Real Madryt

3

Levante UD

0

• Serdecznie dziękuję za spędzenie ostatnich 90 minut wraz z Ekstraklasa.net, mówił dla Państwa Mateusz Węgrzyn!

• Dzisiejsze zwycięstwo dało podopiecznym Ancelottiego trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli zespołem Atletico.

• Koniec meczu! Real pewnie wygrywa z Levante 3:0!

• Bramka na 3:0:

• Bale... Kolejna próba z dystansu po ziemi. Piłka o centymetry minęła bramkę gości.

• Uraz Carvajala. Hiszpan musiał zostać zniesiony na noszach i zapewne Real zakończy mecz w dziesiątkę.

• Takim uderzeniem popisał się na 2:0 Marcelo:

• Ostatnia zmiana w zespole Levante. Schodzi Barral, za niego Angel Rodriguez.

• Dosłownie chwilę po tym już kolejną bombą zza pola karnego Navasa próbował zaskoczyć Di Maria. Golkiper gości jednak kolejny raz dobrze interweniuje.

• Z prawej strony Bale... Próbował uderzać na bramkę, ale piłka uderzyła po drodze któregoś z obrońców Levante.

• Od razu po bramce Ancelotti zdecydował się na trzecią zmianę. Za Benzemę wchodzi młody Jese.

• GOOOOOOL! 3:0 DLA REALU! Samobójcze trafienie Nikosa Karabelasa!

• Goście nie potrafią wyjść z własnej połowy i raczej woleliby, aby mecz już się skończył. Tutaj wymiar kary może być tylko wyższy i gdyby nie dobra postawa Navasa, "Królewscy" mieliby więcej bramek na koncie.

• Kwadrans do końca. Realowi już raczej nic złego w tym meczu się nie stanie. Gospodarze kontrolują tempo spotkania i pewnie zmierzają po 21 ligowe zwycięstwo.

• Levante postępuje tak samo. Schodzi Pinto, za niego pojawia się Nagore.

• Kolejna zmiana w zespole "Królewskich". Za Modrica wchodzi Isco.

• Benzema ma dziś pecha! Znakomita wrzutka Carvajala, a Francuz piłką trafia tylko w poprzeczkę! To mogło i powinno być 3:0.

• Niezły strzał El Adoua zza pola karnego. Na posterunku dziś jednak bezbłędny Diego Lopez.

• Goście starają się nie zostać w tyle. Schodzi Pallardo, za niego melduje się El Adoua.

• Zmiana w Realu. Za Varane'a wchodzi Nacho...

• Świetna kontra Realu! Ronaldo doskonale podał do Benzemy, Francuz wystawił piłkę Marcelo. Brazylijczyk jednak uderzył kilka metrów nad bramką. Powinien był spisać się lepiej.

• Dobra dwójkowa akcja Di Marii z Ronaldo. Ten pierwszy w ostatnim momencie nie zdołał dokładnie dośrodkować do kolegów.

• Menadżer Joaquin Caparros wyraźnie nie zgadza się z decyzją sędziego. Myślę jednak, że sędzia może uzasadnić po meczu wyciągnięcie czerwonego kartonika.

• CZERWONA KARTKA DLA NAVARRO! Brutalne wślizg od tyłu w Cristiano Ronaldo, to musiało się tak skończyć!

• W końcu dłużej przy piłce potrafi się utrzymać Levante. Akcje gości jednakże są zbyt niedokładne, by zagrozić bramce Lopeza.

• ... I kolejna kara, tym razem dla Pallardo za bezmyślne wejście w Ramosa.

• Żółta kartka też dla Di Marii, za zagranie piłki ręką.

• Vyntra ukarany żółtą kartką za faul na Cristiano Ronaldo.

• Świetne uderzenie Benzemy z lewej strony boiska! Bardzo mocny strzał bardzo dobrze odbił Navas, a później zaopiekowali się nią obrońcy Levante.

• Pallardo próbował z dystansu zaskoczyć Lopeza. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od jednego z defensorów Realu, więc nie była to najłatwiejsza interwencja dla Hiszpana. Ten jednak spisał się bezbłędnie.

• Sergio Ramos leży na murawie, potrzebuje pomocy medycznej. Wydaje się, że jednak wróci do gry. Przy okazji, za faul został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna akcja z lewej strony. Marcelo zagrał do Ronaldo, ale Portugalczyk nie opanował piłki. Szansę na kontrę szybko zmarnowali jednak goście.

• Piłkę przy linii bocznej holował Ronaldo, w końcu odegrał ją do Brazylijczyka. Ten jednym ruchem zmylił obrońcę Levante i perfekcyjnie uderzył w długi róg bramki Navasa. Piękny gol!

• GOOOOOOL! MARCELO NA 2:0!

• Próba kombinacyjnej akcji przez Levante, ale na posterunku obrońcy Realu, którzy przecinają podanie.

• Levante w pierwszej połowie nie oddało żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Czy uda im się poprawić ten fatalny bilans w drugich 45 minutach? Zaczynamy!

• Zawodnicy obu drużyn powoli wracają na murawę, za kilka minut zaczynamy drugą połowę!

• Tak strzelał w 11 minucie Ronaldo. Trzeba przyznać - świetnie złożył się do tego uderzenia.

