Real Madryt

0

Atletico Madryt

1

• Sensacja może nie, ale na pewno niespodzianka! Atletico potwierdza, że jest w świetnej formie i wygrywa na Santiago Bernabeu 1:0 po bramce Diego Costy! Absolutnie zasłużone zwycięstwo Los Rojiblancos, którzy nadal maja razem z Barceloną komplet 21 punktów po siedmiu kolejkach! Bardzo słaby mecz Realu, któremu nie pomógł Isco, nie pomógł Ronaldo, ani sprowadzony za 100 milionów euro Gareth Bale! Atletico zwycięża 1:0 i jest to najmniejszy wymiar kary dla Królewskich, którzy tracą do prowadzącej dwójki już 5 punktów! To tyle z mojej strony, za Derby Madrytu i cały piłkarski wieczór z La Liga dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec!!! Atletico zwycięża w Derbach Madrytu!!!!

• Długa piłka w pole karne Atletico, zgranie piłki głową i ta ląduje w rękach Courtoisa! Kończy się to spotkanie!

• Doliczone trzy minuty.

• Morata trafia w boczną siatkę w zamieszaniu podbramkowym!!!!

• Ładnie uderzył Modric z bardzo daleka, a piłka poszybowała około 30 centymetrów nad bramką Courtoisa!

• No i ostatnia zmiana wśród gości. Arda schodzi, wchodzi Cristian Rodriguez.

• Tiago!!! Dobry strzał Portugalczyka zza szesnastki nieznacznie mija bramkę Realu!

• Kolejna zmiana w Atletico! David Villa schodzi z boiska, a w jego miejsce Raul Garcia.

• Diego Costa opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Leo Baptistao.

• Courtois ratuje gości! Belgijski bramkarz broni świetnie ekwilibrystyczny strzał Moraty!

• Ależ szczęście Realu!!! Diego Lopez przerywa zagranie do mającego pustą bramkę Costy, za chwilę Koke uderza z 11 metrów w poprzeczkę, a dobitka Mirandy zostaje zablokowana!!!!!

• Pepe fauluje Diego Costę w okolicach pola karnego Realu. Żółta kartka, która sprawia, że cała linia defensywna Realu gra dziś 'na żółto'.

• Real bez sytuacji w drugiej połowie spotkania! Kto by się tego spodziewał, szczególnie przy niekorzystnym dla Królewskich wyniku...

• Błąd w rozegraniu piłki Arbeloy i Khediry, po czym ten pierwszy fauluje Tiago i ogląda żółtą kartkę.

• Wyjechał z piłką za linię końcową Morata, przynajmniej zdaniem arbitra.

• Isco opuszcza boisko, a w jego miejsce Morata. Gwizdy na Bernabeu, ale raczej dla tej zmiany Carlo Ancelottiego, aniżeli dla słabo grającego dziś byłego zawodnika Malagi.

• Posiadanie piłki: Real 62%, Atletico 38%

• Strzela Ronaldo z dystansu przed siebie wypluwa Courtois, obrońcy wybili piłkę pod nogi Modricia, który uderza z kilkunastu metrów bardzo celnie!

• Kontratak Atletico, źle rozegrany przez Costę i Villę, przez co goście mają tylko rzut rożny.

• Dośrodkowanie tego zawodnika pewnie teraz łapie Diego Lopez.

• Koke wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Żółta kartka dla Ramosa za faul od tyłu na Coście.

• Próba Bale'a z okolic narożnika pola karnego - pewnie broni Courtois!

• Ronaldo uderza w chmury!

• Filipe Luis fauluje Bale'a 17 metrów od bramki Atletico! Ależ sytuacja dla Realu!

• Ależ szansa dla Atletico!!! Diego Costa przegrywa jednak pojedynek z Diego Lopezem po wybornej kontrze!!!

• Arda Turan nie zrozumiał się z Villą w polu karnym gospodarzy.

