Real Sociedad

1

Atletico Madryt

2

• Dla Atletico jest to trzecie zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów będzie w czołówce tabeli. Real Sociedad będzie miał tych punktów 4. Pewnie piłkarze Jagoby Arrasate liczyli na lepszy start sezonu, ale droga do jego końca jest jeszcze daleka. Za uwagę i śledzenie dzisiejszej transmisji dziękuje Jakub Trzaska.

• Dzisiejsze spotkanie przyniosło kibicom wiele emocji. Obie drużyny dosyć ostro poczynały sobie w środku pola. Arbiter główny tego meczu miał sporo pracy zwłaszcza w drugiej połowie. Atletico zagrało dzisiaj jednak trochę lepiej od swoich rywali. Mimo tego bramki, które dzisiaj strzelili były konsekwencją błędów defensywy gospodarzy. Świetnie także spisał się w bramce Thibaut Courtois, który w ostatnich minutach meczu obronił jeszcze silny strzał Granero.

• Koniec meczu na stadionie Anoeta. Atletico Madryt wygrywa dzisiaj z Realem Sociedad 1:2.

• Gabi z rzutu wolnego, ale dobrze interweniuje Claudio Bravo.

• Bramkarz Realu dotyka piłkę ręką poza polem karnym. Tylko żółta kartka.

• Ostatnia zmiana. Adrian za Diego Costę.

• Cztery minuty doliczone do tego meczu.

• Kapitana interwencja Courtoisa!!! Dośrodkowanie z lewej strony i świetny strzał Granero, ale refleks Belga w bramce Atletico kapitalny.

• Druga zmiana wśród gości. Rodriguez za Arde Turana.

• Sociedad szuka sytuacji, która da im bramkę na remis. Ich akcje są jednak szybko kasowane przez obronę gości. Atetico nastawione jest już tylko na kontry.

• Pierwsza zmiana trenera Simeone. David Villa żegnany gwizdami schodzi a w jego miejsce Raul Garcia.

• Ostatnia zmiana w Realu. Napastnik za obrońcę.

• Gracze Sociedad ciągle w natarciu, ale dobrze broni Atletico.

• Niesportowe zachowanie Filipe. Stał zbyt blisko przy piłce przy wykonywaniu rzutu wolnego i żółta kartka. Teraz arbiter główny wysyła na trybuny jednego z trenerów Realu Sociedad.

• Bardzo dobra dwójkowa akcja Costy z Turanem, ale strzał broni Bravo.

• Gracze rezerwowi Atletico ciągle się rozgrzewają, ale jak na razie Simeone nie decyduje się na zmiany.

• Bardzo ostre wejście na nogi Costy. Dwiema nogami w nogę postawną Brazyijczyka, ale nie ma nawet żółtej kartki.

• Faul taktyczny w środku pola. Zatrzymany bardzo szybki kontratak przez Gabiego. To musiała być żółta kartka.

• Bardzo szybko rozegrali gracze Realu rzut wolny pod polem karnym Atletico. Zagapili się obrońcy pierwszy raz w tym meczu i Prieto zdobył bramkę dającą jeszcze nadzieje na dobry wynik.

• GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!! Xabi Prieto zdobywa bramkę dla Sociedad. Gospodarze łapią kontakt.

• Druga zmiana. Z boiska Seferović a na nim Granero.

• Faul na Diego Coscie. Żółta kartka dla Zurutuzy.

• Świetna wymienność podań graczy Atletico. Jednak z tej akcji lewym skrzydłem nic nie wynikło.

• 27 604 kibiców na stadionie Anoeta.

• Real wypracował wydawało się sobie przewagę w tej drugiej połowie, ale akcja bramkowa tylko pokazała jak groźni w kontrze są gracze Simeone.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Schodzi Bergara w jego miejsce Elustondo. Pomocnik za pomocnika.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!! Kontra Atletico!!! Strzelcem bramki Jorge Koke!!! Arda Turan zagrał w pole karne do Villi a ten wycofał lekko piłkę do Koke. Ten strzałem na wślizgu strzela drugą bramkę!!!

• Sociedad wyszło bardzo zmotywowane na tą drugą część spotkania. Starają się grać długie podania w stronę Atletico, ale jak na razie w pojedynkach główkowych lepsi obrońcy gości.

• Druga żółtka kartka w tym meczu. Mario Suarez ukarany za faul w środku pola.

• Druga połowa jest znacznie ostrzejsza niż pierwsza. W ciągu kilku minut mamy sporo fauli jednej i drugiej drużyny.

• Bardzo ostre wejście Diego Godina przed polem karnym w nogi Zurutuzy. Będzie okazja dla Sociedad, ale akcja już zakończona i rusza Atletico.

• Od początku naciska Sociedad. Strzał de la Belli daleko obok bramki.

• Zaczyna się druga część meczu. Rozpoczną gracze Simeone.

• Real Sociedad ma piłkę częściej przy sobie - 57%, ale jak na razie ich akcje nie zazębiają się na tyle, żeby poważnie zagrozić bramce Courtoisa. Atletico gra bardzo dobrze w defensywie, kolejny świetny mecz rozgrywa Joao Miranda. To na nim zazwyczaj kończą się akcje rywali. Przez pierwsze 45 minut Sociedad bez celnego strzału. Jednak wynik nie jest spokojny dla gości, więc druga połowa zapowiada się równie emocjonująco. Czekamy na jej rozpoczęcie.

