Rayo Vallecano

0

FC Barcelona

4

• Gospodarze postawili się Katalończykom, ale tylko w pierwszej połowie. Po przerwie drużyna Gerardo Martino już dopięła swego, zdobyła trzy gole i wybiła piłkarzom Rayo z głowy jakiekolwiek myśli o niespodziance. Barcelona umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Duma Katalonii nadal może się pochwalić kompletem punktów. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Barcelona bardzo pewnie wygrywa z Rayo Vallecano 4:0!

• Valdes! Bramkarz Barcelony jeszcze na sam koniec meczu broni strzał głową Saula z kilku metrów!

• Dwie minuty doliczone.

• Tello zbyt długo holował piłkę w polu karnym zamiast zagrać do dobrze ustawionego Messiego. Jeszcze jeden rzut rożny dla Barcy, która rozgrywa te stałe fragmenty krótko, na przetrzymanie piłki.

• To spotkanie jest już spokojnie dogrywane do końca. Barcelona pewnie wygra ten pojedynek.

• Teraz z kolei podobna sztuka udała się Tello. Kolejny korner.

• Adriano w kontrataku Barcelony wywalczył rzut rożny dla gości.

• Ciekawy strzał Trashorrasa z 23 metrów - broni jednak pewnie Valdes.

• Jonathan dos Santos wchodzi w miejsce Xaviego. Kapitanem Barcelony zostaje Victor Valdes.

• Uderzenie Arbilli zza szesnastki nieznacznie mija bramkę Valdesa.

• Tello dostał świetne podanie w pole karne, ale uderzył fatalnie i nie mógł pokonać Rubena!

• Tello za Neymara. Dobry występ Brazylijczyka, ale znów bez gola.

• Posypało się Rayo! Galvez pod własną bramką oddaje piłkę Xaviemu, ten od razu podaje do Ceska, a Fabregas strzałem zza pola karnego zdobywa czwartego gola dla Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Cesc Fabregas!

• Barcelona nie utrzymuje się godzinami przy piłce przy takim wyniku. To jest duża różnica w porównaniu do poprzednich sezonów.

• Kapitalna akcja dwójkowa Messiego z Neymarem, jednak strzał Argentyńczyka świetnie broni Ruben!!!

• Pierwsza zmiana w Barcelonie. Bohatera wieczoru, Pedro, zmienia Andres Iniesta.

• Fantastyczna klepka Neymara z Ceskiem, po czym Brazylijczyk, zamiast strzelać w polu karnym, zagrywa bardzo altruistycznie pod bramkę do niepilnowanego Pedro, a ten kompletuje hattricka strzelając do pustej bramki! 3:0 dla Barcy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Hattrick Pedro Rodrigueza!

• Strzał Galveza z baaaaardzo daleka odbija przed siebie Valdes, ale na jego szczęście dobitka jednego z graczy Rayo była niedokładna.

• Posiadanie piłki: Rayo 48%, Barcelona 52%. No, coś takiego to się dawno nie zdarzało w meczach Barcelony.

• Odważny strzał Embarby z narożnika pola karnego. Piłka przeleciała jednak daleko od bramki Valdesa.

• Słupek!!! Neymar w indywidualnej akcji poradził sobie rywalem i uderzył w słupek bramki Rayo!!! Nie ma szczęścia Brazylijczyk do pierwszego trafienia w La Liga!

• Montoya zagrał cudowną długą piłkę w pole karne do Neymara, ten zostawia ją Adriano, a Brazylijczyk zostaje w ostatniej chwili zablokowany!!!

• Indywidualna szarża prawą stroną Messiego, ale strzał był zbyt mizerny, aby pokonać Rubena!

• Trzecia zmiana w Rayo. Larrivey wchodzi na boisko w miejsce Jonathana Viery.

• Płaski strzał z dystansu Baeny wpada w ręce Victora Valdesa.

