Real Madryt

4

Real Sociedad

1

• Zasłużone zwycięstwo Realu Madryt. Królewscy mogli wygrać znacznie wyżej, a bohaterem spotkania można uznać Karima Benzemę, który zdobył dublet i miał udział przy trafieniu Sergio Ramosa. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

• Koniec meczu!

• Sędzia doliczył jeszcze dwie minuty.

• Do uderzenia głową doszedł Gareth Bale, ale nie udało mu się skierować piłki do siatki. Przeleciała ona jednak obok słupka.

• Żółtą kartką zostaje ukarany także Yuri.

• Żółtą kartką zostaje ukarany Sami Khedira.

• Rulli udowadnia, że jest najlepszym graczem Sociedad! Bramkarz gości kapitalnie wyłapał zagranie Carvajala w kierunku Hernandeza.

• Kolejna świetna sytuacja Bale'a! Walijczyk wyszedł do sytuacji sam na sam i przegrał pojedynek z Rullim! Były gracz Tottenhamu powinien dziś ustrzelić minimum dublet.

• Zmiana w drużynie Realu Madryt schodzi Karim Benzema, wchodzi Javier Hernandez.

• Zmiana w drużynie Realu Madryt schodzi Toni Kroos, wchodzi Sami Khedira.

• Gareth Bale huknął z dystansu i nabił biegnącego na linii "szesnastki" Isco.

• Co za uderzenie! Karim Benzema rozegrał piłkę świetnie z Isco. Francuz oddał niewiarygodny strzał prawą nogą z około 15. metra prosto w okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! KARIM BENZEMA!!!

• Agirretxe otrzymał prostopadłe podanie, ale jednak była to zbyt mocna próba z głębi pola. Napastnik jeszcze próbował wybijać piłkę za linię boczną, ale nawet to nie wyszło.

• Zmiana w drużynie Realu Madryt, schodzi James Rodriguez, wchodzi Jese Rodriguez.

• Wiele w Madrycie już się nie dzieje. Gra raczej toczy się w środku pola, na pewno częściej do jakiegokolwiek głosu mogą dojść goście.

• Żółtą kartkę otrzymuje Marcelo.

• Rzut rożny nie przyniósł żadnej korzyści dla gości. Grę od bramki wznowi Casillas.

• Agirretxe doszedł do uderzenia głową, ale nie trafił w światło bramki! Piłka po drodze jeszcze otarła się o Sergio Ramosa i będzie rzut rożny dla gości.

• Illaramendi swietnie odebrał piłkę i przerzucił ją do Marcelo.

• Zmiana w drużynie Realu Sociedad schodzi Artiz Elustondo, wchodzi Markel Bergara.

• Isco zaatakował lewą stroną pola karnego, zostawił rywala dosłownie na kilku metrach, ale jego strzał powstrzymał dobrze skracający kąt Rulli!

• Bardzo dobry pressing po niedokładnym zagraniu Marcelo zastosowała teraz drużyna Realu Madryt i tym samym doprowadziła do tego, że rywale... zagrali piłkę poza linię boczną.

• Bale świetnie zagrał piłkę piętką do Isco, ten z lewej strony dośrodkował płasko do Benzemy przed bramkę, ale Karim nie zdołał skierować futbolówki do bramki. Od bramki Rulli.

• Kibice Królewskich gwiżdżą na sędziego, który nie odgwizdał faulu na Benzemie.

• Defensywa Sociedad ponownie została rozpracowana! Karim Benzema wypuścił w uliczkę Bale'a, który będąc tuż przed bramkarzem, odegrał z powrotem do Francuza, a ten mógł posłać piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!! KARIM BENZEMA!!!

• Świetna prostopadła piłka do Karima Benzemy, ale został uprzedzony przez Rulliego.

• Cóż za świetna akcja Realu! Benzema rozpędził się z piłką spod linii bocznej, zagrał do Bale'a, który pierwszym kontaktem z futbolówką doprowadził do świetne okazji Isco! Hiszpan bez zastanowienia oddał techniczne uderzenie prawą nogą, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką!

• Z tego co nam wiadomo, Sergio Canales został zmieniony z powodu kontuzji!

• Zmiana w drużynie Realu Sociedad schodzi Sergio Canales, wchodzi Alberto de la Bella.

