Real Madryt

5

Athletic Bilbao

0

• Dokładnie 77 987 widzów na Santiago Bernabeu oglądało ciekawe, choć bardzo jednostronne widowisko. Real nie pozwolił praktycznie na nic rywalowi, stwarzając co chwila sytuację, po której powinien paść kolejny gol. Jednak Iraizoz zapobiegł kompromitacji (dwucyfrówki), ale trzeba też zaznaczyć, że swojego dnia nie miał też Gareth Bale, który przegrywał kolejne pojedynki z bramkarzem Athletic. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam w tym miejscu na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Do następnego.

• DYSKUSYJNY GOL CRISTIANO RONALDO

• Poza faulem na Marcelo nic nie wydarzyło się w doliczonym czasie gry, więc sędzia kończy mecz na Santiago Bernabeu. Real gromi Athletic Bilbao 5:0 (2:0), a łupem podzielili się Cristiano Ronaldo (3 gole) i Karim Benzema (2).

• Alejandro Hernandez dolicza jeszcze 120 sekund do drugiej połowy.

• Na nic zdają się protesty Athletic, mimo że Portugalczyk skierował piłkę do siatki... łokciem. Po dośrodkowaniu z lewej strony Pepe strzela w stronę dalszego słupka, ale futbolówka po drodze trafia w CR7, który trzeci raz wpisuje się na listę strzelców.

• HATTRICK CRISTIANO RONALDO

• Marcelo zamyka akcję Realu po dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza, ale Brazylijczyka uprzedza Oscar de Marcos.

• Iraizoz piąstkuje pewnie po centrostrzale Cristiano Ronaldo.

• Niebywałe: tici-taca w wykonaniu... Królewskich. Prawie 10 podań bez przyjęcia a Athletic tylko się przygląda. Bale ogrywa de Marcosa, który fauluje. Mogła być druga żółta kartka.

• James Rodriguez pada w polu karnym Athletic! Zdaniem sędziego Kolumbijczyk chciał wymusić "jedenastkę". Gra toczyła się dalej i po podaniu Marcelo Bale strzela bez przyjęcia w sam środek bramki czym ułatwił interwencję Iraizozowi.

• Cristiano Ronaldo strzela zza "16" daleko od prawego słupka bramki Athletic.

• Iraizoz broni strzał z najbliższej odległości Bale'a! Gdyby nie Bask, to byłoby blisko dwucyfrówki!

• Karim Benzema już nie powiększy dzisiaj swojego dorobku bramkowego. Francuza zmienia Isco i jest to ostatnia zmiana w Realu.

• Zakotłowało się przed bramką Realu po rzucie rożnym! Ostatecznie Casillas łapie piłkę tuż przed linią bramkową!

• CR7 bliski hattricka! Jego strzał głową broni jednak Iraizoz

• DUBLET KARIMA BENZEMY

• Populacja Basków zwiększa się, albowiem Asier Illaramendi wchodzi w miejsce Toni Krossa.

• Ostatnia zmiana w Athletic. Xabier Etxeita melduje się na murawie, a do szatni udaje się Iker Muniain.

• Atak bez wiary gości i Casillas łapie piłkę do "koszyczka". Odpowiedź CR7 po wycofaniu piłki przez Carvajala i broni Iraizoz.

• Królewskim to mało! Modrić strzela z dystansu i Iraizoz na raty broni!

• Ależ pięknie, cudownie, kapitalnie!

- p. Dariusz Szpakowski. Cristiano Ronaldo dostaje podanie z drugiej linii i wykłada piłkę Benzemie, a ten drugi raz pokonuje Iraizoza

• Real Madryt - Athletic BilbaoReal Madryt - Athletic Bilbao

• 8 Spalone 1

• Bale wyszedł w powietrze i strzela głową z czterech metrów obok Iraizoza! Podniesiona chorągiewka: spalony w momencie kapitalnej centry Marcelo.

• Benzema złapany 2-3 raz w tym spotkaniu na spalonym.

• Lekko spóźniony Muniain nadepnął na stopę Modricia. Grymas bólu na twarzy Chorwata, który jednak będzie grał dalej.

