Malaga CF

0

Valencia CF

0

• Naprawdę nie wiem, jakim cudem to spotkanie mogło skończyć się bezbramkowym remisem. O to jednak należy zapytać obu bramkarzy, Caballero i Alvesa, którzy bronili nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. Mecz dwóch bardzo nieskutecznych drużyn kończy się podziałem punktów. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Bez bramek w Maladze!

• Faul w ofensywie Feghouliego w polu karnym rywala.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Piatti dwukrotnie dośrodkowywał z rzutu rożnego w pole karne Malagi, ale tam za każdym razem lepiej byli ustawieni obrońcy gospodarzy.

• Alcacer nie sięgnął teraz piłki po centrze Feghouliego po drugiej stronie boiska.

• Dośrodkowanie Jesusa Gameza pada łupem Diego Alvesa.

• Perez niecelnie uderzył z dystansu.

• Uderzenie Juanmiego wyraźnie zablokowane przez gości, jednak sędzia zamiast rożnego każe grać od bramki. Dziwna decyzja.

• Jeszcze jedna roszada w Maladze. Portillo za Dudę.

• Zmiana także w Valencii. Postiga wchodzi w miejsce bardzo nieskutecznego Jonasa.

• Juanmi pojawia się na boisku w miejsce Eliseu.

• Diego Alves!!! Brazylijczyk świetnie broni uderzenie głową Pereza, który mógł mieć kapitalny debiut w barwach Malagi!

• Kwadrans do końca spotkania. Okazji mnóstwo, bramek zero. Mimo wszystko ten mecz może się podobać.

• W akcji wcześniej piłkę do siatki skierował wślizgiem Ricardo Costa, ten który strzelił zwycięskiego gola w pierwszym meczu obu drużyn, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Portugalczyka. Ciężko stwierdzić, nawet po powtórkach... Decydowały centymetry w tej akcji.

• Eliseu uderzył z powietrza po podaniu Dudy, jednak miał on bardzo ostry kąt i trafił tylko w boczną siatkę.

• Kartka dla Alcacera.

• Czy nie było gola dla Valencii?! Pod bramką gospodarzy, po rzucie wolnym, zrobiło się ogromne zamieszanie i piłka trafiła do siatki, ale sędzia anulował gola z powodu spalonego!

• Diego Alves!!! Santa Cruz dobrze zastawił się przed atakiem Mathieu, ale z kilku metrów uderzył wprost w Alvesa!!!

• Duda z rzutu wolnego uderza w mur gości.

• Piatti ukarany żółtą kartką za faul na rozpędzonym Gamezie.

• Odpowiedź Bernda Schustera i od razu mamy debiut w Maladze sprowadzonego z argentyńskiego Newell's Old Boys (klub Messiego i Martino) Pablo Pereza. Zmienia on Samuela.

• Pierwsza zmiana w tym meczu, w Valencii. Feghouli za Parejo.

• Znowu blisko gola dla Valencii! Po dośrodkowaniu Mathieu zarówno Alcacer, jak i Jonas minęli się z piłką przed bramką Caballero.

• Jonas!!! Napastnik Valencii wyszedł sam na sam z Willym po podaniu Parejo, jednak jego podcinka o centymetry minęła bramkę gospodarzy!

• Dośrodkowanie Portugalczyka bezpańsko przeleciało przez pole bramkowe Valencii! Jęk zawodu na trybunach.

• Jeszcze jeden korner dla Malagi po akcji Dudy.

• Z rzutów rożnych gospodarze nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Alvesa.

• Duda wywalczył korner po drugiej stronie boiska.

• Jonas!!!! Po rzucie rożnym dla Valencii piłka trafiła przed bramkę pod nogi Brazylijczyka, który jednak na raty nie potrafił pokonać Caballero!

• Ucierpiał jeszcze Caballero w tej sytuacji, ponieważ mocno uderzona przez Parejo piłka trafiła go w twarz. Wraca jednak Argentyńczyk do gry.

• Willy!!! Kapitalna kombinacja Valencii! Alcacer do Jonasa, ten świetnie 'wpuścił' w pole karne Parejo, jednak pomocnik gości przegrywa pojedynek z bramkarzem rywala!

