Real Sociedad

2

Atletico Madryt

1

• Bardzo nerwowe spotkanie na Estadio Anoeta pada łupem Realu Sociedad, który wygrywa swój drugi mecz w tym sezonie. Dzisiaj poległo Atletico, wcześniej tylko... Real Madryt! Barcelona powinna się więc bać przed spotkaniem w San Sebastian. Tymczasem z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC!

• Atletico nie jest w stanie zagrozić Realowi Sociedad. Baskowie wygrają to spotkanie.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Zurutuza wchodzi w miejsce Carlosa Veli.

• ... z kolei Griezmann zastąpił Turana.

• W ekipie gości dwie zmiany: Cristian Rodriguez za Gabiego...

• Hervias zmienia Gonzalo Castro.

• Świetne dośrodkowanie z lewego skrzydła Zalduy i jeszcze piękniejsza główka Imanola Agirretxe daje gospodarzom prowadzenie!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Imanol Agirretxe!

• Żółta kartka też dla Gabiego. Licznik sedziego dzisiaj to 10 żółtych i 1 czerwona kartka. Co więcej, aż osiem z tych napomnień obejrzeli goście.

• Żółta kartka dla Koke za faul taktyczny.

• Vela technicznie uderza z dość dalekiego dystansu, ale Moya pewnie łapie piłkę.

• Po dośrodkowaniu Zalduy piłka trafia w ręce Moyi. Nie idzie atak pozycyjny drużynie gospodarzy.

• Próbuje sforsować tę szczelną defensywę Atletico drużyna Realu Sociedad, ale nie jest to łatwe, bo Los Colchoneros to są mistrzowie w takiej grze.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Koke z rzutu wolnego dla Atletico.

• Zaldua dośrodkowuje w pole karne i piłka trafia w rękę ustawionego w polu karnym Ansaldiego. Tę jednak miał przy sobie Argentyńczyk, więc sędzia raczej się nie pomylił.

• Kapitalna szansa dla Atletico!!! Po koncertowym kontrataku Ansaldi wykłada piłkę z lewego skrzydła na 12. metr Mandzukiciowi, który w idealnej okazji uderza obok bramki!

• Teraz to gospodarze atakują i prawdopodobnie tak to będzie wyglądać do końca tego meczu. Atletico skupia się tylko na remisie.

• Jest roszada w ekipie baskijskiej. Schodzi Berchiche, wchodzi Zaldua.

• Vela zdobywa korner dla gospodarzy.

• Zmiana w Atletico. Schodzi Mario, wchodzi Ansaldi.

• Teraz sędzia puścił grę po tym jak Carlos Vela domagał się odgwizdania jedenastki przez Mandzukicia. Goście z kolei domagali się drugiej żółtej kartki dla Meksykanina. Wydaje się, że arbiter dobrze zinterpretował to zdarzenie.

• Żółta kartka jeszcze dla Raula Garcii za protesty.

• Druga żółta kartka dla Siqueiry za ostre wejście na nogi Veli!!! Atletico w dziesiątkę!

• Uderzenie głową Inigo Martineza poszybowało wysoko ponad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Siqueiry.

• Wznawiamy grę na Anoeta!

• Sporo dzieje się na Anoeta - są gole, faule, kartki i kontrowersje. Póki co Real Sociedad remisuje z Atletico 1:1 i zobaczymy, która z drużyn będzie w stanie zdobyć zwycięskiego gola po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Złe wyjście z bramki Zubikaraia po dośrodkowaniu z wolnego Koke! Godin główkuje jednak ponad poprzeczką!

• Carlos Martinez na skrzydle poradził sobie z rywalem, ale dośrodkował w pole karne bardzo niedokładnie. Po chwili Granero z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Mieli swoje sytuacje piłkarze Realu Sociedad. To był czas, w którym mogli naprawdę wywalczyć sobie prowadzenie.

• Dośrodkowanie Granero z rzutu wolnego z lewej strony boiska piąstkuje Moya, który po chwili broni także groźny strzał z dystansu Veli!

• Nie ma gola!!! Agirretxe wychodzi sam na sam z Moyą, mija go, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę wybija Godin!!! Po chwili Agirretxe przegrywa pojedynek z bramkarzem rywali!

• Kąśliwy strzał z dystansu Ardy pewnie łapie Zubikarai.

• Przewagę ma teraz Atletico, ale nie kończy się to żadnym strzałem na bramkę Zubikaraia.

• Po centrze Siqueiry i niepewnej interwencji Yuriego piłkę przejmuje w polu karnym Arda, ale nie miał on żadnego pomysłu na rozwiązanie tej akcji.

• To nie jest wielki mecz na Anoeta. Dzieje się dużo, ale nie pod obiema bramkami. Jednakże jedyne sytuacje dla obu drużyn zakończyły się bramkami.

• Zdaniem sędziego Carlos Vela teraz symulował faul Godina w polu karnym. Żółta kartka. Piąta już w tym meczu.

• Na spalonym został teraz złapany Godin.

• Żółta kartka dla Berchiche'a za faul na Ardzie. Nie będzie to na pewno najpiękniejsze ze spotkań.

• Za protesty ukarany także Juanfran.

• Żółta kartka dla Ardy Turana. Nerwowo jest na murawie.

• Fantastyczny plasowany strzał Meksykanina z ponad 20 metrów zaskakuje Miguela Moyę! Remis na Anoeta!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carlos Vela!

• Mnóstwo fauli od pierwszego gwizdka sędziego. To wszystko kończy się kartką dla Mario Suareza.

• Już próbowali odpowiedzieć gospodarze, ale Agirretxe głową uderza z kilkunastu metrów bardzo niecelnie.

• GOL dla Atletico!!! Świetne zagranie z prawej strony boiska Raula Garcii dociera w pole karne do Mario Mandzukicia, który uderzeniem z pierwszej piłki z kilku metrów nie daje szans bramkarzowi rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mario Mandzukić!

• Spokojnie pierwsze minuty tego meczu. Obie drużyny 'badają się' nawzajem.

• Ucierpiał teraz Arda w starciu z Markelem Bergarą. To była twarda interwencja gracza Realu Sociedad.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! Poniżej ławki rezerwowych:

• R. Sociedad: Rulli, Ansotegi, Hervias, Pardo, Finnbogason, Zaldua, Zurutuza.

• Atletico: Oblak, Ansaldi, Gimenez, Cerci, Griezmann, Tiago, C. Rodriguez.
  • Broniące tytułu Atletico Madryt z kolei jest w grze o mistrzostwo Hiszpanii. Podopieczni Diego Simeone przed tą kolejką zajmowali trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Realu Madryt. Aby nie stracić dystansu, Los Colchoneros muszą dzisiaj wygrać na Estadio Anoeta.

• Real Sociedad w tym sezonie gra bardzo słabo. Zespół z Kraju Basków z dziesięciu meczów ligowych wygrał tylko jeden (z Realem Madryt), a zdobywając łącznie sześć punktów plasuje się dopiero na przedostatnim miejscu w tabeli. To kosztowało pracę dotychczasowego trenera, Jagobe Arrasate, a w związku z tym Real zostanie dziś poprowadzony przez jego dotychczasowych asystentów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki La Liga, w którym Real Sociedad zmierzy się z Atletico Madryt.