Real Madryt

3

Espanyol Barcelona

0

• Real Madryt bardzo pewnie pokonuje Espanyol 3:0, nawet pomimo tego, że Papużki przez około pół godziny grały z przewagą jednego zawodnika po wyrzuceniu Coentrao. Królewscy umacniają się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i mogą spokojnie czekać na wynik meczu Barcelony z Atletico, który odbędzie się jutro. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Sędzia dopatrzył się teraz jakiegoś faulu w ofensywie w wykonaniu gości. Rzut wolny dla Realu.

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Montanes w polu karnym z bliska nastrzelił rękę Arbeloy. Nie ma mowy o karnym.

• Bale przegrywa pojedynek z Casillą, a wcześniej jeszcze był na spalonym!

• W Espanyolu Abraham za Sergio Garcię.

• Zmiany! W Realu schodzi Kroos, wchodzi Khedira.

• Potężny strzał z dystansu Ronaldo świetnie odbija Casilla!!!

• Akcję lewą stroną Alvaro Arbeloi zamknął w polu karnym Nacho, który płaskim strzałem pokonał Casillę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nacho!

• Żółta kartka dla Montanesa.

• Kwadrans do końca. Espanyol nawet w przewadze nie jest w stanie zdziałać zbyt wiele.

• Kontratak Realu, Bale wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale uderza płasko obok bramki Espanyolu!

• Żółta kartka dla Arbilli za faul na Bale'u.

• Kolejne nieudane uderzenie głową oddaje dzisiaj Bale, który w tym elemencie nie jest w stanie nastawić swojego celownika.

• Zmiana w Espanyolu. Schodzi Jordan , wchodzi Stuani.

• Uderzenie z powietrza Juliana Luque z kilkunastu metrów pewnie broni Casillas!

• Po dośrodkowaniu Kroosa główkuje nieźle Varane, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką!

• Rzut rożny dla Realu Madryt po dynamicznej akcji Carvajala.

• Illarramendi zmienił Benzemę.

• Casillas dobrym wyjściem z bramki zatrzymał w polu karnym rozpędzonego rywala.

• Zmiana w Espanyolu. Luque za Sancheza.

• Kontra Realu, piłka dociera w pole karne do Ronaldo, który zostaje zablokowany. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia dla bramki Papużek.

• Indywidualna akcja Ronaldo zakończona niecelnym płaskim strzałem zza pola karnego.

• Żółta kartka dla Sancheza za niesportowe zachowanie.

• Błyskawicznie reaguje Ancelotti. Nacho za Jamesa.

• Żółta kartka także dla Ronaldo za protesty!

• Czerwona kartka dla Coentrao, który był w tym starciu spóźniony!

• Koszmarne starcie Canasa z Coentrao. Obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

• James Rodriguez z rzutu rożnego dośrodkował piłkę prosto w ręce Casilli.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Sergio Garcii. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Arbilli pewnie łapie Casillas.

• Caicedo nie doszedł do niezłego dośrodkowania z prawego skrzydła. Piłka poza boiskiem.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Santiago Bernabeu. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Real prowadzi absolutnie zasłużenie z Espanyolem 2:0 po bramkach Jamesa Rodrigueza i Garetha Bale'a. Nie ma wątpliwości, która drużyna jest dzisiaj lepsza na murawie i trudno spodziewać się, żeby po przerwie to się zmieniło.

• Koniec pierwszej połowy!

• Lepsze minuty Espanyolu. Z lewej strony boiska dośrodkowuje Montanes, ale kolejną dobrą interwencją popisał się Varane.

• Espanyol wywalczył jeszcze jeden rzut rożny, po którym jednak znowu nie było zagrożenia dla bramki Realu.

• Przyspieszył lewym skrzydłem Cristiano, jednak jego mocne wstrzelenie w pole bramkowe dobrze piąstkował Casilla.

• Dobra interwencja defensywy Realu po stałym fragmencie gry.

• Odbite uderzenie z dystansu Sergio Garcii przynosi Espanyolowi rzut rożny.

• Po akcji i centrze Coentrao Gareth Bale uderza głową daleko obok bramki Espanyolu.

• Na murawie leży teraz Cristiano Ronaldo poturbowany przez jednego z rywali.

• Groźny płaski strzał z dystansu Montanesa na raty łapie Iker Casillas.

• Real Madryt - Espanyol

• Przecudowny strzał Walijczyka z rzutu wolnego! Casilla tylko patrzył, jak piłka odbija się od słupka i wpada do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gareth Bale!

