5

4 1 połowa

Real Sociedad

1

• Królewscy już w pierwszej połowie zapewnili sobie zwycięstwo nad bardzo słabymi Baskami z San Sebastian. Świetny mecz zaliczył Cristiano Ronaldo, który zdobył hattricka, i to głównie dzięki niemu Real zdobywa kolejne trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Real Madryt gromi Real Sociedad aż 5:1!

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Ależ pudło Moraty! Hiszpan miał 'patelnię' po asyście Cristiano Ronaldo, jednak fatalnie spudłował!!!

• Kapitalna interwencja Diego Lopeza po bardzo groźnym strzale z kilkunastu metrów Veli!

• Świetna okazja dla Griezmanna, który niepilnowany z kilku metrów strzela głową nad bramką!

• Niepewnie odbija Diego Lopez uderzenie De la Belli. Rzut rożny dla gości.

• Benzema z dystansu uderza obok bramki rywala.

• I właśnie Francuz zostaje zmieniony przez Moratę.

• Kibice krzyczą na Santiago Bernabeu 'Złota Piłka, Złota Piłka'! Cóż, Ronaldo jest w dobrej formie, ale nie wygrał w tym roku żadnego trofeum, więc jego ewentualne zwycięstwo nad Franckiem Riberym byłoby chyba niezasłużone.

• Jest na boisku Isco, który zmienia Samiego Khedirę.

• Portugalczyk kompletuje hattricka efektownym uderzeniem z rzutu wolnego! Bravo mógł tylko rozłożyć ręce! 5:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cristiano Ronaldo!

• Żółta kartka dla Mikela Gonzaleza za faul na Modriciu.

• Illarramendi zmienia Xabiego Alonso.

• Griezmann przegrywa kolejny pojedynek z Lopezem!!!

• Modrić z dystansu uderza wprost do 'koszyczka' Claudio Bravo.

• Centra Modricia zablokowana, ale z rzutu rożnego Real Madryt nie stworzył zagrożenia dla bramki przeciwnika.

• Fatalne zachowanie stoperów Realu i długa piłka trafia do wychodzącego sam na sam Griezmanna, który lobując Lopeza zdobywa ósmego gola w tym sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Antoine Griezmann!

• Ion Ansotegi wchodzi w miejsce Carlosa Martineza.

• Carvajal znalazł w polu karnym Bale'a, ale ten zgubił piłkę.

• Będzie zmiana. Carlos Martinez chyba nie jest w stanie kontynuować gry po wspomnianym wejściu Arbeloi.

• Cristiano Ronaldo ograł Martineza, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki.

• 'Jeździec bez głowy' Vela znowu stracił łatwo piłkę w ataku na bramkę Lopeza.

• Arbeloa ogląda kartkę za faul na Martinezie.

• Akcja dwójkowa Benzemy z Arbeloą zakończona zablokowanym strzałem tego pierwszego. Jednak boczni obrońcy Realu Sociedad są dzisiaj niezwykle osamotnieni i Królewscy w tym rejonie boiska z łatwością stwarzają przewagę.

• Po indywidualnej akcji obok słupka bramki gospodarzy uderza Carlos Vela.

• Seria rzutów rożnych dla gości nie przyniosła strzału na bramkę Lopeza.

• Zmiany Jagoby Arrasate mówią wszystko. Real Sociedad chce jedynie uniknąć historycznego pogromu. Tymczasem na Santiago Bernabeu zjawiło się dziś 77427 widzów

• oraz Zurutuza za Elustondo.

• Dwie zmiany w ekipie gości w przerwie. De la Bella za Seferovicia.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Real Madryt gra na swoim normalnym dobrym poziomie, z kolei to, co prezentują goście z San Sebastian, to woła o pomstę do nieba. W ofensywie nie istnieją, a w defensywie prezentują poziom czwartoligowy. Po przerwie będzie tylko dogrywanie tego spotkania do końca i szkoda, że w futbolu nie można wcześniej ogłosić czyjegoś zwycięstwa przez nokaut.

• Koniec pierwszej połowy! W meczu dwóch Reali lepszy ten z Madrytu, który prowadzi aż 4:0!

• Niepilnowany Bale uderza minimalnie niecelnie głową po dośrodkowaniu Arbeloi!

• Dośrodkowanie Khediry i żaden z defensorów gości nie zdecydował się wyskoczyć do Cristiano Ronaldo, który jednak głową strzela w sam środek bramki, gdzie był Bravo!

• Gra Basków dzisiaj jest tak beznadziejna, że ciężko tutaj mówić o jakiejś wielkiej formie Realu. Królewscy bezlitośnie po prostu wykorzystują totalny galimatias w defensywie rywala.

