3

FC Barcelona

1

• Doskonała postawa Realu Sociedad, słabiutka Barcelony, która wyglądała, jakby była zupełnie wykończona po spotkaniu z Manchesterem City. W pełni zasłużony triumf Basków na Estadio Anoeta i Barcelona traci w tej kolejce fotel lidera Primera Division na rzecz Realu Madryt! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec!!! Niespodzianka stała się faktem! Real Sociedad pokonuje Barcelonę 3:1!

• Fatalny strzał rozpaczy Iniesty.

• Ostatnia zmiana w Realu Sociedad. Schodzi Elustondo, wchodzi Ruben Pardo.

• Trzy minuty doliczone. Niecelny strzał Neymara z dystansu.

• Teraz z kolei zablokowany Leo Messi.

• Neymar zablokowany w szesnastce Realu. Rzut rożny.

• Niezrozumiała niemoc Barcelony obserwujemy w dzisiejszym spotkaniu. To wygląda naprawdę źle w wykonaniu Katalończyków.

• Bravo chwyta piłkę po płaskiej centrze Alexisa Sancheza.

• Opuszcza plac gry Sergio Canales, a w jego miejsce wchodzi Ion Ansotegi.

• Real Sociedad na pewno wygra to spotkanie! Biorąc pod uwagę grę obu drużyn, nie ma innej opcji!

• Słupek!!! Vela po fatalnym błędzie obrony Barcy omal nie podwyższył prowadzenia!

• Nic nie wychodzi Barcelonie w tym meczu wobec świetnej postawy Realu Sociedad.

• Fatalne dośrodkowanie Fabregasa.

• Pedro zablokowany w polu karnym i kolejny rzut rożny.

• Zmiana także wśród gospodarzy. Xabi Prieto za Griezmanna.

• Alexis Sanchez zmienia Martina Montoyę. Gerardo Martino stawia wszystko na jedną kartę.

• Doskonała interwencja Zalduy po centrze Fabregasa.

• Xavi musi być dzisiaj w niezwykle słabej kondycji po meczu z Manchesterem City, skoro nawet w takim momencie doświadczonego Hiszpana nie ma na boisku.

• Montoya wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

• Neymar zostawił piłkę w polu karnym Messiemu, który został zablokowany przez Mikela Gonzaleza.

• Żółta kartka dla Canalesa za faul na Busquetsie.

• Jak słabo grała Barcelona w pierwszej połowie, tak w drugą weszła jeszcze gorzej. Real Sociedad jest o krok od zwycięstwa, choć jeszcze około 25 minut do końca.

• Real Sociedad - FC BarcelonaReal Sociedad - FC Barcelona

• Bartra jakimś cudem przerwał rajd Veli.

• Uderzenie z dystansu Adriano odbite przez Zalduę i jeszcze jeden rzut rożny.

• Rzut rożny po kolejnej interwencji Zalduy.

• Zaldua doskonale przecina prostopadłe podanie Messiego do Neymara.

• Jeszcze jedna kontra gospodarzy, ale dośrodkowanie Jose Angela pada łupem Valdesa.

• Cesc Fabregas zmienia Alexa Songa. Popełnił duży błąd z wystawieniem składu dziś Gerardo Martino, bo ten zupełnie się nie sprawdza bez Xaviego, Fabregasa.

• Faul w ofensywie Neymara.

• Świetne wejście w tempo Zurutuzy po centrze Griezmanna, pomocnik gospodarzy uprzedza Valdesa i trafia do siatki!!! 3:1!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! David Zurutuza!

• Złe dośrodkowanie Adriano z lewego skrzydła.

• Kontra Realu, ale po dośrodkowaniu Elustondo, Canales nie był w stanie uderzyć głową na bramkę Valdesa.

• Bravo!!! Bramkarz Realu Sociedad kapitalnie broni strzał głową Songa!

• Rzut rożny dla Barcelony.

• Błąd Bartry po wybiciu piłki przez bramkarza, Claudio Bravo! Uciekł defensywie Barcelony Vela i dograł do Griezmanna, który 'na wślizgu' pokonał Valdesa! Baskowie znów na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Antoine Griezmann!!!

• Po centrze Canalesa Mikel Gonzalez uprzedził Valdesa, ale głową nie dał rady skierować piłki w siatce!

• Żółta kartka dla Pique za atak na nogi Zalduy.

• Po wrzutce Iniesty z rzutu rożnego Bartra oddał celny strzał głową, jednak Bravo nie dał się zaskoczyć!

• Dośrodkowanie Iniesty, kiks Jose Angela i rzut rożny dla Barcelony.

