Real Madryt

4

Villarreal CF

2

• Real wreszcie znalazł w tym roku przeciwnika, który był w stanie się mu przeciwstawić. Ekipa Villarreal zagrała dobry mecz, ale popełniła zbyt dużo błędów w defensywie, żeby wywieźć dzisiaj z Santiago Bernabeu jakikolwiek punkt. Real wskakuje przynajmniej na 24 godziny na drugie miejsce w tabeli i może je utrzymać, bowiem Barcelona jutro zmierzy się na wyjeździe z Sevillą. Znacznie wcześniej, bo już za chwilę lider, Atletico, powalczy o punkty z Almerią. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Real pokonuje Villarreal 4:2!

• Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• Królewscy spokojnie rozgrywają piłkę na murawie. Goście już nie wierzą w korzystny wynik.

• Jeszcze rzut rożny dla Realu.

• Znacznie uspokoił się ten mecz. Wygląda na to, że goście już nie zagrożą dziś Realowi, choć i tak narobili więcej problemów Królewskim niż ktokolwiek w roku 2014.

• Dziesięć minut do końca. Goście konstruują atak pozycyjny.

• Ładna kontra Realu Madryt, zakończona precyzyjnym płaskim strzałem Francuza z kilkunastu metrów! Czyżby ten gol kończył marzenia gości?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Karim Benzema!

• Piękne trafienie Giovaniego

• Faul w ofensywie Sergio Ramosa.

• Zupełnie nieudane uderzenie Jese zza pola karnego. Po chwili zablokowany strzał Arbeloi przyniósł korner gospodarzom.

• Gol Jese na 3:1

• Genialne uderzenie Meksykanina z rzutu wolnego, zupełnie poza zasięgiem Diego Lopeza!!! Villarreal wciąż jest w grze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Giovani!

• A w Realu Xabi Alonso zmienia Angela Di Marię.

• I to właśnie Pereira opuszcza boisko, a zmienia go Perbet.

• Modrić bardzo ostro potraktował przed polem karnym Pereirę.

• Posiadanie piłki: Real 57%, Villarreal 43%

• Kapitalne podanie prostopadłe Di Marii, Jese na pełnej prędkości sprytnym płaskim strzałem pokonuje Asenjo! 3:1 dla Realu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jese!

• Mamy debiut w Villarreal. Były gracz rezerw Barcelony, Joan Roman (obecny na meczu z Lechią w Gdańsku), zmienia Moi Gomeza.

• Rozgrzewa się Xabi Alonso, a to oznacza, że Carlo Ancelotti chciałby uspokoić przebieg spotkania.

• Faul w ofensywie Giovaniego na Modriciu.

• Żółta kartka dla Mario za faul taktyczny na Jese.

• Edu Ramos opuszcza boiska, w jego miejsce Manu Trigueros.

• Real zrobił przewagę na lewym skrzydle, ale do dośrodkowania Jese nie doszedł Benzema, który sygnalizował faul rywala.

• Carvajal! Obrońca Realu dostał dobre podanie w pole karne od Bale'a, ale w dobrej sytuacji posłał piłkę obok słupka!

• Żółta kartka dla Jaume Costy.

• W krótkim odstępie czasu dwa dośrodkowania Angela Di Marii wyłapał Asenjo.

• Po stracie przyjezdnych Di Maria nie potrafił celnie dośrodkować do Benzemy.

• Aquino wyjechał z piłką za linię końcową boiska.

• Moi Gomez dośrodkował wprost w ręce Diego Lopeza.

• Wznawiamy grę!

• Alvaro Arbeloa zmienia w przerwie Fabio Coentrao. Wędka dla Portugalczyka. Czyżby kontuzja drugiego bocznego obrońcy Realu?