• Pierwsze minuty w drugiej połowie należą do Malagi, która stara się zdobyć pierwszego gola w tym spotkaniu.

• 15 102 widzów dzisiaj przyszło na La Rosaleda. Nie jest to imponujący wynik.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Nie jest to najgorsze spotkanie, ale brakuje bramek, pomimo iż sytuacji na zmianę rezultatu było sporo. Remis jest wynikiem raczej zasłużonym, zobaczymy, kto lepiej zareaguje po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy! 0:0 na La Rosaleda, gwizdy na stadionie w Maladze.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Żółtą kartką ukarany Oriol Romeu.

• Jonas!!! Brazylijczyk doszedł do piłki dośrodkowanej przed bramkę przez Joao Pereirę, ale głową posłał ją obok bramki Caballero.

• Malaga - Valencia

• Opatrywany Jonas, który w starciu o górną piłkę oberwał od Camacho. Brazylijczyk wraca szybko do gry.

• Po dośrodkowaniu Jonasa, piłki przed bramką nie sięgnął Alcacer, a Parejo nie był w stanie oddać czystego strzału. W dodatku odgwizdany został jeszcze spalony.

• Fatalnie przepuścił piłkę po zagraniu Antunesa Ricardo Costa! Dopadł do niej kilka metrów przed bramką Guaity Santa Cruz, ale z powietrza nie potrafił jednak trafić między słupki!

• Znowu groźnie pod bramką gospodarzy! Jonas wyszedł za linię obrony i próbował zagrać przed bramkę do Alcacera, ale ten nie trafił w piłkę i nie oddał strzału w kierunku bramki Malagi.

• Willy Caballero!!! Bramkarz Malagi najpierw odbił piłkę po mocnym strzale z wolnego Parejo, a następnie obronił nogami dobitkę Jonasa!

• Samuel Sanchez faulował Banegę w pobliżu własnego pola karnego. Będzie okazja dla gości.

• Żółta kartka dla Eliseu za zbyt gwałtowne protesty po jednej z decyzji arbitra.

• Po drugiej stronie jeszcze bardziej nieudana wrzutka Antunesa. Piłka wylądowała poza boiskiem.

• Caballero dobrze łapie piłkę po dośrodkowaniu Guardado.

• Po kornerze dla gości, podopieczni Bernda Schustera próbowali wyprowadzić kontratak, jednak uczynili to niedokładnie.

• Piatti kapitalnie minął Flavio Ferreirę, ale swojego stopera dobrze asekurował Camacho. Rzut rożny.

• Z rzutu rożnego dla gospodarzy nie było już zagrożenia dla bramki Valencii.

• Diego Alves! Brazylijczyk świetnie broni precyzyjny strzał Dudy z rzutu wolnego!

• Żółta kartka dla Mathieu za spóźniony wślizg na nogi Samuela.

• Bardzo otwarte jest to spotkanie. Dzięki temu kibice zgromadzeni na La Rosaleda, a nie jest ich niestety zbyt wielu, mają co oglądać.

• Na bardzo minimalnym spalonym został złapany teraz Paco Alcacer.

• W odpowiedzi Duda oddał groźny, ale jednak niedokładny strzał z dystansu.

• To powinien być gol dla Valencii! Piatti przejął piłkę na skraju pola karnego i prawą stroną wpadł w szesnastkę rywala, po czym oddał płaski, minimalnie niecelny strzał na bramkę Malagi!

• Do zagranej w pole karne piłki z rzutu wolnego dopadł Ignacio Camacho, ale jego dość pokraczny strzał głową nie zagroził bramce przeciwnika.

• Paco Alcacer nie doszedł do prostopadłego podania Jonasa. Szkoda, bo w przeciwnym razie młody napastnik Valencii byłby sam na sam z Caballero.

• Jonas otrzymał piłkę przed polem karnym od Parejo, jednak został zablokowany przez defensywę przeciwnika.