• Po dośrodkowaniu Trashorrasa goście radzą sobie w zamieszaniu podbramkowym. Rayo przycisnęło.

• Wszystko już jednak w porządku i gracz Rayo zdążył nawet wywalczyć rzut wolny po ograniu Songa.

• Kontuzja Mojiki. Kolumbijczyk ma problem z kontynuowaniem gry.

• Messi uderzył tak, że piłka odbiła się od głowy jednego z zawodników gospodarzy i omal nie wpadła do siatki!

• Messi faulowany 25 metrów od bramki Rayo. Może być groźnie.

• Neymar znalazł dobrze w polu karnym Messiego, jednak Argentyńczyk został złapany na spalonym.

• Druga zmiana w Rayo. W miejsce Perey wchodzi Embarba.

• Zagapiła się defensywa Rayo, Cesc Fabregas z lewego skrzydła zagrywa przed bramkę do Pedro, a ten dopełnia formalności uderzeniem pod poprzeczkę! Barca szybko zdobywa drugiego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Pedro Rodriguez po raz drugi!

• Wracamy na murawę Las Vallecas i zaczynamy drugą połowę spotkania!

• W przerwie Tito został zmieniony przez Nacho.

• Spotkanie na Las Vallecas jest bardzo wyrównane i obfituje w sytuacje bramkowe z obu stron. Odrobinę skuteczniejsza jest Barcelona, która prowadzi 1:0 po golu Pedro, ale gospodarze mogli wyrównać po rzucie karnym, którego jednak nie wykorzystał Trashorras. W drugiej połowie musi być ciekawie.

• Koniec pierwszej części meczu! Do przerwy Barcelona prowadzi z Rayo Vallecano 1:0!

• Adriano już z powrotem na boisku.

• Zderzenie głowami Bueno i Adriano. Bardziej oberwał Brazylijczyk, który jest teraz opatrywany na murawie.

• Bardzo słaby mecz rozgrywają boczni obrońcy Barcelony. Adriano jest o krok od otrzymania drugiej żółtej kartki, a Montoya jest co chwila ogrywany przez lewoskrzydłowych Rayo.

• Chamski faul Baeny na Messim i żółta kartka.

• Indywidualna akcja Viery, którego uderzenie pewnie broni jednak Valdes. Co ciekawe, obroniona jedenastka golkipera gości jest drugą w przeciągu czterech dni. W środę Valdes obronił strzał jednego z zawodników Ajaxu w Lidze Mistrzów.

• Teraz z kolei to Pedro się przewrócił w polu karnym w starciu z rywalem, ale sędzia nie widział przewinienia.

• Broni Valdes!!! Bramkarz Barcelony został na środku linii bramkowej i odbił strzał Trashorrasa!!!

• Rzut karny dla Rayo! Ależ dziwna decyzja sędziego po tym jak Adriano wpadł na Trashorrasa w pojedynku główkowym!

• Rayo Vallecano - FC Barcelona

• I kontratak Blaugrany! Pedro dostał dobre podanie od Messiego i chciał lobować Rubena, ale uczynił to niedokładnie.

• Kapitalna akcja Messiego, który poradził sobie z dwoma obrońcami i idealnie wyłożył piłkę na prawą stronę pola karnego do Pedro, który plasowanym strzałem nie dał szans Rubenowi! 1:0 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pedro Rodriguez wyprowadza Barcelonę na prowadzenie!

• Żółta kartka dla Adriano.

• Teatrzy Galveza po starciu z Neymarem w narożniku boiska. Nowym Seanem Connerym to obrońca Rayo nie zostanie...

• Dobre piąstkowanie Valdesa po dośrodkowaniu Trashorrasa z rzutu wolnego.

• Co ciekawe, to gospodarze teraz są stroną dominującą w tym meczu. Barcelonie, która miała kilka klarownych sytuacji do zmiany wyniku, po ich niewykorzystaniu wyraźnie nie idzie w ostatnich minutach.

