Real Sociedad

2

Athletic Bilbao

0

• Gospodarze niczym rasowy bokser wypunktowali dzisiaj swojego przeciwnika. Podopieczni Jagoby Arrasate skutecznie zablokowali dostęp do własnej bramki i wyprowadzili w ofensywie dwa ciosy, dzięki którym zdobyli dzisiaj trzy punkty w bardzo prestiżowym pojedynku! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Real Sociedad zwycięża w derbach 2:0!

• Kartka dla Gurpegiego za protesty. Chciał on odgwizdania zagrania ręką strzelca bramki. Trudna do oceny sytuacja.

• Pardo dostał dobre podanie od Seferovicia, zwiódł obrońcę i z ostrego kąta nie dał szans Iraizozowi! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ruben Pardo!

• Muniain! Młody Bask precyzyjnie uderzył zza pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Claudio Bravo!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Seferović znakomicie utrzymał się przy piłce mimo obecności dwóch obrońców i zagrał w tempo do Xabiego Prieto, ale tego zatrzymał Iraizoz!

• Bardzo niedokładni są goście w konstruowani akcji ofensywnych, a do końca spotkania pozostało ledwie kilka minut.

• Mamy również ostatnią zmianę w obozie gospodarzy. Schodzi Vela, wchodzi Seferović.

• Żółta kartka dla Elustondo za faul na Muniainie.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Laporte'a ledwo doturlał się do Bravo.

• Było groźnie! Po dośrodkowaniu Ibaia Gomeza dosłownie kilku centymetrów zabrakło Adurizowi żeby sięgnąć piłkę tuż przed bramką Bravo!

• Indywidualna akcja Prieto, który zaskoczył rywala i zdecydował się na 20-metrowy sprint z piłką, zakończona została mizerną próbą pomocnika Realu.

• Ostatnia zmiana w Athletiku. Toquero za Susaetę.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy dobrym piąstkowaniem popisał się Gorka Iraizoz, czym wyjaśnił sytuację.

• Bohater spotkania, Griezmann, opuszcza plac gry. W jego miejsce melduje się na nim Castro.

• Dobre uderzenie z dystansu oddał Ander Herrera, jednak piłkę pewnie złapał Bravo.

• Ibai Gomez wchodzi za Mikela Rico.

• Griezmann dostał kapitalne długie podanie na wolne pole, ale przegrał pojedynek sam na sam z Iraizozem!

• Elustondo zmienia Agirretxe w zespole gospodarzy.

• Na spalonym Agirretxe.

• Brutalne wejście Mikela Rico na nogi rozpędzonego Veli. Ma szczęście gracz Bilbao, że obejrzał tylko żółtą kartkę.

• Muniain świetnie zagrał prostopadle do Aduriza, ale ten naciskany przez przeciwnika nie był w stanie uderzyć celnie na bramkę Bravo!

• W drugiej połowie spotkania również nie jest to wielkie widowisko. Szkoda, bo mecz zapowiadał się doskonale.

• Na spalonym złapany Griezmann. Wcześniej piłkę przypadkowo ręką zagrał jeden z gracz gospodarzy we własnym polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Zmiana w Athletiku. Andoni Iraola zmienia Mikela Balenziagę.

• Susaeta minął Jose Angela na prawym skrzydle, ale 'wyjechał' z piłką poza boisko.

• Goście długo utrzymują się teraz przy piłce, ale nie przekłada się to na nic więcej.

• Stara się odpowiedzieć Athletic, ale podopiecznym Ernesto Valverde bardzo ciężko przychodzi konstruowanie akcji ofensywnych.

• Słupek! Po kolejnym kornerze omal bramki samobójczej nie strzelił Iturraspe, którego przypadkowe uderzenie głową trafiło w słupek!

• Piłka dośrodkowana przez Griezmanna minęła wszystkich zgromadzonych w polu bramkowym Iraizoza.

• Rzut rożny dla Realu Sociedad.

• Nie ma zmian w obu drużynach.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Przez pełne 45 minut zespołem lepszym byli goście, ale to podopieczni Joseby Arrasate w samej końcówce objęli prowadzenie dzięki uderzeniu niezawodnego Antoine'a Griezmanna. Athletic będzie musiał zareagować w drugiej połowie, co zapowiada nam ciekawe widowisko.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Real Sociedad prowadzi z Athletikiem Bilbao 1:0!

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka dwukrotnie trafiła przed pole karne pod nogi Griezmanna. Francuz dwukrotnie też uderzył z dystansu. Pierwsze uderzenie zdołał odbić Iraizoz, ale drugi strzał był już skuteczniejszy! Stojący przed bramką Vela i Iraizoz nie był w stanie zapobiec utracie gola! 1:0 dla Realu Sociedad

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Antoine Griezmann!

• Przycisnęli teraz solidnie gospodarze, ale bez efektu w postaci strzału na bramkę Iraizoza.

• Wreszcie jakiś celny strzał w tym meczu. Z bardzo ostrego kąta Ander Herrera nie mógł jednak zaskoczyć Claudio Bravo. Chilijczyk pewnie odbił piłkę.