• Ucierpiał w starciu z Arbeloą Filipe Luis, ale już się podniósł. Piłka w grze.

• Bardzo skuteczni w defensywie są dziś piłkarze Diego Simeone. Zawodnicy Realu mają ogromne problemy w stwarzaniu sytuacji podbramkowych.

• Pepe powstrzymał Diego Costę w polu karnym, tylko korner dla Atletico!

• Żółta kartka dla Diego Costy za protesty i omal nie skończyło się to kartką czerwoną! Wyprosili arbitra koledzy Costy z Atletico.

• Niebezpieczne zagranie Diego Costy w środku pola.

• Wznawiamy grę!

• A Modrić wchodzi w miejsce Illarramendiego.

• Bale wchodzi za Di Marię...

• Wracamy na murawę Santiago Bernabeu, gdzie także są już piłkarze obu drużyn! Oprócz tego za chwilę na madryckim boisku po raz pierwszy pojawi się Walijczyk Gareth Bale, a oprócz niego zobaczymy także Lukę Modricia!

• Fantastyczne widowisko na Estadio Santiago Bernabeu! Atletico w pełni potwierdza, że nie bez przyczyny ma na swoim koncie komplet ligowych punktów. Ta sytuacja może się utrzymać nawet po dzisiejszym meczu, bo podopieczni Simeone są na najlepszej drodze do zwycięstwa, zasłużenie do przerwy prowadząc z bardziej utytułowanym przeciwnikiem. Będą wielkie emocje w drugiej połowie!

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Real przegrywa w derbach Madrytu z Atletico 0:1!

• Dwie minuty dłużej pogramy w tej drugiej połowie.

• Ronaldo głową posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki Courtoisa!

• 79.845 - tyle widzów ogląda dzisiejsze derby!

• Żółta kartka dla Koke za spóźniony wślizg na nogi Arbeloy.

• Ależ była okazja!!! Diego Lopez broni strzał głową Mirandy oraz dobitkę z najbliższej odległości Diego Costy!!! Jeszcze zawrzało między bramkarzem Realu a napastnikiem Atletico!

• Po interwencji Pepe będzie rzut rożny dla Atletico.

• Żółta kartka dla Coentrao za przerwanie akcji rywala ręką.

• Dobre radzą sobie dzisiaj goście ze stałymi fragmentami wykonywanymi przez zawodników Realu.

• Paskudnie wygląda rana Diego Costy, ale ten nie zamierza opuszczać boiska!

• Chwilę wcześniej Gabi został nadepnięty przez Coentrao. Wygląda na to, że praktyki Jose Mourinho jeszcze nie wykorzeniły się z piłkarzy Realu.

• Diego Costa mocno ucierpiał w starciu z Arbeloą, który przypadkowo nastąpił Brazylijczyka.

• Idealna sytuacja dla Atletico!!! Tiago doszedł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, ale zupełnie niepilnowany posłał głową piłkę ponad poprzeczką!

• Sprytnie chcieli rozegrać rzut wolny goście, jednak nie dał rady Godin zgrać piłki do Villi w polu karnym!

• Znowu Benzema doszedł do wrzutki Di Marii, ale posłał piłkę obok słupka! Świetna sytuacja!

• Dobrze interweniuje Courtois po odbitym dośrodkowaniu Di Marii z rzutu wolnego. Wcześniej Ronaldo został sfaulowany przez Filipe Luisa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrywa Ramos, strzela następnie Pepe, ale trafia tylko w Tiago.

• Courtois! Belgijski bramkarz świetnie interweniuje po strzale głową z 15 metrów! Tylko rzut rożny dla Realu.

• Ronaldo swoim strzałem lewą nogą z dystansu mógł zdobyć co najwyżej punkty w rugby.

• Akcja dwójkowa Juanfrana z Gabim, ale dośrodkowanie tego pierwszego trafiło w ręce Diego Lopeza.

