• I to już koniec. Wiemy wszystko co najważniejsze w La Liga. Dziękuję w imieniu całej redakcji za cały wspólny sezon. Miłego wieczoru.

• To już siódma doliczona minuta. Na co sędzia czeka?

• Wszystko ładne i przejrzyste w tabeli. Każdy z inną ilością punktów, więc obejdzie się bez wyższej matematyki.

• Koniec meczu Almeria - Athletic. Wynik 0:0
    Koniec meczu Osasuna - Betis. Wynik 2:1
    Koniec meczu Vallecano - Getafe. Wynik 1:2
    Został tylko ten mecz.

• Chyba powoli można to mówić. Osasuna i Valladolid spadają. Getafe jeszcze strzela bramkę, co w strefie spadkowej nic nie zmiana, ale Getafe wyciąga na 15 pozycję.

• Allen Nyon świetnie w narożniku boisku nabija sekundy, co wprawia w irytację kibiców i ławkę Vallecano. Tymczasem mamy doliczone aż 5 minut.

• Ostatnia zmiana u gości. Coeff za Brahimiego.

• ALEŻ TO ZROBIŁ EL-ARABI! Mijał obrońców jak tyczki, ale świetnie z bramki wyszedł Jimenez i zablokował ten strzał.

• Baraja za Rubio

• Alvaro Rubio napędza akcje, a Pena jej nie wykorzystuje. Wciąż 0:1

• Wciąż nie ma gola! Teraz przed świetną szansą stanął Manucho, ale nic z tego nie wyszło.

• Ighalo zastępuje El-Arabiego

• Oscar Gonzalez bardzo, bardzo brzydko wjechał nogami w Iturrę i za to ukarany żółtą kartką.

• Bramkarz Granady ukarany żółtą kartką za przedłużanie gry.

• Ani piłkarze Real Valladolid ani Getafe nie potrafią stworzyć składnej akcji. Wszystko górą, wszystko bez pomysłu.

• Granada na ten moment na 15 miejscu, ale jeżeli stało by się tak, że gospodarze wygrają ten mecz, to Granada spada automatycznie na przedostatnie. Niesamowite są te minimalne różnice.

• GOOOOOOOL! Betis strzela gola Osasunie i wynik w Pampelunie zmienia się na 2:1 dla gospodarzy. Jedna bramka na którymś stadionie tasuje dół tabeli od nowa.

• GOOOOOOOOOOL! Rayo Vallecano wyrównuje wynik meczu z Getafe. To może bardzo przetasować tabelę, ale tylko wtedy jak Valladolid sobie pomoże i strzeli bramkę.

• W jego miejsce wchodzi Buonanotte.

• Na domiar złego Piti jest kontuzjowany i musi opuścić boisko.

• Zółty kartonik dla Pitiego za faul na Oscarze.

• Na innych stadionach wciąż bez bramek w drugiej połowie.

• Piłkarze Realu Valladolid bardzo szybko przenoszą piłkę pod pole karne rywali, ale równie szybko ją tracą i historia się powtarza.

• Troszkę wieje nudą na stadionie, a przecież wciąż jest o co grać. Jeżeli Valladolid ogra Granadę to weźmie ją ze sobą do drugiej ligi. Zakładając oczywiście, że wynik meczu Osasuny się utrzyma.

• I od razu druga zmiana. Osorio za Larssona.

• Aż dwie zmiany w zespole gości! Najpierw wspomniany wcześniej Manucho za Jeffrena.

• Piłkarze Valladolid próbują za wszelką cenę coś ugrać w tym meczu, chociaż wynik spotkania Osasuny daje temu klubowi degradację.

• Zdaje się, że za moment wejdzie na boisko Manucho. Piłkarz już ubiera koszulkę i za moment stanie przy linii bocznej.

• Wracamy! W końcu! Piłkarze już grają!

• Wygląda na to, że czekamy aż będzie można rozpocząć drugą połowę w meczu Osasuny z Betisem. Czyli ok. 30 minut.

• Tak to wygląda na ten moment. Pozycje i liczba punktów. a

• GOOOOOOOOL! Niesamowite! Od razu po wznowieniu druga bramka Osasuny! Strzelcem Javier Acuna.

• W Pampelunie wznawiają grę, ale co z pozostałymi spotkaniami?

• Zła interwencja Mitrovicia i niestety strzela samobója. Niesamowite rzeczy dzieją się w tej pierwszej połowie. Wciąż spadkowiczami są Osasuna z Valladolid i najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, że tak już zostanie. Czekamy na decyzje dotyczące meczu w Pampelunie i pozostałych starć, będziemy cały czas czujni.

• GOOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ! GRANADA RÓWNIEŻ WYCHODZI NA PROWADZENIE.

• GOOOOOOOOL! Getafe prowadzi z Vallecano.

• Powiedzmy jeszcze, że stadion w Valladolid jest niemal pełny, wygląda to naprawdę fajnie i bardzo dobrze, że kibice tłumnie przyszli wspierać swoją drużynę w walce o utrzymanie.

