3

Espanyol Barcelona

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Filip Błajet!

• Z meczu na Estadio Santiago Bernabeu to wszystko, zapraszamy Państwa na inne relacje live! Już o godzinie 18:00 Arsenal zmierzy się z Hull, Barcelona z Atletico, a Korona Kielce podejmie Piast Gliwice.

• Sędzia David Fernandez gwizdnął po raz ostatni. Real zwycięża i od rozstrzygnięcia meczu Barcelona - Atletico zależy, którą pozycję Królewscy zajmą w lidze.

• Real nie wypuści dziś zwycięstwa! Świetne podanie Isco do Di Marii, który przebiegł połowę boiska i oddał piłkę do Alvaro Moraty. Hiszpan miał przed sobą tylko pustą bramkę i pewnie kopnął do siatki.

• Stuani blisko wyrównania! W ostatniej chwili zablokował Stuaniego wślizgiem Luka Modrić.

• Pizzi zdobywa kontaktowego gola. Garcia wymanewrował dwóch rywali balansem ciała i idealnie podał do Portugalczyka, który kopnął obok bezradnego Casillasa.

• Z drugiej strony z ostrego kąta próbuje Marcelo, ale Casilla poradził sobie z uderzeniem Brazylijczyka.

• Ostre dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Pizziego, ale Varane po raz kolejny zainterweniował wzorcowo. Bardzo dobry występ młodego defensora.

• Dośrodkowanie Pizziego wylądowało na głowie Marcelo, a piłkę z pola karnego wybił Isco.

• Cordoba wywalczył rzut rożny po walce z Varane'm.

• Wzorcowo przeprowadzony przez Real Madryt atak. Środkiem pomknął Sergio Ramos, znalazł na prawej stronie Di Marie, a ten dograł do Moraty. Hiszpan musiał tylko dopełnić formalności strzałem z pięciu metrów. 2-0!

• Morata wdał się w drybling pod polem karnym z Colotto i przegrał walkę z defensorem Espanyolu.

• Po dobrzej rozegranej przez gości akcji z dystansu uderzał Alex. Soczysty strzał pewnie wyłapał Iker Casillas. W dobrej formie jest golkiper Królewskich.

• Dwa kornery z rzędu dla Espanyolu. Pierwszy wykonany źle, a drugi jeszcze gorzej. Pizzi się nie popisał dośrodkowaniami.

• Bale składał się do strzału, ale Javi Lopez w ostatniej chwili zdjął Walijczykowi piłkę z buta, Było groźnie pod bramką gości.

• Sergio Garcia próbował prostopadłym podaniem znaleźć Stuaniego, ale obrońcy Realu wyprzedzili Urugwajczyka.

• Minął się z piłką Sergio Ramos, dzięki czemu mnóstwo miejsca miał Cordoba. Skrzydłowy pomknął przed siebie kilkadziesiąt metrów i zakończył akcję podaniem wprost w nogi Varane'a.

• Doskonała piłka Illarramendiego w pole karne, do którego dopadł Bale. Portugalczyk uderzał z pierwszej piłki, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Isco znalazł się z piłką w polu karnym, szukał wycofania przed szesnastkę, ale rywale przeczytali jego zamiary.

• Hiszpan wstał i będzie kontynuował grę.

• Z bólu zwija się Sergio Ramos, który przeleciał przez plecy Cordoby.

• Espanyol zaczął grać ofensywniej, co może być wodą na młyn dla szybkich napastników Realu.

• To był 15 gol Bale'a w bieżącym sezonie La Liga.

• Zablokowany Sergio Garcia, ale futbolówka spada pod nogi Pizziego. Jego strzał z powietrza przeleciał wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Ikera Casillasa.

• Pizzi zastępuje Simao, który zmarnował dwie dobre okazje bramkowe. Javier Aguirre dokonał już trzech zmian.

• Z boiska schodzi Karim Benzeme, który doznał urazu podając do Bale'a. Swoją szansę dostaje Alvaro Morata.

• Simao był bliski wyrównania po podaniu Sergio Garcii, ale Portugalczyk pomylił się i nie trafił w bramkę.

