokazał się Vadillo, który zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale uderzył zbyt wysoko.

• Vadillo chciał minąć w polu karnym Sergio Sancheza, został przez niego przewrócony, a Undiano Mallenco nakazuje grać dalej. Mamy kontrowersję.

• Fatalne dośrodkowanie Steinhofera. Piłka poza boiskiem i rozpocznie grę Willy.

• Teraz z kolei to Betis niespodziewanie jest stroną posiadającą inicjatywę. Zabolał ten wyrównujący gol Malagę.

• Druga zmiana w Betisie. W miejsce Juana Carlosa wchodzi Markus Steinhofer.

• 21 209 kibiców dzisiaj na La Rosaleda.

• Bobley Anderson zmienia Olingę. Natychmiastowy ruch Bernda Schustera.

• Co za odpowiedź Betisu! Z rzutu wolnego znakomicie w pole karne centruje Juan Carlos, a tam Figueras przepięknym uderzeniem głową trafia niemal w okienko bramki Malagi! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jordi Figueras!

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Kontatak Malagi, Darder genialnie dostrzega w polu karnym Eliseu, a ten spokojnie, precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonuje Stephana Andersena! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Eliseu!

• Vadillo! Młodzian kapitalnie poradził sobie z Antunesem i przy zaskakującej ignorancji stoperów Malagi mógł oddać strzał na bramkę Caballero, jednak nie zdołał go pokonać!!!

• Kontra Betisu, ale znakomicie Juana Carlosa blokuje Sergio Sanchez w polu karnym.

• W miejsce reprezentanta Polski wchodzi Jose Antonio Caro, debiutant w La Liga, nominalnie zawodnik rezerw..

• Żegnany brawami przez kibiców rywala Damien Perquis jest właśnie wprowadzany do karetki i za chwilę opuści w niej stadion La Rosaleda. Miejmy nadzieję, że to nie będzie nic poważnego, chociaż po minach zawodników znajdujących się na murawie nie wygląda to wesoło.

• Kołnierz ortopedyczny na szyi Perquisa, karetka na murawie...

• Po starciu głowami z Olingą, Damien Perquis padł zupełnie nieprzytomny na murawie! Dramatycznie to wygląda i na pewno będzie zmiana!

• Teraz z kolei ukarany Antunes za trzymanie za koszulkę uciekającego Vadillo.

• I już żółta kartka. Dla Nono za faul taktyczny.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Malaga miała przewagę, zdobyła bramkę za sprawą Santa Cruza, po czym jedną jedyną akcję indywidualną wykonał Vadillo i wywalczył rzut rożny, z którego jedyny strzał w tym meczu Betisu oddał Joan Verdu i doprowadził do wyrównania. Taki jest futbol. Zobaczymy, jak obie ekipy zaprezentują się po przerwie.

• Koniec pierwszej części gry, do przerwy Malaga remisuje z Betisem 1:1.

• Seria dośrodkowań w pole karne Betisu, gdzie jednak najlepiej radzą sobie defensorzy Verdiblancos.

• Portillo wyjechał z piłką poza linię końcową. Wszystko wskazuje na to, że po pierwszej połowie będzie remis 1:1.

• Caballero łapie dośrodkowanie Juan Carlosa.

• Dośrodkowanie Antunesa wylatuje poza plac gry.

• Sergio Sanchez w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Vadillo po świetnym podaniu prostopadłym Verdu.

• Faul Juana Carlosa w środku pola i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Piękny strzał z wolnego byłego gracza Espanyolu okazał się nie do obrony dla Willy'ego Caballero, który prawdzie sięgnął piłki, ale nie był w stanie jej odbić poza bramkę! Piłka w siatce i niespodziewany remis na La Rosaleda!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Joan Verdu!!!

• Vadillo faulowany tuż przed polem karnym przez Sergio Sancheza. To będzie dobra szansa dla Betisu.

• Bardzo kiepsko wygląda gra Betisu. W takiej dyspozycji piłkarze Pepe Mela będą mieli wielki problem z utrzymaniem się w La Liga. Muszą wierzyć w szybki powrót do zdrowia kilku swoich podstawowych zawodników, jak Castro, Paulao czy Amaya.

• Złe przyjęcie piłki przez Olingę sprawiło, że znakomita okazja na kontrę Malagi została zmarnowana. W przeciwnym razie Francuz byłby sam na sam z Andersenem.

• Eliseu stracił buta w starciu z Perquisem tuż przed polem karnym gości, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie faulu reprezentanta Polski.

• Nacho i Nono poradzili sobie teraz z szarżującym Fabricem Olingą.

• Antunes idealnie zacentrował piłkę z rzutu wolnego na głowę Santa Cruza, który jednak uderzył ponad poprzeczką. Nie wychodzi ten mecz na razie pilnującemu tego gracza Damienowi Perquisowi.

• Podopieczni Schustera chcą pójść za ciosem, ale zamiast tworzyć kolejne sytuacje, co chwila wściekają się na niesłuszne ich zdaniem decyzje sędziego Undiano Mallenco.

• Paragwajczyk dostał niezłą centrę od Eliseu, ale za pierwszym strzałem nie był w stanie oddać strzału głową, więc podbił ją sobie do góry, by po chwili nie dać szans zagubionemu Andersenowi! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL! Roque Santa Cruz!

• Olinga złapany na spalonym.

• Tissone z dystansu uderza wysoko nad bramką.

• Nieco odważniej gra Malaga w tym spotkaniu, niemniej jednak nie przekłada się to jeszcze na sytuacje bramkowe.

• Zdołał uderzyć głową Weligton po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak pewnie łapie piłkę bramkarz gości.

• Perquis wybija piłkę na korner po centrze Eliseu.

• Andersen okazał się szybszy we własnym polu karnym od Eliseu i zapobiegł niebezpieczeństwu pod własną bramką.

• Widać lekki strach w poczynaniach obu drużyn, które przede wszystkim nie chcą popełnić błędu, który mógłby kosztować ich gola.

• Z kornera nic nie wynikło, a potem mieliśmy mizerny teatr w wykonaniu Eliseu, który próbował nabrać sędziego na domniemane uderzenie Juana Carlosa.

• Goście zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Zaczynamy!

• Ławki obu drużyn. Malaga: Kameni, Angeleri, Camacho, Juanmi, Anderson, Duda, Samuel. Betis: Montoya, Steinhofer, Chuli, Caro, Cedric, B. Rodriguez, Matilla.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Jak już wspominaliśmy, nie ma Pawłowskiego, ale zobaczymy za to Damiena Perquisa.

• Dla obu drużyn ligowe punkty są absolutnie niezbędne. Betis bowiem znajduje się w strefie spadkowej z dziewięcioma punktami na koncie, natomiast Malaga, po ostatnich bardzo słabych wynikach, jest dopiero szesnasta i może się chwalić punktem więcej od swojego dzisiejszego rywala.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu 12. kolejki Primera Division. Malaga, bez Bartłomieja Pawłowskiego gra z Betisem Sewilla. W składzie gości od pierwszej minuty zobaczymy Damiena Perquisa.