• Pierwsze gwizdy na Bernabeu. Real przegrywa i nie miał jeszcze ani jednej okazji do strzelenia gola w tym meczu.

• Na spalonym Filipe Luis.

• Costa przegrał pojedynek biegowy z Arbeloą.

• Defensywa Królewskich poradziła sobie po dośrodkowaniu Filipe Luisa z rzutu rożnego.

• Długa piłka w stronę Diego Costy i Ramos wybija na rzut rożny.

• Real już w tym sezonie potrafił odrabiać straty, ale jeszcze nie grał z takim rywalem jak dzisiaj. Jak poradzą sobie podopieczni Ancelottiego?

• Fatalne zagranie Di Marii na 30 metrze przed własną bramką, Koke odbiera piłkę i wypuszcza sam na sam z Lopezem Diego Costę, który nie marnuje tej okazji!!! Atletico prowadzi na Bernabeu 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Diego Costaaaaa!

• Oba zespoły grają agresywnie, ale jeszcze nie potrafiły przeprowadzić ciekawej akcji.

• Diego Costa przegrał pojedynek biegowy z Pepe, po czym go sfaulował.

• Atletico, w swoim stylu, skoncentrowane na przerywaniu ataków Realu oraz wyprowadzaniu szybkich kontr.

• Pierwsza sytuacja w polu karnym Atletico, jednak trzy strzały piłkarzy Realu zostały zablokowane przez defensywę Rojiblancos!

• Zaczynamy 261. Derby Madrytu!

• Wychodzą na boisko oba zespoły, przywitanie trenerów i kapitalna mozaika stworzona przez kibiców Królewskich!

• Co ciekawe, nie ma dziś kompletu na Bernabeu. Wolne miejsca zostały, ale na madryckim stadionie zameldowało się 75 tysięcy osób.

• Rezerwowi Atletico: Aranzubia, Alderweireld, Guilavogui, R. Garcia, Baptistao, Oliver, C. Rodriguez. W Atletico nie zobaczymy dzisiaj tylko kontuzjowanego Adriana Lopeza.

• Ławka rezerwowych Realu: Casillas, Carvajal, Varane, Casemiro, Modric, Bale, Morata. Carlo Ancelotti nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z usług Marcelo oraz Xabiego Alonso.

• Znamy już składy obu drużyn, które prezentujemy obok!

• Ostatnie derby Madrytu na Santiago Bernabeu, co ciekawe, padły łupem Atletico, które w kwietniu tego roku zwyciężyło Real 2:1 w finale Pucharu Króla. Oto, jak wyglądało to spotkanie:

• Real także ma za sobą przyzwoity początek rozgrywek. Królewscy Carlo Ancelottiego tylko raz podzielili się punktami z silnym beniaminkiem z Villarreal, a ponadto notowali same zwycięstwa. Los Blancos dzięki temu znajdują się na trzecim miejscu, tuż za Barceloną oraz swoim dzisiejszym przeciwnikiem.

• Jak wygląda aktualna sytuacja w Atletico? Los Rojiblancos perfekcyjnie rozpoczęli ligowy sezon, zdobywając w sześciu kolejkach 18 punktów na 18 możliwych. Podopieczni Diego Simeone wydają się być jeszcze lepsi niż w poprzednim sezonie i to pomimo sprzedaży znakomitego Kolumbijczyka, Radamela Falcao. Już niestraszne ekipie z Madrytu są pojedynki z najsilniejszymi zespołami w Europie.

• Dzisiejsze derby będą już 261. oficjalnym starciem Realu z Atletico. Do tej pory 141 razy zwyciężał Real, 63 wygrane zanotowało Atletico, a 56-krotnie pojedynek tych drużyn kończył się remisem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z Derbów Madrytu, w których Real na Santiago Bernabeu podejmie swojego odwiecznego rywala zza miedzy, Atletico!