2

Atletico Madryt

4

3 1 połowa

• Druga połowa nie była gorsza od drugiej i również kibice mieli na co popatrzeć! Dzisiaj oba zespoły zagrały bardzo ofensywnie. Lepsi okazali się faworyci, którzy jednak byli dzisiaj zdecydowanie lepsi od swoich rywali. Atletico wraca do domu z kompletem punktów. Spokojnie mogą już oczekiwać wyniku z Camp Nou, gdzie już za chwilę Barcelona podejmie Malagę. Transmisja z tego meczu również u nas! Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska!

• Koniec tego bardzo emocjonującego pojedynku!

• Diego Costa jeszcze przed szansą, ale broni Ruben!

• Końcówka spotkania zdecydowanie dla gospodarzy, ale doskonale, w kolejnym już meczu, broni Courtois.

• Jeszcze jedna szansa przed graczami Rayo, ale kolejne uderzenie broni Courtois!

• Zamieszanie pod bramką Courtoisa, piłkę leżąc na ziemi uderzał Rochina, ale zbyt lekko i belgijski bramkarz Atletico łapie piłkę!

• Gabi w pole karne, piłkę łapie Ruben, jednak po chwili wypuszcza ją z rąk! Nie wykorzystują tego jednak piłkarze Simeone.

• Będzie okazja dla Atletico z rzutu wolnego po faulu Saula na Garcii.

• Rayo stara się jeszcze zaatakować gości i zdobyć kontaktowego gola, ale jak na razie ich starania nie zostały nagrodzone.

• Ostatnia zmiana także w drużynie Jemeza. Za strzelca pierwszej bramki dla klubu Vierę wchodzi Iago Falque.

• Uderzenie z dystansu piłkarza Rayo obok lewego słupka bramki Courtoisa.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości - schodzi strzelec pierwszego gola David Villa, a za niego na boisku pojawia się Raul Garcia.

• Kapitalna kontra Atletico, ale Filipe Luis trafia tylko w boczną siatkę!

• Zaledwie kilkadziesiąt sekund Atletico cieszyło się z bramki! Dośrodkowanie w pole karne pewnie wykorzystał Larrivey.

• Zmiana w drużynie Rayo - Castillo za Baenę.

• GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Niesamowita odpowiedź Rayo!!! Larrivey trafia do siatki !!!

• GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Diego Costa pakuje piłkę do bramki o dośrodkowaniu Filipe!!!

• W odpowiedzi uderzał Trashorras, ale także nie trafił w światło bramki.

• Cristian Rodriguez uderzał z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

• Diego Costa upadł w polu karnym Rayo, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Tylko rzut rożny.

• Tymczasem atakują gospodarze. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne, ale Filipe wybija piłkę na rzut rożny.

• Dramat młodego zawodnika, bowiem nie gra on zbyt wiele w tym sezonie. Dzisiaj dostał szansę od Simeone, ale zaledwie po czterech minutach musiał zejść z boiska po fatalnie wyglądającej kontuzji barku. Na noszach opuścił stadion. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

• Oliver Torres długo nie grał w tym meczu! Doznał kontuzji barku i jest opatrywany poza boiskiem. Za niego wszedł Rodriguez.

• Żółty kartonik dla Saula za faul na Diego Coście.

• Druga połowa nieco spokojniejsza od pierwsze, ale mimo to wciąż wiele się dzieje na boisku. Atletico wciąż dominuje chociaż Rayo przeprowadziło już kilka dobrych akcji.

• Zmiana także w drużynie Diego Simeone. Z boiska schodzi Sosa a na nim pojawia się Oliver Torres.

• Atak pozycyjny gospodarzy daje im rzut rożny. Rozegranie jednak nie najlepsze, chociaż utrzymują oni piłkę w okolicach pola karnego Atletico. Jeszcze jeden korner po interwencji Sosy.

• Pierwsza zmiana w tym meczu - z boiska schodzi "Lass" Bangoura a za niego wchodzi Ruben Rochina.

• Prostopadłe podanie Sosy do Costy zbyt mocne. Ruben złapał piłkę.

• Żółta kartka dla Javiego Manquillo za faul taktyczny.

• Fatalne wybicie piłki Rubena prosto pod nogi Ardy Turana, ale uderzenie tego drugiego obok słupka.

