Real Sociedad

1

FC Barcelona

0

• Real Sociedad pokonuje Barcelonę 1:0 i oddala się od strefy spadkowej! Barcelona z kolei traci okazję do przeskoczenia w tabeli Realu Madryt. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Yuri wchodzi jeszcze w miejsce Canalesa.

• Żółta kartka dla Neymara za niesportowe zachowanie.

• Po rzucie wolnym dla Barcelony i drobnym zamieszaniu w polu karnym Realu gospodarze wybijają piłkę z pola karnego.

• Żółta kartka dla Bergary.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Pardo zmienia Velę.

• ...oraz Alby.

• Zaiskrzyło na boisku. Kartki dla Finnbogasona.

• Rulli!!! Bramkarz gospodarzy teraz kapitalnie obronił uderzenie głową z kilku metrów Luisa Suareza!!!

• Suarez wychodzi sam na sam z Rullim, ale bramkarz Realu wyciągnął piłkę spod nóg byłego gracza Liverpoolu!

• Ostre płaskie dośrodkowanie w pole karne Alby kończy się tylko rzutem rożnym.

• Teraz piłka jest bliżej pola karnego Barcelony. Podopieczni Moyesa dobrze oddalili zagrożenie od własnej bramki.

• Dziesięć minut do końca, ale niewiele wskazuje na to, żeby Barcelona była dziś w stanie odrobić straty w San Sebastian.

• Ostre dośrodkowanie Suareza minęło Rullego, ale Neymar został uprzedzony przez Carlosa Martineza przed bramką Realu Sociedad.

• W kontrataku Barcelony Inigo Martinez doskonale zatrzymał Leo Messiego.

• Faul i żółta kartka dla Daniego Alvesa.

• Dośrodkowanie Alvesa przynosi rzut rożny po interwencji Inigo Martineza.

• Zaczęło się kotłować w polu karnym Sociedad, ale jeszcze gospodarze rozpaczliwie się bronią!

• Bardzo słabo gra dziś Barcelona. Z tego oczywiście najbardziej cieszy się Atletico, a Real może sobie pluć w brodę, bo kto wie, czy dzisiejsze zwycięstwo w Walencji nie byłoby na wagę mistrzostwa.

• Dani Alves zmienia Mathieu. Bardzo ciekawa zmiana Luisa Enrique.

• 'Klepka' Neymara z Suarezem, jednak piłka ostatecznie pada łupem Rullego.

• De la Bella dośrodkował piłkę spod linii końcowej w pole karne, ale tam Alba zdołał wyprzedzić Xabiego Prieto.

• Bardzo ładna składna akcja Barcy, Alba świetnie dograł piłkę w pole karne od Xaviego, ale ten praktycznie podał piłkę Rullemu!

• Zmiana w Realu Sociedad. Schodzi Castro, wchodzi Finnbogason.

• Messi uderza ze stojącej piłki ponad poprzeczką bramki gospodarzy!

• Neymar ostro potraktowany przez Bergarę 25 metrów od bramki Rullego. Rzut wolny.

• Po akcji z Neymarem Leo Messi znalazł się dość przypadkowo w bardzo dobrej sytuacji, jednak zdołał zostać zablokowany w polu karnym przez rywali!

• Chory Castro świetnie teraz poradził sobie z Mathieu, ale potem zepsuł niecelnym podaniem ten kontratak Realu Sociedad.

• Źle wyszedł teraz Bravo do dośrodkowania De la Belli, jednak Prieto uderzył głową ponad poprzeczką!

• Iniesta zdecydował się na strzał z dystansu, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

• Neymar zmienia Pedro.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Castro.

• Castro zdobywa rzut rożny dla Realu Sociedad, a na boisku za chwilę pojawi się Neymar.

• Uderzenie z dystansu Luisa Suareza zablokowane przez obrońców Realu.

• Canales został złapany na spalonym.

• Carlos Martinez zdobył rzut rożny dla Realu Sociedad.

• Żółta kartka dla Granero za protesty.

• Słabe uderzenie z dystansu Suareza ląduje prosto w 'koszyczku' Rullego.

• Niespełna 29 tysięcy kibiców dzisiaj zgromadziło się na Estadio Anoeta.

• Pierwsze zagranie Messiego w pole karne w kierunku Suareza przejmuje Rulli.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę Anoeta, gdzie także jest już Leo Messi, który zmienił Munira.

• Real Sociedad prowadzi z Barceloną 1:0 po samobójczym trafieniu Jordiego Alby i nie musi się wysilić, żeby mieć na przerwę jednobramkowe prowadzenie. Barca wygląda bardzo słabo w ofensywie i przecież sama sobie strzeliła gola, przez którego przegrywa. Po przerwie obraz gry powinien się zmienić, bo zapewne już w 46. minucie zobaczymy na murawie Leo Messiego.

• Koniec pierwszej połowy!

• Mocny strzał z dystansu Pedro Rodrigueza dość niepewnie, ale skutecznie odbija Rulli.

• Żółta kartka dla Inigo Martineza.

• Leo Messi już udał się na rozgrzewkę.

• Carlos Martinez z dystansu uderza wysoko nad bramką Barcy.

