3 1 połowa

Valencia CF

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net! Dobranoc

• 31412 widzów oglądało koncertową grę Betisu dyrygowaną przez Salvę Sevillę. Najpierw asysta, a potem dwie bramki, w tym pierwsza po pięknej akcji i biernej postawie zawodników Valencii. Widocznie dalej są na urlopach a zwycięstwo z Malagą było wypadkiem przy pracy. Dorlan Pabon ma pecha. Najpierw w barwach Betisu przegrał w Sevilli z Valencią 0:3, a w stroju Nietoperzy przegrał 1:3. Betis awansował w tabeli na jedenaste miejsce, Valencia jest cztery pozycje niżej.

• Trzymanie piłki przy narożniku na połowie Valencii jest dobrym sposobem na końcowe sekundy. Po kilkudziesięciu sekundach Javier Estrada kończy mecz. Betis bez trudu pokonuje (znowu) słabo grającą Valencię.

• Dorlan Pabon fauluje Nosę Igiebora. Kartki nie ma, czasu też coraz mniej.

• Trzy minuty doliczone.

• Sergio Canales na spalonym.

• Nosa Igiebor mijał zawodników Valencii jak slalomowe tyczki! Tylko w polu karnym za mocno wypuścił sobie piłkę! Po tym meczu Miroslav Djukić wyśle obrońców na dodatkowe treningi.

• Nosa Igiebor zastępuje bohatera gospodarzy, Salvę Sevillę.

• Kanał między nogami.. Sergio Canalesa owacyjnie skwitowany przez kibiców Betisu.

• Guillermo Sara spokojnie łapie piłkę po zagraniu Evera Banegi.

• Seria rzutów rożnych dla piłkarzy Miroslava Djukicia. Lepiej niech poćwiczy, albo przypomni sobie asystę przy bramce Ricardo Costy. Może to było przypadkowe zagranie?

• Rzut rożny dla Valencii. Czujnie we własnym polu karnym zachowują się obrońcy gospodarzy.

• Oriol Romeu jest myślami zupełnie w innym miejscu. To co gra zakrawa o kryminał. O mały włos Valencia nie straciłaby bramki po jego złym zagraniu.

• Nacho strzela w światło bramki. Tej dla kibiców na trybunie.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Niespełna kwadrans do końca meczu. Stać Valencię na zryw czy Betis pozbawi złudzeń?

• Sergio Canales wchodzi za słabo grającego Jonasa.

• Za zmęczonego Juanfrana pojawia się Lorenzo Reyes.

• Atak pozycyjny gości i podanie do Heldera Postigi, który pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Jeszcze był na spalonym.

• Xavi Torres niebezpośrednio po rzucie rożnym. strzela głową obok bramki Diego Alvesa.

• Cedrick Mabwati strzela w słupek! Świetna kontra gospodarzy! Piłka po drodze musnęła zawodnika Valencii i tylko rzut rożny.

• Gol Ricardo Costy

• Podanie na wolne pole Oriola Romeu do Heldera Postigi, lecz Portugalczyk był na minimalnym spalonym.

• Ever Banega wreszcie dobrze dośrodkował z rzutu wolnego i nabiegający Ricardo Costa głową pokonuje Guillermo Sarę. Piłka przeszła tuż przy słupku.

• GOL, RICARDO COSTA

• Sofiane Feghouli za Daniela Parejo.

• Salva Sevilla wywalczył korner. Bez zagrożenia.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Daniel Parejo za zbyt ostry atak w przeciwnika.

• Cedrick Matwabi wchodzi za Alvaro Vadillo, asystenta przy trzeciej bramce

• Ręce opadają. Niecelne podanie Evera Banegi do Heldera Banegi. Widać zrezygnowanie na twarzy Portugalczyka.

• Rzut wolny dla Valencii ok. 25 metrów od bramki Betisu. Paulao sfaulował Daniela Parejo. Strzelał sam poszkodowany i Guillermo Sara z trudem paruje na korner!

• Helder Postiga ma trudne zadanie. Nie dość, że jest dobrze pilnowany, to jeszcze nie dostał żadnej dobrej piłki

• Goście oddalają grę od własnego pola karnego. Słusznie, bo Diego Alves nie będzie tak bronił w nieskończoność. Korner dla piłkarzy Miroslava Djukicia.

