• Posiadanie piłki: 62% do 38% dla Realu
    • Strzały: 17 (5) do 10 (6) dla Realu
    • Rzuty rożne: po 4
    • Faule: 12 do dla Realu
  • Po pierwszej połowie, w której dominował Real, druga była zdecydowanie bardziej wyrównana. Można nawet powiedzieć, że jeśli chodzi o konkretne akcje bramkowe, to po przerwie Atletico miało ich więcej, a co najważniejsze, jedną z nich potrafiło wykorzystać. Brawo dla podopiecznych Diego Simeone, którzy drugi raz w ostatnim czasie potrafili ograć Real.

• KONIEC! ATLETICO WYGRYWA NA SANTIAGO BERNABEU 2:1!

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Griezmann! Spokojnie ograł Pepe, wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił w boczną siatkę! To powinien być gol!

• Kolejna akcja gospodarzy, tym razem skończona niedokładnym zagraniem Ronaldo z lewej strony boiska

• Isco oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Piłka jednak szybko wróciła we władanie gospodarzy.

• Griezmann dośrodkował z prawej strony, Raul Garcia genialnie przepuścił piłkę do Ardy Turana, a ten świetnym strzałem pokonał Casillasa! 2:1 dla Atleti, czekamy na odpowiedź gospodarzy!

• A Suarez zmienia Mandżukicia

• Varane wchodzi za Arboeloę

• GOOOOOOOOOOOL!! ARDAAAA TUUURAAAAAN! 2:1 DLA GOŚCI!

• Aj było blisko gola! Juanfran dośrodkował z prawej strony, a Arbeloa w ostatniej chwili uprzedził Turana! Rzut rożny

• Isco oddał strzał sprzed pola karnego, ale źle się do niego złożył i piłka wyszła na aut bramkowy

• Arda Turan! Turek oddał strzał sprzed pola karnego i pomylił się nieznacznie!

• Żółta kartka dla Gabiego za faul na Jamesie

• Zaatakowali teraz prawą stroną, ale tam zatrzymał ich Ramos.

• Gabi faulował Arbeloę na połowie Realu

• Pepe przymierzył z dystansu, ale nie trafił w światło bramki

• Długo rozgrywa teraz piłkę Real, wymienia podania na połowie rywala. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Gabi dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę złapał Casillas.

• James Rodriguez oddał strzał na bramkę z dystansu, ale nie trafił nawet w bramkę

• Arbiter daje znak i gospodarze wznawiają grę!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: 67% do 33% dla Realu
    • Strzały na bramkę: 10 (3) do 4 (1) dla Realu
    • Rzuty rożna: 3 do 2 dla Realu
    • Faule: 5 do 4 dla Atletico
  • Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Realu, to on stworzył sobie więcej okazji bramkowych i gdyby był bardziej skuteczny, to prowadziłby już teraz paroma bramkami. Atletico, mimo strzelonej bramki, wygląda na wystraszone, schowane, czekające na ruch przeciwnika. Zobaczymy, czy po przerwie gra ulegnie zmianie.

• I w tym momencie arbiter zakończył pierwszą połowę meczu!

• Naciska Real, ale teraz jego akcje kończą się na wysokości pola karnego przeciwnika

• Koke przymierzył teraz z dystansu na bramkę Realu, ale zrobił to za lekko i niecelnie

• Bale dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i piłka wyszła na aut bramkowy

• Karim Benzema oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Żółta kartka dla Mandżukicia za faul na Kroosie

• Moya, co za interwencja! Ronaldo dośrodkowywał z prawej strony, Benzema oddał strzał głową, a bramkarz Atleti popisał się genialnym refleksem i odbił piłkę!

• I Benzema przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale chybił i to wyraźnie

• Siqueira dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale zrobił to fatalnie. Przy piłce już gospodarze

• Długo rozgrywał piłkę Real, a akcję tej drużyny zakończył fatalnym strzałem z dystansu, Kroos

• Ronaldo dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale piłkę wybił Miranda

• To powinien być gol! Ronaldo świetnie dograł do Benzemy, a ten wychodząc sam na sam z bramkarzem źle przyjął sobie piłkę i złapał ją bramkarz!

