Osasuna Pampeluna

0

FC Barcelona

0

• Barcelona miała przewagę nad Osasuną, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe i ich wykorzystywanie. Barca traci dzisiaj pierwsze punkty, ma już tylko 3 punkty przewagi nad Realem, co zapowiada bardzo ciekawe El Clasico za tydzień. Co jeszcze ciekawsze, grające za 10 minut Atletico w razie zwycięstwa nad Espanyolem zmieni Katalończyków na fotelu lidera. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Barcelona traci punkty w Pampelunie!

• Półtorej minuty i nic nie wskazuje na zmianę wyniku.

• Trzy minuty doliczone.

• Kartka dla Omwu

• Ależ słabo gra dzisiaj Barcelona. Jak taki wynik się utrzyma, to przyszłotygodniowe El Clasico będzie ciekawsze.

• Rzut rożny dla Barcelony po odbitym dośrodkowaniu Neymara.

• Faul i żółta kartka dla Adriano.

• Messi w dobrej sytuacji nie opanował podania Busquetsa w polu karnym! Było groźnie.

• Oier wchodzi na plac gry w miejsce De las Cuevasa.

• Messi uderza płasko zza pola karnego, ale nie trafia w bramkę.

• Żółta kartka za faul na Neymarze dla Punala. Chamskie zachowanie kapitana gospodarzy.

• Tello w miejsce Pedro.

• Messi próbował zagrać w pole karne do Pedro, ale tego uprzedził zaskakująco mało dziś zapracowany Andres Fernandez.

• Messi z Neymarem próbowali się przepchnąć środkiem. Bez skutku.

• Fatalna próba z daleka Adriano. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

• Osasuna Pampeluna - FC BarcelonaOsasuna Pampeluna - FC Barcelona

• Na boisku także Messi, który zmienił Xaviego Hernandeza.

• Punal zmienia Oriola Riery.

• Fabregas strzela kąśliwie z dystansu i piłka nieznacznie mija bramkę Andresa!

• Neymar popisał się świetnym rajdem i wyłożył piłkę w pole karne do Montoyi, który fatalnie się pogubił...

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu De las Cuevasa.

• Bardzo groźne wstrzelenie piłki w pole bramkowe przez Adriano nie znalazło adresata.

• Niesamowicie statycznie gra dziś Barcelona. Jakby podopieczni Martino czekali z bezbramkowym wynikiem na Messiego.

• Xavi idealnie wypuszcza w pole karne Fabregasa, ale ten zamiast do siatki uderza gdzieś wysoko w przestworza!

• Rozgrzewkę rozpoczął Leo Messi.

• Fabregas! Hiszpan po pierwszym błędzie w tym meczu Arribasa w dobrej sytuacji się pogubił i praktycznie podał do bramkarza rywali!

• Bartra przerywa kontratak gospodarzy i zagranie w kierunku Oriola Riery.

• W odpowiedzi Valdes łapie dośrodkowanie Damii.

• Znakomita akcja zespołowa Barcelony! Fabregas wpuścił w pole karne Montoyę, a ten zagrał minimalnie zbyt mocno przed bramkę do Neymara i ten nie sięgnął piłki!

• Arribas znakomicie zatrzymał szarżującego Pedro.

• Pierwsze pięć minut drugiej połowy bardzo kiepskie w wykonaniu obu drużyn.

• Adriano wywalczył rzut rożny.

• Wracamy na El Sadar i zaczynamy drugą część meczu!

• Barca gra przeciętnie, nie stwarza zbyt wielu okazji bramkowych, podobnie zresztą jak gospodarze. Ten mecz musi być lepszy po przerwie, szczególnie, że wtedy możemy zobaczyć na placu gry Leo Messiego.

• Torres z dystansu uderza wprost w Valdesa i sędzia obwieszcza koniec pierwszej części gry. Do przerwy 0:0 w Pampelunie.

