Rayo Vallecano

0

FC Barcelona

2

• Barcelona bez żadnego problemu pokonuje na wyjeździe Rayo Vallecano 2:0 i wraca na fotel lidera Primera Division. Katalończycy wciąż są bez straty gola w lidze! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Aquino za faul na Busquetsie! Rayo w dziewiątkę.

• Nieprawdopodobne! Messi marnuje kolejną dzisiaj setkę! Powinno być 0:3!

• Xavi uderza tuż nad poprzeczką!

• Sandro faulowany 18 metrów od bramki Tono i Barcelona ma szansę na kolejnego gola.

• Kakuta ze skrzydła bardzo dobrze zagrał podanie przed pole karne do Bueno, ale ten uderzył wysooooooko ponad bramką.

• Pique bardzo efektownie powstrzymał teraz szarżującego w polu karnym Baenę. Kilka minut do końca.

• Kolejny spalony Manucho. Sędzia znów się pomylił, ale i Angolańczyk uderzył bardzo niecelnie.

• Mocne uderzenie z dystansu Insuy nieznacznie mija bramkę Bravo!

• Messi marnuje kolejną sytuację! Argentyńczyk dostał podanie od Xaviego, minął Insuę i huknął ponad poprzeczką bramki Rayo!

• Sandro otrzymał dobre podanie w polu karne od Rakiticia, ale w niezłej sytuacji został zablokowany przez Tito!

• Składna kontra Barcelony! Piłka wędrowała jak po sznurku w polu karnym, aż Messi z 15 metrów uderzył technicznie ponad bramką!

• Po rzucie rożnym dla Barcelony Bartra uderza głową z pięciu metrów ponad bramką Tono!

• Sandro zmienia Neymara.

• Manucho złapany teraz na wyraźnym spalonym.

• Słabiuteńki strzał z dystansu Baptistao. Piłka ledwo dotoczyła się do linii końcowej.

• Kolejny korner dla Barcy, tym razem po szarży Neymara. Barcelona spokojnie kontroluje przebieg tego meczu.

• Rzut rożny dla Barcy po akcji Pedro.

• Schodzi z boiska Trashorras, a w jego miejsce Jozabed.

• Po podaniu Rakiticia Messi w pojedynku z Tono Martinezem zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Żółta kartka dla Pique za taktyczny faul na Kakucie.

• Rakitić! Chorwat niepilnowany dostał piłkę w szesnastce, po czym uderzył prosto w Tono Martineza!

• Pedro źle przyjął sobie piłkę w polu karnym po podaniu Xaviego i nieskutecznie próbował przelobować Tono. Bramkarz Rayo spokojnie łapie piłkę.

• Ivan Rakitić zmienia Andresa Iniestę, którego kibice Rayo żegnają brawami.

• Zamieszanie w polu karnym Rayo kończy się teraz zbyt lekkim uderzeniem z kilkunastu metrów Iniesty, z którym spokojnie poradził sobie Tono.

• Katastrofalne dośrodkowanie z lewego skrzydła Kakuty wychodzi poza boisko.

• Messi przed szansą na drugiego gola! Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Mathieu Argentynczyk zamykał akcję Barcelony, ale jego strzał zatrzymał na linii bramkowej Trashorras!

• Żółta kartka dla Aquino za faul na Neymarze.

• Trashorras zdołał dośrodkować z rzutu rożnego na głowę Manucho, ale ten uderza w sam środek bramki prosto w ręce Bravo!

• Trashorras zdobywa rzut rożny dla podopiecznych Paco Jemeza.

• Leo Messi uderza z rzutu wolnego wyraźnie nad poprzeczką!

• Morcillo ostro fauluje od tyłu Neymara i ogląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy również nie było zagrożenia dla bramki Bravo. Zmiana w Barcelonie. Pedro zmienia Munira.

• Dobre prostopadłe podanie w pole karne do Baptistao, temu udało się z ostrego kąta uderzyć mocno i celnie, ale broni ten strzał Claudio Bravo!

• Strzela z dystansu Munir i bez problemu łapie piłkę Tono Martinez.

• Do dośrodkowania Xaviego z rzutu rożnego dopadł Pique, ale głową uderzył ponad poprzeczką!

• Iniesta wywalczył teraz w walce z Aquino rzut rożny.

• Rayo ma teraz inicjatywę. Po centrze Insuy ładni, ale zbyt lekko uderza głową Bueno. Piłka w rękach Bravo.

• Rayo Vallecano - FC Barcelona

• Po dośrodkowaniu Aquino piłkę niecelnie główkuje Alberto Bueno.

• Messi dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie łapie ją Tono.

• Z boiska zszedł także Ba ,a w jego miejsce Manucho. Tymczasem na Estadio de Vallecas jest dziś 14 071 widzów.

• W przerwie jedna zmiana w Rayo. Zszedł Lica, wszedł Aquino.

• Wznawiamy grę na Las Vallecas!

• Wydaje się jednak, że w 43. minucie Barcelonie należała się jedenastka.

• Barcelona bez większego problemu prowadzi z Rayo Vallecano 2:0 po trafieniach Messiego i Neymara. Katalończycy wydają się być spokojni o zdobycie trzech punktów w dzisiejszym pojedynku, bo Rayo niemalże nie istnieje na murawie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Co zrobił Munir?! Hiszpan z Neymarem wyszli sam na sam z bramkarzem, ale Munir sam chciał to rozwiązać, minął bramkarza i stracił w głupi sposób piłkę, próbując jeszcze wymusić karnego. Neymar może być wsciekły.

• Munir opanował teraz piłkę w narożniku boiska, po czym oddał zupełnie nieudane uderzenie.

