Real Madryt

2

Sevilla FC

1

• Real miał dziś dużo szczęścia, ale ostatecznie pokonał dobrze grającą Sevillę 2:1. Piłkarze Carlo Ancelottiego powiększyli przewagę w tabeli La Liga, ale przed sobotnimi derbami Madrytu stracili trzech podstawowych zawodników. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Po dosrodkowaniu z narożnika boiska świetnie wypiąstkował piłkę Casillas, a cała akcja kończy się bardzo niecelnym strzałem Carrico.

• Jeszcze Iborra w pojedynku z Nacho rzut rożny dla Sevilli.

• Tylko dwie minuty doliczył sędzia tego meczu do drugiej połowy.

• Zmiana w Realu. Illarramendi za Isco.

• Goście przycisnęli. Seria wrzutek w pole karne Casillasa, a ostatnia kończy lot w rękach bramkarza Realu.

• Żółta kartka dla Isco.

• Pięc minut gry do końca. Czy Sevillę stać jeszcze na wyrównanie?

• Kolejna akcja Sevilli, jednak Vitolo tym razem nie zdołał dobrze dośrodkować przed bramkę Casillasa.

• Sevilla wraca do gry! Kapitalnie lewą stroną przedarł się Vitolo, mijając dwóch graczy Realu, i cudownie wyłożył piłkę Aspasowi, który trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Iago Aspas!

• Po niezłym dośrodkowaniu Fernando Navarro piłki w polu karnym nie sięgneli Vicente Iborra i Iago Aspas.

• Żółta kartka dla Vidala za faul na Marcelo.

• Żółta kartka dla Vitolo za symulowanie faulu w polu karnym Realu.

• Niezły zaskakujący strzał z rzutu wolnego Toniego Kroosa poszybował nieznacznie obok bramki Sevilli!

• Trzecia zmiana w Sevilli. Schodzi Bacca, wchodzi Aspas.

• Żółta kartka dla Carrico za zagranie ręką.

• Po kapitalnej akcji kombinacyjnej Realu i płaskiej centrze Marcelo, Benzema nie trafił w piłkę tuż przed bramką Sergio Rico!

• Varane po dośrodkowaniu z prawej strony boiska poleciał na ziemię jak długi, sugerując faul jednego z rywali. Sędzia jednak nie podyktował rzutu karnego dla Królewskich.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Realu, gdzie Iborra uderza głową wysoko nad poprzeczką!

• Marcelo taktycznie fauluje Vitolo i ogląda żółtą kartkę! Brazylijczyk nie zagra przez to w derbach z Atletico!

• Nieprawdopodobne!!! Po świetnej akcji Sevilli i dośrodkowaniu z lewego skrzydła Navarro, Iborra w idealnej sytuacji uderza... w aut!

• Po składnej akcji Realu tylko dobra interwencja Carrico ratuje Sevillę przed kolejną szansą dla gospodarzy.

• Isco!!! Hiszpan z łatwością wpadł z piłką w pole karne Sevilli, ale jego uderzenie świetnie obronił Rico!

• Bale! Walijczyk uderzył dość wyraźnie od bramki Sergio Rico!

• Vidal zmienia w ekipie gości Deulofeu.

• Arbeloa faulowany blisko narożnika pola karnego rywala. Szansa dla Garetha Bale'a z rzutu wolnego.

• Kolejne zamieszanie w polu karnym Sevilli, Bale zostaje jednak w najważniejszej chwili zablokowany przez Krychowiaka.

• Jese!!! Po ładnej akcji indywidualnej i fatalnym błędzie Krychowiaka skrzydłowy Realu z ostrego kąta trafił tylko w słupek!

• W odpowiedzi po wrzucie piłki z autu w pole karne Realu, zablokowany został Stephane M'Bia!

• Bale!!! Walijczyk z wielką łatwością poradził sobie z Kolodziejczakiem ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Carrico!

• Rozpoczynamy drugą połowę tego spotkania!

• Real jest dzisiaj piekielnie skuteczny. Dwie pierwsze akcje Królewskich zakończyły się bramkami, gdy w międzyczasie nieźle prezentująca się Sevilla sama zmarnowała cztery okazje do zdobycia gola. Carlo Ancelottiego mogą jednak martwić kontuzje Sergio Ramosa i Jamesa Rodrigueza, którzy opuścili plac gry już w pierwszej połowie. Sevilla z kolei straciła swojego bramkarza, Beto.

• Koniec pierwszej połowy!

• M'bia ukarany żółtą kartką za faula na Khedirze.

• Varane uderza głową po rzucie rożnym nad poprzeczką bramki Rico!

• Khedira! Niemiec w trudnej sytuacji zdołał oddać celny strzał na bramkę Rico, ale ten zdołał odbić piłkę!

• Navarro trafiony piłką w głowę przy dośrodkowaniu Arbeloy. Znokautowany obrońca Sevilli. Sędzia dolicza do pierwszej połowy cztery minuty.

• Żółta kartka dla Varane'a za zagranie ręką.

• Dobre podanie Bale'a w pole karne do Benzemy, ale ten z bardzo ostrego kąta zdołał tylko podać piłkę w ręce Rico.

• Żółta kartka dla Navarro za faul na Bale'u.

• Żółta kartka dla Diogo za faul na Jese. Wcześniej to Portugalczyk był faulowany przez Hiszpana, ale bez reakcji sędziego.

