Osasuna Pampeluna

2

Real Madryt

2

• Osasuna mogła ten mecz wygrać, bowiem prowadziła 2:0 i grała w przewadze jednego zawodnika. Prowadzenia nie udało się utrzymać, ale remis z Realem to też dobry wynik dla gospodarzy. Real traci ważne punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Dobre piąstkowanie Andresa Fernandeza i koniec! Osasuna remisuje z Realem 2:2!

• Jeszcze rzut wolny dla Realu ze środka boiska. Będzie długa piłka od Alonso. Zła decyzja sędziego, bo ręki Loe nie było.

• Faul w ofensywie Benzemy.

• Di Maria wywalczył korner.

• Fatalna centra Alonso. Od bramki zacznie grę Andres.

• Bardzo groźne dośrodkowanie Jese, ale Benzema nie był w stanie dobrze zareagować w polu bramkowym.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Di Maria zwiódł rywala przed polem karnym, ale płaskim strzałem prawą nogą nie był w stanie oddać czystego strzału.

• Kontra Realu, ale Loties dobrze blokuje Di Marię.

• Manu Omwu za bohatera tego meczu, Oriola Rierę.

• Ostrzeżenie dla trenera gospodarzy, Javiego Gracii, który nieco zbyt wylewnie się zachowywał przy linii bocznej.

• Ciężkie minuty przed Osasuną. Real doszedł do głosu.

• Lolo z dystansu uderzył na wiwat.

• Tymczasem Jese Rodriguez zmienia Isco.

• Na spalonym złapany Cristiano Ronaldo.

• Jese pojawi się na boisku.

• Centrostrzał Di Marii wylatuje poza boisko.

• Raoul Loe wchodzi na plac gry w miejsce Emiliano Armenterosa.

• Portugalczyk pięknym strzałem głową doprowadza do wyrównania! No i teraz Osasuna może żałować niewykorzystanych okazji! Remis! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pepe!!!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Francisco Silvy za faul na Cristiano Ronaldo. Nie ma wątpliwości i obie drużyny w dziesiątkę.

• Benzema pewnie powstrzymany w polu karnym.

• Znowu chciał wymusić karnego Cristiano Ronaldo. Oczywiście bez skutku.

• Oier Sanjurjo zmienia Roberto Torresa w ekipie gospodarzy.

• Faul Silvy na Carvajalu i żółta kartka.

• Odbite uderzenie z dystansu Di Marii nie sprawiło problemów golkiperowi Osasuny.

• Na spalonym Armenteros.

• Ależ okazja dla Osasuny! Po płaskim dośrodkowaniu Bertrana Roberto Torres w dobrej sytuacji na raty nie potrafił pokonać Lopeza!

• Bardzo dobre dośrodkowanie ma dzisiaj Bertran. Co chwila w trudnych sytuacjach muszą interweniować stoperzy.

• Składna akcja gospodarzy zakończona niecelnym uderzeniem z dystansu Francisco Silvy.

• Zmiana w Realu. Nacho zmienia Modricia.

• Andres łapie wrzutkę Benzemy w kierunku Ronaldo.

• Ważna interwencja Pepe po dośrodkowaniu Bertrana.

• Genialna kontra gości zmarnowana przez skrzydłowego gospodarzy, który nie potrafił dograć w pole karne do trójki swoich partnerów!!! Jedyny Xabi Alonso odbija piłkę!

• Groźnie uderzył z okolic narożnika boiska Cristiano Ronaldo, ale piłka nieznacznie mija bramkę Andresa.

• Andres Fernandez łapie wrzutkę Di Marii z narożnika boiska.

• Di Maria wchodzi w miejsce słabiutkiego Bale'a, który dziś dodał argumentów zwolennikom sformułowania 'najdroższe drewno w historii'.

• Rzut rożny dla Osasuny po interwencji Carvajala.

• W ostatnich minutach zdecydowaną przewagę mają gospodarze. Trzeba jednak pamiętać, że to może się skończyć kontrą gości.

• Płaski strzał z rzutu wolnego Armenterosa nie sprawił kłopotów Lopezowi.

• 15 978 - tylu kibiców ogląda na żywo to spotkanie.

• Diego Lopez pewnie łapie wrzutkę Armenterosa.

• Gdyby Riera potrafił minąć swoim zagraniem Xabiego Alonso, to Cejudo byłby sam na sam z Lopezem. Tak się nie stało i tylko rzut rożny.

• Po pierwszych akcjach widać, że Real będzie się męczył w ataku pozycyjnym w drguiej połowie.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na Estadio El Sadar, gdzie za chwilę rozpocznie się druga połowa pojedynku Osasuny z Realem Madryt. Gospodarze prowadzą 2:1 i grają z przewagą jednego zawodnika. Ciekawe, czy będą w stanie odnaleźć się w tej nietypowej dla siebie sytuacji.

• Osasuna miała znakomitą sytuację, bowiem prowadziła 2:0, a jeszcze zaczęła grać w przewadze wobec idiotycznej czerwonej kartki Sergio Ramosa. Real jednak potrafił jeszcze przed przerwą wrócić do gry za sprawą Isco i mecz w drugiej połowie będzie niezwykle ciekawy.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Osasuna prowadzi z Realem 2:1.

• W międzyczasie była żółta kartka dla Roberto Torresa.

• Ronaldo zagrał przed pole karne do Isco, a ten precyzyjnym strzałem zmniejsza straty! Real w dziesiątkę wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Isco!

• Kretyńskie zachowanie Ramosa, który w absurdalny sposób łokciem trafił w niegroźnej sytuacji rywala i obejrzał drugą żółtą kartkę! Czerwona kartka.

• Świetna, szybka kontra Osasuny, ale zakończona mizernym strzałem Armenterosa.