• Wracamy na murawę Santiago Bernabeu. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Real mógł prowadzić do przerwy dwoma golami, bowiem Królewscy potrafili wykorzystać dwa duże błędy w defensywie gości, jednak podopieczni Carlo Ancelottiego w końcówce spoczęli na laurach, pozwolili Mario Gasparowi na zdobycie bramki kontaktowej, dzięki czemu możemy mieć emocje w drugiej części gry.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Real prowadzi 2:1!

• Przypadkowe zagranie ręką Aquino we własnym polu karnym. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Di Maria dobrze uderzył z dystansu, ale Asenjo przerzucił piłkę nad poprzeczką!

• Real chciał bez wysiłku dowieźć korzystne 2:0 do końca pierwszej połowy i to się zemściło na Królewskich. Druga połowa zapowiada się świetnie.

• Fantastyczny wjazd w pole karne prawego obrońcy Villarreal zakończony jeszcze piękniejszym uderzeniem z kilkunastu metrów, które daje gościom nadzieję na korzystny wynik w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Mario Gaspar!!! Co za bramka!

• Składna akcja Villarreal zakończona nieudanym zagraniem Moi Gomeza, który tego meczu nie zaliczy póki co do udanych.

• Gol Karima Benzemy

• Po rzucie rożnym piłkarze Villarreal rozgrywali piłkę pod polem karnym rywala, a cała akcja zakończyła się zablokowanym uderzeniem Gomeza.

• Czy jeszcze Villarreal jest w stanie powalczyć o jakiekolwiek punkty w tym meczu? Cóż, nie wygląda to dobrze dla beniaminka.

• Bale łatwo wjechał w pole karne, ale pomylił się przy próbie oddania strzału na bramkę Asenjo.

• Była bardzo dobra szansa dla gości, ale Giovani zagrał za mocno w pole karne do Moi Gomeza. Meksykanin aż złapał się za głowę!

• Bardzo niecelna próba Giovaniego z daleka.

• Uderzenie z dystansu Bale'a trafia w sam środek bramki, tam gdzie stał Asenjo.

• Bale zszedł z piłką pod linię końcową i dośrodkował przed bramkę, gdzie odbita piłka trafiła do Benzemy, który skierował ją do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Karim Benzema!

• Moi Gomez zablokowany przed szesnastką Realu po stracie Bale'a. Korner.

• Marcelo ma duży problem z poruszaniem się. To jest poważniejszy uraz Brazylijczyka.

• Mocny strzał z dystansu Edu Ramosa pewnie broni Diego Lopez.

• I jest zmiana. Marcelo poza boiskiem, w jego miejsce Coentrao.

• Problem mięśniowy Marcelo. To może być koniec meczu dla Brazylijczyka.

• Jese dośrodkował płasko wprost w ręce Asenjo.

• Bale znów znalazł w szesnastce Benzemę, ten odegrał do Modricia, który został zablokowany przez rywali w polu karnym!

• Dośrodkowanie Bale'a w kierunku Benzemy, jednak naciskany przez obrońców Francuz nie oddał strzału głową.

• Niesamowite! Już mogło być 1:1! Dos Santos z lewego skrzydła idealnie dograł piłkę na jedenasty metr do Pereiry, a ten w świetnej sytuacji posłał piłkę Panu Bogu w okno!

• Goście podarowali teraz gola Realowi! Stoper Jose Dorado, jako ostatni obrońca, stracił piłkę na rzecz Bale'a, ten popędził na bramkę i podcinką pokonał Asenjo! 1:0 dla Realu po piłkarskim sabotażu Dorado!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Gareth Bale!

• Nie ma przewagi którejkolwiek ze stron w pierwszych minutach pojedynku.

• Na Santiago Bernabeu mamy dziś niemal komplet widzów. Na stadionie znajduje się także około 500 kibiców gości.

• Sędzia teraz niesłusznie przerwał akcję Giovaniego, dopatrując się spalonego. To mogła być bardzo groźna sytuacja dla Villarreal!