• Żółta kartka dla Veli za symulowanie faulu.

• Po indywidualnej akcji Iniesty strzał Hiszpana z 16 metrów trafia w Carlosa Martineza.

• Canales! Hiszpan kapitalnie zakręcił Montoyą w polu karnym Barcy, ale potem uderzył wprost w Bravo! Tylko rzut rożny!

• Bravo pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Xabiego Prieto.

• Żółta kartka dla Mathieu za faul na Veli.

• Odpowiedź Realu Sociedad! Vela jednak nie dopadł ostrej centry w pole bramkowe autorstwa De la Belli.

• Beznadziejne uderzenie z dystansu jednego z graczy Blaugrany poszybowało ponad poprzeczką bramki Rullego.

• Teraz chyba jeden z graczy Sociedad zagrał piłkę ręką, jednak sędzia słusznie uznał to za zagranie w pełni przypadkowe.

• Bezpańska piłka w polu karnym Sociedad trafia pod nogi Suareza, ten uderza płasko z kilkunastu metrów, jednak po rykoszecie jest tylko korner dla gości.

• Składna akcja Barcy i piłka w pole karne do Montoyi, jednak ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• W kontrataku Barcelony Luis Suarez zagrał w pole karne do Pedro, ale ten z ostrego kąta uderzył baaaardzo niecelnie!

• Xavi uderza nieznacznie ponad poprzeczką bramki Realu Sociedad!

• Montoua przechwycił piłkę na połowie rywala i został sfaulowany około 25 metrów od bramki Realu Sociedad.

• Teraz Rulli nie zanotował udanej interwencji na przedpolu, ale na jego szczęście Montoya nie zdołał oddać czystego strzału z bezpańskiej piłki.

• Kolejna centra ze skrzydła, autorem Montoya, która pada łupem Rullego. Wygląda to na razie słabo, jeśli chodzi o grę ofensywą Barcy.

• Korner, niemal tradycyjnie dla Barcy, nie przyniósł zagrożenia dla bramki rywala.

• Aktywny na lewym skrzydle Pedro zdobywa rzut rożny dla Barcy.

• Rulli pewnie łapie piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Pedro.

• Sędzia dopatrzył się teraz faulu w ofensywie Luisa Suareza na Alberto de la Belli. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Montoya z prawego skrzydła dośrodkował piłkę płasko wprost w ręce Rullego.

• Dośrodkowanie Xaviego nie dotarło do żadnego z graczy Barcy w polu karnym Realu Sociedad.

• Odbite dośrodkowanie Pedro przynosi Barcelonie rzut rożny.

• Fatalnie rozpoczęła ten mecz Barcelona. Kto wie, czy na Luisie Enrique nie odbije się ogromną czkawką posadzenie na ławce Messiego i Neymara.

• Po dośrodkowaniu Canalesa Jordi Alba pięknie zapakował piłkę szczupakiem w bramce, tyle że własnej bramce! 1:0 dla Realu Sociedad!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bramka samobójcza Alby!!!

• Carlos Vela już wywalczył rzut rożny , ale z niego nie było zagrożenia dla bramki Bravo.

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na plac gry!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Carlos del Cerro Grande.

• W zeszłym sezonie Real Sociedad bardzo pewnie ograł Barcelonę 3:1. Czy dziś Baskowie też są w stanie sprawić równie dużą niespodziankę?

• W zespole Realu Sociedad nie mamy dzisiaj Imanola Agirretxe, Joseby Zalduy, Davida Zurutuzy oraz Mikela Gonzaleza, natomiast poza składem Barcy pozostali Adriano, Marc Bartra, Sergi Roberto czy Douglas.

• Rezerwowi Barcelony: Marc Andre Ter Stegen, Gerard Pique, Dani Alves, Ivan Rakitić, Rafinha, Leo Messi, Neymar.

• Rezerwowi Realu Sociedad: Enaut Zubikarai, Ruben Pardo, Alfred Finnbogason, Pablo Hervias, Yuri Berchiche, Jon Gaztanaga, Gorka Elustondo.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ekipie Barcelony nie ma dziś w jedenastce Leo Messiego i Neymara!

• Real Sociedad, z Davidem Moyesem na ławce trenerskiej, na razie nie może być pewny nawet utrzymania w La Liga. Baskowie do tej pory zgromadzili zaledwie 15 punktów i mając dwa oczka przewagi nad strefą spadkową zajmują dopiero szesnaste miejsce w ligowej klasyfikacji. Nie ulega wątpliwości jednak, że potencjał Txuri - Urdin jest zdecydowanie wyższy niż ich pozycja w tabeli, więc powinniśmy dziś obejrzeć na Estadio Anoeta naprawdę bardzo dobre widowisko.

• Po porażce Realu Madryt z Valencią sprzed kilku godzin, Barcelona staje przed szansą wskoczenia na fotel lidera La Liga. Katalończycy, którzy mają na swoim koncie 38 punktów i tracą tylko jeden do Królewskich, muszą jednak dzisiaj pokonać na wyjeździe Real Sociedad. A na Estadio Anoeta Barcelona nie wygrywa nawet 1/3 spotkań!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Sociedad zmierzy się z Barceloną!