• Druga roszada Javiera Aguirre. Victora Sancheza zmienia Alex.

• Gol dla gospodarzy! Benzema znalazł prostopadłym podaniem Bale'a, a ten strzałem z prawej nogi pokonał Casille. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki Espanyolu.

• Niemieckiego pomocnika zmienia Luka Modrić, który będzie teraz rozgrywał akcje Realu.

• Z boiska schodzi nie zbyt widoczny dziś Abraham, w jego miejsce Cordoba.

• Marcelo wdał się w drybling na lewej flance i oddał piłkę do Sergio Ramosa. Hiszpan próbował z dystansu, ale uderzył nad poprzeczką.

• Z dystansu płaskim strzałem próbował Abraham, ale niecelnie. Piłka odbita została jeszcze przez Casillasa, ale sędzia nie dopatrzył się kontaktu z futbolówka hiszpańskiego golkipera.

• Real przy piłce, ale ofensywni zawodnicy grają pasywnie i rzadko pokazują się do gry.

• Casilla uprzedził Di Marie, który byłby sam na sam z pustą bramką po długim podaniu z linii obronnej.

• Abraham strzelał z dystansu, ale i daleko od bramki i wysoko nad nią.

• Hector Moreno faulowany na połowie Realu przez Samiego Khediry. Obyło się bez żółtej kartki dla pomocnika gospodarzy.

• Bardzo dobrze gra dziś Illarra, z kolei zupełnie niewidoczny jest Benzema. Kiedy Francuz przełamie strzelecką niemoc?

• Rozgrzewa się Luka Modrić. Kto do zmiany? Khedira, Illarramendi?

• Marcelo znalazł w polu karnym Isco, który próbował strzelać z powietrza, jednak został zablokowany. Ostatecznie futbolówka spadłą pod nogi Di Mari. Uderzenie Argentyńczyka wylądowało w bocznej siatce.

• Sergio Garcia otoczony przez trzech przeciwników stracił piłkę na połowie Realu. Futbolówkę odebrał pewny dziś Varane.

• Gracze Realu byli z piłką w polu karnym, ale Isco niedokładnie odegrał do Bale'a. Espanoyl wyprowadza swoją akcję.

• Kapitalna akcja Espanyolu! Sergio Garcia świetnie podał do wbiegającego sam na sam z Ikerem Casillasem Davida Lopeza, ale to hiszpański golkiper pierwszy dobiegł do piłki.

• Realowi zdecydowanie brakuje CR7, który w obliczu walki o Złoty But, z pewnością byłby pazerny na gole i motywował zespół do lepszej, ofensywnej gry.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się Pizzi. Kogo zmieni?

• Technicznym strzałem z ostrego kąta próbował Di Maria, ale Argentyńczykowi do szczęścia zabrakło kilku metrów.

• Ostre wejście Illarramendiego w nogi Stuaniego, na szczęście obyło się bez kontuzji.

• Krótko rozegrany przez Di Marie rzut rożny, dośrodkowuj Marcelo, ale starcie w powietrzu z Sergio Ramosem wygrywa Casilla.

• Z boiska zszedł aktywny w pierwszej połowi Dani Carvajal, w jego miejsce Alvaro Arbeloa, który wraca do formy po kontuzji.

• Zaczynam drugą połowę! Od środka gracze Espanyolu.

• Z kolei faworytem do wejścia na boisko w ekipie Espanyolu jest Pizzi.

• Carlo Ancelotti ma w odwodzie chociażby Luke Modricia czy Alvaro Moratę, którzy mogliby wzmocnić linię ognia. Ronaldo nie ma nawet na ławce rezerwowych.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i zakończył pierwszą połowę. Połowę, w której nadmiaru emocji nie było. Miejmy nadzieje, że druga część spotkania przyniesie jakieś gole!

• Bomba Bale'a z lewej nogi poleciała nad murem, ale przy okazji obok bramki. Casilla nie musiał nawet interweniować.

• Illarramendi faulowany na 25 metrze przed bramką. To może być okazja do strzału dla Bale'a, który już ustawia sobie piłkę.

