Real Sociedad

1

Sevilla FC

1

• Real Sociedad od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego był stroną dominującą w tym meczu, ale atak pozycyjny Basków wcale nie był specjalnie groźniejszy niż kontrataki Sevilli. Wszystko kończy się więc remisem 1:1, który nie zadowoli z pewnością nikogo. To tyle z mojej strony z tego spotkania, ale zapraszam już na derby Madrytu, które rozpoczną się w ciągu 5 minut! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Odbity strzał Jose Angela kończy ten mecz! Remis na Anoeta!

• Duże problemy ma Real Sociedad ze skonstruowaniem dobrego ataku pozycyjnego. Ten mecz już się kończy...

• Centra Jose Angela omal nie zaskoczyła Beto! Portugalczyk odbija piłkę na rzut rożny!

• Pięć minut doliczył pan Velasco Carballo do tego spotkania.

• Strzela Agirretxe z dystansu, odbija piłkę jeszcze Seferovic, ale broni Beto!

• Posiadanie piłki: Sociedad 62%, Sevilla 38%

• Jairo opuszcza plac gry, a w jego miejsce Israel Puerto. Musiał wpuścić obrońcę Unai Emery.

• Zmiana z udziałem Rubena Pardo oczywiście nie była ostatnia w tym meczu - przepraszam za błąd.

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Cali! Sevilla w dziesiątkę!

• Zurutuza zmienia Rubena Pardo. Ostatnia zmiana w tym meczu.

• Fatalnie pogubił się Marin w polu karnym rywala w bardzo dobrej sytuacji!

• Jairo wraca jednak do gry i właśnie wywalczył rzut rożny.

• Jakiejś poważnej kontuzji twarzy doznał chyba Jairo, który na noszach opuszcza boisko.

• Duże zamieszanie w polu karnym Sevilli po rzucie rożnym, ale ostatecznie wyjaśnia je Beto.

• Groźnie! Griezmann dobrze zagrywa przed bramkę do Seferovicia, ale ten zostaje zablokowany!

• A Bacca wchodzi za Gameiro.

• Dwie zmiany w zespole gości. W miejsce Cristoforo wchodzi Marin.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu jednego z graczy gospodarzy.

• Centrostrzał Griezmanna z rzutu wolnego wpada w ręce Beto.

• Kolejna żółta kartka, teraz dla Alberto Moreno, który popełnił błąd w przyjęciu, a potem ostro potraktował Velę.

• Cristoforo ogląda żółtą kartkę. To czwarta kartka dla piłkarza Sevilli w tym meczu.

• Vela uderza głową niecelnie po akcji Griezmanna! Real coraz bliżej wyjścia na prowadzenie!

• Strzał głową Agirretxe trafia w słupek bramki Sevilli, ale wcześniej napastnik Sociedad był na spalonym.

• Oho! Nieporozumienie między Bravo a Martinezem starał się wykorzystać Jairo, który przewrócił się w polu karnym. Nie ma rzutu karnego.

• Żółta kartka dla Cali za faul na dwóch zawodnikach rywala w jednej sytuacji.

• Znowu świetna centra Veli z prawej strony boiska, idealnie na głowę Griezmanna! Strzał Francuza obronił jeszcze Beto, ale przy dobitce był bezradny!

• GOOOOOOOOOOLLL!!! Griezmann doprowadza do remisu!

• Seferovic wchodzi w miejsce Chory'ego Castro.

• Rakitic z rzutu wolnego z lewej strony boiska zdecydował się na strzał bezpośredni, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką!

• Jairo!!! Piłkarz Sevilli w polu karnym świetnie poradził sobie z dwoma rywalami, ale nie był w stanie pokonać Claudio Bravo!

• Dośrodkowanie Carlosa Veli ląduje w rękach bramkarza Sevilli.

• W odpowiedzi indywidualna akcja i bardzo niecelny strzał Gameiro.

• Słupek! Po dośrodkowaniu Griezmanna z lewego skrzydła Beto odbija piłkę wprost do ustawionego na 16. metrze Veli, ale ten trafia głową tylko w słupek jego bramki! Powinien być remis!

• Żółta kartka dla Rakiticia za utrudnianie gry rywalom.

• Baskowie całą drugą połowę przesiadują na połowie rywala, ale brakuje ekipie Arrasate klarownych sytuacji strzeleckich.

• Szansa! Griezmann głową z grał piłkę w polu karnym do Veli, jednak Meksykanin lewą nogą posyła ją tylko w boczną siatkę!

• Alberto Moreno uderza zza pola karnego wysoko ponad bramką Claudio Bravo.

• Do dośrodkowania Carlosa Veli nie doszli ustawieni w polu karnym Agirretxe oraaz Griezmann.