• Powinno być 3:0!!! Gospodarze kapitalnie rozklepali obronę Sevilli, ale Benzema z kilku metrów uderza minimalnie obok bramki!

• Druga akcja Realu i drugi gol! Po podaniu Benzemy jeszcze musnął piłkę Isco, a Jese mocnym strzałem bez trudu pokonał Sergio Rico!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jese Rodriguez!

• Tak też się dzieje! Beto na noszach, a na boisku melduje się Sergio Rico.

• Uraz Beto wygląda na poważniejszy. Prawdopodobnie Portugalczyk opuści plac gry na noszach.

• Beto cały czas opatrywany na murawie, a już rozgrzewa się Sergio Rico.

• Przesadził Benzema! Po błędzie Kolodziejczaka Francuz zdemolował dobrze interweniującego Beto!

• Fernando Navarro wywalczył rzut rożny dla Sevilli.

• Jese Rodriguez zmienia Jamesa Rodrigueza. Druga wymuszona zmiana już w 26. minucie gry.

• Kolejna fatalna wiadomość dla Realu!!! James Rodriguez doznał urazu śródstopia i nie wróci już na plac gry!

• Płaski strzał z dystansu Krychowiaka poszybował wyraźnie obok bramki Casillasa.

• Kolejna szansa dla Sevilli!!! Vitolo zdołał dojść do strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie odbił Casillas!

• Akcja indywidualna Marcelo kończy się potężnym strzałem z dystansu Khediry, który mija nieznacznie bramkę Beto!

• Krychowiak! Polak po złym wyjściu Casillasa po rzucie rożnym miał szansę zdobyć gola głową, ale trafił tylko w boczną siatkę!

• Słupek!!! Kolejna kapitalna akcja gości, Iborra mija bramkarza i trafia w słupek bramki Realu!

• Niezła kontra Sevilli, Bacca zagrywa w pole karne do Iborry, ale ten został zablokowany przez Nacho.

• Sevilla grała nieźle, ale raz jej obrona się poważnie zdrzemnęła i mamy bramkę dla Realu. Taki jest futbol.

• Fatalne zachowanie obrony Sevilli i dośrodkowanie Marcelo dociera do zupełnie niepilnowanego Jamesa Rodrigueza, który głową z bliska zaskakuje Beto! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! James Rodriguez!

• Dziesięć minut gry za nami i ten fragment należy przypisać Sevilli, która jest na razie minimalnie lepsza od rywali.

• Nacho zmienia Sergio Ramosa.

• Kontuzja Sergio Ramosa! Obrońca Realu doznał jakiegoś urazu mięśniowego i już przygotowany do gry jest Nacho.

• Krychowiak bardzo ostro potraktował Khedirę w środku pola. Sędzia upomina gracza Sevilli.

• Vitolo ścigał się na skrzydle z Arbeloą, a cała akcja kończy się faulem w ofensywie gracza gości.

• Real Madryt mógł zacząć mecz podobnie jak w sobotę przeciwko Realowi Sociedad. Tym razem jednak Iker Casillas uratował swój zespół przed szybką stratą gola. Sevilla rozpoczęła jednak całkiem nieźle ten mecz.

• Setka dla Sevilli! Prostopadłe podanie w pole karne do Vitolo, ale ten przegrywa pojedynek z Casillasem!

• Na spalonym został już złapany Karim Benzema.

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Santiago Bernabeu. Sędzią tego meczu będzie pan Iglesias Villanueva.

• W Realu Madryt brakuje dzisiaj przede wszystkim zawieszonego za skandaliczne zachowanie w meczu z Cordobą Cristiano Ronaldo, a także kontuzjowanych Coentrao i Modricia. W Sevilli nie zobaczymy za to kontuzjowanych Parejy, Gameiro, Reyesa, Tremoulinasa, Cristoforo oraz zawieszonego za kartki Banegi.

• Rezerwowi Realu: Keylor Navas, Dani Carvajal, Nacho Fernandez, Jese Rodriguez, Javier Hernandez, Lucas Silva, Asier Illarramendi.

• Rezerwowi Sevilli: Sergio Rico, Coke, Alejandro Arribas, Aleix Vidal, Denis Suarez, Iago Aspas, Juan Munoz.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Co najważniejsze, w ekipie Sevilli do zdrowia wrócił Grzegorz Krychowiak!

• Sevilla przed dzisiejszym spotkaniem też ma dość komfortową sytuację. Ostatnia kolejka ligowa sprawiła, że bez względu na dzisiejszy wynik, zespół Unaia Emery'ego i tak będzie na czwartej pozycji, która jest celem ekipy z Sanchez Pizjuan na ten sezon. Sevilla ma na swoim koncie 42 'oczka', traci dziewięć do prowadzącego Realu, ale ma punkt przewagi nad piątą Valencią i cztery nad szóstym Villarreal.

• Real Madryt i Sevilla odrabiają dziś grudniową zaległość spowodowaną wyjazdem Królewskich na Klubowe Mistrzostwa Świata do Maroka. Prowadzący w tabeli zespół Carlo Ancelottiego teraz dostaje szansę na ucieknięcie głównym rywalom w walce o tytuł. Królewscy mają na swoim koncie 51 punktów i o jeden wyprzedzają drugą Barcelonę. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa, Real będzie miał już cztery punkty przewagi nad Blaugraną.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z zaległego meczu 16. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Madryt zmierzy się z Sevillą!