• Imponuje dziś przerzutami Asier Illarramendi. Czyżby na Hiszpana motywująco podziałała wypowiedź Carlo Ancelottiego, jakoby to właśnie on był pierwszym wyborem na finał Champions League?

• Bale znalazł się sam na sam z Casillą po podaniu Asiera Illarramendiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Bramkarz Espanyolu i tak wyszedł górą z pojedynku z Walijczykiem.

• Dośrodkowanie z prawej strony i Simao znalazł się w polu karnym. Strzał Portugalczyka w ostatniej chwili zablokowany przez Daniego Carvajala!

• Kontra gości powstrzymane wślizgiem Illarry. Sergio Garcia ma pretensje do Baska o zbyt ostry atak.

• Prostopadłej piłki próbował Illarra, ale Carvajal uprzedzony po raz kolejny przez Fuentesa.

• Real założył hokejowy zamek. Espanyol wycofany pod własne pole karne, czekający na ruchy Królewskich.

• Posiadanie piłki: 62%-38%

• Tym razem futbolówkę dorzuca Di Maria i dośrodkowuje w ręce Casilli.

• Kolejny korner dla gospodarzy. Zablokowane dośrodkowanie Khediry.

• Do piłki podchodzi Isco, ale w polu karnym faulował Varane. Rzut wolny dla gości.

• Dwójkowa akcja Marcelo - Bale kończy się dośrodkowaniem tego pierwszego. Fuentes w ostatniej chwili wyprzedza ofensywnie wchodzącego Carvajala. Korner.

• Carvajal świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Di Marie, ale ten zepsuł akcję niecelnym podaniem.

• Kapitalna okazja Benzemy! Świetnie opanował piłkę w polu karnym, ominął trzech obrońców Espanyolu i oddał strzał. Doskonałą interwencją ratuje Espanyol Casilla!

• Sergio Garcia na razie mocno osamotniony z przodu. Brakuje wsparcie Simao czy Stuaniego.

• Varane szybszy od Garcii, ze spokojem okiwał Hiszpana. Real konstruuje kolejną akcję ofensywną.

• Dośrodkowanie Argentyńczyka wybite przez obronę, ale za krótko, a przed polem karnym znalazł się Sergio Ramos. Hiszpan oddal uderzenie z powietrza i zabrakło kilkudziesięciu centymetrów do szczęścia.

• Korner dla Realu, po tym jak Simao wyprzedził Carvajala.

• Real dominuje posiadanie piłki i stwarza groźniejsze sytuacje. Wydaje się, że gole dla gospodarzy to tylko kwestia czasu...

• Di Maria miękkim podaniem w pole karne uruchomił Samiego Khedire, jednak reprezentant Niemiec nie doszedł do futbolówki.

• Z drugiej strony z dystansu próbował Stuani. Płaskie uderzenie Urugwajczyka minęło bramkę.

• Cała grupa zawodników Realu na pozycji spaonej po rzucie wolnym wykonanym przez Di Marie.

• Di Maria faulowany na wysokości pola karnego. Argentyńczyk przeniósł się na lewą flankę.

• Po dośrodkowaniu Argentyńczyka do piłki doszedł Sergio Ramos, zamarkował strzał i uderzył w drugim tempie. Casilla po raz kolejny stanął na wysokości zadania.

• Marcelo wygrał przebitkę w polu karnym i strzelał z ostrego kąta. Golkiper Espanyolu nie dał się zaskoczyć i sparował uderzenie na korner.

• Podanie Di Mari w pole karne zakończył strzałem głową Bale. Uderzenie było jednak lekkie i nie sprawiło Casilli żadnych trudności.

• Z około 30 metrów próbował Gareth Bale. Uderzenie minęło jednak bramką w bezpiecznej odległości.

• Real opanował mecz. Królewscy dłużej utrzymują się przy piłce i groźniej atakują. Nie jest to jednak jeszcze frontalny sztorm gospodarzy.

• Jeszcze jedno ofensywne wejście Marcelo. Tym razem jego wrzutka kończy w rękach katalońskiego Golkipera.

• Di Maria ustawiony dziś na prawym skrzydle.