• Bardzo niecelne uderzenie głową Iturraspe po rzucie wolnym.

• Obu drużynom wyraźnie brakuje takiego ostatniego podania, które pozwoliłoby na stworzenie sytuacji stuprocentowej do zmiany wyniku. Przez to, choć ten mecz jest żywy, pozostaje po nim spory niedosyt.

• Muniain grał dwójkową akcję z Adurizem, po czym zgrał piłkę w pole karne, ale zupełnie do nikogo.

• Kartka także dla Bergary za zagranie ręką.

• Faul w ofensywie Griezmanna na Iturraspe w polu karnym Athletiku.

• Żółta kartka dla Balenziagi za faul na Veli. Pierwsze napomnienie w tym spotkaniu.

• Nie jest to rewelacyjny mecz. Sporo niedokładności, mało składnych akcji z obu stron. Czekamy na znacznie więcej.

• Gurpegi! Obrońca Los Leones dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Susaetę i głową posłał ją minimalnie obok słupka!

• Po bardzo składnej akcji Athletiku gospodarzy uratował Carlos Martinez, który posłał piłkę na korner.

• Vela wstrzelił piłkę w pole karne rywala w poszukiwaniu Agirretxe, jednak napastnik gospodarzy nie trafił w futbolówkę i ta minęła bramkę gości.

• W zamieszaniu w polu karnym gości po stałym fragmencie gry zablokowany został Xabi Prieto, a strzał zza szesnastki w wykonaniu Veli wyraźnie minął bramkę Iraizoza.

• Gdyby podanie Herrery przeszło do Aduriza, ten wyszedłby sam na sam z bramkarzem. Nic z tego.

• W kontrataku Athletiku rozpędzony Muniain minął dwóch rywali, ale zagrał zdecydowanie zbyt mocno do Aduriza.

• Strzał z dystansu Andera został zablokowany, a chwilę później dośrodkowanie Muniaina trafiło na głowę Aduriza, ale ten nie potrafił oddać czystego uderzenia.

• Sprytne uderzenie Laporte'a minęło bramkę Bravo!

• Faulowany Ander Herrera około 25 metrów od bramki Realu Sociedad. Rzut wolny dla gości.

• Szarżował przed polem karnym przeciwnika Carlos Vela, jednak został dobrze zatrzymany przez Gurpegiego.

• Aduriz dostał piłkę od De Marcosa tuż przed bramką przeciwnika i uderzył wysoko nad poprzeczką! Napastnik gości był wcześniej na wyraźnym spalonym, czego chyba sędzia nie dostrzegł.

• Na spalonym złapany Aduriz.

• Pewna interwencja Bravo po centrze Herrery.

• Bardzo optymistyczna próba Andera Herrery z kilkudziesięciu metrów przeleciała wysoko nad bramką Bravo.

• Lepsze wrażenie na początku spotkania sprawia Athletic, który szybko przejmuje piłkę w środku pola.

• Pierwsza akcja gości zakończona złym dośrodkowaniem Susaety.

• Zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Carlos Gurpegui (Athletic) oraz Xabi Prieto (R. Sociedad). Spotkanie poprowadzi pan Pedro Perez Montero.

• Wychodzą obie drużyny na plac gry!

• Rezerwowi Realu Sociedad: Enaut Zubikarai, Joseba Zaldua, Javi Ros, Haris Seferovic, Mikel Gonzalez, Gorka Elustondo, Gonzalo Castro. W ekipie gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Ifrana, Cadamuro, Estrady, Granero, De la Belli oraz Zurutuzy.

• Ławka rezerwowych Athletiku: Iago Herrerin, Andoni Iraola, Borja Ekiza, Mikel San Jose, Benat Etxebarria, Ibai Gomez, Gaizka Toquero. W zespole Ernesto Valverde brakuje tylko Unaia Albizuy oraz Kike Soli.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Są zaskoczenia, bowiem tylko na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądzie Mikel Gonzalez, natomiast wśród gości Andoni Iraola.

• Dzisiejsze derby będą już 151. pojedynkiem Realu Sociedad z Athletikiem Bilbao w historii. W dotychczasowych 150 meczach lepszy bilans mają Los Leones, którzy wygrali 63 z nich. 49 spotkań padło łupem Txuri Urdin, a w 38 starciach padł remis. W bramkach również lepszy jest Athletic, w stosunku 250 - 197.

• Dzisiejsze Derby Kraju Basków, obok znaczenia prestiżowego i historycznego, będą miały spore znaczenie dla ligowej tabeli. Oba zespoły rywalizują bowiem w tym sezonie o miejsce czwarte, dające prawo udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów. W tej chwili to miejsce zajmuje Athletic, który ma cztery punkty przewagi nad Realem Sociedad. Gospodarze dzisiejszej rywalizacji jednak bardzo słabo rozpoczęli ten sezon, ale w ostatnich kolejkach spisują się rewelacyjnie, w związku z czym zapowiada się znakomite widowisko na Estadio Anoeta.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Sociedad zmierzy się z Athletikiem Bilbao.