• Rzut wolny dla Królewskich w pobliżu lewego narożnika pola karnego. CR7 przenosi piłkę metr nad poprzeczką.

• Unai Lopez zastępuje bezbarwnego Markela Susaetę.

• Balenziaga wślizgiem wybija piłkę spod nóg Bale'a na rzut rożny. Dośrodkowanie i faul w ofensywie piłkarza Realu.

• Ibai Gomez szaleje od momentu wejścia na murawę! Przejął dośrodkowanie z prawej strony i strzela głową w bramkę tuż przy lewym słupku, ale Casillas z najwyższym trudem paruje uderzenie Baska!

• DRUGI GOL CRISTIANO RONALDO

• U la la, jaka akcja - jakby powiedział p. redaktor Dariusz Szpakowski. Benzema zagrał w pole karne do Cristiano Ronaldo, który odgrywa piętką przed "16" Jamesowi Rodriguezowie, ale jego plasowane uderzenie mija lewy słupek bramki iraizoza!

• Podanie z głębi pola do rozpędzonego Bale'a, który wpada w pole karne Athletic i wykłada piłkę jak na tacy przed bramkę Portugalczykowi, a ten dopełnia formalności

• GOL, CRISTIANO RONALDO!!!

• Podanie w pole karne do Benzemy w wykonaniu Bale'a ciut za mocno. Iraizoz z "piątki".

• Przerzut do Ibai Gomeza, lecz ten był na minimalnym spalonym.

• Ibai Gomez w roli lewoskrzydłowego i Varane wybija piłkę "16" po dośrodkowaniu Baska. "Królewscy" oddali pole, czekając na kontry. I wywalczyli teraz rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Bez zagrożenia. Za to poszła błyskawiczna kontra Realu i ostatecznie Bale strzela z kilkunastu metrów wysoko nad poprzeczką! Wślizgiem "nastraszył" go Laporte.

• Jeszcze jeden atak i kolejny rożny dla gości, tym razem z lewego narożnika.

• Atak gości przynosi rzut rożny. Górą jednak obrońcy Realu.

• Druga połowa rozpoczęta.

• ... z kolei w Atlhletic Ibai Gomez w miejsce Benata.

• Za Sergio Ramosa będzie grał na środku obrony Raphael Varane...

• Wracamy na drugą połowę. Obie drużyny dokonały po jednej zmianie.

• Przewaga gospodarzy, co pokazuje poniższa grafika, nie podlegała żadnej dyskusji. Szybko strzelona bramka w wykonaniu Cristiano Ronaldo dała impuls do kolejnych ataków. Udało się podwyższyć tuż przed przerwą i trzy punkty są niemal pewne dla piłkarzy Królewskich. Baskowie próbowali, ale grali o 2-3 tempa wolniej. Wracamy za kilkanaście minut.

• Szczegółowe statystyki z pierwszych 46 minut:

Real Madryt - Athletic Biblao: statystyki

• Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi po trafieniach Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy 2:0 z Athletic Bilbao.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• GOL KARIMA BENZEMY

• Baskowie jako lekko sparaliżowani ruszyli z kontrą, ale została ona przerwana przed polem karnym Realu.

• Idealne dośrodkowanie Modricia z rzutu rożnego, Benzema wyskakuje najwyżej w polu karnym i strzela głową podwyższa prowadzenie Realu. Piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem i wpadła pod poprzeczkę!

• GOL, KARIM BENZEMA!!!

• Dwójkowa akcja Cristiano Ronaldo z Benzemą, po której ten pierwszy stanął oko w oko z Iraizozem. Górą bramkarz Athletic - piłka wychodzi na rzut rożny.

• Strzał CR7 zablokowany i kontra Athletic, ale przerzucenie piłki z prawego skrzydła na lewe zwolniło tempo akcji gości.

• Bale dostaje dobre podanie ze środka pole na prawe skrzydło i po chwili decyduje się na strzał z dystansu. Metr obok prawego słupka bramki iraizoza.

• Kroos zagrywa z rzutu wolnego w pole karne i pięciu piłkarzy Realu na spalonym. W tym strzelający głową Cristiano Ronaldo.