• Wracając do Fabrice'a Olingi, najmłodszego strzelca bramki dla Malagi w jej historii w La Liga, lada dzień ma być potwierdzony jego transfer do Apollonu Limassol za 500 tysięcy euro i jednocześnie jego wypożyczenie z tego klubu do belgijskiego Zulte Waregem. Ciekawe, że Malaga za tak małe pieniądze decyduje się sprzedać utalnetowanego 17-latka.

• Kapitalna okazja dla gospodarzy! Antunes zagrał z lewej strony w pole karne do Samuela Sancheza, ale jego zarówno pierwszy strzał, jak i ekwilibrystyczna dobitka zostały obronione przez Alvesa!

• I już pierwsza akcja gospodarzy, zakończona jednak bardzo nieudanym technicznym strzałem Santa Cruza, który pewnie wyłapał Diego Alves.

• Zaczynamy mecz!

• Rezerwowi Malagi: Carlos Kameni, Marcos Angeleri, Pedro Morales, Pablo Perez, Francisco Portillo, Juanmi, Bobley Anderson. Trener Bernd Schuster nie skorzysta dziś z Dardera, El Hamdaouiego, Pawłowskiego i Weligtona. Ponadto w tygodniu oddani do innych drużyn zostali Roberto Chen (wypożyczenie do Zulte Waregem) i Fabrice Olinga (sprzedaż do cypryjskiego Apollonu)

• Rezerwowi Valencii: Vicente Guaita, Ruben Vezo, Javi Fuego, Sofiane Feghouli, Fede Cartabia, Dorlan Pabon, Helder Postiga. Poza składem gości pozostali Juan Bernat, Sergio Canales, Michel, Antonio Barragan i kontuzjowany Victor Ruiz.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę La Rosaleda.

• "Malaga miała serię słabszych meczów, ale ostatnio jej gra się poprawiła. Trenerem tam jest człowiek, który bardzo dobrze zna hiszpański futbol, a dodatkowo na własnym terenie gospodarze będą bardzo groźni. Czeka nas trudne spotkanie." - to z kolei opinia Juana Pizziego, trenera Valencii.

• "Valencia powinna być w pierwszej piątce, ponieważ ma w swojej drużynie wiele jakości, a z nowym trenerem odzyskała odpowiedni rytm. Stawili czoło Atletico Madryt, a i w poprzednich spotkaniach dobrze się spisywali. Dlatego też uważam, że czeka nas trudny mecz" - mówił przed spotkaniem szkoleniowiec Malagi, Bernd Schuster.

• Czekamy na potwierdzenie zawodników rezerwowych obu drużyn, bowiem ile źródeł, tyle różnych zestawień. Jak otrzymamy oficjalne informacje na ten temat, natychmiast je podamy.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

• Ciekawe, jak spisze się Valencia po trzech meczach rozegranych na przeciągu tygodnia. Podopieczni Juana Pizziego przegrali bowiem dwumecz z Atletico Madryt w Pucharze Króla (1:1 i 0:2), a także w lidze ulegli Celcie 1:2. Malaga miała zdecydowanie więcej odpoczynku, jako że z rozgrywek pucharowych odpadła rundę wcześniej. W lidze z kolei Andaluzyjczycy także ponieśli porażkę. Podopieczni Bernda Schustera musieli uznać wyższość Levante, które wygrało 1:0.

• Tak wyglądało to spotkanie

• W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym w pierwszej serii spotkań, Valencia pokonała Malagę 1:0, a jedynego gola w końcówce meczu zdobył stoper Nietoperzy, Ricardo Costa.

• Tym spotkaniem rozpoczynamy rundę rewanżową w Primera Division. Obie drużyny na pewno nie mogą być zadowolone swoim miejscem w tabeli na półmetku. Valencia jest dopiero ósma i taka gra Nietoperzy kosztowała posadę trenera Miroslava Djukicia kilka tygodni temu, z kolei Malaga, w bardzo odmienionym składzie, zajmuje ledwie 14. lokatę i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Bernd Schuster jednak, póki co, może spać spokojnie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki La Liga, w którym Malaga zmierzy się z Valencią.