Real Madryt

3

Athletic Bilbao

1

• Real dość spokojnie wygrywa dzisiaj z Baskami z Bilbao, którzy spisywali się bardzo przyzwoicie, ale mniej więcej do linii pola karnego rywala, bo potem brakowało im zdecydowanie precyzji. Królewscy po trzech meczach mają na swoim koncie komplet 9 punktów, dzięki czemu Carlo Ancelotti notuje najlepszy start sezonu Realu Madryt od kilku lat. To tyle z mojej strony! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn - zapraszam na kolejne relacje na żywo w serwisie Ekstraklasa.net.

• Koniec meczu! Real Madryt pewnie pokonuje Athletic Bilbao 3:1!

• Na spalonym złapany Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest wyraźnie sfrustrowany tym, że od początku sezonu nie jest zawodnikiem decydującym o grze Realu Madryt.

• Modric spod linii końcowej wycofał futbolówkę do Isco, a ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Po świetnym podaniu Isco, Jese wywalczył tylko rzut rożny.

• 3 minuty doliczone przez Closa Gomeza do tego spotkania.

• Jeszcze raz idealnie przeczytał zamiary rywali Iago i przed polem karnym uprzedził Ronaldo.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza plac gry Marcelo, a w jego miejsce wchodzi Carvajal.

• Bezpańska piłka trafia w polu karnym do Jese, a ten niecelnie uderza powietrza!

• Real Madryt - Athletic Bilbao

• Zupełnie źle wykonany rzut rożny przez Basków.

• GOOOOOOOOOLLL! Piękna akcja Bilbao! De Marcos zagrywa piłkę w pole karne, gdzie nie trafia w nią Susaeta, ale ustawiony za nim rezerwowy Ibai Gomez już nie marnuje sytuacji! Honorowy gol dla Athletiku!

• Ronaldo w polu karnym poradził sobie z Gurpegim, ale płaskim uderzeniem trafił wprost w Herrerina!

• Jese zmienia wspomnianego Benzemę. Ponownie słychać drobne gwizdy dla Francuza.

• GOOOOOOOOOOOLLL! Po składnej akcji Cristiano i Benzemy, gości dobija uderzeniem z 15 metrów fenomenalny Isco! 3:0!

• Casemiro wchodzi za Khedirę. Pierwsza zmiana Ancelottiego.

• Bardzo groźna kontra Athletiku, ale przerywa ją kapitalny powrót Modricia! Ogromna owacja dla Chorwata na Bernabeu.

• Uderza groźnie z rzutu wolnego Portugalczyk, jednak znowu czujny okazał się Iago!

• Faul Benata na rozpędzonym Ronaldo i kartka dla defensywnego pomocnika Athletiku.

• Ostatnia zmiana w Athletiku. Poobijanego Muniaina zmienia Ibai Gomez.

• Faul Gurpegiego na Ronaldo na lewym skrzydle. Musi uważać gracz gości, który ma na koncie żółtą kartkę.

• Do sytuacji strzeleckiej doszedł Laporte, ale głową posłał piłkę ponad poprzeczką!

• Rzut rożny dla ekipy Ernesto Valverde.

• Karim Benzema miał okazję wyjść sam na sam z Iago, ale zawahał się, a tę chwilę świetnie wykorzystał golkiper gości.

• Ładna akcja gości! Aduriz wyłożył piłkę na 16. metr do Iraoli, a ten płaskim strzałem nie był w stanie zaskoczyć Diego Lopeza!

• Kontratak podopiecznych, ale Cristiano Ronaldo został zablokowany przez defensywę rywala.

• Zbyt mocne zagranie w pole karne Realu do De Marcosa.

• Laporte kapitalnie zatrzymał na skrzydle atakującego Di Marię.

• Na spalonym Cristiano Ronaldo.

• Dobra interwencja Iago Herrerina przed własnym polem karnym.

• Pierwsze minuty drugiej połowy obfitują tylko w faule piłkarzy obu drużyn.

• Jeszcze w przerwie Moran zmienił Iturraspe.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Wracamy do gry. W zespole Athletiku Ander Herrera za Mikela Rico.

• Baskowie rozpoczęli bardzo dobrze, przez pierwsze 20 minut byli ekipą lepszą od Królewskich, po czym zaczęli popełniać proste błędy. Dwa z nich kosztowały utratę dwóch goli, a taką stratę ciężko będzie odrobić ekipie Ernesto Valverde. Mecz wygląda na rozstrzygnięty, choć pamiętajmy, że to jest futbol.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Real pewnie prowadzi z Athletikiem Bilbao 2:0!

• GOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Znów zaspała obrona gości i niepilnowany Ronaldo po stałym fragmencie gry wykonanym przez Di Marię głową umieszcza piłkę w siatce! 2:0!

• Zakotłowało się przed szesnastką Athletiku. Baskowie skutecznie jednak zatrzymali akcję Królewskich na małej przestrzeni.

• Wprawdzie do centry Susaety przebił się Aduriz, ale odbił piłkę głową w niekontrolowany sposób. Zero zagrożenia dla bramki Lopeza.