• Ciekawe. Sędzia chyba w przerwie wysłał trenera Barcelony, Gerardo Martino, na trybuny!

• 30 485 kibiców przyszło dziś na Estadio Anoeta. Niemalże komplet.

• Doszedł do strzału głową Griezmann, ale z naprawdę trudnej pozycji uderzył niecelnie.

• Rzut rożny po kolejnym błędzie Songa i zablokowanym strzale Canalesa.

• Mocne dośrodkowanie Griezmanna wprost w ręce Valdesa.

• Wznawiamy grę w San Sebastian!

• Naprawdę dobry mecz, szczególnie w wykonaniu Basków, którzy nie przestraszyli się Barcelony i nawet wyszli na prowadzenie po samobójczej bramce Alexa Songa. Barca szybciutko jednak wyrównała i w drugiej połowie zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo.

• Koniec pierwszej połowy! Remis 1:1 po naprawdę niezłej grze!

• Zablokowane uderzenie z dystansu Adriano.

• Dośrodkowanie Pedro i interwencja Zalduy. Korner dla Barcy, ale wcześniej Jose Angel mocno ryzykował drugą żółtą kartką wykonując wślizg na nogi Pedro.

• Fatalne dośrodkowanie Jose Angela, ale wcześniej gospodarze zaprezentowali znakomitą grę w odbiorze piłki.

• Ekwilibrystyczny strzał Veli przewrotką mija bramkę Barcelony. Nie trafił czysto w piłkę Meksykanin i stąd taki efekt.

• Fatalny błąd przy próbie wybicia Pique!!! Przejął piłkę Vela i w dobrej sytuacji huknął z 16 metrów nad poprzeczką!

• Bartra ogląda nieco przesadzoną żółtą kartkę za faul na Canalesie.

• Barcelona nie grała nic do momentu utraty bramki, ale może być tak, że stracona bramka podziałała na Katalończyków jak płachta na byka.

• Bardzo niecelne uderzenie głową Mikela Gonzaleza.

• Ależ odpowiedź Barcelony!!! Montoya zagrywa piłkę do Busquetsa, ale ten przepuszcza ją do Messiego, który mocnym płaskim strzałem pokonuje Bravo! Błyskawiczne wyrównanie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Leo Messi!!!

• Wrzutka Zalduy wpada w ręce Valdesa. Real Sociedad nadal atakuje.

• Canales wymienił piłkę z Velą, po czym dośrodkował piłkę w kierunku Elustondo. Ten minął się z futbolówką, ale naciskający go Song wpakował piłkę do własnej siatki! 1:0 dla Realu Sociedad!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Bramka samobójcza Songa!

• Pojedynek Veli z Bartrą kończy się rzutem rożnym po drugiej stronie boiska.

• Leo Messi złapany na spalonym.

• Adriano wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

• To jest na razie naprawdę słaby mecz Barcelony. Po przerwie niemal na pewno pojawią się Xavi czy Fabregas.

• Ładne uderzenie Carlosa Veli i Valdes zbija piłkę w bok!

• Vela! Meksykanin ładnie opanował piłkę po podaniu Zurutuzy, ale uderzył potężnie i niecelnie z powietrza.

• Zaldua lekko przytrzymywał wychodzącego do piłki Neymara, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na skraju szesnastki.

• Jose Angel dokładnie jak Busquets. Błąd techniczny, strata, faul taktyczny na Inieście i żółta kartka.

• Valdes miał kłopoty z dośrodkowaniem Griezmanna, ale defensorzy gości dobrze asekurowali własnego bramkarza.

• Żółta kartka dla Sergio Busquetsa za faul na Zurutuzie po stracie futbolówki.

• Świetna akcja Iniesty z Pedro! Piękna kombinacja na jeden kontakt i niecelny strzał Rodrigueza z 16 metrów!

• Sędzia nie pozwala wrócić na boisko Neymarowi, bo Barcelona przez dobre kilka minut utrzymuje się przy piłce. Zabawna sytuacja.

• Pedro założył dwie siatki rywalom, ale nie potrafił celnie zagrać w pole karne Realu Sociedad. Neymar wraca na boisku chyba po jakiejś konsultacji medycznej.

• Barcelona jeszcze bez strzału na bramkę Claudio Bravo. Na razie postawa Katalończyków rewelacyjna nie jest.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Barcelony i interwencja Victora Valdesa.

• Ucierpiał Neymar w starciu z jednym z rywali. Brazylijczyk chyba się podniesie, bo niepotrzebna jest pomoc medyczna.