• Królewscy mieli już rzut rożny, ale zakończył się on fatalnym uderzeniem z dystansu Di Marii.

• W pierwszym spotkaniu na El Madrigal padł remis 2:2, remis, który Real przede wszystkim zawdzięcza swojemu bramkarzowi, Diego Lopezowi. Gole zdobywali Ronaldo, Bale (dla Realu) oraz Cani i Gio dos Santos (dla Villarreal).

• Zaczynamy!!!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi pan Jose Luis Gonzalez Gonzalez, który dość kontrowersyjnie sędziował w środowym meczu Barcelony z Realem Sociedad.

• Oczywiście, ku wyjaśnieniom, chodzi o Himno de Centenario de Real Madrid, pieśń stworzoną na stulecie klubu i wykonaną przez słynnego Placido Domingo.

• Obie drużyny wychodzą na murawę Santiago Bernabeu przy dźwiękach Himno del Real Madrid.

• W zespole gości nie zobaczymy dzisiaj Caniego, Ikechukwu Uche, Pablo Inigueza oraz Tomasa Piny.

• Rezerwowi Villarreal: Aitor Fernandez, Gabriel, Bojan Jokić, Aleksandar Pantić, Manu Trigueros, Joan Roman, Jeremy Perbet.

• W zespole Carlo Ancelottiego brakuje dziś wspomnianego Ronaldo, a także kontuzjowanego Samiego Khediry.

• Rezerwowi Realu Madryt: Iker Casillas, Raphael Varane, Fabio Coentrao, Xabi Alonso, Alvaro Arbeloa, Isco, Alvaro Morata.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Do składu Królewskich wraca Gareth Bale!

• W ostatniej kolejce Villarreal pokonało Osasunę 3:1, a tak wyglądało to spotkanie:

• Villarreal także nie może narzekać na swoją postawę w roku 2014. Żółta Łódź Podwodna, choć odpadła z Pucharu Króla po dwumeczu z Realem Sociedad, wygrała cztery z pięciu rozegranych meczów ligowych i zajmuje wysokie piąte miejsce w ligowej tabeli. Do czwartego Athletiku ekipa Marcelino Gracii traci trzy punkty, ale z kolei ma też przewagę czterech oczek nad szóstym Realem Sociedad.

• A tak z kolei triumf Realu nad Atletico w środę

• Tak wyglądał ostatni zremisowany mecz Królewskich z Athletikiem Bilbao:

• Real z pewnością będzie dziś dodatkowo zmotywowany efektownym triumfem 3:0 nad Atletico w półfinale Pucharu Hiszpanii. Co więcej, w 2014 roku podopieczni Carlo Ancelottiego wygrywają mecz za meczem, a w 10 rozegranych spotkaniach ligowych i pucharowych zwyciężyli dziewięciokrotnie, tracąc w nich zaledwie jednego gola.

• Ciekawe, jak gospodarze poradzą sobie dzisiaj bez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk został bowiem zawieszony na trzy ligowe spotkania za swoje zachowanie w meczu z Athletikiem Bilbao, w którym to został wyrzucony z boiska za niesportowe zachowanie, a schodząc z murawy wykonywał lekceważące gesty dotyczące pracy arbitrów. CR7 nie zagra dzisiaj przeciwko Villarreal, a także w kolejnych starciach o ligowe punkty z Getafe oraz Elche.

• Królewscy grają jako pierwsi z czołowej trójki w 23. kolejce La Liga. Podopieczni Carlo Ancelottiego zajmują w ligowej tabeli trzecie miejsce ze stratą trzech punktów do prowadzącego Atletico. Ich rywalem będzie jednak bardzo niewygodna drużyna Villarreal. Rewelacyjny beniaminek, plasujący się na piątej pozycji, na pewno łatwo skóry dziś nie sprzeda.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu hiszpańskiej Primera Division, w którym Real Madryt podejmie Villarreal.