Real Betis Sewilla

0

Sevilla FC

2

• Po meczu pełnym w sytuacje bramkowe, faule, kontrowersje, pomyłki sędziowskie, Sevilla pokonuje Betis 2:0 po bramkach Kevina Gameiro! Zespół Emery'ego będzie walczyć o czwartą lokatę, natomiast Betis jest już praktycznie w drugiej lidze! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Nono z wolnego trafia w mur i koniec! Betis przegrywa w derbach z Sevillą 0:2!

• Trzy minuty doliczone.

• Kontra Sevilli. Gameiro wykłada ją przed pole karne do Reyesa, który z powietrza strzela niecelnie!

• 'Cero dos, Cero dos, Betis a Segunda" (Zero dwa, zero dwa, Betis do drugiej ligi) śpiewają właśnie kibice Sevilli, którzy już świętują zwycięskie derby.

• Piłka w siatce po raz trzeci, ale na minimalnym spalonym był Ivan Rakitic. Tym razem sędzia się nie pomylił.

• Kibice opuszczają trybuny Benito Villamarin. Betis po tej kolejce będzie tracił 10 punktów do 17. Realu Valladolid, a jeśli Getafe ogra Atletico Madryt, to do bezpiecznej strefy Verdiblancos będą tracili już 12 punktów. Do końca sezonu pięć spotkań czyli 15 punktów do zdobycia. Utrzymanie Betisu trzeba traktować w kategorii absolutnego cudu.

• Jest już chyba po meczu. Diogo Figueiras podaje idealnie piłkę przed bramkę do Gameiro, który dopełnia formalności! Sevilla prowadzi 2:0, a Betis jest już praktycznie spadkowiczem z La Liga!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Kevin Gameiro!

• Betis wygląda na drużynę pozbawioną sił po tym, jak niemal godzinę już gra w dziesiątkę. Ciężko będzie wyrównać drużynie Calderona.

• Braian Rodriguez zmienia Juanfrana.

• Kwadrans do końca. Czy Betis jest jeszcze w stanie odwrócić losy tego spotkania?

• Zmiana w Sevilli. Schodzi Bacca, wchodzi Rakitic.

• Beto!!! Portugalski bramkarz doskonale broni strzał z rzutu wolnego Rubena Castro!

• Żółta kartka dla Fernando Navarro.

• I to chyba kolejny błąd arbitra, ale ciężko to stwierdzić nawet po powtórce... Teraz z kolei Ruben Castro zostaje zablokowany w polu karnym przez Figueirasa.

• Bramka nieuznana dla Sevilli z powodu kolejnego spalonego!

• A nie było spalonego! Powtórki pozbawiają złudzeń... Co za mecz Velasco Carballo.

• Byłby teraz ewidentny rzut karny dla Sevilli po zagraniu ręką Amayi, ale liniowy dopatrzył się wcześniej spalonego!

• Ruben Castro przypadkowo znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia gola, ale z ostrego kąta nie pokonał Beto!

• Po rzucie rożnym strzał głową oddaje Carrico, ale Adan raz jeszcze dobrze broni.

• Bacca podaje teraz w pole karne do Vitolo, a ten marnuje sytuację sam na sam z Adanem!!!

• Poprzeczka! Świetne rozegranie rzutu wolnego, Vitolo dośrodkowuje na głowę Fazio, który trafia tylko w poprzeczkę!

• Bardzo brzydki faul Chiki na Mbii i żółta kartka. To spokojnie mogła być czerwień.

• Leo Baptistao jeszcze po starciu z Fazio nie będzie w stanie już kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi Cedrick.

• Żółta kartka dla Leo Baptistao.

• Reyes! Sevilla wychodziła z kontrą trzech na jednego, którą koszmarnie niecelnym podaniem zmarnował pomocnik Andaluzyjczyków.

• Gameiro!!! Francuz wyszedł sam na sam z Adanem, ale z ostrego kąta nie był w stanie pokonać bramkarza Betisu!

• Beznadziejne dośrodkowanie Chiki z lewej strony boiska. Piłka poza boiskiem.

• Przerwa w grze, bo głowami zderzyli się Leo Baptistao oraz Federico Fazio.

• Szansa dla Sevilli! W kontrataku Vitolo efektownie wpadł w pole karne, ale zagrał minimalnie niecelnie do znajdującego się przed bramką Gameiro!

• Gramy!

• Zmiana w Sevilli w przerwie. Vitolo za Trochowskiego.

• Bardzo kontrowersyjny rzut karny i czerwona kartka dla Juana Carlosa - to wydarzenie okazało się kluczowe dla przebiegu pierwszej połowy. Słabiutki arbiter Velasco Carballo potem mógł spokojnie wyrzucić jeszcze z boiska Rubena Castro, ale chyba się zreflektował, że w poprzedniej decyzji popełnił błąd. Wiele nerwowości, brzydkich fauli, mało piłki. Oby to wyglądało troszkę inaczej w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Betis - Sevilla 0:1.

• Beto łapie dośrodkowanie Juanfrana.

• Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

• Fernando Navarro na boisku w miejsce kontuzjowanego kolegi.

• Nie da rady chyba nawet dotrwać do gwizdka lewy obrońca Sevilli. Ruben Castro powinien był wylecieć z boiska po ataku na młodego obrońcę rywala..

• Moreno wrócił na plac gry, ale chyba tylko dokończy pierwszą połowę, bo nie wygląda najlepiej.

• Bardzo ostry faul Castro na Alberto Moreno, który teraz potrzebuje pomocy medycznej.

• Chica zmienia Vadillo w Betisie.

• Bardzo nerwowa atmosfera od początku spotkania na murawie. Sędzia Velasco Carballo nie jest w stanie jej uspokoić, a co gorsza, ją jeszcze pogarsza swoimi decyzjami.

• Żółta kartka dla Jose Antonio Reyesa za faul w walce o górną piłkę.

• Kolejne powtórki pokazują, że na pewno Juan Carlos trafił w piłkę. Wślizg był jednak od tyłu, a w takich przypadkach do faulu nie trzeba wiele.

• Żółta kartka dla Rubena Castro za protesty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kevin Gameiro z jedenastu metrów uderza bardzo pewnie i 1:0 dla Sevilli!

• Czerwona kartka dla ostatniego obrońcy, którym był Juan Carlos!!! Bardzo dużo kontrowersji, bowiem było bardzo blisko czystej interwencji!

• Rzut karny dla Sevilli!!! Faulowany zdaniem sędziego w polu karnym Bacca!

• Dobre dośrodkowanie Juanfrana na drugi słupek, gdzie niecelnie głową strzela Vadillo.

• Mnóstwo stałych fragmentów gry dla Betisu, ale na razie Sevilla się przy nich dobrze broni.

• Ruben Castro z rzutu wolnego z 18 metrów uderza minimalnie nad poprzeczką bramki rywala!

• Betis zdecydowanie przeważa w tym spotkaniu, ale gospodarze są na razie w stanie zdobyć tylko rzut rożny.

• Mnóstwo fauli na razie w całym spotkaniu.

• Żółta kartka dla Piotra Trochowskiego.

• Rajd lewym skrzydłem Leo Baptistao i zagranie w pole karne, które dobrze przecina Alberto Moreno.

• Popędził prawą stroną Juanfran, jednak jego centrę przerwał Fazio. Rzut rożny.

• Na spalonym złapany Leo Baptistao.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla N'Diaye za zagranie piłki ręką. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Teraz z kolei Molina przewrócił się w polu karnym w starciu z M'bią, ale bez faulu.

• Iborra teraz z kolei zatrzymał w polu karnym Leo Baptistao. Betis bardzo agresywnie od pierwszych minut.

• Kolejny atak Betisu. Uderzenie z dystansu Nono odbija Iborra i piłka wychodzi na korner.

• Pierwsza szansa dla Betisu. Po krótkiej przerwie z powodu latających na murawę serpentyn, z rzutu wolnego Nono dośrodkował na głowę Figuerasa, który uderzył jednak niecelnie.

• Pierwszy gwizdek i zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Sędzią spotkania będzie pan Carlos Velasco Carballo.

• Ławki rezerwowych:

• Betis: Guillermo Sara, Javier Chica, Paulao, Joan Verdu, Braian Rodriguez, Nosa Igiebor, Cedrick Mabwati
    • Sevilla: Javi Varas, Fernando Navarro, Marko Marin, Ivan Rakitić (!), Jairo Samperio, Nicolas Pareja, Jorge Coke
  • Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

• Obie drużyny w tym sezonie już trzykrotnie mierzyły się ze sobą. W pierwszym meczu ligowym pomiędzy nimi Sevilla rozbiła na własnym stadionie Betis aż 4:0, ale już w spotkaniach 1/8 finału Ligi Europy wyglądało to zupełnie inaczej. Na Sanchez Pizjuan to Betis wygrał 2:0, by w rewanżu u siebie ulec w takim samym stosunku, a w dramatycznych karnych lepsza okazała się Sevilla.

• Takiej sytuacji swojej lokalnym rywalom bardzo zazdroszczą kibice ostatniego w tabeli Betisu. Verdiblancos na sześć kolejek przed końcem rozgrywek tracą do bezpiecznej strefy aż dziesięć punktów i na dobrą sprawę już powinni się witać z Segunda Division. Jeśli w dzisiejszych derbach podopieczni Gabriela Calderona nie zdobędą trzech punktów, ich spadek będzie nieuchronny.

• Te derby będą dzisiaj rozgrywane przy bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Rozpędzona niemiłosiernie w ostatnim czasie Sevilla włączyła się bowiem do walki z Athletikiem Bilbao o czwarte miejsce w ligowej tabeli, które pozwoli na udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Podopieczni Unaia Emery'ego, którzy wygrali siedem z ostatnich ligowych spotkań są na chwilę obecną na piątym miejscu ze stratą sześciu punktów do Basków.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji z bardzo gorących derbów Sewilli, w których Real Betis zmierzy się z Sevillą!