• Spokojny początek meczu w wykonaniu obu drużyn.

• Messi powstrzymany przed polem karnym przez Elustondo.

• Griezmann popisał się celnym strzałem, który jednak został obroniony pewnie przez Valdesa.

• Sędzia dopatrzył się faulu Pique na Canalesie około 27 metrów od bramki Valdesa.

• Gorąca atmosfera na Anoeta, gdzie frekwencja jest bliska kompletu 32 tysięcy widzów.

• Zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Estadio Anoeta, na którym gospodarze tylko raz przegrali w tym sezonie. Miało to miejsce około pół roku temu w meczu z Atletico Madryt.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia David Fernandez Borbalan.

• - Będzie nam bardzo ciężko wygrać w San Sebastian, ale najważniejsze jest dla nas ciągłe rozwijanie się jako zespół. Zawsze jest margines do poprawy, a teraz wszystko się rozstrzygnie - mówił z kolei Gerardo Martino.

• Co mówili trenerzy obu drużyn przed tym spotkaniem? Oto opinia Jagoby Arrasate: - "Czy remis wziąłbym w ciemno? Zależnie od tego, jak potoczy się spotkanie, może on się okazać dobry, ale na wejściu nie wziąłbym punktu w ciemno. Ostatnie dwa mecze pozwoliły nam wyciągnąć wnioski i wiemy, jak teraz zagrać. Barcelona jest w najlepszej formie w tym sezonie, zmieniła nieco styl gry, co im ją ułatwiło. Musimy być waleczni i ich zaatakować, bo to jedyny sposób na zwycięstwo."

• W Realu Sociedad brakuje dzisiaj Estebana Granero, Alberto De la Belli, Imanola Agirretxe, Gonzalo Castro, Jona Gaztanagi oraz Diego Ifrana. Natomiast wśród gości zabraknie Sergiego Roberto, Issaka Cuenki, Carlesa Puyola, Ibrahima Afellaya, Jonathana dos Santosa oraz Jordiego Alby.

• Rezerwowi Realu Sociedad: Enaut Zubikarai, Carlos Martinez, Ion Ansotegi, Ruben Pardo, Javi Ros, Xabi Prieto, Haris Seferović.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto, Dani Alves, Javier Mascherano, Xavi, Cesc Fabregas, Cristian Tello, Alexis Sanchez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu stron! W Barcelonie tylko na ławce tacy gracze, jak Xavi, Fabregas czy Alves.

• A tak wyglądało to spotkanie:

• Od powrotu Realu Sociedad do La Liga trzy i pół roku temu co ciekawe drużyna ta oddała Barcelonie w trzech spotkaniach ligowych na Estadio Anoeta zaledwie jeden punkt. Kolejne rezultaty to 2:1, 2:2 i 3:2. Ten ostatni miał oczywiście w poprzednim sezonie.

• Tak z kolei mecze pucharowe:

• Tak wyglądał mecz ligowy z tego sezonu:

• Obie drużyny już trzykrotnie mierzyły się w obecnym sezonie. W lidze Barcelona zanotowała pewne zwycięstwo 4:1. Niedawno też miał miejsce półfinał Pucharu Króla z udziałem Basków i Katalończyków. Na Camp Nou Barca zwyciężyła w kontrowersyjnych okolicznościach 2:0, natomiast w rewanżu na Anoeta było 1:1.

• Choć Barcelona ma na pewno mniej sił od swojego dzisiejszego rywala, to z pewnością wtorkowe zwycięstwo podopiecznych Gerardo Martino nad Manchesterem City (2:0) w Lidze Mistrzów dodało im sporą dawkę pewności siebie. Blaugrana zwyciężyła dzięki trafieniom Lionela Messiego oraz Daniego Alvesa.

• Faworytem meczu jest jednak Barcelona, która przed tą kolejką prowadziła w La Liga, ale teraz Katalończycy, ze względu na zwycięstwo Realu Madryt nad Elche 3:0, muszą dzisiaj pokonać Real Sociedad, aby zrównać się punktami z Królewskimi i ich wyprzedzić lepszym bilansem bramkowych. Obecnie Katalończycy mają na swoim koncie 60 punktów zgromadzonych w 24 spotkaniach.

• Dzisiejszy mecz jest zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem w tej kolejce. Real Sociedad z 40 punktami na koncie znajduje się na szóstym miejscu w ligowej tabeli i walczy zaciekle o miejsce czwarte, dające prawo do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do czwartego Athletiku Bilbao Txuri-Urdin tracą cztery punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na meczu 25. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Sociedad zmierzy się na własnym stadionie z FC Barceloną.