Real Betis Sewilla

1

FC Barcelona

4

• Betis pokazał bardzo ciekawy futbol z przodu, ale zdecydowanie zbyt kiepski z tyłu, żeby dzisiaj pokonać Barcelonę. To był naprawdę bardzo dobry mecz, który jednak kończy się wysokim zwycięstwem Blaugrany, która umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Barcelona pokonała Betis 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Molina pokonuje Valdesa!

• Żółta kartka dla Brazylijczyka!

• Karny dla Betisu za faul Alvesa na Matilli!

• Zablokowany strzał z dystansu Iniesty. Po chwili wychodzący sam na sam z bramkarzem Pedro złapany na ofsajdzie.

• Posiadanie piłki: Betis 44%, Barcelona 56%

• Wyszedł sam na sam z Valdesem Chuli, ale bramkarz Barcy kapitalnie zatrzymał rywala na 30. metrze przed własną bramką!!!

• Efektowny doping kibiców gospodarzy, pomimo wysokiej porażki! Piękne zachowanie!

• Caro doszedł do strzału głową, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko, by pokonać Valdesa.

• Chuli! Rezerwowy napastnik Betisu świetnie zabrał się z piłką i uderzył dość prosty strzał dla Valdesa.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Lekko kontuzjowanego Ceska Fabregasa zmienia Sergi Roberto.

• Dośrodkowanie Daniego Alvesa z prawej flanki i Fabregas precyzyjnym strzałem głową podwyższa wynik na 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cesc Fabregas!

• Stracili koncentrację Puyol i Song, którzy zaczęli się bawić w okolicach własnego pola karnego. Na ich szczęście, bez konsekwencji.

• Kartka dla Xaviego Torresa za sfaulowanie Iniesty.

• Zmiana także w Betisu. Matilla za Nono.

• Schodzi z boiska niemiłosiernie kopany przez Steinhofera Neymar. W jego miejsce Cristian Tello.

• Dośrodkowanie w pole karne Barcelony i bardzo niecelny strzał głową Jorge Moliny.

• Pojedynki Neymara ze Steinhoferem są ozdobą tego pojedynku.

• Druga zmiana w Betisie. Didac Vila za Juana Carlosa.

• Żółta kartka dla Nono za przewinienie na Neymarze.

• Co za błąd w obronie Betisu! Po podaniu Iniesty aż pięciu piłkarzy Barcelony wychodzi na bramkarza Verdiblancos! Montoya zagrywa do Fabregasa, ten do pustej bramki i jest 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cesc Fabregas!

• Chuli zmienia Joana Verdu.

• Nie jest to mecz Neymara, który dostał kilka świetnych podań od swoich kolegów, ale zbyt często po prostu podejmuje dziś złe decyzje.

• Neymar!!! Genialne podanie za linię obrony Fabregasa, ale Neymar dwukrotnie nie potrafił pokonać Guillermo Sary! Brazylijczyk uderzał wprost w bramkarza Betisu!

• Na spalonym Alvaro Vadillo.

• Żółta kartka dla Juana Carlosa za ostre wejście na nogi Alvesa.

• Kontuzja Leo Messiego dotyczy znowu tego samego mięśnia dwugłowego uda lewej nogi. Jutro zostaną przeprowadzone badania, które określą czas pauzy Argentyńczyka.

• Znowu znacznie lepiej w mecz wchodzą gospodarze i ponownie brakuje im odrobiny dokładności!

• Słupek! Z dalekiego dystansu uderza Steinhofer, ale trafia tylko w obramowanie bramki Valdesa!!!

• Bartra! Koszmarne zachowanie Iniesty pod własnym polem karnym, Vadillo dostał bardzo dobrą piłkę od Verdu, ale został zablokowany przez młodego obrońcę Barcy!

• Bartra świetnie poradził sobie z Juanem Carlosem w polu karnym.

• Techniczny strzał z dystansu Joana Verdu o centymetry mija bramkę Valdesa!

• Zablokowany potężny strzał z dystansu Nono.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy do Sewilli, gdzie za chwilę zaczniemy drugą połowę spotkania. Do przerwy Betis przegrywa z Barceloną 0:2.