• Real wyprowadził teraz szybką kontrę i mimo stworzonego ogromnego zamieszania, nie zdołał skończyć jej nawet strzałem

• TAK JEST! RONALDO Z KARNEGO I MAMY REMIS!

• Guilherme Siqueira wyraźnie, ewidentnie faulował Ronaldo we własnej szesnastce i dostał żółtą kartkę. Czy będzie wyrównanie?

• RZUT KARNY DLA REALU!

• Po chwili Moya na raty wyłapał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Piłka wróciła już jednak we władanie gospodarzy

• Moya! Bramkarz Atletico kapitalnie wybronił uderzenie Bale'a z tego rzutu wolnego!

• Gabi dośrodkowywał z rzutu rożnego, a choć w szesnastce Realu był mały kocioł, to obrońcy wybili piłkę

• Mario Mandżukić powalczył teraz na lewej stronie z Arbeloą, ale przegrał ten pojedynek.

• Ronaldo podał teraz do Jamesa Rodgrigueza, ale strzał jaki oddał ten drugi był mocno niecelny

• Ronaldo! Dobry, choć nieznacznie niecelny strzał z dystansu!

• Ronaldo zaatakował środkiem pola, ale szybko stracił piłkę

• A teraz Modrić dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale poradzili sobie z tym zagrożeniem goście.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, na krótki słupek, Tiago wybiega na wolną pozycję i dobrym strzałem pokonuje bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOL! TIAAAAGOOOO!! 1:0 DLA DLA ATLETICO!

• Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze minuta ciszy poświęcona Fernando Zunzunegui

• Piłkarze obu zespołów już powoli wychodzą na murawę, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

• Szansę na debiut w Realu ma dziś Javier Hernandez, wypożyczony z Manchesteru United. Czy "Groszek" wejdzie dziś z ławki na boisko?

• Przewiduję, że Królewscy będą jutro bardzo mocni. Zagrają intensywnie, szybko, odważnie. Jest to zespół złożony z fantastycznych zawodników i musimy umieć się im przeciwstawić. Naszym zadaniem będzie jak najskuteczniejsze wykorzystywanie tych elementów, w których jesteśmy lepsi i które przybliżają nas do zwycięstwa - powiedział przed tym meczem Diego Simeone (cytat pochodzi z portalu atleticopoland.com)

• Hiszpańska Marca i jej okładka przed tym meczem: "Nieważne jak dużo na ten temat powiedzieliśmy, derby to derby, coś największego"

Okładka Marci przed derbami Madrytu

• Obecny sezon nieco lepiej rozpoczęli dzisiejsi goście. Atletico ma cztery punkty po wygranej nad Eibar oraz remisem z Rayo. Real zaczął ten sezon od pokonania Cordoby, a w ostatniej kolejce przegrał 2:4 z Sociedad, mimo, iż prowadził 2:0.

• I ławka Realu: Navas, Varane, Marcelo, Chicharito, Nacho, Isco, Illarramendi

• Ławka rezerwowych Atletico: Oblak, Suarez, Griezzman, Turan, Ansaldi, Cerci, Gimenez

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Już za chwilę dorzucę do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Krzysztof Rosłoński. Można ją znaleźć tutaj.

• Obie te drużyny w ostatnich miesiącach spotykały się ze sobą dość często. W majowym finale Ligi Mistrzów Real po dogrywce wygrał 4:1, ale ostatnio w dwumeczu o Superpuchar górą było już Atleti. A jak będzie dzisiaj? Zachęcam do typowania w komentarzach.

• Witamy! Już tylko około 40 minut zostało do rozpoczęcia wielkiego hitu ligi hiszpańskiej. W derbach Madrytu Real podejmie na własnym boisku Atletico, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.