• Zaczynamy II połowę! Od środka Real Madryt!

• Pierwsze 45. minut bez niespodzianki. Mecz zaczął się bardzo szybko, bo w 39. sekundzie prowadzenie objął Real Sociedad. Gospodarze nie musieli długo czekać na odrobienie strat. W 3. minucie bramkę zdobył James Rodriguez. Real Madryt wyszedł na prowadzenie w 37. minucie za sprawą bramki Sergio Ramosa. Dalsza część pierwszej połowy to totalna przewaga Realu Madryt, który wyszedł na prowadzenie, a potem jeszcze miał kilka szans na jego podwyższenie, m.in Garethowi Bale'owi nie udało się trafić do pustej bramki. Widzimy się za niespełna kwadrans, zostańcie z nami!

• Koniec I połowy!

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy!

• Przed chwilą faulowany na 20. metrze został Karim Benzema, ale dogodnej sytuacji z rzutu wolnego nie potrafił wykorzystać Gareth Bale.

• Jak to możliwe?! Świetne podanie na lewe skrzydło otrzymał Karim Benzema w kontrataku. Real wyszedł trzech na jedno w tej akcji, Francuz zagrał do Bale'a, który miał przed sobą pustą bramkę, jedynie z defensorem gości gdzieś na linii bramkowej! Walijczyk piłkę opanował i... nie trafił w bramkę! Powtórka wykazała, że jeszcze futbolówka odbiła się od obrońcy i poleciała obok słupka! To nie usprawiedliwia Bale'a!

• To musiało się tak zakończyć! Przewaga Realu była ogromna! Marcelo popisał się świetnym przerzutem na prawą stronę pola karnego do Karima Benzemy, który futbolówkę opanował i uderzył, ale prosto w Rulliego! Piłka spadła pod nogi SERGIO RAMOSA na około 11. metrze, a on takiej szansy nie mógł zmarnować!

• GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! RAMOS!!!

• Świetne podanie spod linii bocznej otrzymał Isco, ale jeszcze lepiej ten zawodnik zabrał się z futbolówką! Wydaje się, że mógł jednak nieco lepiej Hiszpan wybrać, bo mógł grać do Benzemy, a zdecydował się na strzał, który został zablokowany!

• Marcelo z dystansu posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

• Asier Illarramendi podniósł za wysoko nogę i zobaczył żółtą kartkę.

• Ależ świetny drybling Isco! Potem dośrodkowanie, ale ze spokojem zgarnia je Martinez.

• Karim Benzema świetnie wycofał na 20. metr do Bale'a, którego uderzenie po ziemi przeleciało nieznacznie obok słupka.

• Carvajal wystawił piłkę Jamesowi przed pole karne, ale on ją gdzieś zgubił. Królewscy budują kolejną akcję.

• Goście za statycznie grają w defensywie. Real Madryt cały czas dominuje i jest bardzo bliski strzelenia drugiej bramki.

• Do przewrotki złożył się Sergio Ramos, jednak sam strzał pozostawiał wiele do życzenia. Piłkarze Sociedad praktycznie nie wychodzą z własnej połowy.

• Kolejna akcja Realu Madryt! Tym razem Carvajal, który próbował strzelać. Dobrze blokuje Martinez.

• A teraz mała kontrowersja! Bale powalczył o piłkę przy linii końcowej i wydawało się, że udało mu się futbolówkę wywalczyć. Sporo się tam działo, w pewnym momencie Walijczyk padł na murawę, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

• Po kapitalnym zagraniu Isco do strzału z ostrego kąta doszedł Gareth Bale, jednak został zablokowany.

• Bale rzucił długą piłkę w kierunku Jamesa Rodrigueza, ale tym razem Kolumbijczyk nieco pośpieszył się z wyjściem na pozycję. Sędzia podniósł chorągiewkę.

• To była świetna szansa gospodarzy! James Rodriguez popisał się wzorowym zagraniem prostopadłym do Karima Benzemy. Francuz wyszedł sam na sam z bramkarzem, mógł zrobić wszystko, a trafił prosto w Rulliego!

• Real Madryt dalej utrzymuje się przy futbolówce. "Królewscy" dzisiaj szukają swoich szans szczególnie skrzydłami.