• Diego Alves w roli głównej! Najpierw z najwyższym trudem paruje strzał Javiera Matilli, a potem dobitkę z kilkunastu metrów!

• Dorlan Pabon na spalonym. Dyskusyjnym.

• Jorge Molina strzela głową obok bramki Diego Alvesa. Dobra centra z prawej strony Juanfrana powinna zostać zamieniona na asystę.

• Valencia miała rzut wolny przez własnym polem karnym i szybko straciła piłkę! Bramki nie, ale Betis ma korner!

• Juana Bernata została zablokowana i piłka pada pod nogi Dorlana Pabona. Nie spodziewał się tego co wykorzystał Paulao, który pozwolił piłce opuścić boisko.

• Bez zagrożenia pod bramką Guillermo Sary.

• Dobra pierwsza akcja Valencii... do momentu centry Joao Pereiry. Za krótkie dośrodkowanie. Poprawka Dorlana Pabona i korner.

• Druga połowa właśnie się zaczęła. Obie drużyny bez zmian, ale – dla widowiska – niech się zmieni gra gości.

• Obrona Valencii gra równo: trzy stracone gole z Espanyolem, trzy z Barceloną i teraz trzy z Betisem. W dwóch ostatnich meczach traciła je w pierwszych trzech kwadransach. Jeżeli piłkarze Miroslava Djukicia chcą grać podobnie po przerwie, to niech od razu idą do autokaru!

• Koniec pierwszej połowy. Betis prowadzona przez króla Salvę Sevillę prowadzi 3:0 Valencię.

• Minuta doliczona. Oj, będzie ostro w szatni gości. Zanim to nastąpi będzie dla nich rzut rożny.

• Oriol Romeu! Co on zrobił?! Zostawił piłkę Salvie Sevilli, który nie wykorzystał prezentu! Kompromitujący błąd, który tym razem nie zakończył się stratą gola.

• Jonas strzela z ostrego kąta nad poprzeczką. Dawno nie widziałem tak słabo grających piłkarzy Valencii. A nie, z Espanyolem w drugiej kolejce.

• Podczas ostatnich 34 spotkań (bez tego): Betis wygrał 7 razy, było 6 remisów, a Valencia wygrała 21 razy. Różnica bramek to 56-31 na korzyść Valencii.

• Panie redaktorze ile jest kipiców na stadionie? Postaram się ustalić, ale nie obiecuję.

• Salva Sevilla i jego drugie trafienie:

• Pomocnik Betisu dostaje podanie w pole karne od Alvaro Vadillo i precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonuje drugi raz Diego Alvesa! Pogrom Valencii, która nie istnieje!

• GOL, SALVA SEVILLA

• Diego Alves mocno dostał w głowę i potrzebował pomocy medycznej. Jednak może kontynuować grę.

• Odpowiedź Jorge Molliny, który w sytuacji sam na sam z Diego Alvesem strzela na siłę w głowę bramkarza Valencii! Dobitkę Salvy Sevilli ofiarnie na ciało przyjął Joao Pereira!

• GOL dla Valencii... ale spalony! Gol nieuznany!

• Za mocne podanie Evera Banegi za plecy obrońców do Juana Bernata. Na dodatek wychowanek Valencii był na spalonym.

• I Beticos naciska! Podanie na prawo do Jorge Molliny, a temu odskakuje piłkę i opuszcza boisko! To powinna być akcja zakończona golem!

• Dwie bramki to mało dla podopiecznych Jose Mela Pereza. Do prostopadłego podania prawą stroną ruszył zawodnik Betisu, ale był skutecznie powstrzymany przez Jeremy'ego Mathieu.

• Kapitalna akcja gospodarzy i gol Salvy Sevilli

• Jonas znowu na spalonym. Nie idzie Valencii.

• Tici-taca Salvy Sevilli z Jorge Molliną i Juanfranem zakończona przez tego pierwszego. Wbiegł z piłką w pole karne i na luzie strzelił obok rozpaczliwie rzucającego się bramkarza Valencii

• Jonas traci piłkę na 20. metrze przed bramką Betisu i ruszyła kontra gospodarzy. Ci jednak przeszli w atak pozycyjny.

• Dwójkowa akcja Jorge Molliny z Salvą Sevillą przerwana niedokładnym podaniem tego drugiego na 5. metr. Piłkę łapie Diego Alves.