• Teraz Montoya wywalczył korner, po którym do strzału głową doszedł Bartra, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

• Arribas wygrał pojedynek biegowy z Fabregasem.

• Piłkarze Javiego Gracii nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Valdesa z tego stałego fragmentu gry.

• Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Puyola.

• Pedro zagrał dobre podanie na wolne pole do Neymara, ale Brazylijczyk nieco się pogubił w rytmie biegu i w ostateczności nie doszedł do tej piłki.

• Po rzucie wolnym dla Barcelony niepewne piąstkowanie zaliczył Andres, piłka spadła pod nogi Pedro, ale ten został zablokowany przez Arribasa.

• Stratę na własnej połowie zanotowali gospodarze, ale Barca nie potrafiła z tego skorzystać.

• Po groźnym dośrodkowaniu Montoyi nieco wytrącony z równowagi Fabregas zagrywa ręką i żółta kartka.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Omwu.

• Neymar nie dał rady dojść do podania Fabregasa, ale wcześniej znakomitą szansę gospodarzy przerwał Bartra.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Roberto Torresa.

• Iniesta zza pola karnego posyła piłkę wysoko w trybuny.

• 20 minut gry za nami, a Barcelona wciąż bez bramki czy też sytuacji stuprocentowej. Tym razem jednak Gerardo Martino ma o tyle dobrze, że w każdej chwili może skorzystać z Leo Messiego.

• Andres Iniesta z dystansu uderza wprost w Andresa Fernandeza.

• Neymar rozegrał niezłą akcję z Montoyą, ale wychowanek Barcelony nie był w stanie zagrać celnie do któregokolwiek z zawodników ustawionych w polu karnym.

• Adriano ze skrzydła posyła piłkę w trybuny.

• Faul w ofensywie Riery na Busquetsie.

• Neymar przewrócił się w polu karnym po starciu z Bertranem, ale sędzia nie gwiżdże jedenastki. Niejednoznaczna sytuacja.

• Po słabym początku Barcelona zaczyna przeprowadzać coraz groźniejsze akcje.

• Montoya powstrzymany w polu karnym przez rywali. Tylko korner dla Barcy.

• W miejsce Sisiego Omwu pojawia się na murawie.

• Neymar złapany na spalonym.

• A jednak ten powrót na murawę to nie był dobry pomysł... Sisi zostaje zniesiony na noszach i chyba kończy swój udział w tym meczu. Właśnie z powodu kontuzji kolana ten piłkarz pauzował od grudnia do końca poprzedniego sezonu.

• Wyglądało groźnie, ale chyba obejdzie się na strachu, bo Sisi już z powrotem na murawie.

• Oj, wygląda na to, że Sisiemu odnowiła się poważna kontuzja kolana, przez którą pauzował ostatnio przez długie miesiące...

• Pierwszy gwizdek Pereza Montero i zaczynamy!

• Wyniki rozegranych do tego momentu meczów 9. kolejki La Liga: Real M. - Malaga 2:0, Valencia - R. Sociedad 1:2.

• Ławka rezerwowych Osasuny: Riesgo, Nunez, Oriol, Flano, Punal, Oier, Omwu.

• Ławka Barcelony: Pinto, Song, Dos Santos, S. Roberto, Tello oraz Mascherano i Leo Messi, którzy także wracają do gry po wyleczeniu urazów. W zespole Gerardo Martino nie zobaczymy za to kontuzjowanego Alby oraz Alvesa i Alexisa Sancheza, którzy po prostu dostali wolne.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Do jedenastki Barcelony, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca dziś Carles Puyol!

• Obie drużyny znajdują się obecnie na dwóch różnych biegunach ligowej klasyfikacji. Jak już wspomniałem Barcelona jest liderem La Liga z kompletem 24 punktów, z kolei Osasuna z ledwie 6 oczkami jest w strefie spadkowej i zajmuje 18. miejsce.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 9. kolejki La Liga, w którym Osasuna Pampeluna zmierzy się u siebie z liderem rozgrywek, FC Barceloną.