• Chwila oddechu dla defensywy Rayo, bowiem napastnicy próbowali zaatakować Atletico, ale ponownie bez powodzenia.

• Znów w ataku Atletico! Strzał Costy zablokowany!

• Ponad 18 000 widzów ogląda to spotkanie.

• Pierwsza szansa dla Atletico w drugiej części gry! Rozegranie piłki w polu karnym, ale Filipe znalazł się na minimalnym spalonym!

• Zaczynamy drugą odsłonę tego pojedynku!

• Wracają już piłkarze obu ekip na plac gry.

• Wracamy już powoli do Madrytu na drugą połowę spotkania.

• Ależ emocje w Madrycie! Bardzo dużo się dzieje zarówno pod jedną jak i drugą bramką chociaż znacznie częściej atakuje zespół Simeone. To oni tylko w tych 45 minutach mogli strzelić co najmniej pięć bramek. Jeden błąd spowodował utratę gola, ale Atletico błyskawicznie odpowiedziało i ponownie prowadziło dwoma golami. Dominują zdecydowanie goście, ale emocji nie brakuje!

• Koniec pierwszej połowy!

• GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Druga bramka Ardy Turana!!! Dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego, piłkę przebija jeden z obrońców Rayo, a Turek z najbliższej odległości pakuje ją do bramki Rubena!!!

• Błąd Mirandy we własnym polu karnym, ale uderzenie Bueno broni Courtois! Mógł być już remis!

• Villa zza pola karnego tuż obok słupka bramki Rubena! Mamy rzut rożny!

• Jedna z nielicznych akcji gospodarzy w tej części gry, dośrodkowanie w pole karne, piłka trafiła do Viery a ten po nodze obrońcy ładuje piłkę do bramki Courtoisa.

• GGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Mamy kontaktową bramkę dla Rayo!!! Jonathan Viera!!!

• Kolejna szansa przed Atletico, piłka do Davida Villi, ale Hiszpan nie zdołał jej opanować. Aut dla gospodarzy.

• A jednak Brazylijczyk po interwencji lekarzy wraca na plac gry.

• Jednak uraz Diego Costy wydaje się poważny. Brazylijczyk usiadł na murawie z grymasem bólu, a na rozgrzewkę ruszył Raul Garcia.

• Diego Costa wyraźnie utyka. Miejmy nadzieję, że nie jest to poważny uraz i za chwile napastnik będzie mógł już normalnie kontynuować grę.

• W pierwszym składzie desygnowany do gry był dzisiaj Tiago, tymczasem na boisko wyszedł Koke. Portugalczyka nie ma nawet na ławce rezerwowych.

• GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Kapitalna szybka akcja Atletico i mamy 2:0!!! Strzelcem bramki Arda Turan!!!

• Zdecydowanie na początku tego spotkania dominują gracze Simeone. Są oni częściej przy piłce, stworzyli sobie już trzy doskonałe szanse do zdobycia bramki z czego jedną wykorzystali. Rayo stara się kontrować, ale jak na razie doskonale bronią goście.

• Pierwsze indywidualna kara dla piłkarza - Raul Baena ukarany za faul na Filipe.

• Faul Mirandy i będzie okazja na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Dobra teraz próba Rayo, ale dośrodkowanie Bangoury w pole karne rywali zbyt mocne.

• Kolejna akcja Atletico, ale Villa zatrzymany przez obrońcę. Gra będzie wznawiana z rzutu rożnego.

• Kolejny błąd arbitrów! Spalonego Costy nie było, a napastnik mógł wyjść sam na sam z bramkarzem!

• I jeszcze jedna szansa przed Sosą! Po raz kolejny lepszy okazał się Ruben!

• Kolejna fantastyczna szansa dla Atletico! Dwa uderzenia i dwie doskonałe interwencje Rubena!

• Powtórki sytuacji, w której Pan Mallenco podyktował rzut karny pokazują, że hiszpański arbiter się pomylił. Zawodnik Rayo upadł i dopiero przy upadku miał miejsce kontakt z obrońcą gości.

• Ależ tempo już na początku tego spotkania! Bramka dla Atletico, rzut karny dla Rayo, kapitalna parada Courtoisa! I to wszystko w ciągu kwadransa!

• Wykonawcą karnego Viera, ale kapitalnie broni Courtois!!!