• Mikel Rico blokowany przez Modricia i szansa dla Basków z rzutu rożnego.

• Przepiękne zagranie Marcelo do Isco rozpoczęło szybki atak Realu. Hiszpan następnie pociagnął przez kilkadziesiąt metrów, po czym dobrze dograł do Benzemy, jednak Francuz został zablokowany. Bardzo ładna akcja Królewskich.

• Kontratak Realu, wrzutka Di Marii w szesnastkę, gdzie niecelnie głową uderza Benzema!

• Po mizernym dośrodkowaniu Benata, Cristiano Ronaldo był bliski bramki samobójczej, ale na jego szczęście piłka minęła bramkę!

• Rzut rożny dla Basków.

• Indywidualna akcja Di Marii zakończona groźnym strzałem zza szesnastki! Piłka poszybowała nad poprzeczką!

• Świetna składna akcja Realu, jednak Ronaldo po raz kolejny złapany w pułapkę ofsajdową.

• Po piąstkowaniu Herrerina piłka trafia do Modricia, ten uderza bez zastanowienia, ale też bez jakiejkolwiek precyzji.

• Kolejny korner dla Realu po interwencji Mikela Rico.

• Aritz Aduriz ucierpiał w jednym ze starć boiskowych, ale szybko wrócił na boisko.

• Krótkie rozegranie i dośrodkowanie do nadbiegającego Khediry, jednak strzał głową Niemca okazał się bardzo niecelny.

• Po odbitym dośrodkowaniu Marcelo będzie rzut rożny dla Realu.

• Dobra akcja Athletiku, z dystansu ostatecznie uderza Iraola, ale w nogi defensorów Realu.

• Benat uderza ze stojącej piłki kilkadziesiąt centymetrów od słupka!

• Benat trafia w mur, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką Khediry! Żółta kartka i jeszcze groźniejszy stały fragment gry.

• Mikel Rico faulowany 25 metrów od bramki Diego Lopeza. Szansa na odpowiedź dla Athletiku.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Isco! Młody pomocnik Realu był zupełnie niewidoczny do tego momentu, ale dostał idealne podanie za linię obrony i pokonał Herrerina! Real prowadzi 1:0!

• Po rzucie rożnym głową uderza Sergio Ramos i piłka nieznacznie mija bramkę!

• Cristiano Ronaldo w swoim stylu ściął z piłką do środka, uderzył mocno i płasko zza pola karnego, ale dobrze odbił piłkę golkiper Athletiku!

• Uderza Cristiano z rzutu wolnego, ale prosto w mur przyjezdnych.

• Gurpegi fauluje rozpędzonego Cristiano Ronaldo nieco ponad 20 metrów od bramki Herrerina. Żółta kartka i groźna sytuacja dla Realu.

• Ale ten sam piłkarz fatalnie dośrodkowuje z narożnika boiska.

• Benat wywalczył korner dla gości.

• Zero zagrożenia dla bramki Realu po dośrodkowaniu Benata.

• Faul Ramosa w walce o górną piłkę. Groźny rzut wolny dla Basków. Do bramki 30 metrów.

• Kolejny ofsajd gospodarzy. Tym razem nadział się na skuteczna pułapkę Arbeloa.

• Di Maria dostał dobrą piłkę za linię obrony, ale zdecydował się tylko na strzał z daleka, który nie mógł zaskoczyć Herrerina.

• Cristiano Ronaldo na spalonym.

• Kontratak gości szybko skasowany przez Marcelo.

• Khedira wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Na spalonym złapany Aritz Aduriz.

• Wreszcie obudził się Real, niezłe dośrodkowanie Di Marii odbija poza szesnastkę defensywa gości.

• Susaeta dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był jednak Sergio Ramos.

• Real Madryt ma ogromne problemy ze skonstruowaniem jakiejkolwiek akcji w tych pierwszych minutach spotkania.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mikel Rico. Piłka mija bramkę Lopeza w znacznej odległości.

• Długim podaniem uruchomiony Markel Susaeta, jednak jego uderzenie z ostrego kąta było bardzo kiepskie.

• Długa piłka od Modricia dociera tylko do bramkarza gości.

• Gramy! Królewscy przy piłce!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia meczu, za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

• Obie jedenastki wychodzą już na murawę Santiago Bernabeu.

• Rezerwowi Athletiku: Iraizoz, Erik Morán, Ander Herrera, Albizua, Ibai, San José, De Marcos. Nawet na ławce nie ma Gaizki Toquero

• W ekipie Realu nie ma w osiemnastce kontuzjowanych Illarramendiego, Varane'a i Alonso oraz chcących opuścić klub Kaki i Coentrao.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Ciężko mówić o niespodziankach, choć w Realu nie ma wyjściowej jedenastce Ozila oraz Casillasa.

• Obie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły sezon. Zarówno Real, jak i Athletic mają po sześć punktów w ligowej tabeli. Dzisiaj tylko jedna z nich będzie mogła się pochwalić kompletem oczek po trzech kolejkach.

• Rozpoczynamy niedzielne popołudnie z ligą hiszpańską. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Realu Madryt - Athletic Bilbao.