• Isco faulowany przez Montanesa przed polem karnym. Żółta kartka dla Fuentesa za protesty.

• Varane! Francuz doszedł do centry Rodrigueza, ale głową uderzył prosto w ręce Casilli!

• Szybka kontra Realu kończy się tylko rzutem rożnym wywalczonym przez Jamesa.

• Coentrao z lewej strony boiska dośrodkował piłkę prosto w ręce Casilli.

• Było blisko!!! Varane dopadł do dośrodkowania Jamesa, jednak uderzył głową bardzo niecelnie!

• Karim Benzema zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

• Kolejna akcja Realu Madryt, ale po centrze Bale'a, żaden z Królewskich nie uderzył głową na bramkę Casilli.

• Real już na prowadzeniu! Kapitalna długa piłka na lewą część pola karnego do Ronaldo, ten idealnie ją wykłada Jamesowi, który płaskim strzałem pokonał Casillę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! James Rodriguez!

• Słaba próba z dystansu Cristiano Ronaldo pada łupem Casilli.

• W zamieszaniu w polu karnym rywala po rzucie rożnym piękny strzał z powietrza Karima Benzemy trafia w słupek bramki Kiko Casilli!!!

• Zamieszanie w polu karnym Espanyolu po błędzie Papużek, jednak strzał Jamesa ostatecznie został zablokowany.

• Od pierwszych minut widać że Espanyol nie przestraszył się Realu. To może być ciekawe spotkanie.

• Groźna centra Coentrao nie dotarła jednak do żadnego z dwóch napastników Realu w szesnastce rywala.

• Do strzału głową po rzucie rożnym doszedł Bale, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

• Gareth Bale zdobywa rzut rożny dla Realu.

• Kolejna próba Espanyolu! Sergio Garcia zza pola karnego uderza technicznie prosto w ręce Casillasa.

• Pierwsza akcja Espanyolu! Po indywidualnym rajdzie Caicedo słaby strzał Ekwadorczyka pewnie broni Casillas.

• Zaczynamy mecz!

• Minuta ciszy ku pamięci ofiar zamachów w Paryżu.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

• Rezerwowi Espanyolu: Pau, Hector Moreno, Alex, Christian Stuani, Abraham Gonzalez, Javi Lopez, Luque.

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Nacho, Marcelo, Sami Khedira, Asier Illarramendi, Jese Rodriguez, Javier Hernandez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Espanyol Sergio Gonzaleza jest z kolei drużyną środka ligowej tabeli. Popularne Papużki mogą się pochwalić miejscem dziesiątym i 20 punktami zdobytymi w 17 spotkaniach. Na ten moment ekipa z Barcelony nie jest uwikłana ani w walkę o europejskie puchary, ani w batalię o utrzymanie, a dobry wynik na Santiago Bernabeu z pewnością pomógłby utrzymać ten stan rzeczy.

• Zespół Carlo Ancelottiego ma w chwili obecnej na swoim koncie 39 punktów i o jeden wyprzedza Barcelonę i Atletico. Co więcej, Real ma jeden mecz rozegrany mniej od swoich przeciwników. Po drugiej stronie 'barykady' mamy jednak obecną formę Królewskich, która najwyższa z pewnością nie jest. Real przegrał trzy ostatnie pojedynki - sparing z Milanem, ligowe starcie z Valencią, a także pojedynek w Pucharze Króla z Atletico. Klubowi Mistrzowie Świata muszą jak najszybciej odzyskać swój imponujący rytm z roku 2014, bowiem już w najbliższą środę czeka ich rewanż z Atletico, a widmo odpadnięcia w pierwszych rozgrywek w nowym roku bardzo mocno zagląda w oczy Los Blancos.

• To spotkanie jest pierwszym 'epizodem' rywalizacji madrycko-barcelońskiej w tej serii spotkań w Hiszpanii. Jutro zdecydowanie ciekawsze spotkanie FC Barcelony z Atletico Madryt, ale już dziś aktualny lider rozgrywek, jakim jest Real Madryt, postara się postawić w bardzo dobrej sytuacji przed jutrzejszym hitem. Jeśli Królewscy ograją Espanyol, to umocnią się na prowadzeniu w La Liga i będą mogli spokojnie obserwować, jak w niedzielę jeden z ich głównych rywali do tytułu (albo obaj) traci punkty w bezpośredniej konfrontacji.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Madryt zmierzy się z Espanyolem Barcelona.