• Vela przewrócił się przed polem karnym rywala w indywidualnym kontrataku. Nie ma mowy o faulu.

• Seferović upadł na nogę Pepe i podkręcił sobie staw skokowy.

• W obronie Basków każdy biega w innym kierunku, tymczasem Khedira dostaje dobre podanie w pole karne i strzałem na siłę zdobywa czwartego gola dla Realu!

• GOOOOOOOOOOOOOLLLL! Sami Khedira!

• Kolejne bramki dla Realu są kwestią czasu, biorąc pod uwagę beznadziejną postawę defensywy gości.

• Posiadanie piłki: Real M. 63%, Sociedad 37%.

• Modric genialnie zagrywa na prawą stronę do Bale'a, ale ten zmarnował dobrą sytuację strzałem w boczną siatkę!

• Żółta kartka dla Pepe za faul na rozpędzonym Veli.

• GOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ronaldo nie daje szans Bravo! 3:0!!!

• Rzut karny dla Realu. Ale to jest zła decyzja sędziego, bo Cristiano Ronaldo trafił w naturalnie ułożoną rękę podpierającą wślizg rywala.

• Bardzo zła pułapka ofsajdowa i Arbeloa mógł zagrać na pustą bramkę do Cristiano lub Benzemy, ale zagrał niedokładnie. Defensywa Realu Sociedad to jest dzisiaj jakiś dramat.

• Niecelne dośrodkowanie Xabiego Alonso w kierunku Cristiano Ronaldo.

• Dramatycznie w defensywie grają dziś Baskowie. Wszyscy kryją na tzw. radar.

• Cristiano Ronaldo z łatwością wykłada piłkę Benzemie na 13. metr boiska, a Francuz niepilnowany nie daje szans bramkarzowi gości!

• Świetna indywidualna akcja Griezmanna, który poradził sobie z dwójką rywali na pełnej prędkości. Szkoda tylko, że Francuz nie potrafił skutecznie wypuścić Carlosa Veli na wolne pole.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Karim Benzema!

• Bale wykłada piłkę na 14. metr do Ronaldo, ten strzela płasko i wprost w ręce Bravo.

• Real idzie za ciosem - strzał Benzemy z narożnika pola karnego zostaje zablokowany.

• Kapitalna asysta Benzemy, który górną piłką wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Portugalczyka, a ten potężnym strzałem z ostrego kąta wyprowadza Real Madryt na prowadzenie! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Cristiano Ronaldo!

• Spore zamieszanie w polu karnym gości, którzy nie potrafili wybić piłki poza własną szesnastkę. Wszystko skończyło się jednak dla nich szczęśliwie.

• Xabi Alonso dośrodkował piłkę w światło bramki, ale Bravo zdołał palcami odbić ją na rzut rożny.

• Ronaldo!!! Portugalczyk w swoim stylu uderzył potężnie z dystansu, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki Claudio Bravo!

• Niezbyt pewna interwencja Pepe w defensywie i jeszcze jeden rzut rożny dla Basków, z którego ponownie nic nie wynikło.

• Słabiutka centra Griezmanna z narożnika pola gry.

• Vela obił nogi Arbeloi i wywalczył korner dla gości.

• Na spalonym złapany Karim Benzema. Początek spotkania dość spokojny.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Obie ekipy wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

• W ostatnich trzech meczach między tymi zespołami padało co najmniej sześć bramek. Liczymy, że dzisiaj będzie równie ciekawie.

• Rezerwowi Realu Sociedad: Zubikarai, Ansotegi, De la Bella, Ros, Zurutuza, Castro, Agirretxe. W ekipie z Kraju Basków nie zagrają dziś Granero, Pardo, Ifran i Estrada. Wszyscy są kontuzjowani.

• Ławka rezerwowych Realu Madryt: Casillas, Nacho, Jese, Morata, Isco, Illarramendi, Di Maria. Poza składem Królewskich zawieszony Sergio Ramos oraz kontuzjowani Marcelo i Coentrao.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów!

• Ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie, jako że na boisku zmierzy się druga z czwartą drużyną La Liga ostatniego sezonu. Oba Reale jednak trochę gorzej spisują się w obecnych rozgrywkach. Królewscy Carlo Ancelottiego zajmują miejsce trzecie z 28 punktami i sześcioma oczkami straty do prowadzącej Barcelony. Real Sociedad, po bardzo słabym początku, ostatnio gra znacznie lepiej i zdołał już awansować na miejsce siódme. Baskowie mają na swoim koncie 17 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Madryt zmierzy się na własnym stadionie z Realem Sociedad!