• Tyle zostało z barierek na stadionie Osasuny. Kibice nie będą oddzieleni od murawy, wszystko oprze się na zaufaniu. a fot. Twitter

• Nie mamy znów zbyt wielu sytuacji bramkowych w Valladolid. Ani piłkarze Granady, ani Realu nie mogą zrobić różnicy i umieścić futbolówki w siatce. Przypominam, że wciąż we wszystkich meczach poza Osasuna - Betis, mamy wynik bezbramkowy. Starcie w Pampelunie wciąż jest przerwane.

• Piłkarze Realu Valladolid naciskają na bramkę gości, ale cały czas są ten krok do tyłu względem obrońców Granady.

• Kolejny Twitterowy obrazek z Osasuny. Reszta spotkań wciąż bez bramek. W Vallecano mamy zwolnienie gry. a

• W Pampelunie sędziowie i obserwator są już w szatni i debatują co z tym nieprzyjemnym fantem zrobić. Czekamy na informacje. Obu tylko tamten mecz nie został przełożony.

• A w Vallecano również się dzieje! Gospodarze coraz częściej przy głosie i piłkarze Getafe są mocno przyciskani w ostatnich minutach. Pozytywne informacje dochodzą natomiast z Pampeluny. Nikomu podobno nic poważnego się nie stało. Na tę chwile spodziewamy się, że przerwa reszty zespołów potrwa nieco dłużej. Wszystko po to, aby drugie połowy wszystkich czterech spotkań odbyły się jednocześnie.

• Zdjęcie prosto ze stadionu Osasuny. Wygląda na to, że nie wytrzymała jedna z trybun.a fot. Twitter

• Mecz Osasuny z Betisem przerwany, chodzi o wypadek, podobno są ranni. Czekamy na więcej informacji. Przypominamy, że spotkania powinny być rozgrywane równocześnie.

• El-Arabi bardzo blisko strzelenia gola głową! Ależ się dzieje!

• Trwa napór na bramkę Valladolid, Jimenez jednak wciąż ratuje zespół. Sytuacja gospodarzy po straconej bramce Betisu mocno się komplikuje.

• GOOOOOL! Osasuna prowadzi z Betisem. Nic to w tabeli nie zmienia, Valladolid musi wygrać z Granadą, żeby Osasuna się utrzymała.

• El-Arabi faulowany i będzie dośrodkowanie z prawej strony dla gości.

• JAVI GUERRA! NIE MA GOLA! Niesamowita sytuacja, Jeffren obsłużył kolegę idealnym podaniem, a Guerra bardzo dobrze rozepchał sobie miejsce barkami, by następnie niecelnie uderzyć w kluczowym momencie. Można częściowo usprawiedliwić piłkarza, bo napór rywali był bardzo ostry.

• Rzut rożny dla Realu Valladolid, ale nic groźnego z tego nie wynikło.

• Dużo gry w środku boiska, futbolówka raczej nie dochodzi do 30 metra od bramki żadnej z drużyn.

• Początek spokojny i można się było tego spodziewać. Nikt nie chce na początku już skazać się na nerwówkę.

• Ostre starcie na boisku i Javi Guerra leży, potrzebna interwencja służby medycznej, ale wydaje się, że napastnik będzie mógł kontynuować grę. Zgodnie z przepisami musi jednak zejść na moment poza boisko.

• Zaczynamy! Pięć drużyn, dwa miejsca spadkowe! Grają!

• Dziennikarze C+ wyliczyli, że mamy 81 możliwych kombinacji zakończeń dzisiejszej walki o utrzymanie. Brzmi groźnie, sytuacja będzie bardzo dynamiczna, więc bez zbędnego gadania zabieramy się do meczu. Piłkarze w Vallecano już na boisku.

• Obecnie poza Betisem, który jest pewny spadku, w "czerwonej strefie" znajduje się Osasuna i Valladolid, ale obie te drużyny mogą się utrzymać, jeżeli wyniki na pozostałych obiektach ułożą się po ich myśli. Najciekawsza sytuacja: Almeria, Getafe i Granada przegrywają, a Osasuna i Valladolid wygrywają. W takiej sytuacji cztery zespoły będą mają po 39 punktów (Almeria, Osasuna, Vallecano, Getafe) a Granada 38. Wtedy spadłyby Granada z Getafe, z powodu meczów bezpośrednich. Sporo zamieszania, więc warto śledzić z nami przebiegi tych spotkań.

• Rezerwowi Granada: Karnezis, Ighalo, Buonanotte, Coeff, Foulquier, Fatau, Bravo

• Rezerwowi Vallecano: Rossi, Osorio, Baraja, Marino, Ramos, Bergdich, Goncalves.

• Ciekawostka na początek dotycząca składów: w zespole Granady nie ma na ławce ani jednego Hiszpana.

• Oto wielki początek końca. Już dzisiaj wszystko się wyjaśni, poznamy spadkowiczów i tych szczęśliwców, którzy zostają w La Liga na kolejny rok. Bezpośrednio zajmiemy się tym meczem, ale nasze oczy będą zwrócone w sumie na cztery stadiony, bo wszystkie te wyniki będą miały bezpośredni wpływ na końcowy wygląd tabeli. Rozpoczynamy finałową walkę o utrzymanie w La Liga!