• Crossowe podanie do Bale'a i górą znowu Balenziaga, ale zagarnął piłkę ręką. Widział to liniowy i sędzia główny, który upomina Baska żółtą kartką.

• Zawahanie ze strony.. sędziego, który zmienił zdanie kto wznowi grę z autu. Najpierw mieli to być goście, ale ostatecznie piłkę z linii bocznej wyrzucił Sergio Ramos. Po chwili Cristiano Ronaldo był na spalonym.

• Prostopadłe podanie w stronę bramki do Bale'a, ale skutecznie odciął go od piłki Balenziaga.

• Centra Benata w pole karne i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Casillas od bramki.

• Nieporozumienie Marcelo z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po wyraźniej dezaprobacie kolegi z drużyny ruszył do podania. Poszła kontra gości, którą faulem przerwał Sergio Ramos za co dostał żółtą kartkę.

• Uderzenie Sergio Ramosa z 12 metrów zablokowane przez obrońcę Athletic! Nawet gdyby padł gol dla Realu, to nie zostałby uznany. Na spalonym było aż 3 Królewskich.

• Marcelo nieprzepisowo zatrzymywany na lewej stronie. Założył siatkę dwóm zawodnikom gości i żółta kartka za łapanie za koszulkę Brazylijczyka ogląda Oscar de Marcos.

• James Rodriguez centruje z lewej strony w pole karne, ale obrona gości wyjaśnia sytuację wybiciem poza linię boczną.

• Casillas przenosi piłkę nad poprzeczkę po strzale Muniaina! Korner dla gości.

• Benzema przegrywa pojedynek sam na sam z Iraizozem, który broni strzał z kilkunastu metrów. Dodatkowo był spalony.

• Twarda gra na 20. metrze między Laporte'em a Benzemą! Piłkę przed własnym polem karnym traci zawodnik Athletic, ale na jego szczęście sędzia widział faul w ofensywie. Dyskusyjna interpretacja arbitra.

• Benzema nie sięga piłki zagranej przed bramkę z prawej strony. Powinno być 2:0 dla Realu!

• Obie drużyny grają spokojnie, czekają na powrót obu zawodników będących poza boiskiem. Benat będzie grał z bandażem na głowie, za co przeprosił go Carvajal. Sympatyczny obrazek.

• Poważniejszy uraz jest u pomocnika Athletic, któremu lekarze szyją ranę na twarzy. Rozgrzewają się rezerwowi, ale raczej nie dojdzie do zmian.

• Przerwa w grze. Z pomocy medycznej muszą skorzystać Carvalaj oraz Benat. Obie drużyny będą grały przez pewien czas w "dziesiątkę" gdyż są poza linią boczną.

• GOL CRISTIANO RONALDO

• Gospodarze atakują raz lewym, raz prawym skrzydłem. Próba dośrodkowania Bale'a z lewej strony dalekie od ideału i Iraizoz wznawia grę z "piątki".

• Rajd Bale'a z Benzemą przerwany przez obronę Athletic.

• Próba dwójkowej akcji na lewej stronie Jamesa Rodrigueza z Marcelo, ale podanie zwrotne Brazylijczyka piętką nie było udane.

• Marcelo zagrywa na wolne pole do Benzemy, ale w momencie podania Francuz był na dwumetrowym spalonym.

• Kontra Cristiano Ronaldo i mimo dwóch obrońców strzela z kilkunastu metrów w stronę bliższego słupka i Iraizoz paruje piłkę na rzut rożny!

• Guillermo Fernandez nie doszedł do prostopadłego podania w "16" Realu.

• Gospodarze uspokoili trochę grę w środku pola, ale dążą do szybkiego przedostania się pod pole karne Basków. Trochę zbyt szybko.

• Akcja prawą stroną i przypadkowo wycofana piłka trafia pod nogi Bale'a, który centruje na dalszy słupek do Portugalczyka a ten głową otwiera wynik spotkania!

• W odpowiedzi Susaeta strzela z dystansu zbyt słabo, by pokonać Casillasa.

• Dwa szybkie podania do Carvajala na prawe skrzydło, który niemal od razu centruje w pole karne gości. Niepewne piąstkowanie Iraizoza jest na tyle skuteczne, by przerwać akcję Realu.