• Zmiana z powodu kontuzji w Realu Sociedad, schodzi Carlos Vela, a wchodzi Imanol Agirretxe.

• Carlos Vela powraca na boisko, ale dalej nie będzie grał. Kolejny raz leży na murawie. Za chwilkę poznamy, kto wejdzie za tego gracza.

• Tymczasem Cristiano Ronaldo w towarzystwie swojego syna ogląda mecz w specjalnej loży na Santiago Bernabeu.

• Carlos Vela leży teraz na murawie trzymając się za kolano. Oby to nie była jakaś kontuzja!

• Real Sociedad wycofany teraz głęboko, a Real próbuje atakować.

• Świetny przerzut na prawe skrzydło otrzymał Carvajal, ale kolejne zagranie Hiszpana już pozostawiło wiele do życzenia. Opanował sobie futbolówkę i chyba na pamięć próbował grać w kierunku długiego słupka, gdzie nie wbiegał żaden z jego partnerów.

• Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Carlos Vela, jednak z tej akcji nic nie wyniknie, gdyż napastnik gości w momencie dogrania był na pozycji spalonej.

• Goście mogli prowadzić 2:1! Po nieudanym strzale Granero niespodziewanie sam przed Casillasem znalazł się Sergio Canales, który czubkiem buta skierował piłkę tuż obok słupka. Bramkarz Królewskich mógł odetchnąć z ulgą.

• Cóż za odpowiedź gospodarzy! Marcelo kapitalnie wrzucił futbolówkę zewnętrzną częścią stopy, a silnie z główki pod poprzeczkę uderzył James Rodriguez!

• GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!! JAMES RODRIGUEZ!!!

• Real Sociedad prowadzi po golu w 38. sekundzie meczu! Po dośrodkowaniu Rubena Pardo z rzutu rożnego świetną główką popisał się Aritz Elustondo!

• GOOOOOLLLLLL!!!!! ARITZ ELUSTONDO!!!

• Zaczynamy! Od środka Real Sociedad!

• Teraz minuta ciszy poświęcona kibicowi, który uległ wypadku jak wybierał się do Madrytu na ten mecz.

• Obie jedenastki zameldowały się już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• Przypomnijmy, że Real Sociedad potrafił w tym sezonie ograć Atletico, Barcelonę i właśnie Real Madryt.

• Natomiast w drużynie z San Sebastian kontuzjowany jest Carlos Martinez.

• Oprócz Cristiano Ronaldo przeciwko ekipie z San Sebastian na pewno nie zagrają jeszcze Luka Modrić i Pepe.

• Przypomnijmy, że w tym meczu nie zagra Cristiano Ronaldo, który za ostatnie kopnięcie rywala otrzymał 2 mecze kary.

• Trener Carlo Ancelotti postawił na Illarramendiego, natomiast do przodu najprawdopodobniej zostanie przesunięty James Rodriguez. Poza kadrą meczową znalazł się zimowy nabytek, Lucas Silva.

• Ławka rezerwowych Realu Sociedad: Zubikarai, Bergara, Finnbogason, Agirretxe, Castro, Zaldua, De la Bella.

• Ławka rezerwowych Realu Madryt: Keylor Navas, Coentrao, Khedira, Chicharito, Arbeloa, Nacho, Jese.

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych.

• Goście w poprzedniej kolejce pokonali na własnym stadionie Eibar 1:0. Dzięki temu zwycięstwu Baskowie z 22 punktami w tabeli zajmują obecnie 11 miejsce.

• W ostatnim meczu ligowym Królewscy z trudem uporali się ze stawiającą solidny opór drużyną Cordoby. Gra Realu w tym meczu nie zachwycała i dzisiaj wszyscy mają nadzieję zobaczyć odmieniony zespół.

• Mecz poprzedzi minuta ciszy. Kibic Realu Sociedad zginął w wypadku w drodze na mecz.

• Dla piłkarzy Realu Madryt będzie to okazja do rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej, podczas której przegrali z Realem Sociedad 4:2.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z meczu 21. kolejki Primera Division! W ramach 21. kolejki La Liga, na Estadio Santiago Bernabeu przyjedzie drużyna Realu Sociedad, by zagrać, z obecnym liderem rozgrywek, Realem Madryt.