• Rzut karny dla Rayo po faulu Manquillo!

• Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Baena. Dobrym przejęciem popisał się Costa, zabrał ze sobą dwóch obrońców, wyłożył piłkę Villi, a ten nie miał problemów żeby posłać piłkę niemal do pustej bramki!

• GGGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! David Villa!!!

• Długie dośrodkowanie Gabiego do Jose Sosy, ale skrzydłowy Atletico nie przejął piłki.

• Bardzo ostre wejście Gabiego - tym razem obyło się bez upomnienia.

• Filipe w pole karne, ale wybijają obrońcy - pierwszy rzut rożny dla Atletico.

• Pierwsi próbowali zaatakować gracze Rayo, ale w dobrym miejscu w polu karnym znalazł się Filipe Luis i wybił piłkę daleko w boisko.

• Zaczynamy ten pojedynek!

• Pierwszy gwizdek tego meczu już za niecały kwadrans, a więc wspólnie czekamy na emocje kolejnego spotkania Primera Division!

• Gospodarze w ostatnich pięciu spotkaniach wygrali tylko raz, z Getafe w lidze. Atletico dwa mecze wygrało, a trzy zremisowało. Jak już mówiłem wcześniej, faworyt wydaje się tylko jeden, ale jak to w piłce nożnej bywa - statystyki nie grają.

• Pierwsza jedenastka Rayo także nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Jedyną ważną decyzją trenera była obsada drugiego środkowego obrońcy, który ma grać obok Saula. Jemez, z dwójki Arbilla - Galeano, postawił na tego pierwszego, a Argentyńczyk usiadł na ławce rezerwowych.

• Składy obu ekip nie są chyba dla nikogo zaskoczeniem - Simeone jest znany z tego, że zbyt często pierwszą jedenastką nie rotuje. Zawieszonego za kartki w tym meczu Juanfrana zastąpi młody wychowanek Atletico Javi Manquillo. Od pierwszych minut zobaczymy także Jose Sosę, który zastąpi Koke. Młody Hiszpan rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

• Również i Paco Jemez poświęcił chwilę dziennikarzom, aby mogli oni usłyszeć jego zdanie o dzisiejszych rywalach: - Liczby związane z Atlético mówią same za siebie. Ciężko będzie powtórzyć nasz sukces sprzed roku, choć oczywiście doskonale go pamiętam. Dla całej ligi to bardzo dobrze, że w końcu znalazła się jakaś alternatywa dla Realu i Barcelony. Rojiblancos wygrali w tym sezonie niemal wszystkie mecze. Zwyciężali nawet wtedy, gdy nie szło im najlepiej. Dlatego też aby ich pokonać, trzeba być od nich wyraźnie lepszym.

• - Myślę, że jutro Rayo Vallecano nie zmieni zbytnio swojej taktyki. Według mnie zagrają tak, jak zawsze. Mają odważnego trenera i na boisku zawsze tworzą zgraną drużynę, która wytwarza na rywalach mnóstwo presji. W pewnym sensie są podobni do nas. Doskonale pamiętamy, że w zeszłym roku pokonali nas u siebie - tak komentował to spotkanie na wczorajszej konferencji prasowej Diego Simeone.

• Pierwszy pojedynek obu ekip na stadionie Vicente Calderon skończył się pogromem. Los Rojiblancos strzelili wtedy pięć bramek nie tracąc przy tym ani jednej.

• Wyraźnym faworytem dzisiejszego spotkania są podopieczni Diego Simeone. Przed tą kolejką spotkań zajmowali oni bowiem drugie miejsce w tabeli z taką samą liczbą punktów co FC Barcelona. Natomiast Rayo w lidze rozczarowuje, zajmując dopiero 19. pozycję.

• Rezerwowi zespołu gości: Aranzubia, Alderweireld, Insua, Koke, Raul Garcia, Rodriguez, Oliver Torres.

• Rezerwowi Rayo: Cobeno, Galeano, Falque, Cueva, Embarba, Castillo i Ruben Rochina.

• Po lewej stronie prezentujemy składy, w których obie ekipy wyjdą na to spotkanie. Za chwilę ławki rezerwowych.

• Witam podczas kolejnej transmisji LIVE z hiszpańskich boisk! Dzisiaj Rayo Vallecano podejmuje Atletico Madryt!