• Wracamy na Estadio Anoeta i zaczynamy drugą część spotkania!

• Sociedad ma optyczną przewagę, ale dwie najgroźniejsze sytuacje w tym meczu stworzyła jednak Sevilla. Piłkarze Unaia Emery'ego jedną z nich wykorzystali i dzięki temu prowadzą 1:0. Tempo tego meczu nie powala na kolana i trzeba mieć nadzieję, że po przerwie w tym aspekcie będzie znacznie lepiej.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Sevilla prowadzi w San Sebastian 1:0 po bramce z Jairo!

• Dośrodkowanie Jairo pewnie łapie Bravo.

• Posiadanie piłki: R. Sociedad 64%, Sevilla 36%

• Niemożliwe!!! Kapitalne zagranie Jairo, Gameiro z Trochowskim wychodzą sami na bramkarza rywali, Francuz zagrywa do Niemca, a ten nie trafia do pustej bramki!!!

• Pardo chciał zaskoczyć Claudio Bravo z połowy boiska, ale uderzył zdecydowanie niecelnie.

• Nieudane dośrodkowanie Carlosa Martineza z prawego skrzydła.

• Groźna centra Veli z narożnika boiska mija wszystkich ustawionych w polu karnym.

• Vela wywalczył rzut rożny dla Basków.

• Szansa dla gospodarzy! Castro idealnie wpuścił Griezmanna w pole karne, ale ten nie potrafił oddać czystego strzału będąc przed Beto!

• Teraz Francuz złapany na spalonym.

• Źle przyjął piłkę w kontrataku Gameiro i zaprzepaścił niezłą szansę.

• Pardo uderza z rzutu wolnego wprost w ręce Beto!

• Niemiłosiernie męczą się gospodarze w ataku pozycyjnym.

• Seria kornerów dla gospodarzy, z których niewiele zagrożenia wynika pod bramką Beto.

• Agirretxe zablokowany, rzut rożny dla gospodarzy.

• Baskowie przeważali, ale stracili gola po jednym długim podaniu rywala. Teraz Real Sociedad musi odrabiać straty.

• Skuteczna szybka kontra Sevilli! Długa piłka w stronę Jairo, ten nieco zgubił Inigo Martineza i przyjął ją sobie bardzo dobrze, po czym pokonał w pojedynku '1 na 1' Claudio Bravo! Sevilla na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jairo Samperio!

• Żółta kartka dla Figueirasa za faul taktyczny na Chorym Castro. Skończyła się tolerancja arbitra.

• Vela był powstrzymywany w polu karnym przez Pareję, to mogła być jedenastka.

• Słabe tempo tego meczu od pierwszej minuty. Jeszcze nie mieliśmy żadnej sytuacji podbramkowej.

• Jeszcze raz faulowany Griezmann. Irytuje się już Francuz.

• Baskowie od początku meczu w ataku pozycyjnym, z kolei Sevilla skupiona na defensywie i ewentualnych kontratakach.

• Faul taktyczny Moreno na Griezmannie i pierwsza reprymenda słowna arbitra w tym meczu.

• Bardzo agresywnie oba zespoły rozpoczęły to spotkanie.

• Gramy!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia. Real Sociedad w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach, natomiast Sevilla na czerwono.

• Zawodnicy już wychodzą na murawę Estadio Anoeta!

• Rezerwowi Sevilli: Varas, Coke, Israel, Marin, Rabello, Perotti, Bacca. W drużynie Unaia Emery'ego zabraknie dzisiaj Czeryszewa, Navarro, Mbii, Carrico, Vitolo oraz Reyesa.

• Ławka rezerwowych R. Sociedad: Zubikarai, De la Bella, Ansotegi, Elustondo, Zurutuza, Hervias, Seferovic. W zespole z Kraju Basków nie mogą dziś grać kontuzjowani Xabi Prieto, Esteban Granero oraz Dani Estrada.

• Znamy już składy wyjściowe obu drużyn, które prezentujemy obok.

• Po tym spotkaniu zapraszamy jeszcze na wyśmienity deser! Na Santiago Bernabeu w derbach Madrytu Real podejmie Atletico.

• Po meczu Almerii z Barceloną kontynuujemy nasz wieczór z ligą hiszpańską na portalu Ekstraklasa.net. Czas na spotkanie dwóch drużyn z wysokiej półki, które jednak w tym sezonie ligowym wyraźnie zawodzą. W sześciu dotychczas rozegranych meczach, Real Sociedad zdobył 6, a Sevilla ledwie 5 punktów. Obie drużyny przez to znajdują się w dolnej połówce tabeli.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z mecz 7. kolejki Primera Division, w którym Real Sociedad zmierzy się z Sevillą!