Real Madryt

2

Real Betis Sewilla

1

• Real Ancelottiego w swoim pierwszym meczu niesamowicie się musiał wysilić, aby wywalczyć przeciwko Betisowi trzy punkty. To jest jednak najważniejsze, obaj faworyci hiszpańskiej La Liga zaczynają od zwycięstwa. To tyle z naszej strony. Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Real Madryt z wielkim trudem wygrywa z Betisem Sewilla 2:1!!!

• Doigrał się Chica. Wreszcie żółta kartka dla niego.

• Real stara się spokojnie dowieźć do końca z trudem wywalczoną przewagę.

• Trzy minuty dolicza pan Gil Manzano do tego spotkania.

• Cristiano Ronaldo zanotował teraz bardzo dobrą interwencję we własnym polu karnym.

• GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Isco! Wreszcie idealnie dośrodkował piłkę Marcelo, jeszcze lepiej do niej wyszedł Isco i głową pokonał Andersena!!! Za wcześnie pochwaliłem Perquisa...

• Cristiano Ronaldo skutecznie powstrzymany w polu karnym. Portugalczyk jeszcze nieskutecznie próbował wymusić jedenastkę. Po chwili na spalonym złapany Morata.

• Jeśli chodzi o Damiena Perquisa, to gra on dzisiaj bardzo przyzwoite spotkanie. Może się jeszcze przydać reprezentacji Polski w takiej formie.

• Marcelo znów zagrywa trochę zbyt mocno przed bramkę. Tym razem do piłki nie zdążył Morata.

• Ostatnia roszada także w Realu. Pomimo strzelonej bramki, gwizdy żegnają Benzemę, który zostaje zmieniony przez Alvaro Moratę.

• Centra do Ronaldo, ten trafia przewrotką sam sobie w głowie, a sędzia pokazuje na rzut rożny. Zabawna sytuacja.

• Ostatnia zmiana w Betisie. Schodzi z boiska Verdu, a wchodzi na nie Braian Rodriguez.

• Gospodarze rozklepali teraz obronę rywala. Modrić do Ronaldo, ten rozciągnął do Di Marii, a Argentyńczyk strzelił tylko w boczną siatkę!

• Di Maria z dystansu po przechwycie! Broni Andersen!

• Teraz lepiej strzelił Cristiano! Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Benzema faulowany przez Paulao. 30 metrów do bramki Betisu.

• Nacho perfekcyjnie zatrzymuje na skrzydle Di Marię.

• Chica nadepnął bez piłki leżącego Marcelo. Gdyby sędzia to dostrzegł, to czerwona kartka byłaby 'murowana'.

• Idealne dośrodkowanie w pole karne Verdu na głowę Nosy, jednak Nigeryjczyk źle złożył się do strzału!

• Wcześniej Vadillo zmienił Juanfrana.

• Ronaldo mocno z wolnego, jednak znowu dobrze Andersen!

• Opuszcza plac gry Ozil, a w jego miejsce wspomniany Di Maria.

• Isco faulowany przed polem karnym przed spóźnionego Matillę. Będzie czwarty strzał w ciągu 4 minut Ronaldo.

• Znowu zza pola karnego Portugalczyk i znów łapie piłkę Andersen.

• Bardzo egoistycznie teraz Ronaldo! W dobrej sytuacji miał niepilnowanego Benzemę przed pustą bramką, ale uderzył wprost w Andersena!

• Indywidualna akcja Ronaldo, 'ścięcie' do środka i strzał w sam środek bramki Andersena. Duńczyk nie miał problemów.

• Na boisku za chwilę zamelduje się Angel Di Maria.

• W tej statystyce Real goni swoich przeciwników. Już jest 'tylko' 3:7.

• Marcelo wywalczył rzut rożny dla Królewskich.

• Zmiana w Betisie. Za zmęczonego Cedricka wchodzi Juan Carlos.

• Była szansa na kontrę dla Betisu. Pepe nie dał się jednak wyprzedzić Cedrickowi.