• Po dośrodkowaniu Xaviego, Tono teraz zdemolował swojego obrońcę, Tito. Ten jednak szybko się pozbierał.

• Żółta kartka dla Morcillo.

• Drugi cios Barcy!!! Munir dobrze utrzymał się przy piłce w walce z Morcillo i Insuą, po czym ją idealnie zagrał do rozpędzonego Neymara, który płaskim strzałem pokonuje Tono, zdobywając swojego siódmego gola w lidze w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!

• Po długiej piłce od Pique, Messi wyprzedził i urwał się Morcillo, a następnie podbił piłkę tuż przed interweniującym Tono, pakując ją do siatki! Barca prowadzi w Madrycie 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!

• Żółta kartka dla Trashorrasa.

• Teraz Messi zdobywa gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale wcześniej sędzia, tym razem słusznie, sygnalizował spalonego.

• Munir wychodzi sam na sam z bramkarzem, a sędzia znowu niesłusznie podnosi chorągiewkę!

• Pół godziny gry za nami i Barca wciąż nie potrafi ugryźć swojego przeciwnika (nie dlatego, że nie ma Luisa Suareza). Nie wynika to z jakiejś bardzo dobrej defensywy Rayo, ale raczej słabej dyspozycji ofensywy Barcy.

• Faul w ofensywie Leo Baptistao na Bartrze. Była szansa na kontrę dla gospodarzy, ale została zaprzepaszczona.

• Ładna szybka akcja Barcelony, jednak w najważniejszym momencie Mathieu zagrywa minimalnie niedokładnie w pole karne do Neymara, który miałby setkę, gdyby tylko otrzymał piłkę.

• Co więcej, jest to także rekord całej La Liga!

• Tymczasem Claudio Bravo właśnie pobił rekord klubowy dotyczący minut bez straty gola od początku sezonu. W tym momencie jest to już 561 minut.

• Xavi fatalnie dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale Barca wciąż przy piłce.

• Abdoulaye Ba stracił piłkę na rzecz Neymara, a następnie musiał faulować Leo Messiego. Żółta kartka i wolny dla Barcy.

• Trzech obrońców Rayo na prawym skrzydle poradziło sobie z atakującym Munirem.

• Po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego piłka spada przed pole karne do Munira, ale ten uderza bardzo niedokładnie. W odpowiedzi Baptistao zdobywa korner dla Rayo.

• Świetnie Neymar wrzucił piłkę za linię obrony do wychodzącego na czystą pozycję Messiego, ale ten przegrywa pojedynek z Tono!!!

• Bardzo dobrze, agresywnie gra w ostatnich minutach Rayo. Barcelona ma kłopoty z utrzymaniem się przy piłce.

• Baptistao zdołał dośrodkować teraz piłkę na głowę Bueno, ale ten uderzył zdecydowanie zbyt lekko, żeby pokonać Bravo.

• Bravo pewnie łapie dośrodkowanie Kakuty z rzutu rożnego.

• Trashorras nie zdołał uderzyć nad murem! Po odbiciu od muru piłka wychodzi na rzut rożny.

• Rzut wolny dla Rayo i żółta kartka dla Xaviego za zagranie ręką! 18 metrów do bramki i szansa dla gospodarzy!

• Bravo ratuje Barcę! Bueno ładnie poradził sobie z obrońcą Barcy przed polem karnym i płasko uderzył na bramkę, tyle że Bravo zdołał palcami odbić piłkę!!!

• Kombinacyjna akcja Barcy, Messi za linię obrony do Neymara, ale ten był na spalonym. Gdyby nie Brazylijczyk, to Mathieu z regulaminowej pozycji prawdopodobnie wyszedłby sam na sam z bramkarzem.

• Teraz Neymar wychodził sam na sam z bramkarzem Rayo, ale sędzia odgwizdał spalonego. Niesłusznie!

• Kakuta chciał teraz prostopadłym podaniem uruchomić Bueno, ale od Hiszpana szybszy okazał się Dani Alves.

• Próba zagrania Pique za linię obrony do Neymara, ale okazało się ono zbyt mocne.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Jako że Valencia przed chwilą pokonała Atletico 3:1, to Barcelona musi dziś przynajmniej zremisować, aby pozostać na czele w Primera Division. To spotkanie poprowadzi sędzia Antonio Mateu Lahoz.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Ławki rezerwowych:

• Rayo: David Cobeno, Javier Aquino, Mohammed Fatau, Jozabed, Quini, Manucho, Jonathan Pereira.
    • Barca: Marc-Andre Ter Stegen, Jordi Alba, Adriano, Pedro, Ivan Rakitić, Sandro, Javier Mascherano.
  • FC Barcelona, aktualny lider La Liga, w niedawno zaczętym sezonie spisuje się niemal perfekcyjnie. Podopieczni Luisa Enrique w sześciu meczach aż pięciokrotnie wygrali i raz zremisowali, dzięki czemu z 16 punktami przewodzą całej stawce. Co więcej, Barca jeszcze nie straciła w lidze ani jednego gola. Czy Claudio Bravo będzie w stanie przedłużyć tę passę o kolejne spotkanie?

• Dzisiejsze spotkanie jest starciem dwóch drużyn z górnej połowy tabeli Primera Division. Rayo Vallecano, po tradycyjnie dla siebie słabym początku sezonu, ostatnio się odbiło od dna i zdołało się przebić na dziewiąte miejsce w klasyfikacji. Podopieczni Paco Jemeza po sześciu kolejkach mają na swoim koncie osiem punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 7. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Rayo Vallecano zmierzy się z FC Barceloną.