• ... ale uderzenie obok bramki. Koniec I połowy spotkania.

• Będzie okazja dla gospodarzy. Faul Villi przed polem karnym...

• Minuta dodana do I połowy.

• Jeszcze przed przerwą starają się zdobyć bramkę dającą remis gracze Realu, ale ciągłe dośrodkowania nie wychodzą tak jak napastnicy by chcieli.

• Atletico jest dzisiaj bardzo dobrze poukładane taktycznie. Dobrze bronią obrońcy, często się wzajemnie asekurują i wymienność pozycji Sociedad na nic się zdaje.

• Diego Costa w polu karnym Sociedad, ale jego strzał zbyt lekki i nie miał z nim problemu Claudio Bravo.

• Goście prowadzą 3:1 w rzutach rożnych, jednak jak na razie nie ma z nich pożytku dla drużyny.

• Dzisiaj sporo pracy ma arbiter główny tego spotkania. Sporo walki w środku pola, ale starcia nie są agresywne, to raczej drobne faule.

• Real stara się szybko odpowiedzieć na straconą bramkę, ale dzisiaj Atletico jest bardzo dobrze zorganizowane w defensywie.

• Mecz bardzo wyrównany, ale błędy obrońców Sociedad wykorzystują napastnicy Atletico. Z tego wzięła się także bramka na 1:0. Zabrakło zawodnika przy Koke, który miał dużo czasu aby rozprowadzić piłkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Świetna akcja Atletico Madryt. Rozpoczął Koke, potem Diego Costa dogrywa do Villi a ten przerzuca piłkę nad Bravo. 1:0 !!!

• Ostre wejście Diego Godina - tym razem bez kartki.

• Żółta kartka dla Ardy Turana. Przerwał bardzo dobry kontratak Sociedad.

• Faulowany przed polem karnym Diego Costa przez Seferovicia. Pierwsza dyskusja napastnika Atletico z rywalem.

• Niesamowite podanie Turana na 50m do Villi, ale jego uderzenie broni Bravo. Mamy rzut rożny, ale piłkę łapie bramkarz.

• Sociedad bardzo często swoje akcje sprowadza do skrzydeł aby później dośrodkować piłkę w pole karne. Ciągle jednak bez powodzenia.

• Mamy teraz trochę spokojniejszej gry obu drużyn. Spokojnie zaczyna swoją akcję od obrońców Los Rojiblancos.

• Na spalonym Miranda, który pozostał w linii ataku po rzucie wolnym w okolicach pola karnego przeciwników.

• Fatalny błąd Inigo Martineza, ale uderzenie Villi po słupku wychodzi w aut bramkowy.

• Próba zawiązania akcji przez Xabiego Prieto, ale jego przerzut na lewą stronę boiska niedokładna.

• Świetnie rozegrana akcja. Arda Turan rozegrał piłkę z Diego Costą na lewym skrzydle. Potem ten drugi wystawił piłkę przed pole karne do Villi, ale ten minimalnie obok słupka bramki gospodarzy.

• Niezła akcja Realu. Szybko rozegrali piłkę przed polem karnym gości, ale uderzenie Veli nad poprzeczką.

• Lewym skrzydłem ścigali się Carlos Vela i Miranda, ale świetną interwencją popisał się obrońca Atletico.

• Od samego początku jest dużo walki na boisku, dużo ostrych starć, ale wszystko w ramach przepisów.

• Walka w środku pola, ale ciągle przy piłce drużyna Atletico Madryt. Starają się dzisiaj grać w ataku pozycyjnym, jednak gracze Sociedad dobrze ustawieni nie pozwalają łatwo rozgrywać akcji.

• Pierwsze uderzenie Realu Sociedad - Griezmann jednak zablokowany i będziemy mieć rzut rożny.

• Na razie spokojny początek jednej i drugiej drużyny.

• Rozpoczynamy spotkanie. Na środku boiska gospodarze.

• Pierwszy gwizdek tego meczu planowo ma zabrzmieć o godzinie 19:00.

• Diego Simeone również wypowiedział się o swoich przeciwnikach: Ostatnimi czasy Real Sociedad, Valencia i my jesteśmy bardzo konkurencyjnymi zespołami. Real ma w swoim składzie mnóstwo zawodników najwyższej jakości. Mają dobrego bramkarza, silny środek oraz niebezpiecznych zawodników na skrzydłach i z przodu. Wyobrażam sobie ciężki mecz, w którym nie będzie zbyt dużo miejsca na boisku i w którym kluczowym może się okazać gra w powietrzu.

• Atletico Madryt to jeden z najlepszych zespołów w lidze i będziemy musieli dołożyć szczególnych starań w tym pojedynku, by ich pokonać. Oni grają z wielką intensywnością. Atletico to zespół, który potrafi bardzo dobrze grać bez piłki, są kompletną ekipą. Musimy być ostrożni, by nie tracić piłki, ponieważ oni są groźni w kontrataku. - tak na przedmeczowej konferencji prasowej o dzisiejszym rywalu wypowiadał się trener Sociedad Jagoba Arrasate.

• Witamy na relacji LIVE z meczu 3. kolejki Primera Division. Dzisiaj na Estadio Anoeta gospodarze - Real Sociedad podejmą Atletico Madryt.