• Piłkarze Realu konsekwentnie przedzierają się skrzydłami, ale nie potrafią dobrze dograć do ustawionych w polu karnym kolegów.

• Dośrodkowanie Ozila padło łupem Andersena.

• Perquis posyła piłkę na korner po akcji Cristiano Ronaldo.

• Marcelo odważnie uderzył z dystansu. Ta próba okazała się niecelna.

• Brazylijczyk na murawie. Opuszcza ją kontuzjowany Khedira.

• Bardzo ciężko będzie Realowi dzisiaj odnieść zwycięstwo. Betis jest niezwykle wymagającym zawodnikiem. Za chwilę na boisku pojawi się Casemiro.

• Marcelo ponownie mocno dośrodkowuje przed bramkę, ale tam nie potrafili jej skierować do siatki ani Ronaldo, ani Benzema! Obaj skiksowali!

• Żółta kartka dla Modricia za 'stempel' na udzie Nosy.

• Tempo gry się nieco uspokoiło.

• Teraz Portugalczyk złapany na spalonym.

• Zamieszanie w polu karnym Betisu i Cristiano Ronaldo uderza z 13 metrów w poprzeczkę!!!

• Rozpoczynamy!

• Real Madryt - Real Betis Sevilla

• Ten remis jest absolutnie zasłużony, Betis gra dzisiaj na Santiago Bernabeu perfekcyjnie. Goście wyprowadzają zabójcze kontrataki oraz są groźni przy stałych fragmentach gry, a w defensywie idealnie dopracowali pułapki ofsajdowe. Real mógł ten mecz przegrywać, jednak zespół Ancelottiego ma na razie sporo szczęścia.

Statystyki: Posiadanie piłki 59-41 Strzały 6-9 Celne 2-6 Rzuty rożne 0-7

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy świetny mecz i remis 1:1!

• Statystyka rzutów rożnych: 0-7! Do strzału głową doszedł Nosa, ale posłał piłkę nad bramką.

• Kolejna kontra Betisu! Piłkę w polu karnym otrzymał Cedrick, ale defensorzy Realu dobrze odcięli mu wszystkie opcje zagrania!

• Akcja Verdu, strzał Juanfrana z pola karnego i pewna interwencja Lopeza.

• Z daleka niecelnie uderzył Juanfran.

• Jeszcze jeden gol nieuznany Realu. Tym razem trafił Benzema, ale tradycyjnie był na spalonym.

• Do piłki nie doszedł w polu karnym Cedrick, który został przewrócony przez Carvajala. Sędzia karnego nie odgwizdał, ale występ młodego wychowanka Realu do tej pory jest fatalny.

• Ronaldo przegrał pojedynek z Andersenem, jednak akcja już wcześniej została przerwana z powodu spalonego.

• Posiadanie piłki: 62% - 38% dla Realu.

• Modrić z dystansu uderza w sam środek bramki - pewnie łapie piłkę Andersen.

• Seria kornerów dla Betisu! Po ostatnim z nich Nosa zgubił Carvajala i posłał głową piłkę w poprzeczkę bramki Diego Lopeza!!!

• Molina nieźle obrócił się z piłką w polu karnym, jednak został zablokowany i futbolówka trafia do Diego Lopeza!

• Żółta kartka dla Matilli za faul 'od tyłu' na Isco w środku pola.

• Niezła centra Cedricka w kierunku Moliny, jednak Diego Lopez był szybszy.

• Kolejne nieudane zagranie Verdu w pole karne. Hiszpan nie jest w wielkiej formie.

• Juanfran faulowany na prawej flance przez Ramosa. Będzie okazja dla Betisu.

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL! Mamy remis, Real dopina swego! Krótkie podanie Isco do Benzemy, a Francuz potężnym strzałem pokonuje Andersena! 1:1!

• Karim Benzema posłał piłkę gdzieś w kierunku sektora gości na drugim piętrze Santiago Bernabeu po dobrej akcji Mesuta Ozila!