• Pedro dwa

• Neymar raz

• Tak jak wspominałem, Betis rozegrał znakomite 30 minut, ale nie potrafił zdobyć ani jednego gola, a potem do głosu doszła Barcelona, jeden gol Neymara, drugi gol Pedro, kilka kolejnych sytuacji do podwyższenia wyniku i pewne prowadzenie do przerwy 2:0. Czy coś się zmieni w drugiej połowie? Gospodarze na pewno stracili sporo sił w pierwszej części spotkania i ciężko będzie im zagrać kolejne tak intensywne pół godziny.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi w Sewilli 2:0!

• Niesamowite!!! Neymar wyszedł sam na sam z bramkarzem, zagrał przed bramkę do lepiej ustawionego Pedro, ale ten został zablokowany przez Figuerasa!

• Zaraz przerwa. Ciekawe, jak zareagują po niej piłkarze gospodarzy, którzy grali świetnie przez 30 minut, ale tradycyjnie nie potrafili tego przełożyć na gole i zobaczyli od Barcelony, na czym polega futbol.

• Betis - Barcelona

• Szalał Betis, szalał, a wystarczyły dwa zabójcze ataki Barcelony i teraz o punkty gospodarzom będzie niezwykle ciężko.

• Wreszcie zrehabiltował się Pedro!!! Hiszpan przez pół boiska przebiegł wobec dobrego zachowania Neymara i zaskoczenia totalnego defensywy Betisu! Rodriguez nie daje szans Sarze i 2:0! Co za podwójne uderzenie Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Pedro Rodriguez!

• Genialne podanie na wolne pole Songa do Fabregasa, Cesc z Neymarem wychodzą dwóch na bramkarza, Hiszpan do Brazylijczyka, ten do siatki i 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Neymar!

• Pedro! Świetne podanie Fabregasa i Kanaryjczyk nie potrafił pokonać Sary!

• Bartra zagrał świetnie do Neymara w pole karne, ale ten znowu na spalonym.

• Sara łapie wrzutkę Daniego Alvesa.

• Pół godziny gry za nami. Betis jest lepszy, agresywniejszy od swojego renomowanego przeciwnika.

• Centra Steinhofera z prawej strony i kiepski strzał głową Jorge Moliny mija bramkę gości.

• Bartra! Fantastycznie obrońca Barcelony zdjął z nogi piłkę Alvaro Vadillo, który wygrał pojedynek z Montoyą i już składał się do strzału w polu karnym!

• Nie sięgnął piłki Caro po dośrodkowaniu Juana Carlosa. Było dość groźnie.

• Świetna centra Alvesa i Neymar głową strzela wprost w ręce Guillermo Sary!

• Powtórki pokazują, że Messi doznał kontuzji po bardzo ostrym wejściu Jose Caro, po którym sędzia nie widział nawet faulu i o to do niego miał pretensje Valdes, za co zobaczył żółtą kartkę.

• Iniesta wchodzi na plac gry w miejsce Argentyńczyka. Ależ pecha ma w 2013 roku Leo Messi...

• Chyba kolejnej kontuzji doznał Leo Messi. Już rozgrzewa się Andres Iniesta.

• Żółta kartka dla Valdesa za niesportowe zachowanie. Niemniej jednak w pierwszych minutach sędziowanie wydaje się stronnicze.

• Valdes!!! Kapitalna interwencja bramkarza Barcelony po główce Juana Carlosa!!!

• Molina poradził sobie z Bartrą w polu karnym, ale z ostrego kąta nie był w stanie pokonać Victora Valdesa!!!!

• Xavi zagrał minimalnie zbyt mocną długą piłkę na skrzydło do Alvesa.

• Na wiele pozwala dzisiaj sędzia Gonzalez Gonzalez. Neymar będzie miał bardzo ciężko z bardzo twardo atakującymi go obrońcami Verdiblancos.

• Neymar po dobrym podaniu Pedro znakomicie poradził sobie z obrońcą, ale nie potrafił dokładnie zagrać do Messiego przed samą bramkę!

• Dośrodkowanie Verdu z trudem odbija Victor Valdes.

• Molina zablokowany w polu karnym przez Bartrę! Pierwsza okazja dla gospodarzy, ale będzie tylko rzut rożny.

• W beznadziejnym stanie jest murawa na Benito Villamarin. To będzie na pewno utrudnienie dla Barcelony.

• Wychodzący na czystą pozycję Neymar złapany na spalonym.