• Ronaldo huknął z dystansu, ale odbita piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Posiadanie piłki: Osasuna 38%, Real 62%. Ale co z tego, skoro na tablicy wyników 2:0, a i z przebiegu spotkania jest to zasłużone prowadzenie.

• Niebywałe! Osasuna podwyższa prowadzenie! Po rzucie rożnym uderzenie głową Damii świetnie odbił Diego Lopez, ale przy dobitce Riery był już bezradny! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Oriol Riera!!!

• Damia zablokowany przed polem karnym Królewskich. Ten mecz nie układa się gościom.

• Żółtko dla Damii za trafienie ręką Bale'a w pojedynku o górną piłkę.

• Ronaldo w beznadziejny sposób próbował wymusić jedenastkę. Klasyczne 'Padolino'...

• Marcelo wywalczył korner dla swojego zespołu.

• Znowu niezła szansa dla gospodarzy, ale Silva nie trafił czysto w piłkę po rzucie rożnym.

• Diego Lopez! Z rzutu wolnego z boku boiska bramkarza Realu omal nie zaskoczył Armenteros, ale ten nie dał się zaskoczyć!

• Żółta kartka dla Sergio Ramosa za faul w narożniku boiska na Cejudo.

• Andres Fernandez uchronił swój zespół od rzutu rożnego po zablokowanej centrze Marcelo.

• Ronaldo z dystansu posyła piłkę dość daleko od bramki rywala.

• Ronaldo z rzutu wolnego trafia prosto w mur gospodarzy.

• Żółta kartka dla Cejudo.

• Dośrodkowanie Bale'a wyleciało poza plac gry.

• Ronaldo próbował w polu karnym przelobować, ale posłał piłkę ponad poprzeczką!

• Pepe łokciem trafił Roberto Torresa i ogląda żółtą kartkę.

• Dobra interwencja Andresa Fernandeza we własnym polu karnym.

• Płaskie dośrodkowanie w pole karne Carvajala przerywa interwencją Arribas i rzut rożny dla gości.

• Modrić przewrócił się w polu karnym w starciu z Arribasem. Dużo dodał od siebie Chorwat i dlatego sędzia nie odgwizdał jedenastki.

• Kapitalne dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy Bertrana w pole karne, gdzie Oriol Riera mierzonym strzałem głową pakuje piłkę do siatki zaskoczonego Lopeza!!! 1:0 dla Osasuny!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Oriol Riera!

• Roberto Torres w sytuacji sam na sam z Lopezem posyła piłkę nad poprzeczką!!!

• Bertran uprzedził Ramosa w polu karnym i będzie korner dla Realu.

• Żółta kartka dla Alejandro Arribasa za faul taktyczny na Carvajalu.

• To musiał być gol dla Realu!!! Isco kapitalnie piętą dograł w pole karne do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk w idealnej okazji uderza obok słupka!!!

• Po dośrodkowaniu Marcelo dobrze interweniował Loties.

• Złe wyjście z bramki Lopeza i omal nie padła z tego bramka dla Osasuny! Przed samą bramką jednak piłka została wybita przez gości.

• Isco minimalnie zbyt mocno zagrał w pole karne do Benzemy.

• Obrona Osasuny nie wygląda tak szczelnie, jak podczas zremisowanego 0:0 meczu z Barceloną. Teraz poślizgnął się w polu karnym Arribas, ale Ronaldo na siódmym metrze został zablokowany.

• Modrić z daleka ustrzelił jakiegoś gołębia latającego nad stadionem, a po chwili w polu karnym Loties dobrze zatrzymał Ronaldo.

• Nie ma kompletu na El Sadar, jako że ceny biletów na to spotkanie były koszmarnie drogie. Zaczynały się od 120 euro!

• Moment szaleństwa właśnie się zakończył i Real zaczyna się męczyć w ataku pozycyjnym.

• Szalone tempo od pierwszych sekund, ale nie wiąże się ono z dokładnością zagrań.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą na murawę El Sadar. Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Clos Gomez.

• Jeśli Real dzisiaj wygra, to zrówna się punktami z Barceloną i Atletico, których czekają w tej kolejce trudne pojedynku. Barca zmierzy się u siebie z Villarreal o godzinie 20, z kolei Atletico jutro podejmie Valencię.

• Real w środku tygodnia ograł bez większych problemów Kopenhagę w Lidze Mistrzów. Co ciekawe, w tym meczu wystąpiło wielu podstawowych zawodników Królewskich. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało dzisiaj w wykonaniu podopiecznych Ancelottiego.

• Ławka rezerwowych Osasuny: Asier Riesgo, Joan Oriol, Miguel Flano, Raoul Loe, Manuel Omwu, Jose Garcia, Oier Sanjurjo. W zespole gospodarzy zabraknie dziś kontuzjowanych De las Cuevasa, Sisiego oraz Nino, a także zawieszonego Punala.

• Rezerwowi Realu: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Nacho, Asier Illarramendi, Angel Di Maria, Jese Rodriguez, Alvaro Morata. Carlo Ancelotti nie skorzysta dzisiaj z Khediry, Coentrao, Casemiro oraz Varane'a.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn!

• Trzeci w tabeli Real gra dzisiaj w Pampelunie, gdzie Królewskim udało się odnieść tylko jedno zwycięstwo w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Miało to miejsce dwa lata temu, gdy Real Jose Mourinho sunął po mistrzostwo Hiszpanii. Dzisiaj Osasuna walczy rozpaczliwie o utrzymanie w lidze, ale to i tak powinno to być bardzo ciekawe spotkanie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji z meczu 16. kolejki La Liga, w którym Osasuna Pampeluna zmierzy się z Realem Madryt.