• Do przerwy: Real Madryt 1:0 Levante. Ogromna przewaga gospodarzy, którzy jednak spuścili nieco z tonu po zdobyciu prowadzenia. Czekamy na większe emocje w drugiej połowie. Do usłyszenia za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy na Santiago Bernabeu!

• Powtórka wykazała, że jednak piłkę musnął Navas! Genialna interwencja bramkarza Levante uchroniła gości od stracenia kolejnego gola.

• Benzema trafia w słupek! Po świetnym dośrodkowaniu Marcelo Francuz pomylił się niewiele, to mogło być 2:0!

• Zauważyć trzeba, że po zdobyciu prowadzenia "Królewscy" trochę się rozleniwili - grają co prawda bardzo efektownie, ale niezbyt efektywnie.

• Kilka prób dośrodkowań Marcelo z lewej strony pod rząd spełzło na niczym - trudno mu jednak dobrze wrzucić piłkę, bo goście bronią się dziewiątką graczy.

• Spotkanie na Santiago Bernabeu jest jak na razie bardzo jednostronne i prowadzone praktycznie tylko na połowie boiska gości. Levante rzadko jest w stanie sklecić poprawną akcję, nie mówiąc w ogóle o zagrożeniu bramki Lopeza.

• Posiadanie piłki po pierwszych 30 minutach: 67-33 na korzyść Realu Madryt.

• Gospodarze spokojnie, konsekwentnie grają swoją piłkę, nie dając dojść do głosu piłkarzom Levante. Dla podopiecznych Ancelottiego wszystko idzie zgodnie z planem.

• Statystyki pierwszych 25 minut - 7 strzałów Realu, 1 zawodników Levante.

• Bardzo brzydki faul Ivanschitza na Varane. Reprezentant Austrii za wysoko podniósł nogę i trafił butem w kolano Francuza. Obyło się jednak bez kartki.

• Bramkarz gości przy obronie strzału trochę ucierpiał, ale wszystko wskazuje na to, że jest w stanie kontynuować grę.

• Kolejne świetne podanie z prawej strony od Bale'a. Do prostopadłej piłki doszedł Benzema, lecz trafił w interweniującego Navasa.

• Pierwszy strzał gości dzisiejszego wieczoru. Z woleja Lopeza próbował zaskoczyć Ivanschitz. Jednakże źle uderzył futbolówkę i ta poszybowała wysoko nad bramką.

• Kolejna próba gospodarzy. Świetne podanie Benzemy do Di Marii, ale we wszystko wmieszał się bramkarz gości i skutecznie wytrącił z biegu Argentyńczyka.

• Przyznać trzeba, że na niewiele pozwalają dziś graczom Levante piłkarze Realu. Przy takiej grze, druga bramka wydaje się tylko kwestią czasu.

• Tym razem lewą nogą zza pola karnego próbował uderzać Bale, jednak piłką minęła o kilka metrów bramkę gości.

• Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Cristiano, bezbłędnie obliczając tor lotu piłki i kierując piłkę mocnym strzałem głową do bramki!

• GOOL! RONALDO!

• Początek meczu wygląda bardzo obiecująco dla "Królewskich". Wysoki pressing skutkuje odbiorem piłki od rywali najczęściej już na ich połowie boiska.

• Większość piłkarzy Levante nie miało jeszcze okazji powąchać piłki w tym spotkaniu, a mamy już 9 minutę. To dobrze obrazuje przewagę, jaką sobie wywalczyli gospodarze.

• Świetna wrzutka Di Marii do Ronaldo, ale strzał Portugalczyka doskonale wybroniony przez Navasa!

• Od początku świetnie funkcjonuje prawa strona Realu. Carvajal wraz z Bale'm stwarzają największe zagrożenie, jednak nie przyniosło to jeszcze efektów w postaci bramki czy choćby strzału na bramkę.

• Zgodnie z przewidywaniami, lepiej w mecz weszli "Królewscy". Pierwsza akcja Carvajala dała korner gospodarzom.

• Zaczynamy!

• Czy "Królewscy" odniosą kolejne pewne zwycięstwo na własnym stadionie, czy może będziemy świadkami niespodzianki? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach!

• Levante natomiast w tym roku kalendarzowym zadziwia ekspertów, grając nadspodziewanie dobrze. Ekipa z Walencji zajmuje aktualnie 9 miejsce w lidze, ale gdyby dziś udało im się wydrzeć jakieś punkty gospodarzom, mogliby powędrować w górę tabeli.

• Real w tym sezonie w lidze rzadko zawodzi. Z 26 meczów wygrali dwadzieścia, cztery zremisowali i odnieśli tylko dwie porażki. Nie gwarantuje im to jednak pewnego pierwszego miejsca w tabeli. Lokalni rywale z Atletico po wczorajszym zwycięstwie z Celtą Vigo zrównali się punktami z "Królewskimi". Podopieczni Ancelottiego muszą dziś więc przynajmniej zremisować, aby być samodzielnym liderem.

• Do meczu mamy jeszcze trochę czasu, zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania!

• Relację tekstową NA ŻYWO z tego spotkania przeprowadzi dla Państwa Mateusz Węgrzyn.

• Witamy w ciepły, niedzielny wieczór z Santiago Bernabeu, gdzie w ramach 27. kolejki La Liga Real Madryt podejmować będzie Levante!