• Sprytne rozegranie kornera. Piłka na drugi słupek, gdzie Figueras zgrywa ją do Xaviego Torresa, który jednak uderza nad bramką.

• Steinhofer wywalczył rzut rożny dla Betisu.

• Centrę Alvesa zdołał przerwać Figueras.

• Dość chaotyczny początek spotkania.

• Zaczynamy mecz!

• Zawodnicy Betisu wyszli na ten mecz z koszulkami wspierającymi kontuzjowanego Damiena Perquisa.

• Kapitanami obu drużyn są Carles Puyol (Barcelona) oraz Nacho (Betis). Arbitrem spotkania z kolei jest pan Jose Luis Gonzalez Gonzalez.

• Obie ekipy wychodzą na murawę Estadio Benito Villamarin!

• Zakończyło się spotkanie na El Madrigal. Villarreal - Atletico 1:1. Barcelona, jeśli nie zostanie rozgromiona przez Betis 6 bramkami (mamy tu miłośników science-fiction?), to na pewno utrzyma pozycję lidera.

• Zmiana wyniku na El Madrigal, gdzie Villarreal już remisuje z Atletico Madryt 1:1.

• Tak to wyglądało ostatnio w meczu obu drużyn:

• W zespole Betisu zagrać dziś nie mogą kontuzjowani: Damien Perquis, Paulao, Ruben Castro, Juanfran, Nosa, Reyes i Salva Sevilla. Zgodzicie się, że można to nazwać plagą kontuzji.

• Ławka rezerwowych Betisu: Andersen, Amaya, Didac Vila, Matilla, B.Rodriguez, Chuli, Cedrick.

• Gerardo Martino nie może dziś skorzystać z kontuzjowanych Jordiego Alby i Gerarda Pique. Ten ostatni był dzisiaj zajęty oglądaniem wyścigów motocyklowych MotoGP w Walencji, gdzie tytuł mistrza świata w najważniejszej klasie wyścigowej zapewnił sobie 20-letni kibic Barcelony, Marc Marquez. Ponadto w stolicy Katalonii pozostał Sergio Busquets, który dostał wolne od argentyńskiego szkoleniowca.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Mascherano, Adriano, Sergi Roberto, Iniesta, A. Sanchez, Tello.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

• W przypadku Barcelony na wyniki na pewno nie można narzekać, więc Gerardo Martino musi się tłumaczyć ze stylu, w jakim zwycięża jego zespół. Zdaniem wielu, ten styl jest po prostu nudny. Fajna to nuda, kiedy drużyna w 18 oficjalnych meczach notuje 14 zwycięstw i cztery remisy, z czego dwa miały miejsce w bardzo wyrównanym dwumeczu z Atletico Madryt w Superpucharze Hiszpanii.

• Betis notuje w chwili obecnej serię pięciu meczów bez zwycięstwa, a w ostatnim pojedynku podopieczni Pepe Mela przegrali na wyjeździe z Malagą 2:3. Na usprawiedliwienie szkoleniowca Verdiblancos pozostaje fakt, że w tym sezonie jego zespół dziesiątkuje plaga kontuzji. Jedną z jej ofiar jest były reprezentant Polski, Damien Perquis, który nie zagra przez najbliższe sześć tygodni z powodu złamania szczęki w dwóch miejscach.

• W pozostałych meczach 13. kolejki Primera Division: Osasuna - Almeria 0:1, Granada - Malaga 3:1, Real Madryt - Real Sociedad 5:1, Getafe - Elche 1:1, Athletic - Levante 2:1, Celta - Rayo 0:2, Espanyol - Sevilla 1:3, Valencia - Valladolid 1:3. W trwającym jeszcze pojedynku Villarreal przegrywa z Atletico Madryt 0:1, co sprawia, że w tej chwili liderem La Liga są podopieczni Diego Simeone.

• Co ciekawe, będzie pojedynek dwóch drużyn, które w niedzielę weszły na dwóch zupełnie różnych biegunach ligowej tabeli. Gospodarze z Sewilli, po wczorajszym zwycięstwie Rayo nad Celtą, są obecnie czerwoną latarnią ligi, natomiast Barcelona całej stawce przewodzi z bardzo dobrym bilansem jedenastu zwycięstw i jednego remisu.

• Witamy serdecznie na meczu 13. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Betis Sewilla podejmie lidera rozgrywek, Barcelonę.