• Przeciągnięte dośrodkowanie. Trzeba próbować dalej. Valencia próbuje narzucić swój styl. Za pierwszym podejściem... straciła bramkę.

• Akcja prawą stroną aktywnego Dorlana Pabona daje rzut wolny w pobliżu chorągiewki.

• Kwadrans gry za nami. Początek należał do Valencii, ale strata bramki wyraźnie podcięła skrzydła Nietoperzom.

• Piłkarze Valencii zmuszeni do ganiania za piłką. Na dobre nawet nie przyjrzeli się jaki ma wzorek. Jak udało się przejął piłkę, to Jonas był w momencie podania na spalonym.

• Gol Jorge Moliny

• Gospodarze idą za ciosem. Salva Sevilla miękko wrzuca na piąty metr, ale żaden z jego partnerów nie sięgnął piłki. Valencia z trudem zażegnuje niebezpieczeństwo we własnym polu karnym.

• Strata Joao Pereiry przed własnym polem karnym, Salva Sevilla podaje na 18 metr do Jorge Molliny, a ten płaskim strzałem tuż przy słupku pokonuje Diego Alvesa.

• GOL, JORGE MOLINA

• Paulao strzela po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Bezskutecznie.

• I jeszcze jeden. Głową strzelał Jonas, lecz bardzo niecelnie. Od bramki Guillermo Sara.

• Akcja prawą flanką Dorlana Pabona, który wiosną grał w Betisie. Ostatecznie korner dla Valencii.

• Helder Postiga na spalonym.

• W odpowiedzi strzela Juanfran! Minimalnie obok słupka!

• Próba podania na lewą stronę do Juana Bernata zbyt czytelne i piłkę przejął Nacho.

• Gwizdek sędziego Javiera Estrady i Valencia zaczyna ze środka!

• Obie drużyny są już na murawie. Jeszcze losowanie stron i rozpocznie się to spotkanie. Zanim to nastąpi będzie miała minuta ciszy...

• Po trzech kolejkach Valencia jest na 14. pozycji z trzema punktami. Zwycięstwo wywinduje zawodników Miroslava Djukicia na 7. lokatę. Natomiast gospodarze tego spotkania są przedostatni z jednym punktem. W kończącym się teraz spotkaniu Malaga – Rayo Vallecano zespół Bartłomieja Pawłowskiego wygrywa 5:0, ale to spotkanie ogląda z ławki rezerwowych.

• Wśród zawodników Nietoperzy próżno szukać Pablo Piattiego, który jest kontuzjowany. Nieoficjalnie mówi się, że chce zmienić otoczenie. Poza kadrą meczową są za to: Antonio Barragan, Victor Ruiz, Fede, Gaya i Francisco Alcacer.

• U gospodarzy debiutuje Salva Sevilla. Dzisiaj na pewno nie zagrają Juan Verdu, Juan Carlos oraz Ruben Castro. Cała trójka jest kontuzjowana.

• Gwoli ścisłości: Javierowi Estradzie będą pomagać na liniach Javier Aguilar i Francisco Martín.

• Obie drużyny chcą przerwać nienajlepszy start w lidze. Warto zapoznać się z zapowiedzią:Betis - Valencia LIVE! Pora na przełamanie

• Rezerwowi Valencii CF: 13. V. Guaita, 4. A. Rami, 8. S. Feghouli, 15. Javi Fuego, 18. A. Guardado, 23. S. Canales, 24. Michel

• Wyjściowe jedenastki znamy. Na analizę przyjdzie jeszcze czas. A kogo Jose Mel Perez i Miroslav Djukić mają w obwodzie? Rezerwowi Betisu: 1. S. Andersen, 9. Chuli, 16. B. Rodriguez, 20. N. Igiebor, 21. L. Reyes, 22. C. Mabwati, 25. Jordi Figueras.

• Za moment pojawią się składy. Wiemy natomiast, że Damien Perquis jest poza meczową osiemnastką.

• Ostatnią zaplanowaną na dzisiaj relacją NA ŻYWO na Ekstraklasa.net jest spotkanie 4. kolejki Primera. w którym Betis Sevilla zmierzy się Valencią CF. Na Estadio Benito Villamarin zabiera Państwa Tomasz Górski gdzie to ciekawie zapowiadające się spotkanie zacznie się za trzy kwadranse!