• Real naciska! Cristiano Ronaldo poradził sobie na skrzydle z Chicą, zszedł do środka i uderzył po długim rogu! Minimalnie niecelnie! Piłka musnęła słupek!

• Potężne wstrzelenie piłki przez Marcelo w pole karne, jednak Benzema nie trafia w nią tuż przed bramką!

• Cristiano posyła pocisk, ale daleko w trybuny.

• Nosa faulował Isco 30 metrów od bramki Betisu. Pierwsza okazja dla Cristiano Ronaldo.

• Drugi gol samobójczy Perquisa i drugi raz anulowany, bo wcześniej Isco był na spalonym! Znowu dobra decyzja sędziego.

• Hattrick Benzemy w 17 minut, niestety dla Realu tylko w spalonych.

• W rzutach rożnych jak na razie 0:4.

• NIESAMOWITE! Cedrick ośmieszył teraz Carvajala, ale fatalnie jego akcję zmarnował Verdu, który niepilnowany koszmarnie przestrzelił!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL! Kapitalna akcja indywidualna Cedricka, który jak tyczkę minął Ramosa i wyłożył piłkę Molinie jak na tacy! Napastnik Betisu nie mógł tego zmarnować. Niespodzianka na Bernabeu!

• Benzema znów złapany na pozycji spalonej.

• Marcelo zdecydował się na dośrodkowanie z pierwszej piłki, z powietrza, jednak było ono zupełnie nieudane.

• Karim Benzema na spalonym.

• Niecelne zagranie Carvajala w pole karne do Khediry. Piłka w rękach Andersena.

• Genialne podanie otwierające do Moliny, niepotrzebne wyjście Diego Lopeza z bramki, jednak napastnik Betisu nie potrafił tego wykorzystać!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Joana Verdu z narożnika boiska.

• Pepe pogubił się we własnym polu karnym i wybił piłkę na rzut rożny.

• Początek meczu odważny w wykonaniu Betisu. Real stara się przejąć kontrolę nad spotkaniem.

• Kapitalna okazja dla Betisu! Nacho centruje na głowę Moliny, a jego uderzenie świetnie broni Diego Lopez!

• Gol samobójczy Damiena Perquisa, ale wcześniej sędzia słusznie zasygnalizował spalonego Marcelo! Miał ogromne szczęście reprezentant Polski!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia gry, pierwszy gwizdek Gila Manzano i nowy Real Madryt Carlo Ancelottiego zaczyna sezon 2013/14!

• Kapitanami obu drużyn są Sergio Ramos (Real) i Nacho (Betis).

• 'Hala Madrid' na Santiago Bernabeu, a to oznacza, że piłkarze obu stron wychodzą na plac gry!

• Rezerwowi Realu: Casillas, Kaka, Casemiro, Arbeloa, Nacho, Morata, Di Maria

• Ławka rezerwowych Betisu: Sara, Steinhöfer, Xavi Torres, Figueras, Vadillo, Juan Carlos, Braian Rodríguez.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Damien Perquis od pierwszej minuty będzie powstrzymywał Isco, Cristiano i Benzemę!

• Real wzmocniony nowym trenerem (Carlo Ancelottim) oraz kilkoma perełkami hiszpańskiego futbolu z Isco, Illarramendim i Carvajalem na czele rusza na podbój La Liga. Królewscy bardzo chcą odebrać mistrzostwo Hiszpanii Barcelonie i zdecydowanie poprawić swój wizerunek po trzyletniej przygodzie z Portugalczykiem Jose Mourinho. Pierwsze starcie już dzisiaj - rywalem jest nieobliczalny Betis Sewilla. Drużynę Pepe Mela stać dosłownie na wszystko - czy zobaczymy to już dzisiaj na Santiago Bernabeu?

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu pierwszej kolejki La Liga, w którym Real Madryt zagra na własnym stadionie z Betisem Sewilla!