• Gwizdek sędziego i Królewscy zaczynają ze środka!

• Obie drużyny już na boisku! Po przywitaniu stron następuje losowanie stron!

• Przypominam o aktywności w komentarzach!

• Jak wygląda bilans bezpośredni? W 23 rozegranych spotkaniach Real wygrywał aż 18 razy, czterokrotnie schodził z boiska pokonany (ostatni raz miało to miejsce 16 stycznia 2010 r, w Bilbao było 1:0), a jedno spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. W ostatnich dziewięciu potyczkach osiem razy komplet punktów zdobywali "Królewscy". Jak będzie dzisiaj?

• W przed chwilą zakończonym spotkaniu Espanyol pokonał Real Sociedad 2:0. Bramki strzelili Lucas (7') i Stuani (90+2').

• Strzelcy Athletic Bilbao: Aritz Aduriz (2, nieobecny), Ander. Iturraspe, Iker Munain (po 1).

• Jak ktoś lubi typować strzelców bramek, to tu ma małą ściągawkę: Strzelcy Realu Madryt w Primera Division (2014/15): Cristiano Ronaldo (10 goli, lider klasyfikacji), Gareth Bale (4), Javier Hernandez (2), Karim Benzema, Luca Modrić, Sergio Ramos, James Rodriguez (wszyscy po 1).

• Zachęcam do aktywności w komentarzach: pisania pytań, typowania wyniku jakim zakończy się to spotkanie itd.

• Jeszcze rzut oka na tabelę. Bezkompromisowa gra Realu (4 zwycięstwa i 2 porażki) daje piłkarzom Carlo Anchelottiego piątą pozycję w tabeli ze stratą dwóch punktów do lokalnego rywala, Atletico. Trzecia jest Sevilla (16 pkt.), druga nadzwyczaj dobrze spisująca się Valencia (17), a liderem jest FC Barcelona (19 "oczek"). Goście są dopiero na osiemnastym, spadkowym, miejscu z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Taką samą zdobycz mają znajdujące się niżej w tabeli Cordoba i Deportivo La Coruna. Po pięć punktów mają Real Sociedad (do 83' przegrywa z Espanyolem), Elche i Levante (odpowiednio miejsce 15-17).

• Wspomniałem o arbitrze, ale warto też odnotować kto mu będzie pomagać. Liniowymi są dzisiaj Teodoro Sobrino i Cesar Garcia, z kolei sędzią technicznym jest Abraham Dominguez.

• Pojawiła się nieoficjalna informacja, że na trybunach Santiago Bernabeu zasiada 69 800 kibiców obu drużyn (stadion Królewskich liczy dokładnie 85 454 miejsc).

• Do pierwszego gwizdka Alejandro Hernandeza jeszcze pół godziny, więc wystarczy by przeczytać (kilka razy) zapowiedź przygotowaną przez Grzegorza Ignatowskiego. Real - Athletic LIVE! Zderzenie drużyn z dwóch różnych biegunów na Santiago Bernabeu

• Z kolei w kadrze Athletic nie ma Aritza Aduriza (napastnik, 6/2), Agera, Aketxe Barrutii (pomocnik, 0/0) i Unai Bustinza Martineza (obrońca, 0/0).

• Carlo Anchelotti nie będzie mógł dzisiaj postawić na Fabio Coentrao (obrońca, 1 mecz/0 goli), Sami Khedirę (pomocnik, 2/0) oraz kontuzjowanego od dłuższego czasu Jese Rodrigueza (napastnik, 0/0).

• Rezerwowi Realu Madryt: 2. Varane, 13. Navas, 14. Hernandez, 17. Arbeloa, 18. Nacho, 23. Isco, 24. Illaramendi.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora na rezerwowych. Zacznijmy od gości: 6. San Jose, 11. Ibai, 13. Iago, 15. Iraola, 16. Etxeita, 21. Viguera, 29. Unai López.

• Na zakończenie 7. kolejki Primera Division Real Madryt zagra na Santiago Bernabeu z Athletic Bilbao! Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Tomasz Górski!