• Przerzut Di Mari na lewą stroną, gdzie ustawiony był Marcelo. Dośrodkowanie Brazylijczyka spadło na głowę Benzemy, który nie trafił w bramkę z 5 metrów.

• Bale ruszył lewą flanką i znalazł miejsce na dośrodkowanie, ale zrobił to fatalnie. Piłka ustawiona na piątym metrze.

• Kombinacyjna akcja Realu kończy się piłką w rękach Casilli, po tym jak Bale nie opanował piłki.

• Z lewej strony dośrodkowywał Colotto, ale zdecydowanie za głęboko. Od bramki zacznie Iker Casillas.

• Dośrodkowanie z kornera łatwo wyłapuje Casilla. Di Maria się nie popisał.

• Ramos próbował znaleźć Khedire w polu karnym, ale Hector Moreno dobrze przeciął podanie.

• Na Estadio Santiago Bernabeu chóralne śpiewy. Atmosfera nie przekłada się jednak na tempo meczu.

• Pierwszy korner dla Espanyolu. Krótkie rozegranie skończyło się strzałem Fuentesa, ale bardzo wysoko nad poprzeczką poleciała piłka.

• Na razie tempo mocno sparingowe. Oba zespoły nie spieszą się do szybkiego odbioru piłki czy wysokiego pressingu.

• Dośrodkowanie z lewej strony łatwo wyłapuje Casillas. Pierwsza dobra interwencja golkipera Realu.

• Drybling Garci na prawej stronie zatrzymany przez Sergio Ramosa.

• Real spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie i powoli konstruuje akcję ofensywną.

• Sędzia Fernandez gwizdnął po raz pierwszy, od środka rozpoczęli Bale z Benzemą!

• Czyli jednak - Isco w miejsce Ronaldo, któremu coś stało się na rozgrzewce.

• Ponoć Cristiano Ronaldo przedwcześnie opuścił rozgrzewkę i jego miejsce wyjściowym składzie może zająć Isco.

• Królewscy wygrali 11 z ostatnich 13 domowych meczów z Espanyolem i są niewątpliwe faworytem dzisiejszego meczu. Szczególnie w tak mocnym składzie.

• Najlepszym strzelcem gości jest z kolei Sergio Garcia. Hiszpan 12-krotnie trafiał do siatki rywali.

• Ten mecz to okazja dla Cristiano Ronaldo na przypieczętowania Złotego Buta. Portugalczyk strzelił do tej pory 31 ligowych goli, czyli tyle samo co Luis Suarez.

• Z kolei dla gospodarzy to ostatnie przetarcie przed finałem Champions League. Być może Carlo Ancelotti chce utrzymać swój zespół w meczowej formie, dlatego wystawił najmocniejszy skład, wraz z rekonwalescentami?

• Dla Javiera Aguirre będzie to ostatni ligowy mecz w roli szkoleniowca Espanyolu. Po sezonie drogi Meksykanina z klubem z Barcelony się rozchodzą.

• Rezerwowi gości z Barcelony: Germán, Raúl, Sidnei, Pizzi, Álex, Córdoba, Torje.

• Ławka rezerwowych Realu: Jesús, Casemiro, Nacho, Arbeloa, Modric, Morata, Isco.

• Zachęcam Państwa do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego spotkania, którą możecie Państwo znaleźć pod tym linkiem: http://bit.ly/1jotYJW

• Z kolei w Espanyolu w pierwszym składzie Abraham, który nie był główną postacią Katalończyków w bieżącym sezonie. Z kolei tylko na ławce znajduje się Pizzi.

• W ostatnim meczu Carlo Ancelotti dał odpocząć najważniejszym piłkarzom, a dziś wystawił najmocniejszy skład. W wyjściowej jedenastce są powracający po kontuzji Karim Benzema i Gareth Bale, a także Cristiano Ronaldo, który opuścił boisko po kilku minutach spotkania z Celtą.

• Znamy już składy obu zespołów, w których nie brakuje niespodzianek.

• W relacji LIVE! z meczu Real Madryt - Espanyol Barcelona wita Państwa Filip Błajet!