• Tito wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Żółta kartka dla Trashorrasa za nadmierne protesty po jednej z decyzji arbitra.

• Montoya fatalnie podawał do Valdesa i omal nie wpakował piłki do własnej siatki! Futbolówka minęła o centymetry katalońską bramkę!

• Messi minął trzech rywali i zagrał w pole karne do Neymara, ale Brazylijczyk znowu spudłował!!!

• Bardzo dużo walki w środku pola między obiema ekipami. Barca jeszcze nie opanowała boiskowych wydarzeń.

• Kwadrans gry za nami. Póki co bez bramek, ale sytuacji na pewno nie brakowało.

• Po centrze Adriano piłka odbiła się od nogi Tito i omal nie zaskoczyła Rubena! Tylko rzut rożny dla Barcy.

• Bardzo dobra interwencja na przedpolu Rubena przerywa groźną akcję Barcy. Golkiper Rayo uprzedził Pedro.

• Neymar!!! Xavi zagrał z prawej strony wszerz pola karnego, gdzie ustawiony był niepilnowany Neymar, strzał Brazylijczyka mija Rubena, ale trafia w jednego z dwóch ustawionych na linii bramkowej obrońców!

• Z kornera nic nie wynikło, ale też Rayo nie potrafiło wyprowadzić kontrataku.

• Neymar wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

• Messi!!! Było bardzo blisko bramki dla Barcelony! Argentyńczyk świetnie poradził sobie z defensywą Rayo, minął bramkarza i wtedy Arbilla zdołał wybić piłkę na rzut rożny!!!

• Valdes!!! Mojica idealnie poradził sobie z Montoyą i dośrodkował na głowę Perei, ale jego strzał z kilku metrów genialnie broni Valdes!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mojiki z lewej strony.

• Pierwszy gwizdek Closa Gomeza i zaczynamy!!!

• Kapitanami dzisiaj są Roberto Trashorras (Rayo) oraz Xavi Hernandez (Barcelona).

• Piłkarze obu drużyn wychodzi na murawę Las Vallecas.

• W poprzednim sezonie w pojedynkach między tymi drużynami dwukrotnie wyglądała Barcelona. W Madrycie było 5:0 dla Blaugrany, a na Camp Nou 'tylko' 3:1.

• Rezerwowi Rayo: Cobeno, Galeano, Nacho, Cueva, Adrian Gonzalez, Adrian Embarba, Larrivey

• Ławka Barcelony: Pinto, Alves, Bartra, Iniesta, Dos Santos, Tello, Alexis. Poza składem Barcy pozostał Sergi Roberto oraz Sergio Busquets. Ten ostatni został nawet w stolicy Katalonii, jako że teraz przyszła jego kolej w rotacjach. Kontuzjowani są wciąż Jordi Alba i Afellay, a Cuenca i Puyol jeszcze dochodzą do formy piłkarskiej po urazach.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn.

• Rayo Vallecano z kolei rozpoczęło sezon z wysokiego 'C', ale po triumfie nad Elche 3:0 podopieczni Paco Jemeza ponieśli trzy porażki z rzędu, z czego aż dwie w stosunku aż 0:5. Głównym problemem madryckiej drużyny jest słabiutka defensywa - w pierwszych czterech starciach ligowych Rayo straciło aż 12 goli.

• Barcelona być może jeszcze nie przekonuje wszystkich swoim stylem gry, ale prawdą jest, że podopieczni Gerardo Martino do tej pory wygrali wszystkie ligowe mecze, ograli w Lidze Mistrzów Ajax Amsterdam i zdobyli Superpuchar Hiszpanii po zaciętej walce z Atletico Madryt. Dzisiaj również Duma Katalonii jest zdecydowanym faworytem starcia z Rayo.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z mecz piątej kolejki La Liga, w którym Rayo Vallecano zmierzy się z FC Barceloną!